Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

AKTA - TV cablu digital (S.D.) - Topic general.

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
7321 replies to this topic

#1315
PADURETU

PADURETU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 16.05.2014

 Demetrius22, on 15 noiembrie 2016 - 14:35, said:

Gradistea Ilfov test viteza internet 97 Mbps

M-am portat in vara de la telekom la akta cu tot pachetul tv/internet/telefonie, de la 0,70 Mbps la 80 - 97Mbps pot sa zic ca acum am internet.
Pt. Tv am cerut CAM dar au zis ca nu au asa ceva.  Voi de unde ati facut rost?


cat platesti tu la akta tot pachetul ?

apropo de cam tb sa cumperi de la un distribuitor  (http://www.elstar.ro/) ..dar mai bine cumperi un receptor hd de cablu second hand si vezi 99 % din programele digitale...

#1316
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013

 Cristi_77, on 15 noiembrie 2016 - 14:52, said:

Eu am cumpărat de la fosta societate cumpătată ĂŽntre timp de AKTA anul trecut cu 140 de lei, dar poți găsi și on-line, chiar mai ieftin dacă cauți cu atenție. Ei nu oferă CAM, doar STB-uri (primul ĂŽn custodie, al doilea chirie de la 6,5 lei/lună, se oferă Pace, Aspire nu am mai văzut) asta-i ”politica” firmei.
Oferă și Kaon, cu firmware nemodificat. Cât despre cam-uri: e un conax la 143 și acel neotion la 137 de lei http://www.peruvisio...produse/cam-uri

 PADURETU, on 15 noiembrie 2016 - 16:24, said:




cat platesti tu la akta tot pachetul ?

apropo de cam tb sa cumperi de la un distribuitor  (http://www.elstar.ro/) ..dar mai bine cumperi un receptor hd de cablu second hand si vezi 99 % din programele digitale...
De ce să cumpere un receiver sh? Un CAM nou l-ar scăpa și de a doua telecomandă, dar și de eventuale probleme ale unui produs sh.

Edited by gabrielmilea, 15 November 2016 - 20:17.


#1317
Demetrius22

Demetrius22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 13.09.2008
Multumesc!

Am 26 de lei tv digital fara nicio extraoptiune, nu vrem ca tv sa devina o prioritate in viata noastra. Abonament internet fibra torent plus 100 Mb/s 62 lei. + telefonie gratuita.
Aici akta a achizitionat firma locala de net si tv si bate cu telekom-ul care are internetul extrem de slab.singurul avantaj la Romtelecom(telekom) era infrastructura subterana, nu prea avea ce sa se intample, pana acum si la akta a mers bine, sa vedem iarna a eceasta. Subteran a bagat si rcs & rds dar nu au dat drumul inca, toate localitatile din jur au, iar la noi cred ca n.au aviz de la primarie

#1318
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013
Daca vei ramane pe pachetul baza, iti recomand fie sa accepti stbul lor,  fie ramai cu abonamentul analogic, care e mai ieftin si ai 90% din canalele din baza digital la liber pe dvbc.


#1319
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,451
  • Înscris: 03.04.2007
Se zvonește ca in zona ar intra UPC  si au facut urmatoarea oferta 22 lei analogic + 22 lei internet 50mbps . 44 lei nu suna rău la un upload egal cu download

#1320
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Nu merita.. ce dracu sa faci cu analogicul si cu net de 50 mbps cand UPC are minim 150 mbps?

#1321
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,451
  • Înscris: 03.04.2007
Analogic vorba vine. Daca tv-ul "stie digital " insa 6mbps upload la upc e cam putin

#1322
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
O fi putin, dar 3 HD-uri vs 10 HD-uri e ceva...

Televiziunea e mult mai dezvoltata la UPC.

Edited by queron, 16 November 2016 - 01:15.


#1323
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Vezi că nu mai sunt 3, ci 7, evident discutăm despre cele decodate, în total sunt 14 acum. E adevărat că UPC are în pachetul HD de bază posturi mult mai premium decât AKTA, în schimb D.C.S. are Liga 1 în bază GRATUIT, inclusiv HD.

#1324
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Da.. intr.adevar, la UPC costa 10 lei Liga 1.

Edited by megafanro, 16 November 2016 - 18:44.


#1325
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013
Deocamdată, oferta akta e destul de bună. 44 lei pt net de 50 mbps simetric și cablu unde poți recepționa circa 80, 90 de canale, unele hd, e ok. Dacă aterizează upc sau rds in zona poti migra. Nu e asa de dificila rezilierea. Te poti agata de ceva.

#1326
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006
Pentru a te abona la AKTA când ai concurența la ușă trebuie să ai în tine un ADN de extraterestru. Poți negocia cu U.P.C. pentru pachetul de fotbal și ai totul la un preț mic.

#1327
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Bine zis megafanro..

#1328
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,451
  • Înscris: 03.04.2007
Ca noi abonat ma îndoiesc ca poți negocia pretul abonamentului. Ma repet.  Obsesia mea upload mic upc.
Plus ca akta intra cu fibra in casa, gresesc?

Edited by csachiri, 16 November 2016 - 21:01.


#1329
gabrielmilea

gabrielmilea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 02.12.2013
De la stadiul de zvon la rețea gata construită, e cale lungă. La 10 km de București se zvonește încă din 2011 că telekom pune FO. Atunci exista o amărâtă de rețea de coaxial și sârmele lor. 5 ani mai târziu, FO Akta, UPC și Digi, și sârmă Telekom,

 csachiri, on 16 noiembrie 2016 - 21:00, said:

Ca noi abonat ma îndoiesc ca poți negocia pretul abonamentului. Ma repet.  Obsesia mea upload mic upc.
Plus ca akta intra cu fibra in casa, gresesc?
Nu intră. Coaxial pe cablu și ftp pe internet.

#1330
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
NOUA OFERTA D.C.S. (AKTA)

Attached File  Akta_iarna2016_banner-site_v1_161116-01.png   180.42K   13 downloads

Descriere: Reducere acordată clienților noi care achiziționează servicii AKTA.
AKTA Cablu/ AKTA Digital: Clienții beneficiază de o reducere de 100 % la abonamentul ales timp de 6 luni.
Reducere în luna conectării (= perioada dintre momentul încheierii contractului și sfârșitul aceleiași luni calendaristice) de 100% și în lunile 2, 3, 4, 5, 6 de 100% la abonamentul ales.
AKTA Internet: Clienții noi primesc reducere în luna conectării (= perioada dintre momentul încheierii contractului și sfârșitul aceleiași luni calendaristice) de 100% și în lunile 2, 3, 4, 5, 6 de 100% la abonamentul ales.
Condiții generale:
-    Clientul încheie contractul cu o perioada de minim 24 luni.
-    Prezenta promoție nu este valabilă pentru clienții de cablu care migrează către digital.
-    Nu beneficiază de promoție clienții AKTA care au reziliat contractul în ultimele 6 luni.
Promoția este valabila în perioada: 16 Noiembrie 2016 - 28 Februarie 2017.


Au văzut că pierd abonați în fața Telekom și UPC și au venit și ei cu reducere 100& pe 6 luni și cu câteva programe noi, cam târziu totuși.
Despre posturile Intact HD, sunt șanse minime să intre, asta mi-au răspuns băieții de la tehnicul local ieri, în contradicție cu ce-au zis colegii lor săptămâna trecută. Sâmbătă, voi întreba și la casierie, dacă știu mai multe, deși mă îndoiesc că mi se va răspunde ceva concret.

Dacă aș fi în locul lor, aș urma ”modelul” UPC cu transmiterea pachetelor extra gratuit în preajma sărbătorilor, așa ar mai putea coopta noi abonați, însă la prețurile practicate, slabe șanse.

Edited by Cristi_77, 17 November 2016 - 09:50.


#1331
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Au actualizat și pe site, Energy Plus a fost desființat, rămâne doar cel la 10 lei, cu 3 programe (Hustler, Private și Super One) și noile programe introduse, Look-urile. Dolce Sport este eliminat și de pe site, deci 100% nu mai revin. Noutăți mai pot să apară la începutul lunii viitoare.

#1332
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Ce mutare aiurea. Au eliminat Dolcesport 5 SD/HD și Dolcesport 6 SD/HD și au introdus Look TV SD/HD și Look Plus SD/HD. Așa e și pe site deci evident nu mai revin.

Cică Akta Sport - 1 canal (Look TV). E generalist ca și Look Plus. Și la UPC așa e trecut din păcate.

Edited by Kalman2007, 18 November 2016 - 16:24.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate