Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.

Balans la ridicare picior dupa ac...
 Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?
 Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 

Noile abonamente COSMOTE

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
548 răspunsuri în acest subiect

#523
Zakopane2

Zakopane2

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 15
  • Înscris: 17.12.2010

Vizualizare mesajcrytl95, pe 17th December 2010, 14:24, a scris:

Cum intru in convorbire cu un operator Cosmote de pe un abonament ? Nu merge in nicio ramura sa vorbesc cu vreunul. Au un serviciu de cacat..


suni la 1234 apoi formezi 140 pentru a intra in legatura cu un consultant

#524
Corbu'

Corbu'

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 587
  • Înscris: 17.09.2004
Am cateva intrebari va rog referitoare la abonamentele Cosmote, ma bate randul sa vin de la Vodafone:

1. Exista cost control la Cosmote pentru minutele ramase si daca da cum functioneaza? Suni sau trimiti un SMS la un anumit numar?
2. Exista ordine de consumare a minutelor? Adica daca sun in Cosmote, imi ia intai din minutele nationale daca am disponibile?
3. E obligatoriu contract pe 1 sau 2 ani sau pot sa ma abonez fara contract? Nu vreau telefon si nici o oferta de la ei, vreau sa platesc doar tariful lunar si atat.

Editat de Corbu', 25 decembrie 2010 - 03:16.


#525
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.211
  • Înscris: 08.12.2006

Vizualizare mesajCorbu', pe 25th December 2010, 03:14, a scris:

Am cateva intrebari va rog referitoare la abonamentele Cosmote, ma bate randul sa vin de la Vodafone:

1. Exista cost control la Cosmote pentru minutele ramase si daca da cum functioneaza? Suni sau trimiti un SMS la un anumit numar?
2. Exista ordine de consumare a minutelor? Adica daca sun in Cosmote, imi ia intai din minutele nationale daca am disponibile?
3. E obligatoriu contract pe 1 sau 2 ani sau pot sa ma abonez fara contract? Nu vreau telefon si nici o oferta de la ei, vreau sa platesc doar tariful lunar si atat.
1.Da, exsita , trimiti sms gol la numarl 1515 si vei primi raportul cu situatia minuteleor
2. Exista ordine in conumarea minuteleor, exact ca la vodafone. Daca ai minute in cosmote alocate si suni tot in Cosmote, ti se vor lua din minutele ce le ai in cosmote, daca suni in alta retea (cu exceptia Romtelecom unde daca suni in acesta, ti se vor lua tot din minutele alocate in cosmote), ti se vor lua din minutele nationale (cand am zis in alta retea m-am referit la alta retea din Romania si nu din alta tara)
3. Daca vrei neapar abonament, atunci neparat vei face un contract prin care cosmote se angajeaza sa iti "serveasca" serviciile lor, iar tu te angajezi sa platesti (asta in mare), nu se poate sa faci abonament fara contract, de-alt fel la nicun operator nu se poate face asa ceva, nici chiar la vodafone. Contractul il poti face pe 1 an sau pe 2 ani, unii spun ca anumite magazine partenere cosmote "te obliga " sa faci pe 2 ani, asta nu tine de cosmote in sine ci de angajatul magazinului care vrea sa isi faca planul de abonamente si zice el ca este abligaoriu pe2 ani, daca intampini aceasta problema, te sfatuiesc sa te cari imediat de acolo si sa te duci la alt magazin, sau , de fata cu angajatul magazinului, sa suni la relatii cu clientii la 1234 si sa ceri explicati cu privire la acest aspect, SIGU compania Cosmote NU te obliga pe 2 ani sa faci contract, ci poti si pe 1 an.

#526
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.538
  • Înscris: 10.09.2003

Vizualizare mesajCorbu', pe 25th December 2010, 03:14, a scris:

1. Exista cost control la Cosmote pentru minutele ramase si daca da cum functioneaza? Suni sau trimiti un SMS la un anumit numar?
Suni la *151# ca sa nu mai trimiti sms gol ca in era NMT.

#527
obuzul

obuzul

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 604
  • Înscris: 10.06.2009
la vodafone SIGUR se poate face contract fara durata predeterminata dar sunt niste taxe aditionale. (platesti taxa de conectare si platesti sim-ul) cred ca si ceilalti au ceva similar (probabil ii obliga legea dar nu fac publice astfel de abonamente cu toate ca le au in oferta comerciala).

#528
Corbu'

Corbu'

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 587
  • Înscris: 17.09.2004
OK, multumesc frumos de raspunsuri. Mai mult ca sigur o sa vin de la Vodafone cu un numar undeva pe la sfarsitul lui Februarie cand expira abonamentul. Exista ceva sperante de abonamente noi sau tot oferta asta o sa fie in vigoare?

#529
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.258
  • Înscris: 14.02.2007
Aveti idee la COSMOTE fidelizare se paote face doar din 2 ani in 2 ani adica daca acum 1 an am prelungit abonamentul si am luat telefon, anul acesta nu mai beneficiez nimic si de-abia peste inca 1 an pot sa prelungesc din nou?

#530
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.773
  • Înscris: 21.08.2008
Am periat sectiunea dar nu am gasit topic dedicat pentru subiectul ce ma intereseaza.
Doresc sa stiu daca un abonat Cosmote caruia ii stiu adresa are numarul pe care-l stiam acum 4-5 luni... daca stiu adresa, numele, numarul utilizatorului unde pot suna pentru confirmare?
As vrea sa stiu daca mesajul meu a ajuns la acea persoana...

#531
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.439
  • Înscris: 20.11.2010

Vizualizare mesajdanghetau, pe 10th January 2011, 17:08, a scris:

Am periat sectiunea dar nu am gasit topic dedicat pentru subiectul ce ma intereseaza.
Doresc sa stiu daca un abonat Cosmote caruia ii stiu adresa are numarul pe care-l stiam acum 4-5 luni... daca stiu adresa, numele, numarul utilizatorului unde pot suna pentru confirmare?
As vrea sa stiu daca mesajul meu a ajuns la acea persoana...
In principiu se poate.
Apelezi de pe telefonul Cosmote, serviciul Agenda Cosmote la 1255 (apel taxabil, dar nu mai stiu exact tariful).
Trebuie sa stii insa ca daca acel client a optat pentru a nu-si face public numarul de telefon, nu poti afla.

Editat de SebyD, 10 ianuarie 2011 - 17:25.


#532
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.773
  • Înscris: 21.08.2008
Eu sint client Vf dar mi-a ajuns in cutia postala o factura Cosmote de-a lui si doream sa stiu daca ACUM mai are acel numar, i-am trimis un mesaj si as vrea sa stiu ca este informat acum cu privire la continut. Asadar am numarul pe care-l avea acum 3-4-5 luni, numele, adresa...

#533
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.951
  • Înscris: 22.08.2006
Are cineva lista actualizata cu preturile de retentie?

#534
gabrolio

gabrolio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.247
  • Înscris: 01.07.2007
Salutare!

As vrea sa stiu daca a mai intampinat cineva aceeasi problema ca si mine.
M-am hotarat de ceva timp sa inchei un nou contract cu Cosmote - toata familia in Cosmote, nevoie de minute mai multe - am deja un abonament pe numele meu de 4 ani aproape si m-am gandit ca nu va fi problema sa mai fac inca unul tot pe numele meu.
Insa!!! Ma duc la un dealer - aveam factura emisa, mai era timp pana la scadenta - vroiam sa o achit online, prin virament  - bineinteles ca mi-au zis de la dealer-ul respectiv ca nu pot sa imi fac un al doiale abonament cat timp am factura neachitata - ok! hai sa o achit! dau cardul - "aaa! dar nu incasam cu cardul facturi!"  Oook! trec peste, asa o fi politica lor.
Peste 2-3 zile ma duc la alt dealer - intreb de factura - la fel...fara card, doar cash - dau o fuga la banca, scot bani, achit factura.
Si ii spun domnisoarei respective ca as dori sa inchei si un nou contract (am uitat sa specific: vroiam un contract pe un an, cel mai mic abonament si fara telefon), ii dau buletinul, si incepe sa ma intrebe de telefon, de abo, si cand ii zic ca vreau doar pe un an: "Noi nu facem abonamente pe un an!" si imi inapoiaza buletinul cand refuz sa fac pe 2. Bineinteles ca am sunat la relatii cu clientii si am cerut informatii in legatura cu aceasta "regula", care mi s-a spus ca nu este in regula.
Buuun! Acum, avand factura achitata si (banuind eu) totul in regula, ma duc la primul dealer - unde lucreaza niste persoane care sunt in masura sa explice una si alta mai bine - si incerc din nou sa fac un abonament - tot pe un an (aici mergea sa fac doar pe un an), tot cel mi mic, tot fara telefon.
Oook! Dau buletinul, imi introduce persoana respectiva datele in sistem si imi zice ca este in status wait sau ceva de genul, cum ca ar fi "la verificat" de catre cei de la Bucuresti. Nu dureaza mult si vine si raspunsul: pot sa fac abonament, DAAAR! sa le duc adevermita de venit!!! Why??? Pur si simplu, nu inteleg de ce mi se cere asa ceva, in conditiile in care de aproape 4 ani imi achit facturile la zi, am mai avut si alt abonament la ei mai demult(contract incheiat fara nici un fel de probleme), numar ce l-am trecut la prepaid...
Mai a patit si altcineva asa ceva?

#535
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.423
  • Înscris: 02.03.2006

Vizualizare mesajgabrolio, pe 26th January 2011, 20:33, a scris:

Mai a patit si altcineva asa ceva?
PA-NA-RA-ME
Astea sunt.
Eu am altfel de probleme cu ei dar pe pareta de cartelă, deci nu face obiectul discuției de aici.

#536
kienny2003

kienny2003

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.054
  • Înscris: 03.04.2007
Salut
Stie cineva daca de la 1 feb  minutele incluse in EO se  mai pot folosi in RTC?

#537
skplayer

skplayer

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 537
  • Înscris: 07.12.2010

Vizualizare mesajkienny2003, pe 30th January 2011, 19:35, a scris:

Salut
Stie cineva daca de la 1 feb  minutele incluse in EO se  mai pot folosi in RTC?

la abonament, minutele incluse in eo se pot vorbi in rtc pana pe 31.03.2011

#538
Dobrin928

Dobrin928

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 567
  • Înscris: 28.01.2011
Ce se mai aude, se schimba cumva portofoliul de abonamente de 30 martie? Ma refer la abonamentele normale de voce.

Editat de Dobrin928, 28 martie 2011 - 18:51.


#539
kienny2003

kienny2003

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.054
  • Înscris: 03.04.2007

Vizualizare mesajskplayer, pe 30th January 2011, 20:59, a scris:

la abonament, minutele incluse in eo se pot vorbi in rtc pana pe 31.03.2011
salut se pot vorbi pana in 31.05.2011 sa prelungit

#540
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 884
  • Înscris: 20.01.2005
Intrebare: Am 2 abonamente la Cosmote,pentru fiecare din contracte am un cod de client diferit.

Daca nu platesc facturile de pe unul din conturi,mi se taie amandoua abonamentele?Sau nu au treaba unul cu altul?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate