Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scurgere chiuveta -> teava co...

Trigger Warning (2024)

Pareri cartiere/zone in care ati ...

Care este culoarea normala de soia?
 Comertul cu arcuri si arbalete

Masini pe benzina usor pretabile ...

Am primit facturi dupa ce am renu...

Camere video, supraveghere curte....
 Epilator care nu smulge puful

Realizare comanda pompa submersib...

Covorase scari/trepte

Apartament Iași
 Scurgeri de la etajul superior

Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...
 

Samsung S8500 Wave

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2933 răspunsuri în acest subiect

#2917
rzvrazvan

rzvrazvan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 413
  • Înscris: 24.07.2007
Salutare, am incercat azi sa postez de pe wave si browser ul lui de 2 ori si am crezut ca inebunesc, se misca foarte greu, nu retine ultima pagina pe care am fost, am instalat si opera mini dar nu imi arata paginile corect , nu am reusit sa il fac sa pot naviga decent.
Telefonul  a fost al sotiei si acum este la mine, pacat de el cu acest bada 2.0 care strica tot telefonul.
Imi place mult ca desing , dimensiuni si face ce imi trebuie mie. Acum eu vin de pe Neo V 4.0.4 care avea lag de mama focului . In schimb pe partea de browser cam zbura fata de wave.
Pentru mine cam asta ar fi cam cel mai mare neajuns, cam ce soluti ar fi , in afara de un custom rom, de care am tot auzit si de care sunt strain .Alte browsere mai sunt ? Sau un custom rom e necesar? Si daca da care sunt cele mai indicate si stabile?Se poate pune android pe el?
Va multumesc si astept raspunsurile voastre!

#2918
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.715
  • Înscris: 08.10.2015
Solutie nu este. Din pacate Samsung incepusera bine cu Bada 1 si 1.2, dar 2 l-au stricat de tot. Hardware potent, software de cacao. Practic desi are acelasi HW ca si S1, S1 face ture in jurul Wave-ului datorita faptului ca Androidul este muuult optimizat fata de BADA. Incompetenta Samsung pe partea de SW ma face ca pentru cateva generatii de acum incolo sa nu mai cumpar Samsung, indiferent ce vor face. M-au pierdut de client.

Editat de MembruAnonim, 08 august 2013 - 22:28.


#2919
rzvrazvan

rzvrazvan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 413
  • Înscris: 24.07.2007
Nu dar este mai mult decat bataie de joc, deci pe bada 2  , ca asta e sistemul de operare care imi scoate peri albi acum nu se poate face nimic.
Decat sa arunci un telefonul,  care exact cum ai zis si u din punct de vedere hardware e foarte ok, in schimb softu e vai de mama lui, sa ai doar un browser de net praf si inca unu in storu masii care nici macar nu imi incarca paginile de net.
Nu iti retine nici o pagina de net, decat o memorezi si dupa ce iesi si intri trebui sa ii dai din nou sa o incarce, iar dupa 5 minute de  navigare lui peste, se inchide singur si e blank , gol , nici urma de taburi sau altceva.
Dar asta e samsung, acum degeaba imi plang de mila ca daca stau sa ma gandesc bine cand telefonul era inca la sotie eu  l-am luat sa ii fac update la bada 2 ca de era update , deci mai bun , si uite asa am aruncat eu bunatate de 1.2 care acum e aur curat , multi am vazut cu tot felul de customrom uri se indreapta spre 1 sau 1.2  doar ca nu prea mai sunt sau nu dau eu  de ele.
O sa incerc sa gasesc si eu versiunea de 1.2 cae a fost inainte pe el , si poate o sa reusesc sa il instalez din nou , daca nu o sa  il las balta.

#2920
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 10.144
  • Înscris: 16.01.2012
Fa-ti cont pe site-ul de mai jos, acolo gasesti ce versiuni de firmware vrei, de la 1.0 pana la 2.0. Eu am avut pe Wave 1.0, 1.2 si 2.0, iti recomand 1,0.

#2921
rzvrazvan

rzvrazvan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 413
  • Înscris: 24.07.2007
Ok, am facut rost de update S8500XXJL2_S8500OXFJL1_HAT si de Multiloader 5.67 dar imi cere boot files si in kitul 1.2 nu am aceste fisiere !
De unde le iau , sau unde gresesc, e prima data cand incerc sa fac asa ceva si nu vreau sa gresesc.

Editat de rzvrazvan, 09 august 2013 - 12:21.


#2922
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 10.144
  • Înscris: 16.01.2012
http://tizenhub.com/...00-updated.html

#2923
rzvrazvan

rzvrazvan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 413
  • Înscris: 24.07.2007
Mur_ mersi mult pentru sit si ajutor e bine ca aici mi-a dat seama de o chestie cu multiloader, dar nu reusesc sa dau jos fisierul meu S8500XXJL2_S8500OXFJL1_COA 1.2 unde sper sa am bootfiles , ma trimite cate un alt sit unde imi cere sa instalez alte tampeni!
Intrebare,de aici am dat jos firmwarul meu http://www.sammobile...OA#firmware  , si in aceasta arhiva nu gasesc boot files, ele sunt specifice acestui download ? de unde le mai lot lua aceste botfiles.?
Pentru ca pe situl trimis de tine S8500XXJL2 nu il pot da jos, deci boot files inca lipsa, oricum mersi mult am mai aflat ceva.!
Acum o sa iau si S8500XXJL2_S8500OXFJL1_HAT dar ma indoiesc sa aibe boot files avand aceeasi dimensiune ca si celalalt fisier 170MB
Am mai constatat ca in firmwar ul luat din linkul de mai sus imi mai lipseste si Factory FS, deci este destul de complicat! In rest le am pe toate in multiloader

Editat de rzvrazvan, 09 august 2013 - 14:46.


#2924
rzvrazvan

rzvrazvan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 413
  • Înscris: 24.07.2007
Dupa o cautare mai atenta se pare ca boot files si FSS nu vin in firmware, si trebuiesc laute pentru fiecare zona in parte , Europa, Asia ...
Ideea e ca pentru Europa nu stiu de unde se pot lua aceste fisiere, normal ar trebuii tot de pe sammobile dar nu le gasesc.
"":No bootfiles and ffs files in the firmwares.
Remember the Boot and FFS  of Europe or Asia is different!
So use your own region firmware!""

Editat de rzvrazvan, 09 august 2013 - 17:01.


#2925
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.715
  • Înscris: 08.10.2015
Am vrut si eu la un moment dat sa revin la 1.2 dar nu am putut face asta din cauza ca pe 1.2 Google nu functioneaza. Adica maps, ceea ce ma interesa in mod absolut pe mine, practic ala fiind si motivul pt care am trecut initial la 2. Apoi am vazut ca gmaps era singurul lucru pozitiv, restul fiind de cacat. E ca si cum au vrut sa il strice intentionat. Sau pur si simplu, sunt incompetenti, cum am zis mai mult. Altfel nu se explica de ce S4 are mai multi giga de Android, in timp ce alte telefoane se descurca cu acelasi android in sub 1 giga.... Incompetentis maximus...

#2926
rzvrazvan

rzvrazvan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 413
  • Înscris: 24.07.2007
Pe mine ce ma zgarie rau de tot pe creieras este browserul nativ care e o foarte mare panarama, adica nu stiu ce e mai varza bada 2 in sine sau browserul?
Sincer nici nu am incercat maps, adica se misca ok, pe bada? Chiar nu le-am incercat.
Oricum acum sunt intr-un punct mort cu 1.2 pentru ca imi lipsesc 2 fisiere si nu stiu de unde sa le iau, am cauta pe net de ma doare capu de la atat aer conditionat si de stat in fata pc ului, asa  ca soarat lui e deja pecetuita, cred!
Aveti idee cum adaug aplicati pe telefon cu kies, adica gasesc ceva pe net si nu vad care e smecheria, inainte erau in kies acum cum se procedeaza?

Editat de rzvrazvan, 09 august 2013 - 21:22.


#2927
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.715
  • Înscris: 08.10.2015
Nu pot sa te ajut, pt ca de mai mult de un an nu am mai facut nimic la telefon. M-am resemnat cu ce stie sa faca si asta e. Momentan browserul il folosesc doar cand e ceva urgent, altfel asa e, e o panarama. Telefonul e pe post de Acces Point acum, dau net catre tableta si stau pe ea, e mult mai confortabil. Probabil situatia o sa se schimbe cand o sa imi iau un Android de 4,7 sau 5 si am incheiat balciul cu Wave. Evident, nu de la Samsung :D

#2928
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.347
  • Înscris: 18.06.2010
Mai stie cineva vreo metoda buna de spoof? Nu am mai tinut pasul cu update-urile si nu mai stiu cum se face...

#2929
sabinv5

sabinv5

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 20
  • Înscris: 01.07.2010
Se poate pune un android pe el in loc de Bada? vreau sa instalez pokerstars-ul si pe mobil merge doar pe android.

#2930
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.715
  • Înscris: 08.10.2015
Nu se poate. Adica Android ruleaza pe el, dar doar ca OS, nu functioneaza telefonia deloc.

#2931
monolite

monolite

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 993
  • Înscris: 15.08.2011
de unde pot lua firmware oficial 1.0 pentru 8500 ? am cautat de am inebunit si nimic....

ce porcarie de soft mai e si asta de nu il gasesti nicaieri complet...

am Bada 2.0 si merge telefonul in reluare...

#2932
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.941
  • Înscris: 03.02.2007
stie cineva cum fac sa intru in download mode daca am butonul de volume- stricat? am vazut ca a aparut o versiun de android mai completa pt el si nu vreau sa mai bag bani de reparatii in el ca i-am cam scrijelit ecranu!

Editat de puiu72, 12 iulie 2014 - 10:17.


#2933
cikyu

cikyu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 340
  • Înscris: 11.07.2006

View Postpuiu72, on 12 iulie 2014 - 10:16, said:

stie cineva cum fac sa intru in download mode daca am butonul de volume- stricat? am vazut ca a aparut o versiun de android mai completa pt el si nu vreau sa mai bag bani de reparatii in el ca i-am cam scrijelit ecranu!

root

#2934
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.941
  • Înscris: 03.02.2007

View Postcikyu, on 17 iulie 2014 - 17:37, said:

root

mai explicit daca se poate, mersi!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate