Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Solutie asamblare perete - cada.

Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...
 HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...
 Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...
 Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...
 

Lansarea noului BMW seria 5(F10)

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
365 răspunsuri în acest subiect

#343
Cumulus

Cumulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.824
  • Înscris: 08.01.2010
Noul Z4 este una dintre cele mai frumoase masini in productie. Esti de acord?
Va recomand o experienta in spatele volanului la un serie 5. Ce vedeti in poze nu are nicio valoare. E ok sa ai o parere, dar sa o sustii vehement fara argumentul suprem - cel al condusului - e o ineptie.

#344
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.786
  • Înscris: 30.01.2006

 HLG, on 28th May 2010, 12:42, said:

Am mers cu aproape toate motoarele de pe seria 3, cu vreo 3 motoare de pe seria 5 si vreo 2-3 modele M.
Si culmea, cu golful am mers mult mai putin decat cu celelalte masini, insa mi-a lasat o impresie mult mai buna.

Cu cata usurinta debitezi minciunile, scuza-ma, posibil sa-mi iau un warn, dar l-a asta daca eram la o discutie, in jurul unui butoi cu bere ma pisam pe mine de ras. Auzi tu, vreo 2-3 modele de M. Pai baiete, eu tin minte absolut toate supermasinile care le-am condus, nu poti spune, am condus parca un Ford Mustang, mi se pare ca am condus si un Impreza WRX STI, si daca nu ma insel am cndus M5 si parca si M3, si daca nu ma insala memoria rau parca mi-a dat unu o data si un Ferrari cred ca F50 sau F40, sau amandoua, nu mai stiu exact. Insa pot spune ca parca am condus odata un Ibiza 1.2i, pentru ca ala este chiar... kix. Lasa garda jos, nu merita.

Editat de test_driver, 28 mai 2010 - 17:07.


#345
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.103
  • Înscris: 06.07.2006
test driver, doar nu oi fi singurul om care a testat toata flota BMW, mai sunt si altii, culmea ca n`au ramas atat de impresionati, poate asta vroiai sa subliniezi si ti`a scapat

[ http://bmwdriver.org/wp-content/gallery/bmw_f10_less/bmw_f10_first_picture_004rm4dsd.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://img218.imageshack.us/img218/681/20091218095958332.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ia uite, ce frumos arata un legend, cum sa compari coaja de f10 cu asemenea frumusete
dintr`un stol de masini la un moment dat, legendul iti atrage atentia, de bmw esti satul pana peste cap

#346
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.786
  • Înscris: 30.01.2006
Asta este o sinpla treaba de gust, cand pui 2 poze sa nu te astepti ca aia mai frumoasa sa fie si aia mai buna. Dar dupa parerea mea Honda e disproportionata in comparatie cu F10.
Si eu nu am spus niciodata ca as fi testat toata flota BMW. Asa ca nu sunt singurul cu siguranta, si nicimacar unul dintre aia care au facuto, dar cel putin am condus unul din modele destul de mult cat sa-mi dau seama ce-i de spus despre el, timp in care l-am comparat cu altele.

#347
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.100
  • Înscris: 08.07.2007

 test_driver, on 28th May 2010, 18:07, said:

Mai citeste odata afirmatia mea, enumeram motoarele cu care am mers de la BMW-uri, nicidecum supercar-urile cu care am mers pentru ca nu am mers cu supercar-uri.
Si daca vrei sa stii, au fost un M3 E36, E46 si un M5 E39.

Editat de HLG, 28 mai 2010 - 21:36.


#348
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.907
  • Înscris: 25.09.2007
uf numai extreme pe aici
si eu am condus diverse modele de BMW si sincer nu ma impresinat nici unul , a  nu se intelege ca ma impresionat un legend , adica amandoua marcile au stat bine pe sosea si un demaraj bun.
legat de interior imi place mai mult legend dar e vorbe strict de gusturi
tot ce vreau sa subliniez este ca chiar  nu sunteti obiectivi , adica unii sustin bmw drept o masina proasta , ceilalti acelasi lucru despre legend ...
apropo care dintre ati avut bmw si legend ?(amandoua ca sa faceti o comparatie adevarata)

#349
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.786
  • Înscris: 30.01.2006
aalin, nu cred ca a spus nimeni ca Legendul este o masina proasta in general, adica daca spui legend spui masina proasta, dar se incearca ai face pe unii colegi forumisti sa inteleaga faptul ca Legend este undeva in spatele masinilor premium Europene. Ca unora le place mai mult Legendul decat Seria 5 este strict problema de gusturi, altfel nu ar mai exista concurenta si o marca ar vinde tot. Dar departe ideea sa spui ca F10 nici macar nu e premium iar legendul e mult mai bun la orice capitol exceptand motorul si transmisia, sau ceva de genul, cum zicea cutzu. Din experienta mea cu masini, as putea sa pun si pariu ca in Legend dupa maxim 100 000 Km apar greierasi, aceeasi care in fostul meu BMW nu au aparut nici la 265 000 km cand am vandut masina, si care era mai silentioasa in anumite conditii decat actuala mea masina noua.

#350
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.103
  • Înscris: 06.07.2006
iar incepem cu pariuri?
din experienta mea iti spun, ca daca o masina, oricare ar fi ea, a avut un accident frontal, pozitia borduluui se schimba si automat in timp apar greierasi, ca e BMW ca nu e tot acolo ajungi
asta ar fi unul din motive pentru care apar greierasii, oricat de bmw ar fi

in alta ordine de idei f10 ramne putin premium, ca sa dea din coada test driver
iar legendul se incadreaza perfect la sedan de lux, unde f10 chiar ar trebui sa cel putin sa viseze

Editat de Cutzu, 29 mai 2010 - 07:32.


#351
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.907
  • Înscris: 25.09.2007
test driver , cu absolut toate masinile cu care am mers am vazut greierasi , cred ca BMW tau e exceptia care intareste regula.legendul nu e mai slab decat bmw , dar nici mai bun , pur si simplu e vb de gusturi
cutzu , acum si tu exagerezi , daca tie iti place mai mult legendul hai sa nu aruncam cu ... in bmw , pentru ca nu e o masina care se viseaza legend

#352
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.103
  • Înscris: 06.07.2006
am ramas la legend pentru ca a fost alegerea mea
puteam sa zic un lexus sau orice masina din statistica respectiva de acum cateva pagini

si o clasificare a bmwurilor pe serii
3 sedan sportiv
5 sedan bussnies sportiv
7 sedan bussines lux premium

legendul e  undeva intre seria 5 si 7 pentru ca e mai mic in lungime decat cel din urma

#353
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.786
  • Înscris: 30.01.2006

 aalinn, on 29th May 2010, 08:40, said:

test driver , cu absolut toate masinile cu care am mers am vazut greierasi , cred ca BMW tau e exceptia care intareste regula.legendul nu e mai slab decat bmw , dar nici mai bun , pur si simplu e vb de gusturi
cutzu , acum si tu exagerezi , daca tie iti place mai mult legendul hai sa nu aruncam cu ... in bmw , pentru ca nu e o masina care se viseaza legend


Pai eu am mers zilele trecute cu un S-klasse, balena, nu-i stiu codul, an fabricate 1995, nici el nu mai stia cati km avea, si nici un greieras, am mers acum vreo 3 ani cu un Mercedes cobra, avea si turela  :coolspeak:  Si nici un greieras, ba chiar masina respectiva m-a impresionat la unele capitole, era si diesel. Si tot asa. Nu am spus de BMW ca sa nu fie subiectiv.

#354
akajohn

akajohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.814
  • Înscris: 15.07.2004

 Cutzu, on 29th May 2010, 08:29, said:


serios vorbind, ai o mare problema prietene... pun pariu ca nu ai vazut un F10 decat in poze si vorbesti ca sa te afli in treaba... esti doar un frustrat si ti s-a pus tie pe BMW... F10 e luxury de la cap la coada... am vazut live cum arata si inauntru, varianta full options in piele crem, si e dementiala masina... absolut toata lumea din industrie spune asta insa tu tot o dai cu Honda Legend... s-a mai spus de 100 de ori pe aici si am recunoscut si eu ca apreciez Honda pentru ce face dar de aici pana la a junge sa o dai in gard cum reusesti tu la fiecare post e distanta mare... chiar ai merita un avertisment pentru prostie... deja esti plictisitor si apropos, e un Thread despre BMW unde vorbeam despre acest F10, te asteptai sa intram si sa povestim ce misto e alta masina?

Ca sa lamurim treaba, ca tehnologie, dotari, motorizari, comfort F10 e noul standard in clasa sa... E normal sa fie asa pentru ca e cel mai nou model din clasa si ma astept ca Audi si Lexus sa raspunda cel mai repede pentru ca Mercedes deja a lansat E Klasse-ul sau si nu a reusit tot atatea valuri... Nu spun ca E Klasse nu e OK ci doar ca in acest moment F10 pare putin mai in fata... De design nu vorbesc pentru ca e o chestie de gust...

desigur o sa intri iar sa imi spui ce tare e Legend in poze...


 test_driver, on 28th May 2010, 21:56, said:

Asta este o sinpla treaba de gust, cand pui 2 poze sa nu te astepti ca aia mai frumoasa sa fie si aia mai buna. Dar dupa parerea mea Honda e disproportionata in comparatie cu F10.

pai din poza asta pot doar spune ca spatele lui Legend e o corcitura de Insignia cu Mercedes CLS...


 Cutzu, on 29th May 2010, 08:48, said:

am ramas la legend pentru ca a fost alegerea mea
puteam sa zic un lexus sau orice masina din statistica respectiva de acum cateva pagini


si o clasificare a bmwurilor pe serii
3 sedan sportiv
5 sedan bussnies sportiv
7 sedan bussines lux premium

legendul e  undeva intre seria 5 si 7 pentru ca e mai mic in lungime decat cel din urma


OK... deci Legend are suspensia reglabila, roti spate directoare si toata tehnologia de pe BMW...
Nu mai zic nimic de designul banal al Legendului...

Editat de akajohn, 29 mai 2010 - 22:47.


#355
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.103
  • Înscris: 06.07.2006
akajon
cred ca ai toate cearceafurile imprimate cu bmw
nu stiu de ce presimt ca da

 akajohn, on 29th May 2010, 23:45, said:

in acest moment F10 pare putin mai in fata... De design nu vorbesc pentru ca e o chestie de gust...
acum da`mi voie sa blufez cum ai facut si tu si ionut

seria5 f10 arata booring interior/exterior

accepta`mi parerea asta, dupa care o sa`ti pot confirma toate plusurile pentru acest bmw
ok?
e atat de simplu
tu esti de acord cu mine ca arata trist
iar eu iti confirm ca e cel mai sportiv sedan din clasa sa, hai si premium sa fie pe placul stim noi cui

#356
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.159
  • Înscris: 01.01.2007
Cutzu, este problema ta cum consideri tu o masina, insa BMW este  un producator premium. Am inteles nu iti place, ba chiar nu suporti marca aducand motivatii stupide. Dar de ce faci off-topic si versus care nu isi are rostul? Te invit sa faci un topic nou pe versus si cu vot sa vedem care este perceptia userilor de aici.
Clasificarea ti-o atasez eu mai jos, ca sa vezi ca BMW Serie 5 este un sedan premium de dimensiuni medii.

Da, Serie 5 este mai bun decat Honda Legend din toate punctele de vedere, Honda este o masina buna, insa depasita tehnic si moral (ma indoiesc ca acum in criza, Honda o sa investeasca intr-o masina ca Legend).

Oricum, din partea mea ai report pentru poluare si offtopic la greu.

Fișiere atașate



#357
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.103
  • Înscris: 06.07.2006

 Tom_Cat, on 30th May 2010, 09:32, said:

Da, Serie 5 este mai bun decat Honda Legend din toate punctele de vedere, Honda este o masina buna, insa depasita tehnic si moral (ma indoiesc ca acum in criza, Honda o sa investeasca intr-o masina ca Legend).
Tom_Cat  :lol:. Cum sa nu aduci motivatii reale, cand si tu faci afirmatii deplasate. Doar BMW face investitii masive in tehnologie si partea de design. Cel putin la partea de design se vad rezultatele in seria 5 gt si f10, praf.

nu e nici un off topic
la rugamintile unui user ionut_ionut ,mi`am ales alt sedan mai frumos decat f10
se pare ca aveti o problema cu a acepta alegerea mea, bmw fan boys

Editat de Cutzu, 30 mai 2010 - 10:01.


#358
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.159
  • Înscris: 01.01.2007
Foarte bine, te invit sa faci un Jurnal de Bord sa iti prezinti achizitia. Sunt sigur ca exista atat pasionati cat si curiosi sa vada un astfel de lucru. Cat despre partea de design, mie unul imi place foarte mult atat GT5-ul cat si F10-le, primul din lista fiind pe lista de achizitii viitoare in cazul relocarii peste hotare. Actualmente raman la SUV pentru siguranta&gropile autohtone.

Honda Legend este o masina ok, insa nu este un monument de tehnologie actuala.

#359
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.103
  • Înscris: 06.07.2006
Pentru masina mea este deja jurnal de bord, pentru masini de vis nu se fac jurnale, doar se emit pareri dupa poze, contact vizual si o simpla atingere a caroseriei.

#360
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.159
  • Înscris: 01.01.2007
Atunci nu inteleg, ce masina ai ales la insistentele lui ionut? Din ce ai postat tu eu am inteles ca ai ales Honda Legend in locul BMW F10 pentru ca iti place mai mult (ales, in sensul de cumparat).

Editat de Tom_Cat, 30 mai 2010 - 11:29.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate