Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hidrofor defect arunca apa inapoi...

Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?
 Valeriu Nicolae

Exista vreun dezavantaj la constr...

Problema martori semnalizare dire...

Umplere gol tamplarie-glaf
 Produse inapoiate cu zgarieturi

Recomandare laptop cu specificati...

Pareri? Este fiabil?Aer condition...

1 zi/noapte Gura Portitei
 Samsung Galaxy S23 Plus

Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin
 

Samsung S8500 Wave

- - - - -
  • Please log in to reply
2933 replies to this topic

#2881
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Incearca o revenire la setarile din fabrica, iar daca nu-si revine, resofteaza-l. Nu e greu, trebuie doar sa instalezi niste drivere pe calculator si sa incarci niste fisiere intr-un program. Gasesti tutoriale pe YouTube.

Oricum, recomandarea mea e sa ramai la vers 1.2, eu am pus la un moment dat 2.0 si tot in reluare se misca telefonul.

#2882
AlexVanNoyd

AlexVanNoyd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 16.11.2008
pai am dat acum o saptamana setari din fabrica pentru ca se tot inchidea din nimic insa face la fel . am versiunea XEKC2  . am citit pana pe la 110 pagini din topic si nu am vazut sa pateasca cineva asta .

#2883
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 15.09.2005
Probabil ca mai scrie prin topic, dar al meu se reseteaza doar, in 99% din cazuri din cauza apasarii accidentale a butonului "End call" pentru cateva secunde. E o optiune foarte enervanta si nu se poate scapa de ea. Daca nu e asta...resoftare

#2884
AlexVanNoyd

AlexVanNoyd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 16.11.2008
nu mi se intampla faza asta cu butonul end . cred ca e bateria de vina , ca astazi aveam 85 la suta la 10 si ceva si pe la 2 cand eram in oras l-am scos sa apelez pe cineva si era inchis , l-am deschis si zicea ca mai am baterie 10% ! si am mai patit asta de vreo doua trei ori . cum se da hard reset ? butonul de sus volum si tasta end ?

#2885
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 15.09.2005
Se scrie o combinatie mai lunga
*2767*3855#
ATENTIE! NU CERE CONFIRMARE!

#2886
AlexVanNoyd

AlexVanNoyd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 16.11.2008
merci , ce inseamna hard reset in termeni mai detaliati ? e faza cu revenirea la setarile din fabrica ? care o pot face si din telefon ? sau mai face si altceva pe langa ?  
am observat ca daca misc putin mai tare telefonul imi joaca putin bateria in el . asa face si la voi ? e normal ?  ma gandeam ca se inchide foarte des de la asta dar am incercat sa il zgaltai foarte mult si nu se inchide absolut deloc cand o fac . deci tot nu imi dau seama de ce se inchide de 10 ori pe zi !

#2887
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 15.09.2005
Hard reset= revenire la setarile din fabrica + stergerea a tot ce exista in memoria telefonului, contacte, mesaje, aplicatii etc. Trebuie un backup daca dai hard reset.

#2888
AlexVanNoyd

AlexVanNoyd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 16.11.2008
a , ok , am inteles . back up se face la contacte si date multimedia sau si a telefonului ?  iar s-a inchis astazi , si bateria era aproape full ... chiar nu stiu ce sa ii fac .

#2889
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 15.09.2005
La tot ce nu vrei sa pierzi(ce pe card nu dispare). TOT ce e in memoria telefonului va dispare

#2890
AlexVanNoyd

AlexVanNoyd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 16.11.2008
merci de raspunsuri andrei . ai si tu wave ? si daca da ce versiune de bada ai ? versiunea de soft adica . 1.2  kc2 sau ceva de genul ?
ce zici de faza cu inchisul telefonului ? are bateria vreo vina ? sau softul ? de unde imi pot da seama daca a fost instalata o alta versiune de soft ?

#2891
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 15.09.2005
Am Wave I Bada 2.0 XXLA1 (Settings/general/about phone). Cu inchisul...tind sa cred ca e bateria varza. Poti mai intai sa-i faci hard reset, daca nu se rezolva, un update de soft eventual. Daca nici asa cu el "curat" nu tine, e probabil bateria. Al meu tine 3-5 zile, dupa cat de mult il butonez.

#2892
AlexVanNoyd

AlexVanNoyd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 16.11.2008
eu sunt tare curios : de ce nu e inca functionabil android-ul pe wave ? faza cu difuzorul si microfonul nu tine de partea hardware ? cum e posibil sa nu functioneze asa ?

#2893
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,888
  • Înscris: 31.10.2010

View PostAlexVanNoyd, on 30 mai 2013 - 21:08, said:

eu sunt tare curios : de ce nu e inca functionabil android-ul pe wave ? faza cu difuzorul si microfonul nu tine de partea hardware ? cum e posibil sa nu functioneze asa ?

Daca in soft nu exista optiunea ca sa zic asa de folosire a microfonului si difuzorului, nu merg. La tabletele care nu au suport pt sim, cum crezi ca e? Cand scriu aia softu, trec peste partea cu microfonul si difuzorul pt apeluri (chit ca pe skype o sa mearga).

#2894
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 15.09.2005
E ca vechile piese hardware din PC care nu mai au suport pt Win 7(de ex.). Nu exista driveri de win 7 pt ele, asa ca nu merg decat in win 98/XP...Asa si cu wave-ul, oamenii se chinuie sa faca driveri de la 0 pt wave, si nu-i usor, pt. ca nu au acces la tot ce le trebuie. Creca o sa mearga pana la urma totul si pe el, dar deja e invechit hardware-ul si mai ales sunt vechi telefoanele, nu mai rezista mult...

#2895
AlexVanNoyd

AlexVanNoyd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 16.11.2008
pacat , era un device extraordinar daca mergea androidul pe el . depasea multe din telefoanele din ziua de astazi . da deci il pun la vanzare inseamna , ca nu stiu sa fac resoftare . update -ul banuiesc ca ar fi usor prin samsung kies , insa resoftare cu multiloader ... tare imi e ca il bulesc desi sunt destul de priceput la tot ce tine de software windows .
cu bateria la asta e ciudat , ca se inchide mai mereu si cand il redeschid bateria este ok la procentaj durata , rar se intampla sa am 5-10 % ramas . foarte ciudat .
andrei cum de ai bada 2.0 ? din ce am citit pana aici aproape toata lumea e impotriva .

#2896
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Eu am Bada2 doar din cauza de Google. Au restrictionat accesul la gmaps si nu puteam sa folosesc calumea, ceea ce era deranjant. Altfel as fi ramas pe 1.2. Inca ma mai gandesc daca nu o sa revin pe 1.2 de test sa vad ce si cum dupa atata timp.

#2897
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 15.09.2005
Asa l-am luat, nu m-am mai complicat nici sa pun o versiune mai veche nici una mai noua, pentru ca se misca ok in general si nu prea face figuri.

Edited by andrei80, 31 May 2013 - 09:56.


#2898
AlexVanNoyd

AlexVanNoyd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 16.11.2008
misuspita , iti iei versiunea de soft de pe sammobile.com ? daca da , imi poti spune si mie te rog care e versiunea oficiala de la samsung pentru europa , sau macar romania la bada 1.2 ?

andrei cred ca esti prima persoana care e multumita de bada 2.0 de cand citesc topicul asta .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate