Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Manelele...

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007
Știți de ce în Elveția nu se ascultă manele? Pentru că e neutră și nu are dușmani.

Bon...
Ravy, tu ai perfectă dreptate, e dreptul lor să posteze asemenea clipuri, dar sper că vei avea multe lămâi aproape, când te vei uita pe arie și o vei vedea plină.
Părerea mea este că un topic nu trebuie menținut pe o arie doar pentru că nu încalcă regulamentul. Ar trebui să se ia în vedere mai degrabă utilitatea lui, calitatea informației aduse și impactul pe care îl are asupra celorlalți useri.

:peacefingers:

#20
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006

View Posttiestodj20, on 9th February 2010, 17:18, said:

Ti-am interzis eu sa nu scrii ceva? Scrie ce vrei tu ca pe mine nu ma deranjeaza. Pentru asta au murit oamenii aia in 89 , sa putem scrie ce vrem( bineinteles , fara injurii si alte chestii de acest gen).
inseamna ca n-ai priceput de ce au murit oamenii aia in 89
libertatea inseamna a asuma raspunderea constrangerii :)

si hai sa vedem, tu ai zis cam asa

Quote

poluare fonica

asta tot poluare fonica e?
puteai sa spui ca sunt versuri neinspirate, ca nu-ti place timbrul vocal a lu' nenea, ca nu-ti place linia melodica sau melodia in sine
da' sa rezumi la "poluare fonica" e persiflare evidenta

#21
Official

Official

    Forzza ASA!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 27.03.2009
Nu va place manelele? Nu le ascultati. Fiecare tara are muzica ei 'mai putin buna' si o multime de asculatori. Vrem, nu vrem, procentul de cultura si incultura e acelasi peste tot. Omului simplu de la tara nu ii trebuie Mozart ca sa isi atinga sensibilitatea interioara ci sunt de ajuns niste versuri simple pe intelesul lui.
Eu le consider o sursa de amuzament. Desi imi vine sa il sugrum pe cel care ma polueaza fonic cu manele si hauz, sunt civilizat incat ma abtin si ii fac ce vreau in gandul meu. Atacandu-i ii faceti sa se simta importanti si va dau replici caracteristice.

:peacefingers:

#22
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View PostUrsul_Polar, on 9th February 2010, 17:22, said:

si hai sa vedem, tu ai zis cam asa


asta tot poluare fonica e?
puteai sa spui ca sunt versuri neinspirate, ca nu-ti place timbrul vocal a lu' nenea, ca nu-ti place linia melodica sau melodia in sine
da' sa rezumi la "poluare fonica" e persiflare evidenta

Da , tot poluare fonica e si aia din linkul tau.

Tocmai pentru ca nu-mi place nimic am spus ca e poluare fonica. Am spus ceea ce cred , nu e nimic rau in asta. Dupa cum ai vazut  nu am fost singurul .

#23
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006

View Posttiestodj20, on 9th February 2010, 17:28, said:

Da , tot poluare fonica e si aia din linkul tau.

Tocmai pentru ca nu-mi place nimic am spus ca e poluare fonica. Am spus ceea ce cred , nu e nimic rau in asta. Dupa cum ai vazut  nu am fost singurul .
noh.. ce pot spune, bravos
poluarea face referire la ceva daunator, tu fiind rational si responsabil de fiinta ta, cred ca poti sa discerni ce iti face tie bine sau nu, la fel poate sa o faca oricine.
daca avertismentul iterat de tine era unul real si fundamentat se sesizau moderatorii si disparea poluarea
opiniile exprimate de restu' au fost foarte relevante "prostii,porcarii aaa stai ,stiu, le zice manele", "omfg, mai bine ma duc sa ma culc"...
en fin... daca ceea ce facea motorasul ala tot in aprecierea poluare se incadreaza eu zic ca n-are sens sa iti mai tin hangu
aprecierile sunt de suprafata, de ansamblu, de detaliu... think about it

oricum prin ceea ce facem acum se intampla exact ce spunea official si ce spuneam si eu mai sus
voi ii sustineti prin a fi contra :)

#24
c72_c72

c72_c72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,929
  • Înscris: 19.02.2008

View Posttiestodj20, on 9th February 2010, 17:28, said:

Am spus ceea ce cred , nu e nimic rau in asta.
Daca intri pe topicuri despre care ai deja o parere adanc inradacinata si mai simti  nevoia sa si postezi se numeste ca iti pierzi timpul. Sau, recolta de postari.

#25
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007

View PostUrsul_Polar, on 9th February 2010, 17:00, said:

@ tiesto si spdude
1. nu-i forumul vostru, nu-i spatiul de pe hardurile voastre
2. tocmai prin a acorda o prea mare importanta fenomenul el se alimenteaza si se intretine
3. e zona de muzica nu de politica, nu de fun, nu de gastronomie, auto sau mai stiu eu ce. e o zona in care ar trebui sa ne destiindem cu muzica care ne place, cand gasim ceva ce nu ne este placut exista backspace, back, pause, stop, mute...
1. ce treabă are cu expunerea a ceea ce-mi trezeste piesa în cauză? :huh:
2. aici sunt de acord, dar nu practic teoria 'ignore it, it will go away'. Dacă am ceva de zis, fie și un amărât de emoticon, o voi face. Dacă vreun mod consideră asta încălcarea regulamentului, să mă taxeze!
3. cum am spus, am ascultat piesa până la capăt, cum fac cu fiecare, și apoi transmit ce trezește în mine. La unele postez, la altele nu. Sunt mai vehement contra manelelor pentru că încurajează incultura. Dar pentru aia piese imbecile se găsesc destule, probabil am postat și eu așa ceva, pentru alții. Să comenteze atunci!

În caz că sunt probleme, eu zic că ar trebui ori să se scoată dreptul de a comenta la piese, ori să se stabilească un regulament privind comentariile pe această arie. Între timp, dacă ceva îmi bucură urechea, voi aprecia asta în scris, iar dacă mi-o zgârie, idem!

View PostUrsul_Polar, on 9th February 2010, 17:14, said:

cum ar fi sa vin sa zic si eu ca trance-ul, progressive-ul, industrial-ul, idm-ul, minimal-ul, etc... este muzica de retardati, sociopati, drogati?
cum ar fi la fiecare post cu o melodie rock sa vina cate unu sa zica... uite satanistii!
cum ar fi ca la fiecare post cu muzica clasica sa vina cate unu sa zica... uite relicva!
Cine-i oprește? și așa ascultă fiecare ce vrea, și deocamdată nu există vreo restricție la postat.
Există potențial de flame, recunosc. Dar manelele sunt clar o categorie aparte.
Ca dovadă, urmărește următoarea mea piesă.

Edited by spdude, 10 February 2010 - 02:13.


#26
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

View PostUrsul_Polar, on 9th February 2010, 17:00, said:

2. tocmai prin a acorda o prea mare importanta fenomenul el se alimenteaza si se intretine
Exact.
Nu vă place ceva, nu accesați (nu ascultați). Răspunzând ironic, îi faceți pe inițiatori să mai deschidă și alte subiecte asemănătoare.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate