Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

despre infidelitate

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
anamaria21

anamaria21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 10.05.2010
woww...pai cred ca sti vorba aia...cine greseste o data  si este iertat nu va ezita sa nu mai greseasca de fiecare data cand poate....iar cu gelozia....ce sa iti zic......si eu sunt geloasa...doar ca de la un timp nu mai dau atentie la nimic.... ^_^    sa vad cum raspunde el la indiferenta mea....

#20
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Bine.

#21
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 24.05.2007
O persoana (barbat sau femeie) care a inselat macar o data in viata va mai repeta experienta mai devreme sau mai tarziu. Oricat ar incerca sa se abtina, la un moment dat vor exista destule motive sa o faca.

Cat despre procentajul ala de 80%, si eu cred ca este putin umflat...un 60% mai merge. Dar o statistica sau sondaj e greu de facut, pentru ca putini ar recunoaste ca au inselat.

#22
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009
cred ca toti am inselat macar o data in viata
si nu asta ar fi neaparat problema
conteaza mai mult consecintele ratacirii noastre decat "resortul" care ne-a...impins
pt ca de fiecare data, nemultumirea legata de celalalt ( poate fi de orice natura ) ne-a trimis (chiar si numai cu gandul ) in bratele altcuiva

a-ti ierta partenerul pt o ratacire ar trebui sa presupuna o analiza mai serioasa a relatiei
neconstientizand (inca) adevaratul motiv al infidelitatii , depasesti momentul mai usor

#23
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Crezi, pe ce parte ai fost ?

Tocmai necunoasterea te omoara.

#24
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Eu cred ca maxim 50 % din femei isi " insala " prietenul iar motivele sunt diverse .

Din pacate gelozia partenerului este unul dintre ele .

Ca sa-ti treaca gelozia trebuie sa te obisnuiesti cu ideea ca oricand te poate insela femeia si mai ales ca daca face sex si cu altul/altii , nu o sa aiba o gaura in plus . :console:

#25
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009
inca o data , imi sunt demontate miturile
eu , care credeam ca sentimentele tin oamenii unul langa altul.. :habarnam: :scratchchin:  .cand de fapt e vba despre gauri si despre  " disponibilitatea " lor  :console:

#26
alexandraaM

alexandraaM

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 28.03.2009

View Postcrysty_23, on 8th March 2010, 03:36, said:

Salut!
Acum cateva zile povesteam cu un prieten despre infidelitatea femeilor si imi spunea ca dupa parerea lui 80% din femei isi inseala prietenul sau sotul.Acest lucru ma pune putin pe ganduri mai ales ca eu m-am impacat cu fosta prietena dupa ce a calcat stramb o data (nu stiu daca a fost cea mai buna alegere) si imi e "teama" ca sa nu se repete a doua oara.
Ma consider o persoana destul de geloasa (am si motive) iar acest lucru dauneaza relatiei.Va dau si un exemplu:Prietena mea aseara mi-a zis ca merge la un concert cu nu stiu ce colege.Am tacut din gura dar normal ca nu mi-a cazut bine mai ales ca eu nu m-am putut duce fiind la munca.Daca comentez de ce merge fara mine spune ca "o tin in lesa":) daca o las mie greu mie sa trec peste si am tot felu de ganduri.
In concluzie as vrea sa va intreb doua lucruri:
Credeti ca e adevarata afirmatia aia cu 80% din femei isi inseala prietenul?(sigur e clar ca acest lucru nu se poate exprima in procente dar as vrea sa stiu si parerae altor persoane).
As vrea sa primesc (daca se poate) cateva sfaturi in legatura cu a doua mea problema ceea legata de gelozia care o exprima fata de prietena mea.Cum sa trec peste acele momente?

Sunt fata,si am trecut prin asta.Imi este foarte greu sa-l cred pe prieten acum cand imi spune ca iese in oras cu baietii..dar nu ai ce face..trebuie sa o crezi pe cuvant pana la proba contrarie..increderea se recapata prin adevar si sinceritate.De ce nu-i vorbesti,spune-i sa-ti spuna intotdeauna adevarul..daca te iubeste cu adevarat asa o sa faca :) .Si un om care a gresit o data are doua variante: Sa mai greseasca sau sa ii para rau si sa se indrepte.Succes

Si afirmatia cum ca 80 % din femei/fete inseala..nu stiu ce sa zic eu sunt din alea 20% la suta atunci..


Multumesc anticipat


#27
alecsstoica

alecsstoica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 24.09.2010

View Postcrysty_23, on 8th March 2010, 11:36, said:

Salut!
Acum cateva zile povesteam cu un prieten despre infidelitatea femeilor si imi spunea ca dupa parerea lui 80% din femei isi inseala prietenul sau sotul.Acest lucru ma pune putin pe ganduri mai ales ca eu m-am impacat cu fosta prietena dupa ce a calcat stramb o data (nu stiu daca a fost cea mai buna alegere) si imi e "teama" ca sa nu se repete a doua oara.
Ma consider o persoana destul de geloasa (am si motive) iar acest lucru dauneaza relatiei.Va dau si un exemplu:Prietena mea aseara mi-a zis ca merge la un concert cu nu stiu ce colege.Am tacut din gura dar normal ca nu mi-a cazut bine mai ales ca eu nu m-am putut duce fiind la munca.Daca comentez de ce merge fara mine spune ca "o tin in lesa":) daca o las mie greu mie sa trec peste si am tot felu de ganduri.
In concluzie as vrea sa va intreb doua lucruri:
Credeti ca e adevarata afirmatia aia cu 80% din femei isi inseala prietenul?(sigur e clar ca acest lucru nu se poate exprima in procente dar as vrea sa stiu si parerae altor persoane).
As vrea sa primesc (daca se poate) cateva sfaturi in legatura cu a doua mea problema ceea legata de gelozia care o exprima fata de prietena mea.Cum sa trec peste acele momente?


Multumesc anticipat


Daca ai iertat-o inseamna ca :fie o iubesti mult,fie arata extrem de bine si inca iti doresti sa fii cu ea din motivul asta. Oricare din cele doua motive ar fi,sfatul meu e sa mergi mai departe pentru ca relatia voastra nu are niciun viitor.Imi pare rau ca sunt atat de direct,dar asta e adevarul.

Prin intrebarea ta cu "80% din fete insala?" eu inteleg ca vrei sa o incluzi pe prietena ta intr-o majoritate ca sa para mai putin grav ce a facut...,adica ceva de genul: "Mami,mami,am luat 2 la examen,dar stai linistita,inca 80% din fraierii din grupa au luat tot 2 :thumbup: ".Asta nu face ca 2-ul tau sa fie mai bine primit,trebuie sa fii constient ca restul de 20% au luat note mai mari decat tine.

Nu conteaza daca 80% din fate insala sau daca doar 10% din ele insala(nimeni nu are cum sa stie despre ce procent este vorba,toata lumea isi da doar cu parerea) pentru ca oricum prietena ta face parte tot din categoria celor care insala. Partea mai grava este ca din procentul celor care au inselat o data ,dupa parerea mea 95% din ele recidiveaza.95 % din 80% tot mult inseamna.Asta inseamna ca din toate fetele care insala ,doar 4% revin pe calea cea buna,poate esti un norocos si ea face parte din aceste 4%  :P .

Sfatul meu e sa incerci sa o intrebi care au fost motivele pt care a "calcat stramb" si sa lamuriti totul impreuna.Sa ai grija pt ca exista sansa ca in momentul in care o vei intreba de ce te-a inselat sa se enerveze sau sa incerce sa evite.Daca nu are curajul sa discute cu tine despre acest lucru inseamna ca ceva nu e tocmai cum trebuie.

#28
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postalecsstoica, on 25th September 2010, 14:01, said:

Daca ai iertat-o inseamna ca :fie o iubesti mult,fie arata extrem de bine si inca iti doresti sa fii cu ea din motivul asta. Oricare din cele doua motive ar fi,sfatul meu e sa mergi mai departe pentru ca relatia voastra nu are niciun viitor.Imi pare rau ca sunt atat de direct,dar asta e adevarul.

...........................................................

Poate 80 % din femeile frumoase inseala , restul sunt fidele din diverse motive .

Eu nu cred ca procentul este mai mare de 40 % , restul sunt femei care recidiveaza din diverse motive .

Atunci cand o relatie nu merge bine , e normal ca femeia sa incerce si altceva .

#29
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009
:D da de unde ati scos procentele astea ?
ma si gandesc cum stati voi cu obrazul in pumn incercand sa aflati in care " tabara" intra femeile voastre
in cei 80 % sau in restul , de 20 % :rolleyes:

#30
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postdantella, on 25th September 2010, 23:35, said:

:D da de unde ati scos procentele astea ?
ma si gandesc cum stati voi cu obrazul in pumn incercand sa aflati in care " tabara" intra femeile voastre
in cei 80 % sau in restul , de 20 % :rolleyes:
Mie imi place la nebunie sa-i intarat pe gelosi !

Cand scrisai 40 % ma gandii la toata viata femeii , nu la un an sau doi .

#31
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009

View Postbuteliearagaz, on 25th September 2010, 23:36, said:

Mie imi place la nebunie sa-i intarat pe gelosi !

Cand scrisai 40 % ma gandii la toata viata femeii , nu la un an sau doi .

indiferent de cat de frumoasa e sau nu o femeie , tot va insela daca e...motivata
pe multe femei frumoase le impinge in bratele altora tocmai gelozia partenerilor
ca te saturi la un moment dat sa-ti fie scosi ochii ( la figurat , fireste ) ca ori te uiti dupa altul , ori se uita altul dupa tine  :notangel:
si asa incepi sa cauti unul mai sigur pe fortele proprii , care avand incredere in el insusi , va avea incredere si in partenera lui  :naughty:

#32
ambitioasa

ambitioasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 15.09.2010

View Postcrysty_23, on 8th March 2010, 11:36, said:

Salut!
Acum cateva zile povesteam cu un prieten despre infidelitatea femeilor si imi spunea ca dupa parerea lui 80% din femei isi inseala prietenul sau sotul.Acest lucru ma pune putin pe ganduri mai ales ca eu m-am impacat cu fosta prietena dupa ce a calcat stramb o data (nu stiu daca a fost cea mai buna alegere) si imi e "teama" ca sa nu se repete a doua oara.
Ma consider o persoana destul de geloasa (am si motive) iar acest lucru dauneaza relatiei.Va dau si un exemplu:Prietena mea aseara mi-a zis ca merge la un concert cu nu stiu ce colege.Am tacut din gura dar normal ca nu mi-a cazut bine mai ales ca eu nu m-am putut duce fiind la munca.Daca comentez de ce merge fara mine spune ca "o tin in lesa":) daca o las mie greu mie sa trec peste si am tot felu de ganduri.
In concluzie as vrea sa va intreb doua lucruri:
Credeti ca e adevarata afirmatia aia cu 80% din femei isi inseala prietenul?(sigur e clar ca acest lucru nu se poate exprima in procente dar as vrea sa stiu si parerae altor persoane).
As vrea sa primesc (daca se poate) cateva sfaturi in legatura cu a doua mea problema ceea legata de gelozia care o exprima fata de prietena mea.Cum sa trec peste acele momente?


Multumesc anticipat
Procentul de 80% mi se pare prea mare-as zice un 40%-50%.In privinta geloziei tale-este evitdent ca o iubesti(chiar mai mult decit ea pe tine).Nu mi se pare o relatie serioasa,de durata.Sincer,nu te mai chinui,renunta la ea si nu uita ,cu cit va veti desparti (din diverse motive)mai tirziu,cu atit iti va fii mai greu.Succes!

#33
Danyelloss

Danyelloss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.09.2010

View Postcrysty_23, on 8th March 2010, 14:08, said:

23 de ani am si suntem impreuna de aproape 3 ani.Nu pot sa zic clar daca acuma ma inseala sau nu (daca o femeie vrea sa te insele o va face fara nicio retinere)  dar mie greu sa accept procentajul ala de care tot vorbim. Adica va veni vremea cand o sa am si io o familie un copil etc...cum pot io sa traiesc cu o femeie care ma insela? (asta e singurul lucru cu care nu ma pot obijnui si nici nu vreau asta).Legat de faza cu concertul e clar ca nu merge sa si-o traga in sala de concert dar apar tot felu de banuieli de tipul "Daca nu merge la concert si merge in alta parte" si altele.
La 23 ani ai tai nu crezi ca ai stat cam mult cu ea ? Sau poate ca vrei sa te si insori cu ea ! da' ea vrea ? :peacefingers:

#34
Veronika_99

Veronika_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 31.08.2010
80% din femei inseala? sau probabil te consolezi tu cu ideea asta;
de fapt la ce vad in jurul meu...ma minunez;
al meu iubit ar trebui sa se simta foarte norocos...nu prea mai gasesti fete cuminti in secolul asta :D

Edited by Veronika_99, 27 September 2010 - 21:07.


#35
pirgoteles

pirgoteles

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 22.09.2010

View Postcrysty_23, on 8th March 2010, 14:08, said:

23 de ani am si suntem impreuna de aproape 3 ani.Nu pot sa zic clar daca acuma ma inseala sau nu (daca o femeie vrea sa te insele o va face fara nicio retinere)  dar mie greu sa accept procentajul ala de care tot vorbim. Adica va veni vremea cand o sa am si io o familie un copil etc...cum pot io sa traiesc cu o femeie care ma insela? (asta e singurul lucru cu care nu ma pot obijnui si nici nu vreau asta).Legat de faza cu concertul e clar ca nu merge sa si-o traga in sala de concert dar apar tot felu de banuieli de tipul "Daca nu merge la concert si merge in alta parte" si altele.


Aceleasi banuieli pot aparea si atunci cand pleaca la serviciu. Oare este la serviciu, sau in alta parte? Este, foarte clar, o problema de incredere. In primul rand increderea in sine si apoi increderea in celalalt. O relatie se bazeaza in primul rand pe asta.

#36
deeaa1989

deeaa1989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,863
  • Înscris: 03.05.2009
In niciun caz n`o sa mai ai vreodata incredere in ea. Sunt convinsa ca n`o sa aiba nicio retinere sa te mai insele o data, daca avea, n`o facea de la inceput.
Eu personal nu pot intelege ce e in capul unei femei care inseala.
Nu cred ca poti avea vreun motiv REAL s`o faci. Daca vrei sa ti`o tragi cu altul (/din curiozitate), lasa`l pe actualul si trageti`o cu altul, altii. Ca iubire, respect clar nu mai exista din partea ta ... si ce rost are sa te complici, s`o faci pe ascuns?! Bla...
Inselatul din razbunare, asta mi se pare cea mai mare tampenie! Femeia care recurge la asa ceva ca sa se razbune nu e prea desteapta, atat o duce capul...
Parerea mea...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate