Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Cartile din colectia Chic

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
15 răspunsuri în acest subiect

#1
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 499
  • Înscris: 26.01.2009
Ce parere aveti despre genul asta de carti
http://www.librariao...3nru2im834db081 ?

Eu am citit pana acum cateva, si cele scrise de Sohie Kinsella mi se par cele mai frumoase.

#2
Crepsley91

Crepsley91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 42
  • Înscris: 29.11.2009
Prea proaste ca sa-ti faci timp sa le citesti..parerea mea. Nu sunt genul meu :deadtongue:

#3
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 499
  • Înscris: 26.01.2009

 Crepsley91, on 5th March 2010, 12:03, said:

Prea proaste ca sa-ti faci timp sa le citesti..parerea mea. Nu sunt genul meu :deadtongue:
Ai citit vreo carte a lui Sophie Kinsella? Daca nu, citeste..si o sa iti schimbi parerea. Evident ca am dat si peste carti care nu mi-au placut in colectia asta, cum ar fi dadacul al lui Holly Petterson, dar majoritatea mi-au placut.

#4
Crepsley91

Crepsley91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 42
  • Înscris: 29.11.2009

 AlexaF, on 6th March 2010, 13:09, said:

Ai citit vreo carte a lui Sophie Kinsella? Daca nu, citeste..si o sa iti schimbi parerea. Evident ca am dat si peste carti care nu mi-au placut in colectia asta, cum ar fi dadacul al lui Holly Petterson, dar majoritatea mi-au placut.

Eu ti-am zis parerea mea. De ce sa citesc o carte dinaia,daca nu ma pasioneaza? Este ca si cum te-as pune pe tine sa citesti o carte dintr-un domeniu cu care tu esti parelel...deci,zero interes

#5
bb_girl

bb_girl

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 489
  • Înscris: 30.12.2008
Mda, acum depinde de cat de inchis/deschis esti fata de nou. Daca ai in cap doar filozofie,filozofie, filozofie, logic ca o carte de-a Sophiei Kinsella ti se va parea rahat in ploaie.
LE: Nu reusesc sa-mi dau seama cum de ai o parere despre cartile colectiei asteia, din moment ce nu le-ai citit.....

Editat de bb_girl, 10 martie 2010 - 23:22.


#6
alexpopa493

alexpopa493

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 11.03.2010
Eu am citit Sophie Kinsella si multe carti din colectia Chic de la Polirom. De cand am fost la Gaudeamus am facut rost si de versiunea lor in limba engleza la preturi mult mai mici. Si sunt foarte savuroase...

 bb_girl, on 11th March 2010, 00:21, said:

Mda, acum depinde de cat de inchis/deschis esti fata de nou. Daca ai in cap doar filozofie,filozofie, filozofie, logic ca o carte de-a Sophiei Kinsella ti se va parea rahat in ploaie.
LE: Nu reusesc sa-mi dau seama cum de ai o parere despre cartile colectiei asteia, din moment ce nu le-ai citit.....


#7
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.436
  • Înscris: 31.10.2008
Sunt bune pentru plaja, desi obositor de repetitive. Dintre autoarele chic, o prefer pe Marian Keys, mi-a placut in special cartea asta, care a fost tradusa si in romana.

Editat de Thomas-, 11 martie 2010 - 18:05.


#8
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 499
  • Înscris: 26.01.2009

 Crepsley91, on 10th March 2010, 13:39, said:

Eu ti-am zis parerea mea. De ce sa citesc o carte dinaia,daca nu ma pasioneaza? Este ca si cum te-as pune pe tine sa citesti o carte dintr-un domeniu cu care tu esti parelel...deci,zero interes
Ok, am inteles, nu sunt genul tau.

 Thomas-, on 11th March 2010, 17:04, said:

Sunt bune pentru plaja, desi obositor de repetitive. Dintre autoarele chic, o prefer pe Marian Keys, mi-a placut in special cartea asta, care a fost tradusa si in romana.
Nu se deschide :(

#9
Crepsley91

Crepsley91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 42
  • Înscris: 29.11.2009

 bb_girl, on 10th March 2010, 23:21, said:

Mda, acum depinde de cat de inchis/deschis esti fata de nou. Daca ai in cap doar filozofie,filozofie, filozofie, logic ca o carte de-a Sophiei Kinsella ti se va parea rahat in ploaie.
LE: Nu reusesc sa-mi dau seama cum de ai o parere despre cartile colectiei asteia, din moment ce nu le-ai citit.....

Am fost intr-o librarie..si am avut timp sa rasfoiesc niste carti din colectia chic..si am citit chiar vreo 2-3 pagini. Doar nu crezi ca am zis ca sunt slabe,doar ca nu-mi palce mie coperta. Dar...sunt scrise prea monoton...adica,din ce am vazut eu..nu sunt chestii prea deosebite,sunt lucruri familiare,ce i se pot intampla oricui,zi de zi  :huh:

#10
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 499
  • Înscris: 26.01.2009

 Crepsley91, on 12th March 2010, 22:11, said:

Am fost intr-o librarie..si am avut timp sa rasfoiesc niste carti din colectia chic..si am citit chiar vreo 2-3 pagini. Doar nu crezi ca am zis ca sunt slabe,doar ca nu-mi palce mie coperta. Dar...sunt scrise prea monoton...adica,din ce am vazut eu..nu sunt chestii prea deosebite,sunt lucruri familiare,ce i se pot intampla oricui,zi de zi  :huh:
Mai devreme ai zis ca sunt prea proaste sa le citesti, nu ca sunt slabute. e o diferenta.

 Thomas-, on 11th March 2010, 17:04, said:

Sunt bune pentru plaja, desi obositor de repetitive. Dintre autoarele chic, o prefer pe Marian Keys, mi-a placut in special cartea asta, care a fost tradusa si in romana.
Astazi am fost la un targ de carte deschis in sala dalles, si mi-am mai luat 4 carti din colectie, printre care si pe cea recomandata de tine. Deabia astept sa o citesc.

#11
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.436
  • Înscris: 31.10.2008
Sa-mi spui cum ti s-a parut.

#12
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 499
  • Înscris: 26.01.2009
Am inceput-o, sunt pe la pagina 300. E  destul de frumoasa cartea, scriitoarea scrie frumos, are un stil mai...literar ca celelalte. O sa iti dau verdictul dupa ce o termin.

#13
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.871
  • Înscris: 23.03.2008
Eu am citit "Jurnalul lui Bridget Jones" si "Bridget Jones la limita ratiunii" de Helen Fielding. Carti usoare si amuzante, numai bune pentru o zi plictisitoare!  ;)

#14
Mersi

Mersi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 56
  • Înscris: 08.04.2010
Eu am citit destul de mutle carti atat cin colectia Chic cat si din Cockteil..si personal imi palc foarte mult.Reusesc sa ma desprind putin de lume si sa ma amuz copios. :coolspeak:

#15
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 499
  • Înscris: 26.01.2009
Mi-am luat ieri "Pepenasul" a lu Marian Keys. Am inseput-o aseara si nu mai puteam sa o las din mana. E chiar draguta :D
Am mai citit in ultimul timp "Regina gafelor" de Meg Cabot, foarte draguta si aia, sper sa gasesc si "regina gafelor la new york", partea a doua :D

Editat de AlexaF, 08 iulie 2010 - 15:58.


#16
AlexaF

AlexaF

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 499
  • Înscris: 26.01.2009
Nu am gasit pana acum Regina gafelor la New York. Se pare ca nu se mai gaseste deloc. Mare pacat...am ras cu lacrimi la prima parte.
Intre timp, am terminat colectia Sophie Kinsella(I-am citit toate cartile), si de asemenea si Marian Keyes.
Astept recomandari noi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate