Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

despre infidelitate

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
eSkybax

eSkybax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.09.2007

View Postdeeaa1989, on 8th October 2010, 23:40, said:

Eu personal nu pot intelege ce e in capul unei femei care inseala.

Hmm... da in ala al barbatului ce e? Sau mai bine zis ce nu e?

#38
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009
dragul meu , menajeaza-te
ca vor veni altele si mai si
daca nu ai incredere in ea , se va macina relatia de la sine
acorda-ti o sansa si reorienteaza-te sau
daca mai vrei sa-i stai alaturi , incearca ca uiti
ca de iertat nu stiu daca se pune problema :console:

ce ai de facut , cred eu , e sa te obisnuiesti cu statului de partener inselat
poti sau mai bine zis , ( se ) merita ?

Edited by dantella, 29 December 2010 - 17:51.


#39
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.10.2009

View PosteSkybax, on 29th December 2010, 12:18, said:

Hmm... da in ala al barbatului ce e? Sau mai bine zis ce nu e?
pt ele nu conteaza ce e in cap ci intre picioare :notangel:

#40
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009

View Postcalinjack, on 29th December 2010, 18:19, said:

pt ele nu conteaza ce e in cap ci intre picioare :notangel:


fals

#41
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

View Postdantella, on 9th January 2011, 18:26, said:

fals
deci barbatii inseala pentru ca sunt porci, iar femeile ca au nevoie de afectiune sau inteligenta superioara aluia de acasa? cu alte cuvinte, noi avem o cauza nobila cand inselam?  :D

#42
doresc_mici_mari

doresc_mici_mari

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 588
  • Înscris: 27.08.2009

View Postdarkangelo, on 9th January 2011, 18:29, said:

deci barbatii inseala pentru ca sunt porci, iar femeile ca au nevoie de afectiune sau inteligenta superioara aluia de acasa? cu alte cuvinte, noi avem o cauza nobila cand inselam?  :D
adaptată, vrăjeala asta spusă cu intonație ar putea să-și facă efectul :coolspeak:

#43
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postdarkangelo, on 9th January 2011, 18:29, said:

deci barbatii inseala pentru ca sunt porci, iar femeile ca au nevoie de afectiune sau inteligenta superioara aluia de acasa? cu alte cuvinte, noi avem o cauza nobila cand inselam?  :D
Femeile cauta intodeauna o justificare ca "sa-i puna coarne " partenerului , in timp ce asteapta intodeauna o explicatie a gestului facut de el .

#44
minooo

minooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 06.02.2011
Poarta unde latra cainii atrage hotii. :)
Daca nu ai incredere in ea, desparte-te! Nu sta sa te rogi de ea sau de cei din telefonul ei sa nu iti mai faca rau.
Imi pare rau ca esti asa ingrijorat, cred ca nu ai incredere deloc in tine, poate esti complexat.
Sa stii ca o femeie este mai mult a ta cand refuza n barbati care o curteaza decat cand o tii tu obligata.

Si mai bine isi gaseste un altulacum, decat peste 15 ani, cand mai sunt si copii, asa ca nu mai fi egoist si lasa natura sa curga de la sine.

#45
elenavs

elenavs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 17.02.2011
parerea mea este urmatoarea:
aici nu e vorba de procentaje, ci de cat de mult va iubiti..
Prima mea impresie este ca ea nu te iubeste cu adevarat pentru ca a avut nevoie de un alt barbat, pe langa tine. Insa nu vreau sa o judec, nu sunt in postura sa o fac.

Iubirea este in primul rand acceptare. Daca poti sa ii accepti defectele partenerului si sa ai incredere in el, atunci ramai in acea relatie, pt ca iti face bine.
insa daca esti chinuit de ganduri (ex: ce face acum fara mine, concertul..etc..) asta nu este sanatos pentru tine in primul rand. Cu trecerea timpului o sa te doara si mai mult si o sa ajungeti la discutii mult mai complicate.

ceea ce cred eu ca trebuie sa faci este sa analizezi putin relatia voastra si daca simti ca esti  mai mult "incordat" decat fericit sa o inchei. Si sa comunici foarte mult cu ea.. ea trebuie sa munceasca pt ati redobandi increderea, ceea ce inseamna ca poate sa renunte o perioada la conccerte  si iesiri cu fetele...

Uf, am vb mult si nu stiu cum primesti tu informatia asta:)) poate strambi din nas, poate nu..:))
Eu daca as fii fost in locul tau mi-as fii ascultat inima. Daca as fii simtit ca nu o sa mai pot sa am incredere niciodata in ea as fii incheiat relatia. Sper sa nu te influentez gresit..  :death: toate cele bune ;)

View Postbuteliearagaz, on 25th September 2010, 21:29, said:

Poate 80 % din femeile frumoase inseala , restul sunt fidele din diverse motive .

Eu nu cred ca procentul este mai mare de 40 % , restul sunt femei care recidiveaza din diverse motive .

Atunci cand o relatie nu merge bine , e normal ca femeia sa incerce si altceva .

"Atunci cand o relatie nu merge bine , e normal ca femeia sa incerce si altceva ."/. Faptul ca o relatie nu merge bine nu e o scuza pentru infidelitate. Nu merge, pui punct si apoi poti sa incerci orice altceva. Infidelitatea nu are nicio scuza.. :confuzzled:

View Postdarkangelo, on 9th January 2011, 17:29, said:

deci barbatii inseala pentru ca sunt porci, iar femeile ca au nevoie de afectiune sau inteligenta superioara aluia de acasa? cu alte cuvinte, noi avem o cauza nobila cand inselam?  :D

e vb de atractie fizica.. si la barbati si la femei... si de mult egoism.

#46
eva_justme

eva_justme

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.02.2011
stiu cum e...ti se intampla atunci cand te astepti mai putin , atunci cand ai impresia ca totul merge bine . el nu s-a dat de gol, se comporta cat se poate de normal, dar am flat dintr-o intamplare...decat sa pierzi timpul gandindu-te daca te inseala sau nu, este o metoda sigura de a afla asta. eu am apelat la ea si in scurt timp am aflat totul: de ce a facut asta, daca ma iubeste totusi s.a.m...

#47
mariantudor111

mariantudor111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 09.05.2014

View Postcrysty_23, on 08 martie 2010 - 13:08, said:

23 de ani am si suntem impreuna de aproape 3 ani.Nu pot sa zic clar daca acuma ma inseala sau nu (daca o femeie vrea sa te insele o va face fara nicio retinere)  dar mie greu sa accept procentajul ala de care tot vorbim. Adica va veni vremea cand o sa am si io o familie un copil etc...cum pot io sa traiesc cu o femeie care ma insela? (asta e singurul lucru cu care nu ma pot obijnui si nici nu vreau asta).Legat de faza cu concertul e clar ca nu merge sa si-o traga in sala de concert dar apar tot felu de banuieli de tipul "Daca nu merge la concert si merge in alta parte" si altele.

prietene pune-i skype pe telefon si ii zici ca o vei verifica prin apel video pe skype cand pleaca fara tine, daca inchide telefonul sau nu iti raspunde e clar ca te inseala ...

#48
ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 07.10.2009

View Postmariantudor111, on 19 mai 2016 - 13:27, said:

prietene pune-i skype pe telefon si ii zici ca o vei verifica prin apel video pe skype cand pleaca fara tine, daca inchide telefonul sau nu iti raspunde e clar ca te inseala ...

Posibil sa aiba si copii deja  (cu fata respectiva sau cu alta)  :).
A trecut ceva timp de atunci

#49
bankrupt

bankrupt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 05.10.2015

View Postmariantudor111, on 19 mai 2016 - 13:27, said:

prietene pune-i skype pe telefon si ii zici ca o vei verifica prin apel video pe skype cand pleaca fara tine, daca inchide telefonul sau nu iti raspunde e clar ca te inseala ...

Reta, idee excelenta!

Acum uita parola la user si revino peste 10 ani sa ceri feedback.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate