Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pensie anticipata cu certificat g...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?
 Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...
 Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica

Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...
 Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...

apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri
 

Sharm el Sheikh

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
384 răspunsuri în acest subiect

#181
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.959
  • Înscris: 07.02.2007

 menumorut81, on 1st February 2011, 21:56, said:

Ai dorit sa ajungi in mijlocul evenimentelor ? :)
Am fost in mijlocul evenimentelor cu ani in urma la Bucuresti si Belgrad... De ce nu si Cairo ? Dupa "Jos Ceausescu", "Jos Iliescu", "Milo, gotov je !", cum o suna "Jos Mubarak" in araba ?

#182
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.078
  • Înscris: 19.11.2008
Corect , dar oricum ar fi , iti asumi un risc . Cine stie pe langa cine stai in multime si ii se pare ca parca ai moaca de terorist ...doar de o scantei este nevoie

#183
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.078
  • Înscris: 19.11.2008
Tocmai ce s-a lasat cu bataie

#184
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.330
  • Înscris: 17.04.2006
Doi ani la rand am vrut sa ajung in Egipt...fara succes. Imi propusesem si pentru acest an, in februarie ( adica acum ) si in final am renuntat la mustata, pentru alta destinatie. Acum imi pare bine ca nu cumparat biletele, sincer nu este de mers acolo. Stau si ma intreb insa: oare cand se va mai putea vizita Egiptul in siguranta, liniste si la preturi omenesti ? Raman cu regretul ca nu m-am grabit, in anii ce au trecut. Asta este. Nu stiu cat de curand isi vor revenii dupa aceasta treaba.

#185
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.078
  • Înscris: 19.11.2008
Probabil la anul ..in cel mai bun caz

#186
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 672
  • Înscris: 19.07.2010
Depinde cat de repede se termina balciul . Preturile vor scadea in mod clar pentru ca va scadea si numarul de doritori .

Editat de menumorut81, 02 februarie 2011 - 16:07.


#187
mitluc

mitluc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 52
  • Înscris: 10.05.2006
Pot sa va spun ca vineri am vizitat piramidele, si erau foarte putini turisti. Nu stiam ca situatia se agraveaza, iar la intoarcerea in oras am avut surpriza sa nimerim in mijlocul manifestantilor. Nu as vrea sa mai repet experienta, cu atat mai mult cu cat in masina eram si cu copii. Am mai avut o tentativa de a vizita Cairo sambata, dar ne opreau pe strada si ne rugau sa plecam acasa pentru ca se pregateau manifestatii. Foarte multi ne-au spus "sorry Cairo", am ramas foarte impresionati pentru felul in care-si cereau scuze. Voi posta si poze cand ajung acasa.

#188
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.400
  • Înscris: 08.08.2008

 metalactual, on 2nd February 2011, 15:40, said:

Doi ani la rand am vrut sa ajung in Egipt...fara succes. Imi propusesem si pentru acest an, in februarie ( adica acum ) si in final am renuntat la mustata, pentru alta destinatie. Acum imi pare bine ca nu cumparat biletele, sincer nu este de mers acolo. Stau si ma intreb insa: oare cand se va mai putea vizita Egiptul in siguranta, liniste si la preturi omenesti ? Raman cu regretul ca nu m-am grabit, in anii ce au trecut. Asta este. Nu stiu cat de curand isi vor revenii dupa aceasta treaba.

nu iti recomand sa mergi in statiunile de la Marea Rosie in lunile de iarna; sunt maxim 24-25 de grade in februarie in timpul zilei si cand iesi din apa ingheti instantaneu

#189
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.078
  • Înscris: 19.11.2008
Si uite asa vom avea hoteluri super pline anul asta in Turcia , urmate de Grecia si Bulgaria

#190
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.018
  • Înscris: 16.07.2007
daca nu se inchid hotelurile si se termina revolutia pana la toamna eu ma duc la Sharm ca in fiecare an (asta daca nu raman fara cascaval dupa St Petersburg si tarile nordice ,sper sa reusesc sa merg acolo de ziua mea). Am fost la Sharm si dupa atentatele alea de acu' cativa ani, am fost si la Istanbul dupa niste atentate deci...

#191
MustGo

MustGo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 205
  • Înscris: 03.07.2008

 entity22, on 2nd February 2011, 20:16, said:

Am fost la Sharm si dupa atentatele alea de acu' cativa ani, am fost si la Istanbul dupa niste atentate deci...

Bine ca ai fost dupa.... puteai fi in timpul... :coolspeak:

#192
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 672
  • Înscris: 19.07.2010

 adi_ab, on 2nd February 2011, 19:03, said:

Si uite asa vom avea hoteluri super pline anul asta in Turcia , urmate de Grecia si Bulgaria


O sa creasca preturile  mult pt Turcia , Grecia si Bulgaria , tinand cont ca Tunisia sau Egipt ies oleaca din schema pina se mai linistesc lucrurile pe acolo .

Editat de menumorut81, 02 februarie 2011 - 23:16.


#193
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.018
  • Înscris: 16.07.2007

 MustGo, on 2nd February 2011, 21:55, said:

Bine ca ai fost dupa.... puteai fi in timpul... :coolspeak:

haha atunci e cel mai bine,dupa , e mai iefftin si te trateaza lumea de parca zici ca esti made of gold . Eh, la Istanbul am plecat chiar in ziua cand au fost atentate si am decis sa nu anulez excursia iar in Egipt la vreo 2 saptamani ca asa aveam rezervarile si nu le-am anulat. Oricum asta e diferit ,nu e atentat, nu are lumea nimic cu turistii ,se cearta intre ei practic

Sa vedem ce se intampla in noaptea asta, ziceau unii pe Twitter ca s-ar putea sa-i atace unii pe protestatarii ramasi in Tahrir

#194
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.078
  • Înscris: 19.11.2008
Ei la stiri au zis ca au fost atacati si turisti si reporteri. Cica un reporter belgian a fost batut in timp ce transmitea in direct.

#195
nestor

nestor

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 652
  • Înscris: 20.03.2009
Egiptul era o destinatie sigura pentru ca totul era controlat la sange de armata si politie. Si cu toate astea mai scapa cate o bomba pe ici pe colo.
Pericolul nu vine de la egiptenii de rand, astia nu au nimic cu turistii, ci din partea extremistilor care cauta orice prilej sa exploateze cate o bresa. Eu cred ca e o chestiune de timp pana cand o sa explodeze ceva pe langa vreun templu sau hotel sau pana cand vreun reporter sa o sa sfarseasca impuscat in cap.
Sa mai amintesc ca tocmai au evadat cateva mii de detinuti din inchisori?

Editat de nestor, 03 februarie 2011 - 11:39.


#196
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 672
  • Înscris: 19.07.2010
Atentatele din Egipt fac parte din farmecul locului . Si in afara de Hurghada/El Gouna si MArsa Alam nu prea exista locuri sa fi scapat de macar o bomba in decursul timpului

#197
marius teo

marius teo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 236
  • Înscris: 27.06.2006
dupa ce se linistesc treburile in egipt, pana isi vor recastiga turistii, vei sta la 5 stele cu pana in 100 de euro/noapte.
la fel si in tunisia.

#198
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.018
  • Înscris: 16.07.2007

 adi_ab, on 3rd February 2011, 09:51, said:

Ei la stiri au zis ca au fost atacati si turisti si reporteri. Cica un reporter belgian a fost batut in timp ce transmitea in direct.

am vazut ca i-au tras lu' Anderson Cooper una peste tartacuta in trecere. Am non stop Al Jazeera sau CNN si am inteles ca in principiu aia pro Mubarak ii ataca pe reporterii straini, e normal avand in vedere regimul care a incercat din rasputeri sa opreasca orice stire si orice detalii + acum probabil se asteapta ca toti strainii sa fie jurnalisti sau oficiali ca turistii au plecat in mare parte si probabil sunt si suparati ca nu ii sustine occidentul dar in mod normal nu are nimeni nimic cu turistii si strainii , e o situatie volatila si sunt nervii intinsi la maxim.

Cred ca Mubarak a facut rau ca i-a trimis pe aia sa faca pe sustinatorii si sa-i bata pe aia. E clar ca majoritatea sunt fie platiti fie trimisi prin ordin de la sef(au fost mai multi care au zis ca au fost trimisi de la locul de munca de sefi sa se bata si unii au zis ca i-au platit sau le-a oferit salariu/posturi mai bune), probabil a facut asta ca sa nu implice vizibil politia si armata care sunt controlate de el . Dar a facut rau,trebuia sa-i lase pe protestatari sa stea in piata acolo si sa demonstreze pasnic pentru ca eu cred ca ar fi renuntat dupa o perioada sau ar fi facut alte proteste mari dar pasnice si era mult mai bine, asa si-a complicat imaginea si mai tare si sper sa isi ia mana americanii de pe el dar ma indoiesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate