Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Despre hotelul Miracle din Lara

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#19
bogdan74

bogdan74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.02.2010

View Postalexandra_irimescu, on 15th February 2010, 11:08, said:

Am pus si eu aceasta intrebare insa mi s-a raspuns ca s-a discutat destul pe forum acum cativa ani.....
In acest caz, am renuntat sa mai intreb.Cred, totusi ca e un hotel bun ( imi place sa fiu optimista!!).
Apropo, as vrea sa plec la inceputul lunii iulie cu avion din cluj la acest hotel.Mai pleaca cineva in aceasta perioada?

Va multumesc.
Buna Alexandra!
Din corespondenta cu Koder si discutia telefonica cu unul din clientii care au fost anul trecut am tras concluzia ca e bine de mers la acest hotel.
Este unul bun raportat la costul total.
Doar mobilierul poate este un minus,in rest am auzit numai de bine.
Bogdan

#20
alexandra_irimescu

alexandra_irimescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.04.2009

View Postbogdan74, on 24th February 2010, 13:25, said:

Buna Alexandra!
Din corespondenta cu Koder si discutia telefonica cu unul din clientii care au fost anul trecut am tras concluzia ca e bine de mers la acest hotel.
Este unul bun raportat la costul total.
Doar mobilierul poate este un minus,in rest am auzit numai de bine.
Bogdan

Buna Bogdan,

Am rezervat alt hotel in Lara, si asta nu ca nu mi-ar place Miracle..... doar ca, comparativ la pret am ales Rixos Lares.
Diferenta este de aproximativ 100 eur / sejur la 3 persoane cu taxe incluse.
Am auzit ca Rixosul ofera serviciile mult mai bune si este si renovat in 2009.

#21
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 07.09.2003

View Postgeorge231, on 15th February 2010, 20:30, said:

eu plec in iulie pe 5-6 tot la miracle...am gasit cea mai avantajoasa oferta de sejur 6 nopti,UAI incepand de pe 6 iulie,la pretul de 750 euro camera dubla...merg cu prietena mea cu masina..mai avem niste prieteni care merg tot acolo dar pleaca cu avionul..dak doreste cineva sa ne insoteasca id-ul meu de mess este: pangica2004   .bafta


Imi poti da te rog un PM care este agentia ?

#22
ultrasul

ultrasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 07.04.2008
am ales si eu Miracle. Vom pleca in 21 august cu avionul din Cluj. Am dat 1400 euro pe sejurul de doua persoane + 1 infant. Din ce oferte am avut mi s-a parut cea mai buna alternativa la calitate-pret. Sper sa nu ma fi inselat si sa avem o vacanta perfecta.

Eventual cei care merg pana atunci pot posta impresiile lor aici, sa stim la ce sa ne asteptam.


Daca mai merge cineva in perioada aia si vrea sa vorbim dati un PM.

Va doresc o vara frumoasa la toti.

#23
sarojna

sarojna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 10.07.2007
salutare,
ce stiti de parcarea auto de la hotel, petru cei care au fost cu masina

#24
simov

simov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 06.03.2008

View Postsarojna, on 3rd June 2010, 18:33, said:

salutare,
ce stiti de parcarea auto de la hotel, petru cei care au fost cu masina

este parcare buna si acoperita partial cu umbrar.

#25
andreea19021981

andreea19021981

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.06.2008
Buna,
Tocmai m-am intors din Turcia ,hotel Miracle .Dupa 3 ani de mers in Turcia pot spune urmatoarele :daca alegi un hotel mare ,nu te astepta la curatenie ,mancare si animatori .Miracle este un hotel mare ,asa ca...
1.Curatenia in camere se face zilnic dar intr-o mare viteza.Nu ai parte de floricele si prosoape fistichiu aranjate.Eu am observat detalii care pentru altii sunt minore pentru ca eram cu un copil mic care statea pe jos ,punea mana pe jos samd.
2.Mancare gasesti dar trebuie sa stai la coada (in orele de varf).Vrei sa fii servit primul ,atunci te duci la 7 dimineata ,la 12.30 (pentru masa de pranz) sau la 19 punct (pentru cina).Daca vrei sa mananci o prajitura la ora 15 nu ai de unde .Intre 14-19 nu poti manca decat hamburgeri ,cartofi umpluti ,inghetata(16-17).Pentru noi adultii a fost ok ,dar pentru copilul meu(3 ani) nu a fost ok .A trebuit sa ies din hotel si sa ma duc sa-i cumpar sa-i dau sa manance ceva .Nu va recomand restaurantul pescaresc decat poate pentru acel pod de sticla peste apa .Cadru ideal pentru 2-3 poze .Mancarea si personalul lasa de dorit .Vrei sa simti ca esti la 5 stele ?Va recomand restaurantul mexican .
3.Animatorii nu sunt genul care sa te faca sa te ridici de pe sezlong si sa participi la vreo activitate.Nu stiu sa te faca sa te simti bine .Probabil unde este atat de multa lume.Nu stiu .
Daca esti genul de persoana care vrea sa-si bea cafeaua intr-o canapea luxoasa ascultand muzica la pian ,atunci Miracle este hotelul .
Daca vrei sa te simti rasfatat atat tu cat si copilul tau ,evita acest hotel .
Cam atat despre Miracle.

#26
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
@ANDREEA : de ce nu ai cumparat la barut lara ? era scumpeanu ? ghinion ! nu ti-a spus nimeni ca miracle e un hotel ieftin si prost si nu trebuie sa ai multe asteptari de la el ? sau daca aveai buget redus de ce nu ai cumparat club paraiso verde ? nu dadea bine in poze ? nasol ! altadata sa cumperi servicii si nu mai da banii pe poze, lasa-le dreacu de stele ca si miracle e 5 stele si mardan palace e tot 5 stele, de ce nu ai cumparat 5 stele la mardan palace ?

Edited by rottweiler2007, 10 June 2010 - 09:45.


#27
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007

View Postandreea19021981, on 10th June 2010, 09:04, said:

daca alegi un hotel mare ,nu te astepta la curatenie ,mancare si animatori .

Eu am ales un hotel maaaaare(Sungate), mai mare ca Miracle , si ma astept la curatenie , mancare si animatori. De ce sa nu ma astept?

#28
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostANTURIUM, on 10th June 2010, 12:04, said:

Eu am ales un hotel maaaaare(Sungate), mai mare ca Miracle , si ma astept la curatenie , mancare si animatori. De ce sa nu ma astept?
tu oricum ai ales sungate, nu l poti compara cu miracle, sungate sta super si la mincare si la curatenie si la animatori dar costa mult mai mult decit ce a platit ea la cantina miracle, mama lor de 5 stele, tanti andreea a platit pt un hotel proletar si are pretentii de rixos sungate sau mardan palace

Edited by rottweiler2007, 10 June 2010 - 11:20.


#29
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007
@andreea  merge de 3 ani in Turcia si a tras concluzia mareata ca in hotelurile mari nu primesti servicii de calitate.
Eu nu consider Miracle un hotel mare, dar e adevarata vorba:"cat dai - atat primesti". Desigur , mai sunt si exceptii, cum zice rott , de paraiso verde, sa primesti mai mult decat platesti. Mai rare, ca de-aia sunt exceptii.

#30
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostANTURIUM, on 10th June 2010, 12:56, said:

@andreea  merge de 3 ani in Turcia si a tras concluzia mareata ca in hotelurile mari nu primesti servicii de calitate.
Eu nu consider Miracle un hotel mare, dar e adevarata vorba:"cat dai - atat primesti". Desigur , mai sunt si exceptii, cum zice rott , de paraiso verde, sa primesti mai mult decat platesti. Mai rare, ca de-aia sunt exceptii.
pai atunci sa ia hotel mic, de exemplu vera santa maria din kusadasi

imi place ce scrie ea ca vrea canapele luxoase si muzica de pian eventual si la  flaut si poate sa vina tarkan sa i susure la ureche kiss kisss la miracle....aia e bomboana pe coliva

Edited by rottweiler2007, 10 June 2010 - 12:14.


#31
andreea19021981

andreea19021981

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.06.2008
"imi place ce scrie ea ca vrea canapele luxoase si muzica de pian eventual si la flaut si poate sa vina tarkan sa i susure la ureche kiss kisss la miracle....aia e bomboana pe coliva "

Tocmai asta e ideea, domnule , ca eu nu vroiam pian dupa cum bine se poate citi .

#32
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postandreea19021981, on 10th June 2010, 14:11, said:

"imi place ce scrie ea ca vrea canapele luxoase si muzica de pian eventual si la flaut si poate sa vina tarkan sa i susure la ureche kiss kisss la miracle....aia e bomboana pe coliva "

Tocmai asta e ideea, domnule , ca eu nu vroiam pian dupa cum bine se poate citi .
hai las-o jos ca te ia lumea la misto pe aici : tine minte, miracle nu e hotel de fitze, e hotel proletar, ai figuri si vrei sa te simti rasfatata decartezi pt barut, mardan,  rixos premium samd

#33
andreea19021981

andreea19021981

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.06.2008
hai las-o jos ca te ia lumea la misto pe aici : tine minte, miracle nu e hotel de fitze, e hotel proletar, ai figuri si vrei sa te simti rasfatata decartezi pt barut, mardan, rixos premium samd

Se pare ca daca va dezaproba cineva nu e bine ,domnule atotstiutor si umblat prin lume .Ne scuzati pe noi ,oamenii de rand care nu ne permitem sa vizitam decat doua hoteluri pe an .Asta e  , unii directori ,altii agenti de turism .
Anul trecut am fost la un hotel de 10 ori mai mic ca acesta si la jumatate de pret si a fost mult mai bine .Miracle nu-si respecta catusi de putin raportul calitate pret.
Se pare ca nu este un forum pentru pareri subiective  ci un forum pro rott .Ma scuzati atunci ,aici inchei.

#34
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postandreea19021981, on 10th June 2010, 14:23, said:

hai las-o jos ca te ia lumea la misto pe aici : tine minte, miracle nu e hotel de fitze, e hotel proletar, ai figuri si vrei sa te simti rasfatata decartezi pt barut, mardan, rixos premium samd

Se pare ca daca va dezaproba cineva nu e bine ,domnule atotstiutor si umblat prin lume .Ne scuzati pe noi ,oamenii de rand care nu ne permitem sa vizitam decat doua hoteluri pe an .Asta e  , unii directori ,altii agenti de turism .
Anul trecut am fost la un hotel de 10 ori mai mic ca acesta si la jumatate de pret si a fost mult mai bine .Miracle nu-si respecta catusi de putin raportul calitate pret.
Se pare ca nu este un forum pentru pareri subiective  ci un forum pro rott .Ma scuzati atunci ,aici inchei.
de ce nu ai venit inainte sa cumperi sa inttrebi ce si cum despre miracle si ti spuneam io atunci la ce sa te astepti, miracle e un hotel cu turisti multumiti dar realisti si nu are nicio legatura marimea cu serviciile iar cu banii de miracle in romania mergeai la 2 stele si haleai la impinge tava asa ca raportul calitate pret e perfect armonizat, in iunie tu ai platit cred cam 55 euro / pers / zi adica 224 lei / pers / zi ! in romania ce faceai cu banii astia ? uite la mamaia la 3 stele dadeai 58 lei / zi / pers cu mic dejun iar tu ai dat 224 lei si ai avut toate mesele, mesele dintre mese, deci mincare si bautura cu burta, sezlong moca, piscinE moca, precum si alte servicii ! deci tanti andreea incearca sa vezi pe ce lume traiesti

Edited by rottweiler2007, 10 June 2010 - 13:32.


#35
andreea19021981

andreea19021981

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.06.2008

View Postrottweiler2007, on 10th June 2010, 14:26, said:

de ce nu ai venit inainte sa cumperi sa inttrebi ce si cum despre miracle si ti spuneam io atunci la ce sa te astepti, miracle e un hotel cu turisti multumiti dar realisti si nu are nicio legatura marimea cu serviciile iar cu banii de miracle in romania mergeai la 2 stele si haleai la impinge tava asa ca raportul calitate pret e perfect armonizat, in iunie tu ai platit cred cam 55 euro / pers / zi adica 224 lei / pers / zi ! in romania ce faceai cu banii astia ? uite la mamaia la 3 stele dadeai 58 lei / zi / pers cu mic dejun iar tu ai dat 224 lei si ai avut toate mesele, mesele dintre mese, deci mincare si bautura cu burta, sezlong moca, piscinE moca, precum si alte servicii ! deci tanti andreea incearca sa vezi pe ce lume traiesti
Din cate realizez suntem pe un forum cu subiect "vacanta in Turcia".Nu are nici o legatura cu Romania ,Mamaia si ce mai spuneti dumneavoastra.

#36
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postandreea19021981, on 10th June 2010, 14:38, said:

Din cate realizez suntem pe un forum cu subiect "vacanta in Turcia".Nu are nici o legatura cu Romania ,Mamaia si ce mai spuneti dumneavoastra.
pai si ce turcia e rupta de lume ? crezi ca acolo totul e moca si tanti andreea e nevasta sultanului iar prostimea tre sa faca sluj in fata ei ? eu sint tare curios, agentia de la care ai cumparat nu ti-a spus ce cumperi de ai venit asa acrita ? zi merci ca ai avut bani sa te duci si la miracle asa amarit cum e el, ca altii nu au bani nici de paine, il superi pe D-zeu, multumeste-te cu ce ai ca nemultumitului i se ia darul.

Edited by rottweiler2007, 10 June 2010 - 13:53.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate