Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Insula Thassos

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
10159 replies to this topic

Poll: Rugaminte: Respectati regulile de mai jos,in caz contrar se aplica sanctiuni. (114 member(s) have cast votes)

Nu votati in chestionar, nu are rost. Scopul lui este doar pentru a vedea regulile de postare!

  1. NU discutati despre: Starea drumurilor,trasee si tot ce tine de masina.Exista topic special pt. asta! (45 votes [39.47%])

    Percentage of vote: 39.47%

  2. NU postati/intrebati despre Agentiile de Turism.Este interzisa postarea de nume/website-uri agentii turism din Romania. (19 votes [16.67%])

    Percentage of vote: 16.67%

  3. Pentru Jigniri/offtopic contul dvs. este suspendat.Va rog NU jigniti. (38 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  4. FOLOSITI FUNCTIA RAPORT. Asa putem scapa topicul de cei mai putin seriosi. (12 votes [10.53%])

    Percentage of vote: 10.53%

Vote

#8659
damblagiu

damblagiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 06.08.2009

View Postsunandmoon, on 28 iulie 2013 - 22:26, said:

e bine ca urmeaza o alta perioada...
Posted Image

ce-as mai merge si eu,pitita intr-un coltisor...Posted Image

De ce pitita!? esti data in consemn la frontiera?

Attached Files



#8660
boz1

boz1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 13.07.2009

View PostCatalin S., on 26 iulie 2013 - 09:47, said:

Poza 8 -> Cel mai bun gyros din Potos! Corect? Acolo e facuta, nu-i asa? Posted Image

Asa e!
Se numeste " EL GRECO" si sunt doi frati, cel care e in poza si unul mai dolofan un pic care serveste la masa si se ocupa si de " agatatul " clientilor.
Am vorbit cu ei joi seara , erau un pic suparati unul pe altul si am reusit sa-i impac...

#8661
Lizicat

Lizicat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 05.05.2007

View Postsunandmoon, on 28 iulie 2013 - 08:29, said:

saliara inaintea lui navagio cu 2 voturi? Posted Image cine a facut topul?

View Postsunandmoon, on 28 iulie 2013 - 08:29, said:

saliara inaintea lui navagio cu 2 voturi? Posted Image cine a facut topul?
Stiu ca intrebarile tale sunt retorice, dar acel site poate fi folosit pentru alte info.

In ce priveste vremea, cel mai complet mi se pare acesta: http://www.holiday-w...ssos/averages/.

#8662
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006

View Postnuda, on 28 iulie 2013 - 22:09, said:

Dar daca mergi direct in camping nu mai gasesti locuri? Trebuie sa rezervi loc si-n camping?

Aici vine partea interesanta... Locuri sunt, pentru ca lumea ("cortistii") se inghesuie in Camping Golden Bieach... si nu ai nevoie nici de rezervare (ma refer la avans trimis) pentru Vassilios este un tip foarte de treaba si are mare incredere in turisti, mailurile fiind indeajuns. Mai mult de atat, daca ramai fara gaz iti da omul. Zicea inclusiv ca sa nu iau arzator de acasa, ca are el...


View Postboz1, on 28 iulie 2013 - 23:26, said:

Asa e!
Se numeste " EL GRECO" si sunt doi frati, cel care e in poza si unul mai dolofan un pic care serveste la masa si se ocupa si de " agatatul " clientilor.
Am vorbit cu ei joi seara , erau un pic suparati unul pe altul si am reusit sa-i impac...

Hehehe... deci ei sunt! Nu m-am ramolit, inca mai tin minte locuri si oameni. Sper sa ajung si anul acesta pe la ei! Posted Image

Edited by Catalin S., 29 July 2013 - 05:37.


#8663
kkkotto07

kkkotto07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 21.06.2007
Am gasit insula kitschizata si foarte aglomerata, o schimbare in rau extraordinara chiar si fata de anul trecut. Mai am 3 zile insa mi-a venit deja dor de casa, e ceva in neregula cu mine poate.Este al treilea an consecutiv in Thassos, era destinatia perfecta avand in vedere distanta si banii cheltuiti insa la anul voi zice pas.
In Skala Potamia locul unde se mananca excelent este Theagenis chiar daca e ceva mai scumpicel fata de alte taverne, 10 euro dorada(tsipuro)/lavraki(seabass), 8 euro snitzel a la crème/tiganesc, 8 euro stifado, bere halba 2,5 euro 500 ml, desert si apa din partea casei. Alte preturi: Platanos in Panagia( de evitat, mielul la rotisor mi s-a parut de "cacao" anul asta), 8 euro mielul rotisat, 5 euro puiul rotisat, tot in Panagia, prajitura 1,9 euro, luati una din cele trei cu ciocolata, sunt excelente, poate reuseste vreunul sa "fure reteta" ca eu unul nu am avut sorti de izbanda. Cei cu copii mici gasiti in Skala Potamia o supa buna de pui la restaurantul Fillipi, 4 euro, puteti cere pulpa sau piept in functie de preferinte, o primiti si ambalata pt acasa. Tot aici gasiti caracatita fresh sau o musaca excelenta.
Un set de galetute de plaja pt cei mici, 4-7 euro, un pistol cu apa, 4 euro, apa, 65 eurocenti, painea, 1 euro. Gata, ma duc la plaja.

Attached Files


Edited by kkkotto07, 29 July 2013 - 07:13.


#8664
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006

View Postkkkotto07, on 29 iulie 2013 - 07:10, said:

Am gasit insula kitschizata si foarte aglomerata, o schimbare in rau extraordinara chiar si fata de anul trecut.
(...)
In Skala Potamia locul unde se mananca excelent este...

Din ce in ce mai mult imi dau seama ca estul insulei nu prea mai merita vizitat... :(

Concediu placut in continuare!

#8665
sunandmoon

sunandmoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 11.07.2012

View Postdamblagiu, on 28 iulie 2013 - 22:40, said:

De ce pitita!? esti data in consemn la frontiera?

nu,printre bagaje Posted Image

View PostLizicat, on 28 iulie 2013 - 23:39, said:

Stiu ca intrebarile tale sunt retorice, dar acel site poate fi folosit pentru alte info.

In ce priveste vremea, cel mai complet mi se pare acesta: http://www.holiday-w...ssos/averages/.

ai intrebat ce parere avem de topul respectiv...

#8666
Antonia22

Antonia22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 09.01.2013
Va mai pun cateva poze :P

Attached Files



#8667
Stroeee

Stroeee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 06.09.2011
@Antonia22 cu ce aparat ai facut pozele ?

#8668
Antonia22

Antonia22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 09.01.2013
Cu Nikon AW100.

#8669
nuda

nuda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,926
  • Înscris: 08.10.2011

View PostCatalin S., on 29 iulie 2013 - 05:36, said:

Aici vine partea interesanta... Locuri sunt, pentru ca lumea ("cortistii") se inghesuie in Camping Golden Bieach... si nu ai nevoie nici de rezervare (ma refer la avans trimis) pentru Vassilios este un tip foarte de treaba si are mare incredere in turisti, mailurile fiind indeajuns. Mai mult de atat, daca ramai fara gaz iti da omul. Zicea inclusiv ca sa nu iau arzator de acasa, ca are el...




Hehehe... deci ei sunt! Nu m-am ramolit, inca mai tin minte locuri si oameni. Sper sa ajung si anul acesta pe la ei! Posted Image

Multam! Dau o bere daca ne intalnim vreodata...

View PostCatalin S., on 29 iulie 2013 - 07:24, said:

Din ce in ce mai mult imi dau seama ca estul insulei nu prea mai merita vizitat... Posted Image

Concediu placut in continuare!

Ha,ha...parca vad ca peste un an , doi, astia de mi-au sarit in cap p-aci o sa ajunga la vorbele mele...

#8670
AlinE

AlinE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 31.07.2009

View Postnuda, on 29 iulie 2013 - 12:08, said:


Ha,ha...parca vad ca peste un an , doi, astia de mi-au sarit in cap p-aci o sa ajunga la vorbele mele...

no way! in cel mai rau caz schimb insula sau poate tara.

#8671
nuda

nuda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,926
  • Înscris: 08.10.2011

View PostAlinE, on 29 iulie 2013 - 14:05, said:


no way! in cel mai rau caz schimb insula sau poate tara.

Grecia e Grecia, deci schimbi tara, pierzi ceva. Cipru doar e la fel de misto. Dar mai scump...

#8672
damblagiu

damblagiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,356
  • Înscris: 06.08.2009
Prima zi de  dupa Thassos e naspa. Asta a fost si mai si. Uite o poza cu de toate, prima.

Ypsario din diferite unghiuri. Ultimele doua, Kastro vazut de pe Ypsario. Bafta

Attached Files


Edited by damblagiu, 29 July 2013 - 14:57.


#8673
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006

View Postdamblagiu, on 28 iulie 2013 - 22:21, said:

E cumplit de obositor sa vii din Thassos ca pasager intr-un autoturism, chiar daca soferul conducea foarte bine si lua deciziile pe care le-as fi luat si eu.

Exact acelasi lucru mi l-am spus si eu astazi cand am ajuns acasa. A fost teribil drumul desi la dus a fost foarte bine (atunci cu o pauza de somn noaptea)

#8674
crisssa14

crisssa14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.06.2010

View PostCatalin S., on 28 iulie 2013 - 21:19, said:


E vorba de Camping Dedalos din Skala Sotiros. Este pe partea cealalta a insulei si am auzit numai lucruri bune despre el. Inclusiv schimbul de mailuri cu domnul Vassilios a decurs excelent de parca ne stiam de o viata. Nu-mi plac mailurile cu raspunsuri "reci", la misto, automate sau date in graba, iar Vassilios m-a cucerit inca de la primul raspuns (vreo 5 in total).

Sa vedem acum si la fata locului daca va fi la fel, dar repet, din cate am citit pe net (si nu numai pe Softpedia ci si pe siteuri straine unde nemti si norvegieni il laudau), se pare ca acest camping sta cel mai bine la capitolul calitate / pret / si nu in ultimul rand OSPITALITATE!

Daca tot spui ca te-ai conversat pe mail cu Vasillios l-ai intrebat si de partea cu frigiderul? exista in camping frigidere ? se inchiriaza individual sau sunt la comun? te intreb ptr ca, chiar sunt interesata si la Golden Beach stiu cum este. De fapt partea asta cu frigiderele este foarte interesanta ,sa poti pune o apa,un pepepene sau ceva ptr micul dejun este chiar necesar.Si inca ceva sti cumva cum este plaja pe partea aceea? pietre,nisip?
multumesc!

#8675
TigerGirl

TigerGirl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 28.08.2012
Pentru crisssa14 si altii interesati de campare in Thassos. Noi am stat in Camping Golden Beach si in Camping Pefkari. Ambele au fost OK din punctul meu de vedere, au spatii cu frigidere la comun, spatii de spalat vesela, posibilitati de spalat rufe (contra cost), grupurile sanitare si dusurile foarte curate (se trecea in fiecare dimineata si seara pentru curatenie).  Ce le diferentiaza: Camping Golden Beach, pentru cine vrea animatie, e campingul preferat grecilor de pe continent, care stiu sa se distreze, se organizau ziua sporturi pe plaja volei, fotbal. Pauza de pranz a grecilor trebuie respectata, tin la asta, era o liniste deplina intre orele 14-16. Camping Pefkari e mai linistit, are in plus spatiu pentru gratar. Noi am avut o butelie mica cu arzator si ne gateam la cort numai dimineata si eventual seara, o masa o serveam la taverna.

Concedii placute tuturor!

#8676
fanelul

fanelul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 05.03.2005
Paradise beach-minunata (un pic de snorkel pe latura sudica), Golden-plictisitoare, Las Platanas-destul de goala dar mancarea buna si destula. Maine continuam explorarea catre sud (Aliki si Agios Ioannis).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate