Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 

Citate din Talmud

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
615 replies to this topic

#577
Megs

Megs

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,317
  • Înscris: 29.10.2012

 nazdaq, on 05 februarie 2013 - 21:29, said:

1. te gandeai aiurea. produc destul in plictiseala mea incat sa-mi permit traiul in bucuresti si sa-mi aleg independent de succesiuni retragerea in romania pitoreasca.
2. te rog. deja ai trecut de partea motivationala a interviului pentru angajare.
N-am de gand sa te inlocuiesc in postul de babysitter si nici in cel de gospodina plictisita si nesuferita.

inca un scan interesant

Attached File  1961Sanhedrin106a-b.jpg   151.21K   6 downloads

#578
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008
Acest  călugăr a fost un mozaic.A trecut la creștinism și s-a călugărit.E foarte clar că omul știe despre ce vorbește pt că a fost evreu.Desigur indivizii fără caracter îl vor contrazice și pe acest călugăr fost evreu.Ia, uite ce frumos spune d-lui.[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/20XOYiBzf1Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Lincul e pus pt ne-evrei.Evreii  desigur nu vor să vadă un fost evreu care a lepădat mozaismul, a luat creștinismul, mai vorbește și contra evreilor. S-a mai și călugărit! Chiar nu suportă așa ceva evreii.

#579
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

 Megs, on 05 februarie 2013 - 21:30, said:

N-am de gand sa te inlocuiesc in postul de babysitter si nici in cel de gospodina plictisita si nesuferita.
draga mea, partile placute le pastrez pentru mine. vezi ca nu stii daca n-ai copii? cu gospodaria stau bine. cate-un sote, cate-un gratar. am ajutoare devotate si pricepute. dar la job niste experti in office mi-ar prinde bine. nu cer vocabular diversificat. de-aia consideram ca te incadrezi. scuze ca te-am inoportunat cu oferta. dar nu-i nimic, piata-i plina de cereri. unii chiar vor sa raman in bucuresti, observ.

#580
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008
Noapte bună, pe mîine!

#581
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

 florincroitoru, on 05 februarie 2013 - 21:33, said:

Acest  călugăr a fost un mozaic.A trecut la creştinism şi s-a călugărit.E foarte clar că omul ştie despre ce vorbeşte pt că a fost evreu.Desigur indivizii fără caracter îl vor contrazice şi pe acest călugăr fost evreu.Ia, uite ce frumos spune d-lui.
Lincul e pus pt ne-evrei.Evreii  desigur nu vor să vadă un fost evreu care a lepădat mozaismul, a luat creştinismul, mai vorbeşte şi contra evreilor. S-a mai şi călugărit! Chiar nu suportă aşa ceva evreii.
well, tatae..am mai adus eu o carte a unui calugar ortodox ca dovada. se numea ceva cu infruntarea jidovilor. si o scrisese neofit cavsocalvitiu. dar toti de pe aici, in frunte cu megs mi-au refuzat referintele. au zis ca un evreu nu poate fi crezut nici de trece la crestinism. discuta cu ei, poate isi revizuiesc parerea.

Edited by nazdaq, 05 February 2013 - 21:37.


#582
Megs

Megs

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,317
  • Înscris: 29.10.2012

 nazdaq, on 05 februarie 2013 - 21:34, said:

draga mea, partile placute le pastrez pentru mine. vezi ca nu stii daca n-ai copii? cu gospodaria stau bine. cate-un sote, cate-un gratar. am ajutoare devotate si pricepute. dar la job niste experti in office mi-ar prinde bine. nu cer vocabular diversificat. de-aia consideram ca te incadrezi. scuze ca te-am inoportunat cu oferta. dar nu-i nimic, piata-i plina de cereri. unii chiar vor sa raman in bucuresti, observ.
Incearca sa nu te flatezi de una singura. Daca ai invatat sa lucrezi si in excel asta nu inseamna ca vei fi avansata la postul de secretara de la ajutor de secretara. :console:

#583
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

 florincroitoru, on 05 februarie 2013 - 21:35, said:

Noapte bună, pe mîine!

noapte buna, tatae. tari te mai iubim, ca esti vivac.

 Megs, on 05 februarie 2013 - 21:38, said:

Incearca sa nu te flatezi de una singura. Daca ai invatat sa lucrezi si in excel asta nu inseamna ca vei fi avansata la postul de secretara de la ajutor de secretara. Posted Image
ai dreptate. am toate atuurile sa raman pe postul de manager. munca-i pentru fraieri. in general pentru cei care stau cu chirie.

Edited by nazdaq, 05 February 2013 - 21:40.


#584
Megs

Megs

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,317
  • Înscris: 29.10.2012

 nazdaq, on 05 februarie 2013 - 21:37, said:

well, tatae..am mai adus eu o carte a unui calugar ortodox ca dovada. se numea ceva cu infruntarea jidovilor. si o scrisese neofit cavsocalvitiu. dar toti de pe aici, in frunte cu megs mi-au refuzat referintele. au zis ca un evreu nu poate fi crezut nici de trece la crestinism. discuta cu ei, poate isi revizuiesc parerea.

tu nu ai adus nici o dovada si nici vreo contributie notabila la arie.
In afara de troll, spam si mistouri ieftine atunci cand nu faci concurs cu Sofica la jigniri si aruncat cu rahat, n-ai facut nimic.

 nazdaq, on 05 februarie 2013 - 21:39, said:

ai dreptate. am toate atuurile sa raman pe postul de manager. munca-i pentru fraieri. in general pentru cei care stau cu chirie.
Daca te doboara asa tare chiria, poate fac eu un pustiu de bine si iti inchiriez o locuinta mai ieftina.... in Bucuresti daca tot spuneai ca vrei sa stai aici definitiv Posted Image

Edited by Megs, 05 February 2013 - 21:43.


#585
Pisa4you

Pisa4you

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 03.09.2011
Florica, la primul videoclip, pe la minutul 1:14, spune ca in Sanhedrin 59a scrie ca uciderea unor goyim este ca uciderea unor animale salbatice. Te rog sa-mi arati in text unde anume:




  

Quote

Babylonian Talmud: Tractate Sanhedrin



Folio 59a
But the precept of observing social laws is a positive one, yet it is reckoned? — It is both positive and negative.1
R. Johanan said: A heathen who studies the Torah deserves death, for it is written, Moses commanded us a law for an inheritance;2 it is our inheritance, not theirs.3 Then why is this not included in the Noachian laws? — On the reading morasha [an inheritance] he steals it; on the reading me'orasah [betrothed], he is guilty as one who violates a betrothed maiden, who is stoned.4 An objection is raised: R. Meir used to say. Whence do we know that even a heathen who studies the Torah is as a High Priest? From the verse, [Ye shall therefore keep my statutes, and my judgments:] which, if man do, he shall live in them.5 Priests, Levites, and Israelites are not mentioned, but men: hence thou mayest learn that even a heathen who studies6 the Torah is as a High Priest! — That refers to their own seven laws.7
'R Hanania b. Gamaliel said: [They were also commanded] not to partake of the blood drawn from a living animal.'
Our Rabbis taught: But flesh with the life thereof, which is the blood thereof, shall ye not eat,8 this prohibits flesh cut from the living animal. R. Hanina b. Gamaliel said: It also prohibits blood drawn from a living animal. What is his reason? — He reads the verse thus: flesh with the life thereof [shall ye not eat]: blood with the life thereof shall ye not eat. But the Rabbis maintain that this reading teaches that flesh cut from live reptiles is permitted.9 Similarly it is said, Only be sure that thou eat not the blood: for the blood is the life,' and thou mayest not eat the life with the flesh.10 But the Rabbis maintain that the verse teaches that the blood of arteries, with which life goes out, [is also forbidden as blood].11
Why was it first enjoined upon the sons of Noah, and then repeated at Sinai? — As the dictum, of R. Jose b. Hanina. For R. Jose b. Hanina said: Every precept which was given to the sons of Noah and repeated at Sinai was meant for both [heathens and Israelites]; that which was given to the sons of Noah but not repeated at Sinai was meant for the Israelites, but not for the heathens. Now, the only law thus commanded to the children of Noah and not repeated at Sinai was the prohibition of the sinew that shrank [nervous ischiadicus], and in accordance with R. Judah's view.12
The Master said: 'Every precept which was given to the sons of Noah and repeated at Sinai was meant for both [Noachides and Israelites]'. On the contrary, since it was repeated at Sinai, should we not assume it to be meant for Israel only?13 — Since idolatry was repeated as Sinai, and we find that the Noachides were punished for practising it,14 we must conclude that it was meant for both.
'That which was given to the sons of Noah but not repeated at Sinai was meant for the Israelites, but not for the heathens.' On the contrary, since it was not repeated at Sinai, should we not assume that it was meant for the Noachides and not for Israel?15 — There is nothing permitted to an Israelite yet forbidden to a heathen. Is there not? But what of a beautiful woman?16 — There it is because the heathens were not authorised to conquer.17 But what of a thing worth less than a Perutah?18 — There it is because the heathens do not forgive.19
'Every precept which was given to the sons of Noah and repeated at Sinai was meant for both [Noachides and Israelites]'.
http://halakhah.com/...nhedrin_59.html

Inca nu mi-ai spus unde este Choschen Ham.

In al doilea video, individul sustine ca in Talmud se spune nu stiu ce de ziua sfinta catolica. Iata tot pasajul care apare in video, in minutul 0:50:

Quote

Resh Laḳish (d. 278) said, "A Gentile observing the Sabbath deserves death" (Sanh. 58b). This refers to a Gentile who accepted the seven laws of the Noachidæ, inasmuch as "the Sabbath is a sign between God and Israel alone," and it was probably directed against the Christian Jews, who disregarded the Mosaic laws and yet at that time kept up the observance of the Jewish Sabbath. Rabbina, who lived about 150 years after the Christians had changed the day of rest to Sunday, could not quite understand the principle underlying Resh Laḳish's law, and, commenting upon it, added: "not even on Mondays [is the Gentile allowed to rest]"; intimating that the mandate given to the Noachidæ that "day and night shall not cease" ([ http://d3sva65x0i5hnc.cloudfront.net/V05p623003.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]="have no rest ") should be taken in a literal sense (Gen. viii. 22)—probably to discourage general idleness (ib. Rashi), or for the more plausible reason advanced by Maimonides, who says: "The principle is, one is not permitted to make innovations in religion or to create new commandments. He has the privilege to become a true proselyte by accepting the whole Law" ("Yad," Melakim, x. 9). R. Emden ([ http://d3sva65x0i5hnc.cloudfront.net/V05p623004.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]), in a remarkable apology for Christianity contained in his appendix to "Seder 'Olam" (pp. 32b-34b, Hamburg, 1752), gives it as his opinion that the original intention of Jesus, and especially of Paul, was to convert only the Gentiles to the seven moral laws of Noah and to let the Jews follow the Mosaic law—which explains the apparent contradictions in the New Testament regarding the laws of Moses and the Sabbath.
http://www.jewishenc...es/6585-gentile

Unde este denumita ziua sfinta catolica  "ziua raului"?

Individul pur si simplu minte, nicaieri in Talmud nu scrie ca "cei mai buni dintre crestini trebuie omoriti", am mai scris despre asta, nu e vorba de crestini ci de egipteni, si nu in Talmud. Pe scurt, gunoi.

Choschen Ham?

#586
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

 Megs, on 05 februarie 2013 - 21:43, said:

1.tu nu ai adus nici o dovada si nici vreo contributie notabila la arie.
In afara de troll, spam si mistouri ieftine atunci cand nu faci concurs cu Sofica la jigniri si aruncat cu rahat, n-ai facut nimic.
2.Daca te doboara asa tare chiria, poate fac eu un pustiu de bine si iti inchiriez o locuinta mai ieftina.... in Bucuresti daca tot spuneai ca vrei sa stai aici definitiv Posted Image
1.ai dreptate. imi asum ca nu am cerut oricarui user sa dovedeasca diverse, orice. imi asum ca nu mi-am format o baza de date cu postarile altor useri. imi asum ca am folosit mai mult de 5 cuvinte pentru a caracteriza o postare care nu mi-e pe plac. imi asum ca nu am profitat niciodata de blandetea singurului user de pe acest forum care inca te mai considera umana, batandu-mi joc de el si de autoritatea lui in fata celorlalti si subminandu-i neutralitatea prin nesimtiri de gen "mi se cuvine, ca-s megs". imi asum ca nu am intrat in schimburi de replici atat de josnice incat centura si flora ei vaginala ar fi considerata elitista. imi asum ca-s mai putin megs si mai mult nazdaq in fiecare zi (iar familia mea e vesnic recunoscatoare pentru aceasta). merit tot ce poti tu sa-mi dai, inclusiv invidia si frustrarea pe care o risipesti aiurea pe forum pentru ca sunt tot ceea nu esti tu.
2. chiria nu ma doboara, c-o cheltuiesc pe chestii light. dar taxele pe venit, da. dar te poti consola ca la zalau chiriile-s mai mici.

s-acuma ies, ca nici n-am observat ca-i aproape unu. iar avantajele de a nu fi megs vin cu neajunsul trezirii la 5:30.

Edited by nazdaq, 05 February 2013 - 21:59.


#587
Pisa4you

Pisa4you

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 03.09.2011

 MIZRAHIND, on 05 februarie 2013 - 21:15, said:

Daca e scrisa de Rambam, asta s-a nascut in Spania prin 1100 si ceva. Evreii cind au fost goniti?
Daca scrie in Talmud, acesta a fost scris dupa 70 en. Cind au fost goniti evreii?

Nu ai cunostinte elementare de istorie a evreilor, dar pretinzi ca stii cum si ce gindesc. Bravo.

#588
Megs

Megs

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,317
  • Înscris: 29.10.2012

 nazdaq, on 05 februarie 2013 - 21:57, said:

1.ai dreptate. imi asum ca nu am cerut oricarui user sa dovedeasca diverse, orice. imi asum ca nu mi-am format o baza de date cu postarile altor useri. imi asum ca am folosit mai mult de 5 cuvinte pentru a caracteriza o postare care nu mi-e pe plac. imi asum ca nu am profitat niciodata de blandetea singurului user de pe acest forum care inca te mai considera umana, batandu-mi joc de el si de autoritatea lui in fata celorlalti si subminandu-i neutralitatea prin nesimtiri de gen "mi se cuvine, ca-s megs". imi asum ca nu am intrat in schimburi de replici atat de josnice incat centura si flora ei vaginala ar fi considerata elitista. imi asum ca-s mai putin megs si mai mult nazdaq in fiecare zi (iar familia mea e vesnic recunoscatoare pentru aceasta). merit tot ce poti tu sa-mi dai, inclusiv invidia si frustrarea pe care o risipesti aiurea pe forum pentru ca sunt tot ceea nu esti tu.
2. chiria nu ma doboara, c-o cheltuiesc pe chestii light. dar taxele pe venit, da. dar te poti consola ca la zalau chiriile-s mai mici.

s-acuma ies, ca nici n-am observat ca-i aproape unu. iar avantajele de a nu fi megs vin cu neajunsul trezirii la 5:30.

1. Degeaba te strofoci ca Sofica. Troll ai fost de la inceput, troll esti si acum... asta atunci cand nu faci misto ieftin sau jignesti ca la usa cortului.
Vreo contributie notabila la aceasta arie nu ai nicio macar in alea 1% mesaje ontopic caci 99% din ceea ce ai postat tu aici este complet offtopic.

2. Ca raman in Bucuresti sau ca ma intorc la Zalau, chiria nu ma va doboari fiindca in niciunul din aceste doua locuri nu e nevoie sa platesc chirie. Dar nu pot sa nu constat grija cu care imi citesti mesajele si imi porti de grija. Posted Image
Oferta ramane valabila daca simti ca te cocoseaza chiria si nu-ti mai poti cumpara pampersi din salariul de babysitter.... pardon, ajutor de secretar ca uitasem ca ai invatat excell Posted Image

TAI-TAI Posted Image


pfff... vezi ca de nervi ai incurcat acele ceasului Posted Image
Ora unu e acum prin Afganistan, Pakistan, zona Uralilor...

Edited by Megs, 05 February 2013 - 22:31.


#589
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010
Pisa, de ce spun hahamii ca Cel ce citeşte Biblia, fără Mişna şi Ghemara, este ca şi cum n-ar avea Dumnezeu ?

#590
Pisa4you

Pisa4you

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 03.09.2011

 mario_bril, on 06 februarie 2013 - 01:27, said:

Pisa, de ce spun hahamii ca Cel ce citeşte Biblia, fără Mişna şi Ghemara, este ca şi cum n-ar avea Dumnezeu ?

Nu stiu ce spun hahamii. Mishna este parte integranta a Legii iudaice - Biblia este Legea scrisa, Mishna este Legea orala. Fara Mishna nu se poate. Referitor la Gemara, aceasta contine comentariile diversilor rabini, Nu stiu in ce masura sint aceste comentarii valabile azi, banuiesc ca o parte sint acceptate de anumite curti rabinice, o parte de alte curti, dupa preferinte, in orice caz nu pot fi acceptate toate pentru ca unele se cam contrazic intre ele.

#591
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008

 Pisa4you, on 05 februarie 2013 - 21:52, said:

Florica, la primul videoclip, pe la minutul 1:14, spune ca in Sanhedrin 59a scrie ca uciderea unor goyim este ca uciderea unor animale salbatice. Te rog sa-mi arati in text unde anume:   


  



Inca nu mi-ai spus unde este Choschen Ham.

In al doilea video, individul sustine ca in Talmud se spune nu stiu ce de ziua sfinta catolica. Iata tot pasajul care apare in video, in minutul 0:50:


Unde este denumita ziua sfinta catolica  "ziua raului"?

Individul pur si simplu minte, nicaieri in Talmud nu scrie ca "cei mai buni dintre crestini trebuie omoriti", am mai scris despre asta, nu e vorba de crestini ci de egipteni, si nu in Talmud. Pe scurt, gunoi.

Choschen Ham?
Eu ți-am pus martori cum mi-ai pus și tu la holocaust.Acu ce vrei? Să îi analizez io pe martori? Ce, tu i-ai analizat pe martorii de la holocaust?Ce să-ți fac? Așa ai făcut, așa primești.

 Pisa4you, on 05 februarie 2013 - 21:57, said:


Nu ai cunostinte elementare de istorie a evreilor, dar pretinzi ca stii cum si ce gindesc. Bravo.
Ca să vadă cineva cum gîndesc eu nu trebuie să știe istoria românilor ci trebuie să mă analizeze doar pe mine.Ca să știe cineva cum gîndesc evreii de azi trebuie să îi analizeze pe ei, nu istoria lor.Te rog să îți faci singură o mică analiză ca să vezi ce prostioară ai spus.
Posted Image

 Megs, on 05 februarie 2013 - 22:03, said:

1. Degeaba te strofoci ca Sofica. Troll ai fost de la inceput, troll esti si acum... asta atunci cand nu faci misto ieftin sau jignesti ca la usa cortului.
Vreo contributie notabila la aceasta arie nu ai nicio macar in alea 1% mesaje ontopic caci 99% din ceea ce ai postat tu aici este complet offtopic.

2. Ca raman in Bucuresti sau ca ma intorc la Zalau, chiria nu ma va doboari fiindca in niciunul din aceste doua locuri nu e nevoie sa platesc chirie. Dar nu pot sa nu constat grija cu care imi citesti mesajele si imi porti de grija. Posted Image


1. nasdaq scrie la un nivel scăzut, așa că e pierdere de vreme să discutăm cu ea.La mine figurează al evrei, că ne strică media.
2.Bucureștiul s-a făcut ca dracu.Merită să locuiești acolo doar pt că sînt mai multe posibilități de a găsi de lucru.S-a umplut de țigani.

#592
florincroitoru

florincroitoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,809
  • Înscris: 05.02.2008

 nazdaq, on 05 februarie 2013 - 21:37, said:

well, tatae..
aici nu eşti la tine in  cartier ori la şcoală.Te prosteşti la bătrîneţe cu...well, tatae..? Mie mi-ai lăsat o impresie deplorabilă.

#593
Pisa4you

Pisa4you

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 03.09.2011

 florincroitoru, on 06 februarie 2013 - 09:50, said:

Eu ți-am pus martori cum mi-ai pus și tu la holocaust.Acu ce vrei? Să îi analizez io pe martori? Ce, tu i-ai analizat pe martorii de la holocaust?Ce să-ți fac? Așa ai făcut, așa primești.
Ca să vadă cineva cum gîndesc eu nu trebuie să știe istoria românilor ci trebuie să mă analizeze doar pe mine.Ca să știe cineva cum gîndesc evreii de azi trebuie să îi analizeze pe ei, nu istoria lor.Te rog să îți faci singură o mică analiză ca să vezi ce prostioară ai spus.
Posted Image


Mi-ai pus martori pe dracu', sint niste dezaxati bolnavi de ura. Foloseste-ti proprii ochi, spune-mi unde scrie in texte ce sustin aia.

Felul in care gindesc evreii de azi este determinat de foarte multi factori, printre care un rol primordial il joaca mostenirea spirituala si culturala. Adica trecutul, aka istoria, ca nici macar Coja nu e in stare sa mosteneasca ceva din viitor. Comentariul nu era pentru tine, iar ai dat cu bita-n balta. Pazea, ca iar se supara broastele pe tine

Attached File  frog with boxing gloves.jpg   5.79K   0 downloads

 florincroitoru, on 06 februarie 2013 - 11:26, said:

aici nu ești la tine in  cartier ori la școală.Te prostești la bătrînețe cu...well, tatae..? Mie mi-ai lăsat o impresie deplorabilă.

M-am linistit, Daca ti-a facut tie o impresie deplorabila, inseamna ca n-am gresit cind am hotarit ca imi place.

Tocmai a crescut inca putin in ochii mei [ http://www.sherv.net/cm/emoticons/yes/nodding-yes-by-a-very-happy-smiley-emoticon.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Choschen Ham???????????????

#594
Megs

Megs

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,317
  • Înscris: 29.10.2012

 Pisa4you, on 06 februarie 2013 - 11:56, said:

M-am linistit, Daca ti-a facut tie o impresie deplorabila, inseamna ca n-am gresit cind am hotarit ca imi place.

Tocmai a crescut inca putin in ochii mei [ http://www.sherv.net/cm/emoticons/yes/nodding-yes-by-a-very-happy-smiley-emoticon.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Choschen Ham???????????????

Pfff. nu credeam ca te inscrii si tu in randul celorlalte doua. Nu credeam ca iti faci o parere despre un om in functie de ce parere are acel om despre o alta persoana care iti sta tie in gat.
Ca in afara de trol si scuipat pe alti utilizatori nu a adus nici o contributie la arie sau la subiect.

nazdaq nu este altceva decat o abbulafie de cealalta parte a "baricadei".

Edited by Megs, 06 February 2013 - 12:42.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate