Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Sarti Beach

- - - - -
  • Please log in to reply
622 replies to this topic

#595
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Câteva fotografii cu noutăţile din Sarti.
Spuneam că n-am nicio fotografie din partea nouă, totuşi soţia a făcut 2-3 fotografii la plecare, din mersul maşinii.

1. Unul dintre noile poduri pietonale din zona nouă.
Attached File  GRE 0861.jpg   244.48K   155 downloads

2. Afroditi nu mai este House, ci Haus.
Attached File  GRE 0866.jpg   284.13K   162 downloads

3. Casă tradiţională, în 2012 aproape demolabilă, acum renovată.
Attached File  GRE 0885.jpg   258.64K   150 downloads

4. Fostul loc de joacă pentru copii de pe malul mării (vizavi de şcoală) a devenit promenadă turistică. Copiii se joacă acum pe locul fostei parcări de autobuze şi autocare de lângă magazinul Thodoros.
Attached File  GRE 0917.jpg   240.37K   160 downloads

5. Trecem din partea veche în partea nouă a staţiunii. Pietonii au la dispoziţie un pod nou. Noi, şoferii, ne chinuim prin şanţ, ca şi până acum.
Attached File  GRE 0926.jpg   199.2K   151 downloads

6. Porţiunea cea mai nouă a staţiunii, de după hotelul Sunrise. Aparent, nimic schimbat, cu excepţia unor construcţii noi.
Attached File  GRE 0928.jpg   216.04K   160 downloads

7. Ieşim din Sarti şi mergem spre Kalamitsi. Pe stânga este una din noile construcţii care, efectiv, au extins zona nouă a staţiunii.
Attached File  GRE 0930.jpg   230.94K   144 downloads

Edited by PSC, 16 September 2014 - 16:13.


#596
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pentru fotografia 5 fac precizarea că amenajarea trotuarului a avut ca rezultat micşorarea lăţimii carosabilului. Atenţie, deci, când treceţi prin şanţ şi vă întâlniţi cu o dubă sau camionetă, spaţiul devine foarte îngust. Oare nu aveau loc suficient să facă trotuarul pe iarbă, pe margine? De ce a trebuit micşorat carosabilul?
Prin urmare, există şi Dorelos, nu doar Dorel.

#597
NADGOB12

NADGOB12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 15.06.2009

View PostPSC, on 01 august 2014 - 13:29, said:

Scuze că n-am mai revenit aici, dar da, destinaţia noastră este deja Nea Vrasna. Începând cu 11 august şi până pe 25, când vom reveni în Bucureşti, acea zonă va fi şi a noastră.
Vom sta 6 nopţi la vila Philoxenia şi încă 6 nopţi la vila El Greco, ambele în Nea Vrasna. Masa ne-o vom asigura singuri. Preţul pentru cele 12 nopţi de cazare: 315 euro, cu mult mai mici decât în Sarti.
Dacă vom avea timp, vom trece prin Sarti, poate între timp a devenit a treia staţiune de lux din Halkidiki şi noi nu ştiam.
Mulţumesc pentru pumnii ţinuţi, au ajutat!


SAlut. Plec si eu pe 30.06, 8 nopti, in grecia si stau la philoxenia bungalows. Te rog sa-mi spui tot ce trebuie sa stiu: cazare, mancare, plaja, taverne bune si ieftine. Orice informatie e bine venita. Suntem 2 familii cu 3 copii si vrem sa stim cat mai multe. Multumesc frumos.

#598
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008
La Philoxenia Bungalows din Psakoudia, nu?
Daca asa este, vezi pe topicul dedicat Halkidiki (eu, de exemplu, am fost acum cinci ani):

http://forum.softped.../page__st__3726

#599
NADGOB12

NADGOB12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 15.06.2009

View PostBlueKing-69, on 22 februarie 2015 - 22:17, said:

La Philoxenia Bungalows din Psakoudia, nu?
Daca asa este, vezi pe topicul dedicat Halkidiki (eu, de exemplu, am fost acum cinci ani):

http://forum.softped.../page__st__3726

Da, acolo. Mersi frumos. Am facut deja rezervare. Am luat o camera cu un pat dublu si doua suprapuse pentru 2 copii de 4 ani si 11 ani. Sper sa fie bine.

#600
Antonia22

Antonia22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 09.01.2013
Imi recomanda si mie cineva o taverna cu mancare buna in Sarti va roooog?
Am fost azi la una de pe plaja,la nimereala si mancarea a fost oribila,ne este si rau de la ea,cu toate ca eu abia m-am atins.

Vremea nu e ok din pacate,e racoare,un vant oribil,nu am putut intra in apa ca inghetam instant.

Edited by Antonia22, 20 June 2015 - 22:03.


#601
Carman2015

Carman2015

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 14.01.2015
A plouat putin in cursul zilei.apa este calda ca ceaiu'. Afara sunt 26 grade.
cum pana mea sa ingheti???

#602
Antonia22

Antonia22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 09.01.2013
Ieri a plouat toata noaptea,noaptea trecuta la fel(inca ploua),daca tie ti s-a parut apa calduta ce sa zic,ma bucur pt tine,inseamna ca eu si restul lumii suntem prea frigurosi(in apa intra doar cateva persoane),dar in realitate apa este RECE.Mie mi se pare frig si sa stau pe plaja in costum de baie.


#603
Carman2015

Carman2015

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 14.01.2015
Noaptea asta la fel.
apa e calda. Ti-o poate spune si un copil de 4 ani care sa balaceste zilnic.



#604
Antonia22

Antonia22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 09.01.2013
Da,sunt 22 grade,e inorat,a plouat in draci ,dar apa e calda si lasa-ma sa ghicesc o fi perfect si pt plaja?
Nu mai induce lumea in eroare,ca poate te crede careva....

#605
Carman2015

Carman2015

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 14.01.2015
Aseara la 18 faceam baie in sarti.
alaturi de zeci de oameni!
acum i-am lansat in apa in neos marmaras.

#606
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Noi am fost in perioada 9.06.2015- 17.06.2015 si am prins vreme absolut superba, mereu peste 30 grade. In prima zi (9 iunie) a fost putin noros si sufla vantul dimineata la 9 cand am ajuns, dar dupamasa a fost cald. Ni s-a oferit pret bun sa mai cumparam zile unde eram cazati, dar stiam ca vine potopul urmatoarele zile cu temperaturi de 20-25 grade asa ca am fugit acasa inainte sa inceapa.

Antonia, de ce nu consulti cateva site-uri cu starea vremii inainte sa pleci intr-un concediu lung? de obicei prognoza pe 7-10 zile e destul de exacta,  in locul tau faceam rezervare prin booking din timp, fara avans, si daca vedeam ca e urat 5 zile din 7 nici nu imi mai bateam capul sa merg in concediu in Grecia. Mergeam alta data.

Edited by Deenman, 23 June 2015 - 14:12.


#607
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Majoritatea taxeaza anularea in ultimele X zile.  Cand apuci tu sa vezi prognoza pe 10 zile, in care sa fie inclus si concediul tau, deja esti in perioada respectiva.

#608
Deenman

Deenman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 22.09.2013
Eu stiu persoane care merg cu 3-4 numere de telefon si in momentul in care ajung acolo suna sa vada daca sunt locuri disponibile (chiar si in sezon). eu am avut anul asta rezervare pe booking fara avans, daca nu imi placea vremea nu mergeam.

#609
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
E valabila taxa de anulare si la rezervarile fara avans, cele la care trebuie sa introduci datele unui card valid.

#610
Antonia22

Antonia22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 09.01.2013
Plateam oricum o taxa.Am anulat o rezervare din vrv si am facut in sarti si am platit cam 30% din suma pt ca am anulat cu o sapt inainte.
Stau 31 zile in Grecia,asa ca nu e sfarsitul lumii.Doar primele 2 zile nu am intrat in apa.
In apa daca esti intr-o continua miscare e ok,dar cand iesi e friiiig.Dar pt cine vine doar 7 zile si alea le prinde asa....irosire de bani.
Eu maine plec in Kalithea :D

Edited by Antonia22, 24 June 2015 - 10:00.


#611
Carman2015

Carman2015

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 14.01.2015
Maica precista, facatoare de minuni!
Apa e calda ca ceaiu'!
Noi stam 16 zile.

#612
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

View PostAntonia22, on 24 iunie 2015 - 09:58, said:

... In apa daca esti intr-o continua miscare e ok,dar cand iesi e friiiig ...

Dacă temperatura aerului e pe la 25 de grade, e înnorat şi mai şi adie vântul, când ieşi din apă e normal să-ţi fie frig, mai ales dacă eşti femeie. Săptămâna trecută, nevastă-mea n-a intrat nici în piscină, şi asta în sud-vestul Peloponezului. Asta e, suntem încă în extrasezon. Dar, în general, spre sfârşitul lui iunie se "reglementează" vremea.


Sănătate şi sejur plăcut în continuare !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate