Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Despre hotelul Miracle din Lara

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#37
andreea19021981

andreea19021981

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.06.2008

View Postrottweiler2007, on 10th June 2010, 14:42, said:

pai si ce turcia e rupta de lume ? crezi ca acolo totul e moca si tanti andreea e nevasta sultanului iar prostimea tre sa faca sluj in fata ei ? eu sint tare curios, agentia de la care ai cumparat nu ti-a spus ce cumperi ? cred ca aici e buba, sint multe agentii care habar nu au ce vind.
Daca alegi 3 ani de zile o tara ,aici Turcia, inseamna ca-ti place si nu te intereseaza Romania .Nu e rupta de lume catusi de putin .Si nici de neveste de sultan nu se pune problema .Iar pentru  dumneavoastra ,domnule , am doua cuvinte :parerea dumneavoastra  personala  nu conteaza .Eu am vazut mizeria ca stateam cu copilul meu  pe covor si ma jucam cu el .Poate dumneavoastra nu ati vazut praful din coltul camerei din Mardan .Si asta poate pentru ca ati vizitat aceste hoteluri in calitate de agent si nu parinte.

Edited by andreea19021981, 10 June 2010 - 14:04.


#38
bogdan74

bogdan74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.02.2010

View Postandreea19021981, on 10th June 2010, 13:55, said:

Daca alegi 3 ani de zile o tara ,aici Turcia, inseamna ca-ti place si nu te intereseaza Romania .Nu e rupta de lume catusi de putin .Si nici de neveste de sultan nu se pune problema .Iar pentru  dumneavoastra ,domnule , am doua cuvinte :parerea dumneavoastra  personala  nu conteaza .Eu am vazut mizeria ca stateam cu copilul meu  pe covor si ma jucam cu el .Poate dumneavoastra nu ati vazut praful din coltul camerei din Mardan .Si asta poate pentru ca ati vizitat aceste hoteluri in calitate de agent si nu parinte.
Buna Andreea!
Eu am deschis acest subiect.
Voi pleca pe data 19 iunie as dori mult sa discutam la telefon daca nu deranjez despre hotel, mancare etc...
Am trimis mesaj privat tie cu numerele mele de telefon.
poti da bip si sun eu.
Multumesc anticipat pentru bunavointa!
Bogdan

#39
andreea19021981

andreea19021981

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.06.2008

View Postbogdan74, on 13th June 2010, 20:51, said:

Buna Andreea!
Eu am deschis acest subiect.
Voi pleca pe data 19 iunie as dori mult sa discutam la telefon daca nu deranjez despre hotel, mancare etc...
Am trimis mesaj privat tie cu numerele mele de telefon.
poti da bip si sun eu.
Multumesc anticipat pentru bunavointa!
Bogdan
  Imi pare rau ca am vazut mesajul tarziu .
Uite aici un exemplu de ce inseamna hotel Miracle :http://www.zoover.co.uk/turkey/mediterraan/antalya/miracle-resort/hotel/photos#tabs...este coada de la inghetata servita dupa amiaza.

#40
Hyper

Hyper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 11.10.2003
Bogdan, ceva impresii, sfaturi? urmeaza sa plec si eu in aceiasi locatie la inceputul lunii septemrie.
Merci.

#41
maritza32

maritza32

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.09.2010
Uitati de acest hotel de kkt.
mancare expirata, o gramada de lume acre sta la cozi, perne jegoase pe plaja, curatenia in camera...doar daca te certi cu ei.
la receptie ....mai bine n-ai de a face ca e tot timpu' scandal.
bauturi....siropuri din coloranti artificiali.
sa dea dreaqu ce teapa e.
pacat ca e hotel nou. A era sa uit...nu va uitati urt la chelnerii aia putini ca va iau la bataie. cred ca le-a taiat 25% din salarii, as aarata de suparati si plictisiti.


Te rog sa renunti la acest limbaj.Multumesc.

Edited by ferrellroo, 04 October 2010 - 16:25.


#42
Hyper

Hyper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 11.10.2003
Maritzo eu nu stiu unde ai fost tu dar eu m-am intors pe 25 sept de acolo. IM-PE-CA-BIL! asta e singurul cuvant ce caracterizeaza hotelul asta. Mancare foarte buna, proaspata, variata si din abundenta (cca.30% din preparate pregatite ''live"). In camere se facea curatenie zilnic iar cand puneai cartonasul pe manerul usii 'Please make my room' pur si simplu cand reveneai in ea era alta... paturi facute, asternuturi schimbate, un nou set de balsam, gel de dus, sampon si crema de corp, prosoape etc....
Cred ca la Mamaia&Co se mai duc doar cei care nu au fost odata in strainatate la mare.....

#43
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 07.09.2003

View PostHyper, on 9th October 2010, 21:48, said:

IM-PE-CA-BIL! asta e singurul cuvant ce caracterizeaza hotelul asta. Mancare foarte buna, proaspata, variata si din abundenta (cca.30% din preparate pregatite ''live"). In camere se facea curatenie zilnic iar cand puneai cartonasul pe manerul usii 'Please make my room' pur si simplu cand reveneai in ea era alta... paturi facute, asternuturi schimbate, un nou set de balsam, gel de dus, sampon si crema de corp, prosoape etc....


^^^

                            Real

Edited by Alcatraz, 10 October 2010 - 19:40.


#44
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007

View Postrottweiler2007, on 10th June 2010, 09:43, said:

lasa-le dreacu de stele ca si miracle e 5 stele si mardan palace e tot 5 stele, de ce nu ai cumparat 5 stele la mardan palace ?
A propos, a fost taiat curentul la Mardan Palace, acum functioneaza pe generatoare :D
Ciudat, la inaugurare venisera Mariah Carey, Sharon Stone, Paris Hilton...

#45
dacadrean

dacadrean

    Altruist !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 12.11.2006

View Postmaritza32, on 4th October 2010, 12:21, said:

Uitati de acest hotel de kkt.
mancare expirata, o gramada de lume acre sta la cozi, perne jegoase pe plaja, curatenia in camera...doar daca te certi cu ei.
la receptie ....mai bine n-ai de a face ca e tot timpu' scandal.
bauturi....siropuri din coloranti artificiali.
sa dea dreaqu ce teapa e.
pacat ca e hotel nou. A era sa uit...nu va uitati urt la chelnerii aia putini ca va iau la bataie. cred ca le-a taiat 25% din salarii, as aarata de suparati si plictisiti.


Te rog sa renunti la acest limbaj.Multumesc.

Se pare ca nu au mai curatat din 2006 de cand am fost eu. :D
Atunci era ok. Il puteai compara cu un 3-4 stele roamanesc.

View PostHyper, on 9th October 2010, 20:48, said:

Maritzo eu nu stiu unde ai fost tu dar eu m-am intors pe 25 sept de acolo. IM-PE-CA-BIL! asta e singurul cuvant ce caracterizeaza hotelul asta. Mancare foarte buna, proaspata, variata si din abundenta (cca.30% din preparate pregatite ''live"). In camere se facea curatenie zilnic iar cand puneai cartonasul pe manerul usii 'Please make my room' pur si simplu cand reveneai in ea era alta... paturi facute, asternuturi schimbate, un nou set de balsam, gel de dus, sampon si crema de corp, prosoape etc....
Cred ca la Mamaia&Co se mai duc doar cei care nu au fost odata in strainatate la mare.....

Va hotarati?

A fost sau nu curat?

Edited by dacadrean, 22 December 2010 - 15:29.


#46
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostSelam, on 22nd December 2010, 15:19, said:

A propos, a fost taiat curentul la Mardan Palace, acum functioneaza pe generatoare :D
Ciudat, la inaugurare venisera Mariah Carey, Sharon Stone, Paris Hilton...
din cauza asta l-a urecheat Putin pe azerul patron la mardan.... :naughty:

@DACADREAN

ai zis ca hotel miracle, un hotel controversat dealtfel, tu il compari cu un hotel de 3 stele romanesc....ia sa vedem, uite pun aici un link cu un hotel de 3 stele din mamaia
http://centralmamaia.com/

ia zi mai sta in picioare afirmatia ta? iti spun eu, nici un hotel din romania nu se compara cu Miracle, asa controversat cum e el, iar in mareata UE nu s-a construit un asemenea hotel
de ce ai cumparat la Miracle daca esti asa pretentios ? era ieftinache ? nu ti-a zis tanti Udrea ca ieftin nu inseamna bun ? de ce nu ai cumparat Rixos Premium sau macar Royal Wings ? aaaa, erau scumpe...nasol, tine minte, nu cumperi logan cu pretentii de mertzan iar altadata du-te in vacanta si nu inspectie si fii realist ce bani platesti, ca la hotelul ala de 3 stele romanesc era mai scump

Edited by rottweiler2007, 22 December 2010 - 19:26.


#47
bogdan74

bogdan74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.02.2010
Salutare!
Sorry,ca nu am mai scris nimic de cand m-am intors de la acest hotel.
Desi am fost prima data in Turcia,eu personal am fost foarte multumit de acest hotel!
Initial am cerut referinte lu Rot si lui Koder(multumesc mult inca o data pe aceasta cale mai ales lui Koder) am vizitat alt site cu review-uri de la acest hotel,am avut ambitia sa vorbesc chiar cu 2 din cei care au fost acolo.(poate a-ti inteles numele site-ului din ultimele cuvinte dinaintea parantezei)
am schimbat impresii cu romani cazati la Rixos  si nu erau foarte mari diferente....(fructe de mare la masa,camera mai mare,cabina dus cu hidromasaj,LCD)
In sumar,camere mari,curatenie in fiecare zi,nici un scandal la receptie,curatenie impecabila dimineata la plaja,saltele curate la plaja!
mancare buna,variata,sucuri am baut doar la sticla(schweps),chelneri atenti cu clientii(daca nu aveai bautura in fata ta intrebau ce doresti)
Pot spune mai multe oricui doritor sa afle mai multe amanunte inainte,deoarece si eu am vrut sa aflu cat mai multe dar putine persoane au vrut...
posed multe fotografii si filmulet cu "plimbarea" superba de la iesirea din hotel si pina la plaja(piscina imensa,alei frumoase,pool barul,barul de la plaja,plaja)
Nu stiu de ce unii afirma lucruri pe care eu nu le-am intilnit!
Mentionez ca am fost in perioada 19-26 iunie 2010,
Multumesc,
Bogdan

#48
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postbogdan74, on 25th December 2010, 21:58, said:

Salutare!
Sorry,ca nu am mai scris nimic de cand m-am intors de la acest hotel.
Desi am fost prima data in Turcia,eu personal am fost foarte multumit de acest hotel!
Initial am cerut referinte lu Rot si lui Koder(multumesc mult inca o data pe aceasta cale mai ales lui Koder) am vizitat alt site cu review-uri de la acest hotel,am avut ambitia sa vorbesc chiar cu 2 din cei care au fost acolo.(poate a-ti inteles numele site-ului din ultimele cuvinte dinaintea parantezei)
am schimbat impresii cu romani cazati la Rixos  si nu erau foarte mari diferente....(fructe de mare la masa,camera mai mare,cabina dus cu hidromasaj,LCD)
In sumar,camere mari,curatenie in fiecare zi,nici un scandal la receptie,curatenie impecabila dimineata la plaja,saltele curate la plaja!
mancare buna,variata,sucuri am baut doar la sticla(schweps),chelneri atenti cu clientii(daca nu aveai bautura in fata ta intrebau ce doresti)
Pot spune mai multe oricui doritor sa afle mai multe amanunte inainte,deoarece si eu am vrut sa aflu cat mai multe dar putine persoane au vrut...
posed multe fotografii si filmulet cu "plimbarea" superba de la iesirea din hotel si pina la plaja(piscina imensa,alei frumoase,pool barul,barul de la plaja,plaja)
Nu stiu de ce unii afirma lucruri pe care eu nu le-am intilnit!
Mentionez ca am fost in perioada 19-26 iunie 2010,
Multumesc,
Bogdan
una e sa mergi in iunie si alta e sa mergi in septembrie cind personalul e acrit de la atitea harfe si rasini, sezonul e pe terminate ...

#49
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postrottweiler2007, on 26th December 2010, 08:35, said:

una e sa mergi in iunie si alta e sa mergi in septembrie cind personalul e acrit de la atitea harfe si rasini, sezonul e pe terminate ...
Eu cred ca,conteaza f mult de manager,ospatarii si barmanii trebuie sa se comporte profesionist in orice luna a anului pt ca asta le este meseria.Rott, pt 2011 iti urez calatorii  multe si frumoase si tot ceea ce ti ai propus sa se implineasca.

#50
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009
Nu pot sa zic c-as fi expert pe Turcia ca Rott, dar pot sa zic cu mana pe inima c-am stat la foarte multe hoteuri din Turcia, cam prin toate statiunile. Intotdeana am mers vara, inre iunie si august, ca familie cu copii.
Asta vara am fost chiar la Miracle, in august. Hotelul a fost efectiv super OK, atat pt. adulti, cat si pt. copii. A stat si fiica-mea la coada din cand in cand la inghetata, dar ce pot sa zic: adevarul e ca n-am dat 10.000 EURO pe o saptamana ca sa mergem la Burj el Arab si sa avem camerista si chelner personal! Aici raportul calitate-pret a fost foarte bun, adica am primit exact ceea ce am platit si poate chiar un pic peste.
Tot hotelul era extrem de curat, de la camere si pana la zona de plaja. Oamenii isi dadeau silinta foarte tare ca sa fie totul luna. Mancarea a fost foarte buna, nu am vazut nimic vechi, mai ales ca se faceau extrem de multe chestii pe loc, de la clatite pana la gratare si mancare chinezeasca.
N-am vazut nici pe nimeni la receptie care sa aiba probleme majore, in nici un caz coada la reclamatii.
Pe holdaycheck.de hotelul este recomandat de 90% dintre cei 661 de nemti care au stat acolo si au scris un review. Asta spune foarte multe si de aceea l-am ales si noi: nemtii sunt extrem de pretentiosi. Ma uit ca au fost o groaza care au vizitat hotelul si in perioada septembrie-decembrie2010  si doar vreo 4-5 care au avut diverse nemultumiri. Adevarul e ca nici eu nu-mi pot imagina ca hotelul ar fi decazut in asemenea hal in doua luni de cand am fost noi acolo.

Edited by Pitzifelnic, 28 December 2010 - 09:57.


#51
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
@PITZI : cei mai pretentiosi sint turistii romani, unde 600 de nemti zic excelent vine un roman si zice bleah...am multe exemple, uite, cum zici si tu la miracle, dar fii atent si la barut lara unde nemtii zic de la fabulos in sus iar romanii nu cumpara acolo pt ca hotelul nu da bine in poza

View PostJidanu, on 28th December 2010, 08:25, said:

Eu cred ca,conteaza f mult de manager,ospatarii si barmanii trebuie sa se comporte profesionist in orice luna a anului pt ca asta le este meseria.Rott, pt 2011 iti urez calatorii  multe si frumoase si tot ceea ce ti ai propus sa se implineasca.
arkadas, nicio masina nu merge brici tot timpul, se mai si strica, iar omul e om oriunde pe planeta, intr-un fel are ospatarul ala chef in iunie si in altfel in septembrie, ia fa.te ospatar macar o vara si vorbeste apoi

in rest : cok tesekkur ederim

#52
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postrottweiler2007, on 28th December 2010, 10:05, said:

@PITZI : cei mai pretentiosi sint turistii romani, unde 600 de nemti zic excelent vine un roman si zice bleah...am multe exemple, uite, cum zici si tu la miracle, dar fii atent si la barut lara unde nemtii zic de la fabulos in sus iar romanii nu cumpara acolo pt ca hotelul nu da bine in poza


arkadas, nicio masina nu merge brici tot timpul, se mai si strica, iar omul e om oriunde pe planeta, intr-un fel are ospatarul ala chef in iunie si in altfel in septembrie, ia fa.te ospatar macar o vara si vorbeste apoi

in rest : cok tesekkur ederim
Tare sunt curios sa te vad cum ai reactiona daca ti ar zice un angajat,,stii azi n am chef sa muncesc ca ploua ,,hai sa fim seriosi Rott,nu am zis ca este usor dar fiecare meserie are greutatile ei mai ales in turism unde trebuie sa fii brici.

#53
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostJidanu, on 29th December 2010, 06:24, said:

Tare sunt curios sa te vad cum ai reactiona daca ti ar zice un angajat,,stii azi n am chef sa muncesc ca ploua ,,hai sa fim seriosi Rott,nu am zis ca este usor dar fiecare meserie are greutatile ei mai ales in turism unde trebuie sa fii brici.
de zis nu iti va zice dar sictirul il citesti in ochii lui, ia incearca sa fii ospatar pe litoral la noi o vara sau la turci sau oriunde si vorbeste apoi.

#54
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009

View PostJidanu, on 29th December 2010, 06:24, said:

Tare sunt curios sa te vad cum ai reactiona daca ti ar zice un angajat,,stii azi n am chef sa muncesc ca ploua ,,hai sa fim seriosi Rott,nu am zis ca este usor dar fiecare meserie are greutatile ei mai ales in turism unde trebuie sa fii brici.
N-o sa auzi asta niciodata de la un chelner turc la un resort. Oamenii aia depind de slujba respectiva. Nu numai ei, dar si familiile lor. Lucreaza vreo 7 luni pe an si din asta traiesc cu totii. Sau isi pune deoparte bani ca sa se poata insura, pe langa faptul ca-si inretine si familia. Cei din zona Antalya tin in mod special la job, pentru ca toti incearca sa se angajeze acolo, pentru ca acolo sunt hotelurile "adevarate" si se plateste mai bine decat in Kusadasi de exemplu. Dar programul e infernal. Dorm 3-4 ore pe noapte si dupa aia robotesc toata ziua. Si totusi sunt mai simpatici decat un chelner roman. Cand vad un copil se lumineaza la fata, indiferent de cat de obositi sunt.
Dar daca il iei cu misto-uri de Dambovita si cu aere atunci o sa faca exact ce zice Rott: te trateaza cu sictir. Dar se cheama ca o si meriti. :)
Nu zic ca nu s-or mai putea gasi si oarece exceptii de la regula, dar sunt rare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate