Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Despre hotelul Miracle din Lara

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#1
bogdan74

bogdan74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.02.2010
Salutare tuturor!
Va rog sa ma ajutati cu ceva impresii despre hotelul Miracle Resort din Lara
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

#2
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 bogdan74, on 9th February 2010, 19:11, said:

Salutare tuturor!
Va rog sa ma ajutati cu ceva impresii despre hotelul Miracle Resort din Lara
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
acu 3 ani a fost bun, acu 2 ani a fost prost, anul trecut a fost bun...ce urmeaza ?

#3
bogdan74

bogdan74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.02.2010

 rottweiler2007, on 9th February 2010, 21:45, said:

acu 3 ani a fost bun, acu 2 ani a fost prost, anul trecut a fost bun...ce urmeaza ?

Salut!
Poti detalia putin?
ce inseamna bun?
merci,

#4
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
http://forum.softped...howtopic=195933

#5
bogdan74

bogdan74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.02.2010

 bogdan74, on 9th February 2010, 19:11, said:

Salutare tuturor!
Va rog sa ma ajutati cu ceva impresii despre hotelul Miracle Resort din Lara
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Stiti alte site-uri de review-uri in afara de ****.ro?
Deoarece aici am gasit doar cateva rinduri despre acest hotel.
Ma intereseaza impresii mai in amanunt,
Multumesc

#6
verbuncu

verbuncu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 11.07.2008

 bogdan74, on 10th February 2010, 20:32, said:

Stiti alte site-uri de review-uri in afara de ****.ro?
Deoarece aici am gasit doar cateva rinduri despre acest hotel.
Ma intereseaza impresii mai in amanunt,
Multumesc

citeste site "********"-turcia.

------------

Edited by ferrellroo, 15 February 2010 - 18:51.


#7
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
pt 'bogdan74'
poti citi reviews-uri pe tripadvisor, holidaycheck, zoover
o zi buna

#8
alexandra_irimescu

alexandra_irimescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.04.2009

 bogdan74, on 9th February 2010, 19:11, said:

Salutare tuturor!
Va rog sa ma ajutati cu ceva impresii despre hotelul Miracle Resort din Lara
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Am pus si eu aceasta intrebare insa mi s-a raspuns ca s-a discutat destul pe forum acum cativa ani.....
In acest caz, am renuntat sa mai intreb.Cred, totusi ca e un hotel bun ( imi place sa fiu optimista!!).
Apropo, as vrea sa plec la inceputul lunii iulie cu avion din cluj la acest hotel.Mai pleaca cineva in aceasta perioada?

Va multumesc.

#9
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Buna dimineata Alexandra


Despre Miracle parerile sunt impartite.Daca ai mai fost in Antalya la Rixo sde exemplu e posibil sa fii dezamagita de hotel sau daca nu ai mai fost e posibil sa iti placa foarte mult. Depinde de ce orizont de asteptari ai de la hotel.Majoritatea persoanelor cand isi planuiesc o vacanta in Antalya la All inclusive sau Ultra All isi fac scenarii idealiste. O data ajunsi daca hotelul nu e la inaltimea scneariilor apare o mare dezamagire.

De asta fiecare hotel trebuie recomandat in functie de persoana, de componenta familei si de asteptarile acelei persoane. De exemplu daca iti plac hotelurile mari cu mulata sticla e posibil sa iti placa Miracle insa daca in schimb iti plac hotelurile cu multa vegetatie sansele ca Miracle sa iti placa sunt minime.


Hotelul Miracle e in Lara la 15 minute de aeroport si e o megastructura cu o piscina imensa, camere curate si un restuarant putin mai zgomotos.

Uite ce i-am trimis lui Boogdan74 printr-un PM:

Ajungi la aeroport si la 15 min de mers cu autocarul ajungi la hotel fiindca e printre primele hoteluri din Lara.Intrarea in hotel e destul de im punatoare iar in Lobby pe langa Receptie, magazine, zona ghizilor exista si un Lobby Bar unde poti servi tot felul de bauturi si zilnic la ora 5 au muzica la life la pian si prajituri (un gen de ceaiul de la ora 5)

Apoi hotelul are o terasa mare cu mese unde poti fuma (daca fumezi) si te poti relaxa. La demisol cum cobori e restaurantul principal care e f mare si unde ai sa gasesti mancare buna si destul de variata inclusiv un colt unde gatesc tot felul de specialitai cu paste. Cea mai importanta masa de peste zi este cina cand afara pe teresa restaurantuli vei gasi Kebab si alte bunatati gatite in fata ta. Restaurantul e mare insa uneori poate fi galagios:) SUnt chelneri care te servesc cu bauturi racoritore si vin in functie de ce preferi.

Cum treci de restaurant e piscina imensa cu multe sezlonguri si totodata vei gasi si food courts cu snakuri: kebab, cartofi copti-kumpir, pizza, cartofi prajiti hamburgeri si totodata acolo e si pool bar-ul. Cum mergi spre splaja vezi si amfiteatrul unde in fiecare seara sunt activitati de animatie. Apoi plaja cu sezlonguri si un alt bar

LA demisol pe langa restaurantul principal mai gasesti si piscina interioara cu centru SPA.

Hotelul nu are prea multa vegetatie fiindca doar in Lara nu creste mai nimic:) terenul e nisipos.SIngurul hotel cu multa verdeata din Lara e IC Green Palace.

Curatenie se face zilnic in camera si se schimba cearsafuri, prosoape si mici produse cosmetice.


Cam asta ar fi.Acum asteptam intrebarile tale privind anumite ascpecte si daca vrei putem sa venim si cu alte recomandari in functie de asteptari.


Stiii de ce nu prea recomanda lumea hotelul Miracle?
Daca nu stii bine mai multe lucruri despre persoana care merge in vacanta la Miracle iti asumi un anume risc: acela ca e posibil sa nu ii placa si mai apoi sa zica "pai x mi-a recomandat"

#10
alexandra_irimescu

alexandra_irimescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.04.2009

 koder, on 15th February 2010, 11:20, said:

Buna dimineata Alexandra


Despre Miracle parerile sunt impartite.Daca ai mai fost in Antalya la Rixo sde exemplu e posibil sa fii dezamagita de hotel sau daca nu ai mai fost e posibil sa iti placa foarte mult. Depinde de ce orizont de asteptari ai de la hotel.Majoritatea persoanelor cand isi planuiesc o vacanta in Antalya la All inclusive sau Ultra All isi fac scenarii idealiste. O data ajunsi daca hotelul nu e la inaltimea scneariilor apare o mare dezamagire.

De asta fiecare hotel trebuie recomandat in functie de persoana, de componenta familei si de asteptarile acelei persoane. De exemplu daca iti plac hotelurile mari cu mulata sticla e posibil sa iti placa Miracle insa daca in schimb iti plac hotelurile cu multa vegetatie sansele ca Miracle sa iti placa sunt minime.


Hotelul Miracle e in Lara la 15 minute de aeroport si e o megastructura cu o piscina imensa, camere curate si un restuarant putin mai zgomotos.

Uite ce i-am trimis lui Boogdan74 printr-un PM:

Ajungi la aeroport si la 15 min de mers cu autocarul ajungi la hotel fiindca e printre primele hoteluri din Lara.Intrarea in hotel e destul de im punatoare iar in Lobby pe langa Receptie, magazine, zona ghizilor exista si un Lobby Bar unde poti servi tot felul de bauturi si zilnic la ora 5 au muzica la life la pian si prajituri (un gen de ceaiul de la ora 5)

Apoi hotelul are o terasa mare cu mese unde poti fuma (daca fumezi) si te poti relaxa. La demisol cum cobori e restaurantul principal care e f mare si unde ai sa gasesti mancare buna si destul de variata inclusiv un colt unde gatesc tot felul de specialitai cu paste. Cea mai importanta masa de peste zi este cina cand afara pe teresa restaurantuli vei gasi Kebab si alte bunatati gatite in fata ta. Restaurantul e mare insa uneori poate fi galagios:) SUnt chelneri care te servesc cu bauturi racoritore si vin in functie de ce preferi.

Cum treci de restaurant e piscina imensa cu multe sezlonguri si totodata vei gasi si food courts cu snakuri: kebab, cartofi copti-kumpir, pizza, cartofi prajiti hamburgeri si totodata acolo e si pool bar-ul. Cum mergi spre splaja vezi si amfiteatrul unde in fiecare seara sunt activitati de animatie. Apoi plaja cu sezlonguri si un alt bar

LA demisol pe langa restaurantul principal mai gasesti si piscina interioara cu centru SPA.

Hotelul nu are prea multa vegetatie fiindca doar in Lara nu creste mai nimic:) terenul e nisipos.SIngurul hotel cu multa verdeata din Lara e IC Green Palace.

Curatenie se face zilnic in camera si se schimba cearsafuri, prosoape si mici produse cosmetice.


Cam asta ar fi.Acum asteptam intrebarile tale privind anumite ascpecte si daca vrei putem sa venim si cu alte recomandari in functie de asteptari.


Stiii de ce nu prea recomanda lumea hotelul Miracle?
Daca nu stii bine mai multe lucruri despre persoana care merge in vacanta la Miracle iti asumi un anume risc: acela ca e posibil sa nu ii placa si mai apoi sa zica "pai x mi-a recomandat"


Iti multumesc tare mult pentru explicatiile date si pentru timpul acordat.
Problema sta in felul urmator: nu am mai fost niciodata in vacanta in Antalya, deci nu am cum sa fac o comparatie cu alte hoteluri.Singurul meu ghid este internetul si forumurile.Anul trecut am fost in Creta, cu all inclusive, unde am fost aproximativ multumiti ( hotel Semiramis in Hersonissos).Am stiut de la bun inceput ca serviciile de all nu se ridica la nivelul celor din Antalya.
Deci, suntem o familie, cu varsta cuprinsa intre 35-40 ani, cu fiica de 17 ani.
Bugetul nostru pentru bilete si taxe nu vrem sa depaseasca 2000 eur.Vrem un hotel care sa fie cat mai aproape de aeroport, de aceea preferam statiunea Lara.
Ne poti da si alte exemple?

merci inca o data.

#11
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Doar o intrebare te rog frumos.

Ce ar fi putu fi mult mai bine la hotelul din Creta? Aparent nu are legatura cu Antalya dar intr-un fel indirect ma ajuta pe mine sa imi fac o idee cum sa nu fie hotelul din Antalya.

Iti multumesc pentru rabdarea de a-mi raspune. Dupa vin cu mai multe recomandari si alternative la Miracle.

#12
alexandra_irimescu

alexandra_irimescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.04.2009

 koder, on 15th February 2010, 11:57, said:

Doar o intrebare te rog frumos.

Ce ar fi putu fi mult mai bine la hotelul din Creta? Aparent nu are legatura cu Antalya dar intr-un fel indirect ma ajuta pe mine sa imi fac o idee cum sa nu fie hotelul din Antalya.

Iti multumesc pentru rabdarea de a-mi raspune. Dupa vin cu mai multe recomandari si alternative la Miracle.

Hotelul Semiramis din Creta nu are plaja proprie( plaja este destul de departe),piscina nu este de dimensiuni mari, insa este un hotel curat,se facea curatenie zilnic,personalul destul de serviabil,felurile de mancare nu foarte multe ( cam 7-8 feluri la amiaza, insa suficient de bine gatita),programele de animatie lipsesc cu desavarsire,in zona hotelului nici o sansa de a petrece seara intrun mod cat de cat placut.Magazinele la 1 km....
Pot sa spun ca ne-am relaxat,insa fiicei noastre i-a cam lipsit "activitatea".

#13
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Ca si alternativa am mai recomandat pe aici hotelul Porto Bello

Hotelul Porto Bello ( cu reducere Early booking pana la sf lunii februarie) din Antalya, zona Konyalti il gasesc mult mai confortabil decat Miracle si cu servicii bune. Plus ca esti la 15 minute de Mall-ul Migros,de parcul de distractii Aktur, de aqualand si de Antalya Beach Park- un parc cu multe terase, verdeata si o atmosfera cu totul aparte noaptea+ loc exclent pentru plimbari lungi. Ca si minus ar fi faptul ca plaja nu e cu nisip ci cu pietre insa vezi si muntii Taurus si stai si cat de cat in oras. Singurul inconvenient e plaja cu pietre dar cel putin daca fata se plictiseste are mall-ul aproape si cateva alternative de umplere a timpului.

http://www.portobell....tr/indexen.htm

1850 E cu EB de 30% pt pachetele luate pana la sfarsitul lunii
Camera tripla/plecare din Cj pe 7 iulie/ pentru plecari in 2 sau 10 iulie pachetul ar fi mai scump cam cu 100 E dec sau luati un family room pe 7 Iulie cu 2 camere- pret 1900 Euro pachet  si e format dintr-un dormitor cu un pat matrimonial, o baie spatioasa si un living cu o canapea extensibila si 2 fotolii.  Baia are 2 usi:) una din dormitorul matrimonial si una din living. Dragut pe total.


In Lara nu prea ai pe unde sa te plimbi pe jos in afara de cele cateva mall-uri statiunea e destul de plicticoasa in opinia mea. Ar mai fi ca si alternativa Fame Residence.

Daca vreti si sa va plimbati si sa aveti o vacanta ceva mai activa alegeti un Porto Bello insa daca vreti doar sa leneviti la plaja(piscina mare si nisip) alegeti Miracle.

#14
alexandra_irimescu

alexandra_irimescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.04.2009

 koder, on 15th February 2010, 13:01, said:

Ca si alternativa am mai recomandat pe aici hotelul Porto Bello

Hotelul Porto Bello ( cu reducere Early booking pana la sf lunii februarie) din Antalya, zona Konyalti il gasesc mult mai confortabil decat Miracle si cu servicii bune. Plus ca esti la 15 minute de Mall-ul Migros,de parcul de distractii Aktur, de aqualand si de Antalya Beach Park- un parc cu multe terase, verdeata si o atmosfera cu totul aparte noaptea+ loc exclent pentru plimbari lungi. Ca si minus ar fi faptul ca plaja nu e cu nisip ci cu pietre insa vezi si muntii Taurus si stai si cat de cat in oras. Singurul inconvenient e plaja cu pietre dar cel putin daca fata se plictiseste are mall-ul aproape si cateva alternative de umplere a timpului.

http://www.portobell....tr/indexen.htm

1850 E cu EB de 30% pt pachetele luate pana la sfarsitul lunii
Camera tripla/plecare din Cj pe 7 iulie/ pentru plecari in 2 sau 10 iulie pachetul ar fi mai scump cam cu 100 E dec sau luati un family room pe 7 Iulie cu 2 camere- pret 1900 Euro pachet  si e format dintr-un dormitor cu un pat matrimonial, o baie spatioasa si un living cu o canapea extensibila si 2 fotolii.  Baia are 2 usi:) una din dormitorul matrimonial si una din living. Dragut pe total.


In Lara nu prea ai pe unde sa te plimbi pe jos in afara de cele cateva mall-uri statiunea e destul de plicticoasa in opinia mea. Ar mai fi ca si alternativa Fame Residence.

Daca vreti si sa va plimbati si sa aveti o vacanta ceva mai activa alegeti un Porto Bello insa daca vreti doar sa leneviti la plaja(piscina mare si nisip) alegeti Miracle.
Multumesc, chiar as dori sa prind ofertele pentru sf. lunii februarie.Probabil ma voi decide cat de curand impreuna cu familia.
Porto Bello are partea lui de beneficii ( legat de magazine, parcuri) insa piscina e prea mica comparativ cu Miracle.
Plus pentru Miracle mai are si faptul ca sunt topogane.
Magazinele sunt foarte departe? Stii cumva cum se ajunge la magazine si daca e sa mergi cu taxi exista siguranta?

#15
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

 alexandra_irimescu, on 15th February 2010, 13:13, said:

Multumesc, chiar as dori sa prind ofertele pentru sf. lunii februarie.Probabil ma voi decide cat de curand impreuna cu familia.
Porto Bello are partea lui de beneficii ( legat de magazine, parcuri) insa piscina e prea mica comparativ cu Miracle.
Plus pentru Miracle mai are si faptul ca sunt topogane.
Magazinele sunt foarte departe? Stii cumva cum se ajunge la magazine si daca e sa mergi cu taxi exista siguranta?


Cu taxiul e in siguranta numai ca trebuie sa negociezi la sange cu ei si e posibil sa te duca cam pe unde vor ei. Magazine sunt insa tre sa stii si sa le gasesti. Eu voi fi prin Ayt si cand veniti va mai pot da cateva ponturi live.

#16
george231

george231

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 04.08.2008
eu plec in iulie pe 5-6 tot la miracle...am gasit cea mai avantajoasa oferta de sejur 6 nopti,UAI incepand de pe 6 iulie,la pretul de 750 euro camera dubla...merg cu prietena mea cu masina..mai avem niste prieteni care merg tot acolo dar pleaca cu avionul..dak doreste cineva sa ne insoteasca id-ul meu de mess este: pangica2004   .bafta

#17
alexandra_irimescu

alexandra_irimescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.04.2009

 george231, on 15th February 2010, 20:30, said:

eu plec in iulie pe 5-6 tot la miracle...am gasit cea mai avantajoasa oferta de sejur 6 nopti,UAI incepand de pe 6 iulie,la pretul de 750 euro camera dubla...merg cu prietena mea cu masina..mai avem niste prieteni care merg tot acolo dar pleaca cu avionul..dak doreste cineva sa ne insoteasca id-ul meu de mess este: pangica2004   .bafta

Buna George,
pretul acesta este pentru persoana sau pentru camera?
Pentru ca daca e pe persoana sunt oferte mult mai bune....

#18
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
E un pret cu masina pt un double 6 nopti.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate