Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

REZILIERE & RETENTIE ZAPP

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
ekotree

ekotree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 05.09.2009
Deschid acest topic pentru ca as avea niste nelamuriri si cred ca nu sunt singurul :

Cum este cu taxa de reziliere ?

1 o suma fixa (ex. 150euro) ?
2 o suma fixa + contravaloare abonament lunile ramase pana la expirare perioada contractuala ?
3 lunile ramase pana la expirare perioada contractuala ?
4 cat este taxa daca este una fixa ?

Si...cam ce oferte de retentie mai sunt acum ?

#2
Danitos

Danitos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 16.11.2007
Nu esti singurl,dar ne induci intr-o stare destul de confuza..
In primul rand despre ce contract este vorba ? (aici ma refer si cu cine este facut,Cosmote,Boom,Vodafone,Orange,Digi,Rosal,intelegi tu ideea).
In al doilea rand,cauta contractul,asta daca ai unul si citeste in el daca este scrisa vreo clauza,cred ca trebuie scrisa una,nu ?
In al treilea rand,suna la FURNIZOR si intreaba ce si cum,pare destul de simplu,nu ?

Eu de exemplu la fostul funizor de net,aveam o clauza de reziliere de aproximativ 100 E inainte de cele 24 luni contractuale.
La actualul este undeva la 400 ron. La Cosmote parca trebuie sa platesti toate lunile ramase din perioada contractuala.


Greseala imi apartine,mii de scuze... nu am citit titlul... Daca este necesar se poate sterge.
Neatentia mii se datoreaza.

Edited by Danitos, 12 March 2010 - 16:22.


#3
jarek17

jarek17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.02.2010
ultima data cand am intrebat la un germanos(10.03.2010 parca) se platea o taxa de reziliere, care cica ar fi de 50euro. daca ai abonamentincearca sa dai un tel la relatii cu clientii si vezi ce zic cei de acolo. as suna eu dar nu sunt titularul abonamentului si imi vor cere niste date pe care nu le stiu. daca suni poate imi spui si mie ce au spus. ms mult

#4
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postekotree, on 12th March 2010, 16:12, said:

Deschid acest topic pentru ca as avea niste nelamuriri si cred ca nu sunt singurul :

Cum este cu taxa de reziliere ?

1 o suma fixa (ex. 150euro) ?
2 o suma fixa + contravaloare abonament lunile ramase pana la expirare perioada contractuala ?
3 lunile ramase pana la expirare perioada contractuala ?
4 cat este taxa daca este una fixa ?

Si...cam ce oferte de retentie mai sunt acum ?
Presupun ca la taxa de reziliere de la Zapp te referi.
Taxa e exact cat e, ca mai mult sau mai putin nu cred ca poate fi. E trecuta in contract !
Decat sa deschizi un topic aiurea (mai sunt topicuri pe subiectul asta, trebuia doar sa cauti), mai bine suni la ei.
Pace!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate