Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

Un cadou de la R.C.S-R.D.S.

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#1
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009
 Din data de 8 FEBRUARIE 2010 cei de la R.C.S Pitesti au inceput sa ne faca niste "suprize" prin a ne lasa sa urmarim gratuit(fara abonament) HBO si canalele din extra-sticla unele Stereo.Care este cauza.Vor sa elimine in timp analogul si sa la digitalizeze pe toate sau e o noua smecherie a la R.C.S ca sa ne traga pe sfoara cum fac deobicei.
Pana in prezent nu a mai avut loc nicio modificare in grila de programe:

ANIMAL PLANET

PRO CINEMA

DIGI SPORT

OTV

DISCOVERY CHANNEL

NATIONAL TV

KANAL D

B1(STEREO)

ETNO TV

ANTENA 1

PROTV

PRIMA TV

TVR 2

ACASĂ TV

TVR 1

HBO(STEREO)

SPORT.RO

ANTENA 3

KISS TV(STEREO)

CARTOON NETWORK/TCM

ROMANTICA

HALLMARK

REALITATEA TV

EUROSPORT

DISNEY CHANNEL

AXN

ANTENA 2

GSP

EUROSPORT 2

FAVORIT TV

taraf

TRINITAS TV

MUSIC CHANNEL

TVS

MTV(STEREO)

UTV(STEREO)

VIASAT EXPLORER

VTV

MINIMAX

DIGI SPORT +

NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL

RAIUNO

TVR CULTURAL

ARGES EXPRESS

ARGES TV

ANTENA 4-EUFORIA LIFESTYLE{Pana aici a fost baza}


E   X   T   R   A



UNIVERSAL CHANNEL(STEREO)

TV5MONDE

NEPTUN TV

TVR 3

THE MONEY CHANNEL*

DISCOVERY WORLD*

DISCOVERY SCIENCE*(STEREO)

DISCOVEY TRAVEL&LIVING*(STEREO)

mira-intre orele 00:00-05:00 se difuzeaza SPICE PLATINUM*(STEREO)

mira-intre orele 00:00-05:00 se difuzeaza PLAYBOY TV*(STEREO)

I .D . INVESTIGATION DISCOVERY*

AXN SCI-FI*(STEREO)

N24 PLUS*

VIASAT HISTORY*(STEREO)

ZONE REALITY*

AXN CRIME*

VH-1*(STEREO)

MOVIES 24*

NAT GEO WILD*

TVR INFO

CNN*

Edited by megafanro, 09 March 2010 - 01:23.


#2
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
In tota tara este gratuita intreaga grila ca urmare a unor modernizari / mariri a grilei de programe digitale pe cablu de la 60 la 100!

Nu e nimic nou

#3
Grelper

Grelper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 22.01.2007

View Postvasilemadalincristian, on 10th February 2010, 21:47, said:

In tota tara este gratuita intreaga grila ca urmare a unor modernizari / mariri a grilei de programe digitale pe cablu de la 60 la 100!

Nu e nimic nou
El se refera la analogic nu la digital.

@myxmax90s trebuia sa postezi pe aria de televiziune, aici e aria de telefonie.

Edited by Grelper, 10 February 2010 - 22:02.


#4
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009
As vrea totusi sa stiu daca are legatura cu faptul ca vom vedea 90 si ceva de canale.E posibil sa se ridice abonamentul la HBO si celelalte canale din extra
Apropo au venit cei de la focus sat cu niste oferte.Cica sa vedem 100 de canale.In baza erau incluse toate TVR-urile iar cele suplimentare dadeau spre rusi.TV CHISINAU,MOLDOVA 1.Niciun post german sau care sa traga la occident,la vest
Am inteles ca in Franta,Belgia,Andora in maxim 3 ani vor avea in cativa ani televiziune digitalizata complet
Acum vreau sa recunosc ca nu sunt obsedat de televiziune,ci ma intereseaza doar modificarile curente care se mai fac din cand in cand in speranta de a putea urmari posturi mai unane,nu tarafuri,otv-uri si alte "documentare" de prost gust.Sper ca macar o data sa emita in Pitesti,MEZZO si ar fi interesant si unan sa fie in baza,da pardon am spus-o si o voi mai spune lucrurile bune la fundul sacului si grobienii "face" LEGILI pă la noi.TRIST. :crying:  :down:

Unde ești tu Românie,cu cultura ta cu tot ! ! !


View PostGrelper, on 10th February 2010, 22:00, said:

El se refera la analogic nu la digital.

@myxmax90s trebuia sa postezi pe aria de televiziune, aici e aria de telefonie.
Imi cer scuze pentru neintelegere.Sorry.Data viitoare voi fi cu bagare de seama :peacefingers:

#5
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
  Din informatiile de pe forum o sa dispara din analogic diferentierile intre Baza si Extra. La fel o sa dispara si HBO, Cinemax din analogic.
Viitoarea oferta pentru digital o gasesti pe undeva pe pagina asta:
http://forum.softped...t...419&st=6084
Este la acelasi pret cu extra

P.S. Poti sa fii tras pe sfoara doar daca nu-ti stii drepturile si dai cu subsemnatul la ce nu cunosti.

Edited by megafanro, 14 December 2010 - 02:56.


#6
rekul05

rekul05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 06.08.2008
ptiuu, adicatelea daca dau un nou search acuma gasesc mai multe posturi? Nu prea cred, fiindca altfel ce rost ar mai avea promovarea digitalului?

#7
r@zv@n

r@zv@n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 26.04.2005

View Postmyxmax90s, on 10th February 2010, 22:10, said:

As vrea totusi sa stiu daca are legatura cu faptul ca vom vedea 90 si ceva de canale.E posibil sa se ridice abonamentul la HBO si celelalte canale din extra
Apropo au venit cei de la focus sat cu niste oferte.Cica sa vedem 100 de canale.In baza erau incluse toate TVR-urile iar cele suplimentare dadeau spre rusi.TV CHISINAU,MOLDOVA 1.Niciun post german sau care sa traga la occident,la vest
Am inteles ca in Franta,Belgia,Andora in maxim 3 ani vor avea in cativa ani televiziune digitalizata complet
Acum vreau sa recunosc ca nu sunt obsedat de televiziune,ci ma intereseaza doar modificarile curente care se mai fac din cand in cand in speranta de a putea urmari posturi mai unane,nu tarafuri,otv-uri si alte "documentare" de prost gust.Sper ca macar o data sa emita in Pitesti,MEZZO si ar fi interesant si unan sa fie in baza,da pardon am spus-o si o voi mai spune lucrurile bune la fundul sacului si grobienii "face" LEGILI pă la noi.TRIST. :crying:  :down:

Unde ești tu Românie,cu cultura ta cu tot ! ! !



Imi cer scuze pentru neintelegere.Sorry.Data viitoare voi fi cu bagare de seama :peacefingers:
Buna dimineata!

#8
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,372
  • Înscris: 21.11.2008
Este posibil sa se fi scos Filtrul de H.B.O. si Filtrele 'Low-Pass' pt. EXTRA -din zona ta din PITESTI...

..In perspectiva viitoarelor mutari de pe Frecvente, fie pt. ANALOGIC, (evident legat si de) fie pt. DIGITAL.

Insa de pe ANALOGIC, treptat, la noile Oferte Comerciale, vor mai disparea cateva Canale.


Oricum, Nu fi nacajit, tu Nu ai MEZZO T.V., in schimb la ORADEA -Nu mai sunt pe ANALOGIC nici V.H. 1 Regular EUROPEAN si nici C.N.N. I. ...

Edited by Lopatar, 12 February 2010 - 02:24.


#9
rrazzvann

rrazzvann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.01.2010
sal. are cineva idee daca rds-ul isi va extinde reteaua in jud arges ? mai exact in topoloveni? :rolleyes:

#10
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009

View Postrrazzvann, on 9th March 2010, 00:53, said:

sal. are cineva idee daca rds-ul isi va extinde reteaua in jud arges ? mai exact in topoloveni? :rolleyes:
Scuza-ma ca-ti spun dar o sa-ti para rau sunt niste sarlatani!

#11
rrazzvann

rrazzvann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.01.2010

View Postmyxmax90s, on 10th March 2010, 20:36, said:

Scuza-ma ca-ti spun dar o sa-ti para rau sunt niste sarlatani!
sincer am citit tot felul de forum-uri si am vazut ca la nivel national nu prea nu sunt prea pe roz. am vazut ca in pitesti furnizeaza servicii bunicele. am testat si cablu si net etc. in special net-ul ma atrage pentru ca au oferte bunicele si nici nu prea au concurenta pe plan local. ca nici sa tragi net de la romteleom sau mai stiu eu de ce isp nu se merita. cam asa se prezinta situatia si prin topoloveni. isp-ul de aici nu ofera servicii decente si e cam chinuitor sa folosesti net-ul, si ma refer in special sa descarci filme, muzica etc

#12
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009
[quote name='myxmax90s' date='10th February 2010, 21:36' post='7789322']
 Din data de 8 FEBRUARIE 2010 cei de la R.C.S Pitesti au inceput sa ne faca niste "suprize" prin a ne lasa sa urmarim gratuit(fara abonament) HBO si canalele din extra-sticla unele Stereo.Care este cauza.Vor sa elimine in timp analogul si sa la digitalizeze pe toate sau e o noua smecherie a la R.C.S ca sa ne traga pe sfoara cum fac deobicei.
Precizez ca nu a mai avut loc nicio modificare in grila de programe pana in prezent:

ANIMAL PLANET(STEREO)

PRO CINEMA(STEREO)

DIGI SPORT(STEREO)

OTV(STEREO)

DISCOVERY CHANNEL(STEREO)

NATIONAL TV(STEREO)

KANAL D(STEREO)

B1(STEREO)

ETNO TV (STEREO)

ANTENA 1(STEREO+TELETEXT)

PROTV(STEREO)

PRIMA TV(STEREO)

TVR 2(STEREO+TELETEXT)

ACASĂ TV(STEREO)

TVR 1(STEREO+TELETEXT)

HBO(STEREO+TELETEXT)

SPORT.RO(M1)

ANTENA 3 (STEREO+TELETEXT)

KISS TV(STEREO)

CARTOON NETWORK/TCM(STEREO)

ROMANTICA(STEREO)

HALLMARK(STEREO)

REALITATEA TV(STEREO)

EUROSPORT (STEREO+TELETEXT)

DISNEY CHANNEL

AXN(STEREO)

ANTENA 2(STEREO+TELETEXT)

GSP (STEREO)

EUROSPORT 2(STEREO)

FAVORIT TV(STEREO)

taraf

TRINITAS TV(STEREO)

MUSIC CHANNEL (STEREO)

TVS(STEREO)

MTV(STEREO)

UTV(STEREO)

VIASAT EXPLORER(STEREO+TELETEXT 690-695)

VTV(STEREO)

MINIMAX(STEREO)

DIGI SPORT +(STEREO)

NATIONAL GEOGRAPHIC CHANNEL(TELETEXT 700-799)

RAIUNO(STEREO+TELETEXT)

TVR CULTURAL(STEREO+TELETEXT)

ARGES EXPRESS(STEREO)

ARGES TV (STEREO)

ANTENA 4-EUFORIA LIFESTYLE(STEREO+TELETEXT)


E   X   T   R   A



UNIVERSAL CHANNEL(STEREO)

TV5MONDE(STEREO+TELETEXT)

NEPTUN TV(STEREO)

TVR 3(STEREO+TELETEXT)

THE MONEY CHANNEL(STEREO)

DISCOVERY WORLD(M1+TELETEXT 690-695)

DISCOVERY SCIENCE*(STEREO+TELEXT 690-695)

DISCOVEY TRAVEL&LIVING*(STEREO)

mira-intre orele 00:00-05:00 se difuzeaza SPICE PLATINUM*(STEREO)

mira-intre orele 00:00-05:00 se difuzeaza PLAYBOY TV*(STEREO)

I .D . INVESTIGATION DISCOVERY(STEREO)

AXN SCI-FI(STEREO)

N24 PLUS(STEREO)

VIASAT HISTORY(STEREO)

ZONE REALITY

AXN CRIME(STEREO)

VH-1 MUSIC FIRST(STEREO)

MOVIES 24(STEREO)

NAT GEO WILD(STEREO)

TVR INFO(STEREO+TELETEXT)

CNN(STEREO+TELETEXT)

Edited by myxmax90s, 16 March 2010 - 23:44.


#13
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
Tarafu a ramas mono si discovery world e acum dual.

#14
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009

View Postdondhanny, on 18th March 2010, 16:09, said:

Tarafu a ramas mono si discovery world e acum dual.
In data in care am postat mesajul Discovery World si Sport.Ro erau pe M1 in prezent ambele emit STEREO mai putin taraful care emite normal in sistemul DK adica pe dos fata de celelalte canale.Nu vreau sa fiu prea ironic nu mi-o lua in nume de rau dar cu acesti rrrrrrromi sunt pe dos in viata de zi cu zi asta se observa si la televiziune.Toate celelalte canale emit in BG si STEREO mai putin TRINITAS,tarafu e pe invers emite STEREO in DK unde in mod normal celelalte canale nu au sound sau huruie.Asta am observat-o dintr-o efectuare mai recenta a programelor,ca pt mine acest post este inexistent,nici macar nu-l am selectat in lista de programe a TV,excleplicatia sunt ACOCALAR sau antilalaieli scuze pt iubitori acestui gen de zeroi ai muzicii romanesti si pentru toate esecurile lor muzicale pe care le considera hituri(daca se pot numi muzicale),cu discuri de platina,arama,cristal,diamant care nu stie sa vorbeste romaneste si care se cinstesc be banii statului cu lovele din care-si fac palate,castele,regate,bmv-uri,mertane,pejou-ri si se dau mari cu niste plagiaturi furate de la greci,turci,arabi,indieni s.a.m.d si mai au si tupeul nesimtit de tambalagii sa zica ca sunt originale(alde Romeo fantastik care se lauda cu hitul lui Shaggy din 1995,Mr.Bombastic care pe vremea acea a cucerit topurile internationale,party-urile,discotecile,deci un greatesthit,vine un tepar d-asta ca el sa afirme ca l-a inspirat pe Shaggy.Atunci de ce nu si-a afisat moaca aia in vdeoclipul acesta Mr.Bombastic.Daca il vedeam ca facea featuring cu Shaggy poate il mai credeam.Astia sunt modele noastre care ne reprezinta.Traiasca incultura romana! ! !

#15
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,372
  • Înscris: 21.11.2008
Ca fapt divers, de la mama lui.. TRINITAS T.V. emite Stereo.

Iar faptul ca un Canal este Incarcat pe Cablu, de catre Operatorul de Cablu, cu Sunetul dispus intr-o alta Norma, Nu inseamna ca asa este emis de la Sediu...

In orasul meu, in decursul timpului, am vazut destule cazuri cand unele Canale erau incarcate cu Sunetul in alta norma, ..sau -mai ales pe Canalul 2 de Sunet. Bine, depinde si de zona de Frecvente, V.H.F. sau U.H.F..

Adica, empiric vorbind, fie S.C. 1, fie S.C. 2, ..iar fiecare, la randu-i, cu 2 sub-piste, cel putin asa stia un PANASONIC tip C.R.T., Nu f. vechi...

Edited by Lopatar, 26 March 2010 - 01:20.


#16
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009
Defapt tarafu nu e singurul post care emite pe dos adica in DK sau cum spui in Sc 3.Mai exista in Pitesti si canale si ma refer la terestre cum ar fi TVR 1 care emite tot in Sc3,dar astea sunt terestre nu sunt pe cablu.Unul din terestrele lui TVR 2 emite si in Sc1 si Sc3 cum ar veni si in BG si DK si STEREO.Eu l-as numi un terestru mutant,dar eu am vrut mai sus sa arat ca tarafu este aparte si la propiu si la figurat.Totodata am vrut sa arat marea dragoste care le-o port eu cocalarilor astora de nu stie sa citeste si falseste nebuneste cand ei canteceste daca canteceste sau o lalaieste rromaneste,loveleste,mertanereste si pe deasupra plagiatareste

#17
siru

siru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 09.06.2005
Sunt pitestean, abonat la RDS.
Intr-adevar nu este o firma de mare clasa, uneori mai fac mizerie pe scara blocului cand monteaza vreun cablu.

DAR:
au un pret de invidiat: 52 RON pentru internet, TV, telefon fix + telefon mobil + sute de minute gratuite in RDS si Romtelecom
primesc facturi cu 1 - 2 ore de convorbiri in RDS sau in Romtelecom si costuri aditionale = ZERO

Una peste alta ma bucur ca au venit in Pitesti si am scapat de nesimtitii de la Romtelecom.
Romtelecom - compania lui Peste care marea pretul impulsului si reducea durata impulsului de cateva ori pe an -
imediat dupa ce fusese vandut grecilor de la OTE.

Cat despre cei ce spun ca se darama blocul de la niste gauri date in pereti...
pot ei sa-i controleze pe proprietarii din bloc care si-au spart peretii la debara sau camara, care si-au dat gauri in peretii interiori?

Mi-aduc  aminte ca aveam astfel de vecini care veneau cu scorneli din astea cand vedeau ca iti pui centrala termica si dai o gaura de 20 cm
ca sa iasa hornul afara.
Nu gaura ii deranjeaza, ci oftica pe tine ca ai bani de centrala si ei nu au.

'Sa moara si capra vecinului'

Edited by siru, 28 April 2010 - 14:58.


#18
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009
Ce e nou de mai bine de o luna

Animal Planet
Pro Cinema
Digi Sport
OTV
Discovery Channel
Național TV
Kanal D
B1
Etno TV
Trinitas TV
Antena 1
Pro TV
Prima TV
TVR 2
Acasa
TVR 1
HBO
Sport.Ro
Antena 3
Kiss TV
CN/TCM
1Music Channel
HallMark
Realitatea TV
Eurosport
Disney Channel
AXN
Antena 2
Favorit TV
GSP
TVS
MTV
U
Viasat Explorer
VTV
Minimax/Animax
Digi Sport +
National Geographic Channel
RaiUno
Eurosport2
Phoenix
Arges TV
Antena 4(Euforia Lifestyle TV)
Universal Channel
TV5 Monde Europe
Neptun TV
TVR 3
Money Channel
Discovery World
Discovery Science
Discovery Travel & Living
***Spice Platinum
(Travel Channel) Playboy TV
Investigatinons Discovery
AXN Sci-Fi
Romantica
Viasat History
Zone Reality
AXN Crime
Vh1 Music First
Movies 24
National Geographic Wild
TVR Info
CNN
taraf
TVR Cultural
National 24

Toate emit stereo si se vad perfect.
Am o intrebare.O cunostiinta ma tot batut la cap sa va intreb de ce in reteaua RCS numai este accesibil Animax.Imi spune ca se vede 5 minute apoi dispare
Care este cauza.Animax a sistat contractul cu RCS?Lamuriti-ma va rog,baiatul asteapta un raspuns.Cam de anul trecut se intampla acest lucru din cate mi-a zis si am observat si eu.Am fost si la Constanta si aceiasi problema si la Bucuresti aceiasi poveste.Care este cauza...???

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate