Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Un cadou de la R.C.S-R.D.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#19
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
Nu s-au mai inteles la verzisori.

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 dondhanny, on 18th August 2010, 19:32, said:

Nu s-au mai inteles la verzisori.

Cum adica nu s-au mai inteles la bani?  :thumbdown:
R.C.S. are bani de Moto GP, Formula 1, Liga I si altele, si nu are bani pentru Animax?  :thumbdown:
Lasa ca le trag niste ''verzisori'' la telefoane si E-Mail-uri de vad numai verzisori la noapte!

Pai daca urati canalele pentru copiii si copiii (s-a auzit, R.C.S.?) atunci scoateti si Boomerang, Minimax, Disney Channel, Super RTL, Bebe TV si Cartoon Network!  :angry:

Pentru mai multe detalii, topicul ''Animax si R.C.S. & R.D.S.'' este la dispozitie; Nu uitati sa votati!  :peacefingers:

Sa ne spuna macar un angajat R.C.S. sau un moderator, sau cine stie de ce s-a scos!

P.S.: R.C.S. pastreaza-ne canalele deocheate si manelele, ca ele sunt in top! (Am fost sarcastic!)
P.S. 2: Scoate-ne si Mezzo, MTV Romania, VH 1 si ce crezi to ca e mai prost! (Iarasi am fost sarcastic!)

Ca sa nu mai fiu off-topic, topicul ''Animax si R.C.S. & R.D.S.'' este la dispozitie.

Edited by alfa_alfa, 20 August 2010 - 19:09.


#21
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008
Oricum, nu se compara un Anime cu un desen animat. Nu stiu cum s'a schimbat contentul acestui post de cand nu mai este in grila RCS [nu ma pasiona nici pe atunci], dar acele desene animate japoneze imi aduc acum aminte de reclamele de pe TVR 1 cu Dragon Ball Z [era in mare voga acum cativa ani buni], care suna cam asa:
"Acest program poate fi vizionat doar cu acordul parintilor[...]. Mami, te rog sa ma lasi sa ma uit, altfel toti colegii o sa rada maine la scoala de mine" :lol:
Mie unul, nu imi plac.

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 DanyPMN, on 20th August 2010, 23:27, said:

Oricum, nu se compara un Anime cu un desen animat.

Corect.

 DanyPMN, on 20th August 2010, 23:27, said:

Nu stiu cum s'a schimbat contentul acestui post de cand nu mai este in grila RCS...

S-a schimbat! Mai nou baga filme ca Spider-Man 2, Papusa Chuckie s.a.  :confuzzled:
Si da mai putine anime-uri...
Si asta de la inceputul anului!

 DanyPMN, on 20th August 2010, 23:27, said:

Mie unul, nu-mi plac.

Ca nu iti plac e altceva. Gusturile nu se discuta. Dar totusi, sunt multi fani ai acestui post, dar eu nu sunt, ci doar il vreau inapoi.

#23
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009
Da tarafu, OTV-ul Televiziunea Popoului( scuze mi-a fost foame de sarcasm).Toate pocitaniile posibile si imposibile.Astea trebuie sa le avem in pachet.Dictatura n-a murit mai ales la RCS.Platim niste rahaturi de programe la care oricum nu ne uitam iar cele care sunt oarecum interesante,captivante dispar.Chiar recunosc ca ma uitam la acest post Animax si intr-un timp chiar ma apucasem sa invat si japoneza ba chiar eram foarte interesat de cultura japoneza.Pe de alta parte eu din 2007 pana in prezent am inceput sa imi creez propriile idei anime cu scenarii ,personaje.
Ex: Extravagange,Satsuki Life,Top Boxxx,Boom Sonic,Electro-K,Enigme,Gota Gota,Blackey B,Cinema Juni,Rachel,Tokio Visit,ONC(Original No Cover) sunt doar cateva din proiectele mele anime.Am peste 100 de titluri sute de personaje dar promovare zero.
Ce sa mai zic.RCS intotdeauna a cautat sa dezamageasca clientii iar televiziunea nu e prima mea pausiune.Il deschid seara si ma uit pe VH1 iar joia pe Music Channel de la 22-23 la emisiunea Legendary Hits.Ati ghicit deci muzica e pasiunea mea si oricum multe din proiectile mele anime sunt despre muzica cum ar fi Tokio Visit,ONC(Original no Cover),Tour Life Energy,Disco Black & Blue(stiluri de dans amestecate cu stiluri de lupta),Justine Lynn Balade etc.
Cam asa combin eu muzica cu animatia.
Asta ca fapt divers dar animatia la mine pana la urma e un hobby
O seara buna si sa auzim numai de bine. :peacefingers:

#24
monis

monis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 31.07.2010

 myxmax90s, on 24th August 2010, 20:49, said:

Da tarafu, OTV-ul Televiziunea Popoului( scuze mi-a fost foame de sarcasm).Toate pocitaniile posibile si imposibile.Astea trebuie sa le avem in pachet.Dictatura n-a murit mai ales la RCS.Platim niste rahaturi de programe la care oricum nu ne uitam iar cele care sunt oarecum interesante,captivante dispar.Chiar recunosc ca ma uitam la acest post Animax si intr-un timp chiar ma apucasem sa invat si japoneza ba chiar eram foarte interesat de cultura japoneza.Pe de alta parte eu din 2007 pana in prezent am inceput sa imi creez propriile idei anime cu scenarii ,personaje.
Ex: Extravagange,Satsuki Life,Top Boxxx,Boom Sonic,Electro-K,Enigme,Gota Gota,Blackey B,Cinema Juni,Rachel,Tokio Visit,ONC(Original No Cover) sunt doar cateva din proiectele mele anime.Am peste 100 de titluri sute de personaje dar promovare zero.
Ce sa mai zic.RCS intotdeauna a cautat sa dezamageasca clientii iar televiziunea nu e prima mea pausiune.Il deschid seara si ma uit pe VH1 iar joia pe Music Channel de la 22-23 la emisiunea Legendary Hits.Ati ghicit deci muzica e pasiunea mea si oricum multe din proiectile mele anime sunt despre muzica cum ar fi Tokio Visit,ONC(Original no Cover),Tour Life Energy,Disco Black & Blue(stiluri de dans amestecate cu stiluri de lupta),Justine Lynn Balade etc.
Cam asa combin eu muzica cu animatia.
Asta ca fapt divers dar animatia la mine pana la urma e un hobby
O seara buna si sa auzim numai de bine. :peacefingers:

Treceti la UPC :D. Daca tot doriti unele programe pe care nu le gasiti la un provider, schimbati-l. Nu trebuie sa stati dupa el. De asta consumatorul e liber sa aleaga ce servicii si produse doreste sa achizitioneze. Sau la Romtelecom (nu cunosc oferta lor asa ca nu stiu daca il au).

#25
alexmohora

alexmohora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 25.05.2005
Ne pare rău dar condițiile tehnice nu ne permit să vă conectăm... zona Str. Răcari,  București sector 3.

Trebuie să strângeți dvs. mai multe semnături cum că doriți UPC și venim noi să cablăm blocul.

Deci treceți la UPC!

#26
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009
Din pacate nu eu sunt titularul.Daca as fi as renunta definitiv la TV.Si asa nu ma uit decat seara de la 20:00 pana mai tarziu.Mai trebuie sa mai si citim sa ne documentam.Eu sunt mai demodat incat ma opresc la radio                                                                                                                                                          


o ultima imtrebare exista Mezzo in reteaua UPC???

Edited by myxmax90s, 02 September 2010 - 08:08.


#27
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 myxmax90s, on 24th August 2010, 20:49, said:

Da tarafu, OTV-ul Televiziunea Popoului( scuze mi-a fost foame de sarcasm).Toate pocitaniile posibile si imposibile.Astea trebuie sa le avem in pachet.Dictatura n-a murit mai ales la RCS.Platim niste rahaturi de programe la care oricum nu ne uitam iar cele care sunt oarecum interesante,captivante dispar.Chiar recunosc ca ma uitam la acest post Animax si intr-un timp chiar ma apucasem sa invat si japoneza ba chiar eram foarte interesat de cultura japoneza.Pe de alta parte eu din 2007 pana in prezent am inceput sa imi creez propriile idei anime cu scenarii ,personaje.
Ex: Extravagange,Satsuki Life,Top Boxxx,Boom Sonic,Electro-K,Enigme,Gota Gota,Blackey B,Cinema Juni,Rachel,Tokio Visit,ONC(Original No Cover) sunt doar cateva din proiectele mele anime.Am peste 100 de titluri sute de personaje dar promovare zero.
Ce sa mai zic.RCS intotdeauna a cautat sa dezamageasca clientii iar televiziunea nu e prima mea pausiune.Il deschid seara si ma uit pe VH1 iar joia pe Music Channel de la 22-23 la emisiunea Legendary Hits.Ati ghicit deci muzica e pasiunea mea si oricum multe din proiectile mele anime sunt despre muzica cum ar fi Tokio Visit,ONC(Original no Cover),Tour Life Energy,Disco Black & Blue(stiluri de dans amestecate cu stiluri de lupta),Justine Lynn Balade etc.
Cam asa combin eu muzica cu animatia.
Asta ca fapt divers dar animatia la mine pana la urma e un hobby
O seara buna si sa auzim numai de bine. :peacefingers:

Pai, si eu anul trecut vroiam sa mai uit pe Animax la cateva anime-uri, dar Hocus Pocus! Nu mai exista in grila R.C.S.! :madanimated:  :rant:
Daca vine U.P.C. in bloc, cred ca as semna contractul cu cea mai mare placere! Chiar daca pierd Digi Sport-urile si Viasat-urile si RTL-urile (2, Super si VOX), macar am Animax, C. N. 24H, History, VH 1 Classic, Extreme Sports Channel etc.

Dar stiti cat platim la R.C.S. la pachetul Extra?

22 lei, nu 32 lei. Aia 10 lei care nu i-am mai pus sunt Taxa de Mentenanta! Si mai vedem 86 de canale! :thumbdown:
La U.P.C. stiu ca dau 35 lei, dar macar vad pana la 108 de canale. :rolleyes:

Singurele lucruri care ma atrag la R.C.S. sunt Internet-ul si Telefonia! Atat. Televiziunea e de nota 8.21!

La R.C.S. nu tu: E.P.G., D.V.R., canale precum M.T.V., Animax TV RO., E!, History, Sci Fi etc.

Si da, la U.P.C. Digital exista Mezzo in pachetul Medium (parca), 35 lei / luna.

P.S.: La RomTele(fon)com, nu ma abonez in viata, la ce tarife spatiale sunt!

#28
1kvoi

1kvoi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 10.11.2007
Mezzo exista la UPC Digital.

#29
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

 myxmax90s, on 2nd September 2010, 09:07, said:

Din pacate nu eu sunt titularul.Daca as fi as renunta definitiv la TV.Si asa nu ma uit decat seara de la 20:00 pana mai tarziu.Mai trebuie sa mai si citim sa ne documentam.Eu sunt mai demodat incat ma opresc la radio                                                                                                                                                          


o ultima imtrebare exista Mezzo in reteaua UPC???

Da, există în sistemul digital.

 1kvoi, on 2nd September 2010, 10:45, said:

Mezzo exista la UPC Digital.

:peacefingers:

#30
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
si la rds digital si analogic

#31
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009
RECENT


  • ANIMAL PLANET
  • PRO CINEMA
  • DIGI SPORT
  • OTV
  • DISCOVERY CHANNEL
  • NATIONAL TV
  • KANAL D
  • 10 TV
  • ETNO TV
  • TRINITAS
  • ANTENA 1
  • PRO TV
  • PRIMA TV/ALPHA PITESTI
  • TVR 2
  • ACASA TV
  • TVR 1
  • B1 TV
  • SPORT.RO
  • ANTENA 3
  • KISS TV
  • CARTOON NETWORK / TCM
  • 1 MUSIC CHANNEL
  • DIVA UNIVERSAL
  • REALITATEA TV
  • EUROSPORT 1
  • DISNEY CHANNEL
  • AXN
  • ANTENA 2
  • FAVORIT
  • GSP
  • TVS BRASOV
  • MTV
  • UTV
  • VIASAT EXPLORER
  • VTV
  • MINIMAX (ANIMAX)
  • DIGI SPORT +
  • NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL
  • RAIUNO
  • EUROSPORT 2
  • PHOENIX TV
  • ARGES TV
  • Antena 4 - Euforia TV
  • UNIVERSAL CHANNEL
  • TV5 MONDE
  • NEPTUN TV
  • TVR 3
  • MONEY CHANNEL
  • DISCOVERY WORLD
  • DISCOVERY SCIENCE
  • DISCOVERY TRAVEL & LIVING
  • INVESTIGATIONS DISCOVERY
  • AXN SCI-FI
  • ROMANTICA
  • VIASAT HISTORY
  • ZONE REALITY
  • AXN CRIME
  • VH1 EUROPE
  • MOVIES 24
  • NAT GEO WILD
  • TVR INFO
  • CNN
  • TARAF TV
  • TVR CULTURAL
  • ABSOLUT TV MIOVENI
  • N24 PLUS


    Iar HBO-ul si posturile acelea cu steluta nu mai sunt disponibile decat prin achizitionarea unui decodor.Am aflat ca acest decodor costa 7 RON pe langa abonament prin care se poate receptiona si MEZZO la Pitesti fiindca acest post ma intereseaza pe mine nu altceva.Cam atat deocamdata.

Edited by megafanro, 14 December 2010 - 14:37.


#32
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
7 lei reprezinta diferenta de la Baza la Extra ;)

la Extra se ofera in custodie "decodoru" !

#33
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
megafan intre 42 si 43 adauga EUFORIA ca sunt 66 de programe la Pitesti, Curtea de Arges si Mioveni.

#34
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

 dondhanny, on 14th December 2010, 12:23, said:

megafan intre 42 si 43 adauga EUFORIA ca sunt 66 de programe la Pitesti, Curtea de Arges si Mioveni.

Done.

#35
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009
Pe 4 august am achizitionat un decodor Humax care imi permite sa receptionez si Mezzo si mai multe programe.Este o problema care ma deranjeaza enorm.Ce se intampla de nu merg toate canalele.Eu trebuie sa prind 91 canale si imi intra doar 79,ma rog cu posturile de radio(Europafm,Kiss Fm,Pro Fm,Radio 21) sunt 83.Am selectat de nu stiu cate ori.Cablu de la retea e in regula,cartele nu are probleme.Ma folosesc de cablu de la DVD(acel cerber...vasazica rosu,galben,alb).Merge mult mai bine decat cu cablul RCA pe care am dat 5 lei.Ambele merg bine,dar cablu de la DVD mult mai bine.RF-ul sau cum se cheama cablu care face legatura dintre decodor si tv(inlocuieste mufa),acel cablu cu 2 capete a avut unul incompatibil cu tv.Nu intra in televizor,dar intre in decodor,avea deci un cap mai prost si celalalt bun.Am sunat la Rcs si mi-a spus ca trebuie sa ma duc sa cumpar RCA,daca nu se potriveste RF-ul,scarturile la fi(si cel pt DVD si cel pentru TV).
Acum problema unde e.De ce nu intra toate programele.Antenele + Euforia nu intra,Duna Tv,TV5 Europe,Duna Tv si probabil niste posturi de radio fiindca trebuie sa fie 7
Mereu se opreste la 79.Totusi ieri cand selectat a treia oara au intrat 88,doar ieri.Au intrat si antenele.Nu sunt genul care sa arunce banii din buzunar pe ceva defect.Le dau si eu 2 lei,nu 3 lei cat ar trebui fiindca nu-mi merg toate programele.Iarasi ne rad in nas.La contracte sunt primii,la explicatii mai sa se afle in treaba.Madam de la cablu mi-a zis ca ActionStar,ComedyStar,CinemaStar si cei 4 Discovery(World,Science,Investigation,Travel& Living) nu se pot viziona decat cu un alt decodor,necesita abonament,serios...?! cand am selectat programele am dat peste toate programele acestea,deci ce sa mai cred.Intr-adevar HD-urile nu merg.Am avut curiozitatea sa intreb si de HD-uri si mi-a spus ca TV trebuie sa fie compatibil.Am inteles asta.Dar totusi prind ATV HD(Ungaria) pe decodor,ori daca nu emisiunea e transmisa HD.Apare tot timpul HD,asta ca fapt divers.Sunt niste posturi care chiar n-au ce cauta pe decodor(Ex:PVTV,AnalogTV,TVSOradea) ce cauta toate astea nu inteleg + Hora Tv pe langa Etno si Favorit.Nota Tv am inteles ca e frate cu Taraf(ma refer la non-muzica).E bine de stiu ca Nota Tv n e unul din canalele care nu intra,iar cand mi-a intrat ieri(o singura data),acesta cat si celelalte Duna,Antenele,TV5 E,imi aparea "Lipsa de semnal sau semnal slab" bate-o vina unde oare problema,la ei sau la mine,asta vreau sa inteleg,si daca are cineva rabdare sa citeasca pana la sfarsit.De ce iari au intrat aproape toate si astazi doar 79,si alta magarie ce-mi trebuie de 2 ori Digi Sport 1 pe decodor.Nu credeti ca e o nesimtire din partea lor.Stiu ca e de 2 ori fiindca au scos GSP-ul si l-au inlocuit cu Digi Sport 1,dar nu puteau sa-l suprime.Nu inteleg mecanismul lor,poate sa-mi explice si mie unul mai expert.Rog mult

Vreau sa stiu in mod special de ce nu intra toate programele ? De ce ieri au intrat si astazi...?Unde e problema???


P.S: Cele care intra se vad perfect fara intreruperi,deci nu e vina mea ! ! ! si nici smart-card-ul nu e de vina ! ! !

Edited by myxmax90s, 05 August 2011 - 22:06.


#36
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,374
  • Înscris: 21.11.2008
Ai probleme cu o Frecventa (sau mai multe) de ANALOGIC.. pe care se transmit Canale tip D.V.B.-C., -din cauza lipsei Calitatii unor Echipamente / Mufari din Casa, sau a unor Deficiente ale celor ale R.C.S.-ului -de pe Scara ori din Zona...
Ca atare, Fluctuand Semnalul pe acea/acele Frecventa/-e, -la unele Scanari iti intra, la altele Nu.

De obicei, "Madam de la Cablu' " esti si ea o Tuta, care Nu prea stie.. mare scofala. Trebuie insistat pana se nimereste unul de la Tehnic, si priceput.


Nu mai faceti talmes-balmes intre FAVORIT TV, HORA TV, ETNO TV, NOTA TV HU. si TARAF TV ... una este Muzica Populara, alta sunt (mai ales; in cursul zilei) Romantele sau Muzica de Pahar -Unguresti, -si cu totul alta Manelele Execrabile de pe TARAF TV!


In UNGARIA, multe Canale transmit si tip H.D., fara a avea Emisii diferite, -iar in Varianta S.D., Sigla Emisiunilor H.D. va fi afisata -ca atare, ..insa acest fapt neinsemnand ca si redistributia in Reteaua R.C.S. RO. sa fie H.D.!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate