Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

retea cazuta

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
22 replies to this topic

#1
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007
De 24 de ore in Giurgiu reteaua cosmote e inexistenta.

#2
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
La Piatra Neamt merge.

#3
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009
La Dr.Tr.Severin merge. La voi in Giurgiu nu merge in tot orasul? Sau e doar o celula cazuta, in cazul asta ar trbui sa ai semnal de la alta in oras fiind multe.  :rolleyes:

#4
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007

 Gabyyy93, on 8th February 2010, 20:42, said:

La Dr.Tr.Severin merge. La voi in Giurgiu nu merge in tot orasul? Sau e doar o celula cazuta, in cazul asta ar trbui sa ai semnal de la alta in oras fiind multe.  :rolleyes:
Nu merge in tot orasul. Am fost nevoit sa-mi cumpar o cartela Vodafone.

Edited by piton, 08 February 2010 - 20:46.


#5
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009

 piton, on 8th February 2010, 20:44, said:

Nu merge in tot orasul.

Nasol, o fi de la vremea proasta, le-au inghetat antenele :)) Streseaza-i si tu pe aia de la Relatii cu clientii ca nu degeaba le platesti serviciile...

#6
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
Fa plangere la OPC.

P.S.: Eu nu am patit niciodata asa ceva.

#7
feelings4uradu

feelings4uradu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 18.10.2009
fa plangere, e imposibil sa se intample asa ceva....o fi cazut vreo celula, vreo antena ceva...

#8
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007

 Gabyyy93, on 8th February 2010, 20:47, said:

Nasol, o fi de la vremea proasta, le-au inghetat antenele :)) Streseaza-i si tu pe aia de la Relatii cu clientii ca nu degeaba le platesti serviciile...
Am sunat si mi-au zis ca nu au  curent electric.Si mi-a mai spus ca nu ma poate despagubi pt ca nu e vina lor ca nu au curent. Da astia nu au si ei generatoare?

Edited by piton, 08 February 2010 - 20:59.


#9
hansol1

hansol1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 14.05.2006
dar vina lor este ca au intrat bulgarii si am ramas fara credit ?

O retea de mana a 2a

#10
marescosmin

marescosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 08.08.2005
Hai ca m-am convins! Cosmote,este o retea chiar praf,cu oameni pregatiti la coada vacii!Cum sa spui tu,la Relatii cu Clientii ca... "nu au curent"!!! Parca ar fi numai o celula in orasul respectiv si aia "scoasa din priza"!Tu ai intrebat daca au auzit de genaratoare! Au auzit si de UPS-uri dar problema nu este de curent electric fiindca BTS-urile sunt amplasate pe cladiri diferite.Se opreste curentul la un bloc,sediu de firma,stalp de sustinere...dar in tot orasul!?! Sunt absurzi! Tu...ai curent acasa acum? Sigur ai!Vodafone cum are?Sunt cladiri care au antene de la ambii operatori.Tot acelasi curent electric folosesc.Dar sa ai reteaua cazuta o zi intreaga si sa nu faci nimic...chiar este culmea!DA,au ZAPP acum!Si-au cumparat retea beton,o vor pune pe butuci in scurt timp!Sa nu asigure ei macar serviciul voce...chiar este strigator la cer!Doamne fereste,nu-i razboi,nu a lovit uraganul Katrina,este zapada dar nu sunt blocaje 100%,se putea ajunge la MSC si vedea ce se intampla!
Concluzia finala: retea de mana a 2-a,cu oameni ce nu se implica in a remedia dar gata sa-ti ia banii pe ce NU ofera!Au mai fost probleme si la Orange si Vodafone dar s-au remediat repede.Nimeni nu-i perfect dar nici chiar asa cum spui tu ca se intampla la Giurgiu!
Tocmai cand Cosmote incepuse sa se reabiliteze in ochii mei,o dau acum cu bata-n balta!
"NU avem curent"...in 2010!!! Asta spune totul!O zi intreaga nu au curent?!? Cosmote...si atat!

Edited by marescosmin, 08 February 2010 - 22:57.


#11
razvanxkr

razvanxkr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 14.01.2010
daca iti zic ca te duci la mama naibii, si trebuie sa suni instantaneu cand se intampla ceva, de viata si de moarte, care e ultimul telefon care ti-l iei? voda, orange, zapp? nu, cosmote. si in curand zapp. Ce vreti oameni? masline, turism, ce treaba au cu telecomul? tzatzikiiiii

daca a picat in tot giurgiul, ori au doar o antena, ori sunt praf, si au link fara back-up spre bucuresti. dar na, in 10 ani nu au avut acces la stalpii romtelecom, nu au avut acces la fibra romtelecom, saracii. Restul si-au construit ei singuri, ei.. pla. de la cu placere

Edited by razvanxkr, 08 February 2010 - 23:17.


#12
bello1

bello1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 29.11.2009

 SuperMelon, on 8th February 2010, 20:56, said:

Fa plangere la OPC.

P.S.: Eu nu am patit niciodata asa ceva.

Si daca face plangere ce rezolva ? O sa grabeasca rezolvarea daca vine Gigi Bugetaru' de la OPC?

In cel mai bun caz primeste inapoi abonamentul pe o zi ....sau cat nu a functionat.

marescosmin macar Cosmote pica intr-un oras , Vodafone pica la nive national. Ai uitat repede se pare.

 razvanxkr, on 8th February 2010, 23:16, said:

daca iti zic ca te duci la mama naibii, si trebuie sa suni instantaneu cand se intampla ceva, de viata si de moarte, care e ultimul telefon care ti-l iei? voda, orange, zapp? nu, cosmote. si in curand zapp. Ce vreti oameni? masline, turism, ce treaba au cu telecomul? tzatzikiiiii

daca a picat in tot giurgiul, ori au doar o antena, ori sunt praf, si au link fara back-up spre bucuresti. dar na, in 10 ani nu au avut acces la stalpii romtelecom, nu au avut acces la fibra romtelecom, saracii. Restul si-au construit ei singuri, ei.. pla. de la cu placere
Pai cum sa se bazeze pe marele Voda.....ala cand pica pica la nivel national.

#13
vodafonitza

vodafonitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 27.09.2008

 piton, on 8th February 2010, 20:37, said:

De 24 de ore in Giurgiu reteaua cosmote e inexistenta.


E bataie de joc la reteaua Cosmote,peste 24 de ore lipsa semnal

#14
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

 marescosmin, on 8th February 2010, 22:54, said:

Hai ca m-am convins! Cosmote,este o retea chiar praf,cu oameni pregatiti la coada vacii!Cum sa spui tu,la Relatii cu Clientii ca... "nu au curent"!!! Parca ar fi numai o celula in orasul respectiv si aia "scoasa din priza"!Tu ai intrebat daca au auzit de genaratoare! Au auzit si de UPS-uri dar problema nu este de curent electric fiindca BTS-urile sunt amplasate pe cladiri diferite.Se opreste curentul la un bloc,sediu de firma,stalp de sustinere...dar in tot orasul!?! Sunt absurzi! Tu...ai curent acasa acum? Sigur ai!Vodafone cum are?Sunt cladiri care au antene de la ambii operatori.Tot acelasi curent electric folosesc.Dar sa ai reteaua cazuta o zi intreaga si sa nu faci nimic...chiar este culmea!DA,au ZAPP acum!Si-au cumparat retea beton,o vor pune pe butuci in scurt timp!Sa nu asigure ei macar serviciul voce...chiar este strigator la cer!Doamne fereste,nu-i razboi,nu a lovit uraganul Katrina,este zapada dar nu sunt blocaje 100%,se putea ajunge la MSC si vedea ce se intampla!
Concluzia finala: retea de mana a 2-a,cu oameni ce nu se implica in a remedia dar gata sa-ti ia banii pe ce NU ofera!Au mai fost probleme si la Orange si Vodafone dar s-au remediat repede.Nimeni nu-i perfect dar nici chiar asa cum spui tu ca se intampla la Giurgiu!
Tocmai cand Cosmote incepuse sa se reabiliteze in ochii mei,o dau acum cu bata-n balta!
"NU avem curent"...in 2010!!! Asta spune totul!O zi intreaga nu au curent?!? Cosmote...si atat!
Mosu, exagerezi.

e posibil sa fi cazut vreun link de transport.


BTS urile au baterii de ups uri dar si generatoare, unele, care sunt alimentate de catre echipeme de teren daca sunt critice.

date fiind conditiile meteorologice in zona, te-ai gandit ca nu ajungeau decat cu tab ul acolo?

e o situatie regretabila dar crede-ma, e o situatie speciala.




Mai stiu pe cineva care a trebuit sa tina up and running un site izolat din apuseni pt ca era link de transport si a stat o saptamana in camp. a stat apoi cred ca o luna in spital cu degeraturi, ca sa ai tu semnal la un kkt de telefon...

Ia-ti un fix de la Romtelecom si arunca vodafonele ala daca vrei sa fie sigur. Voda cade odata la cateva luni in toata tara, romtelecom dau sla.

Cheers

Edited by AcidMan, 09 February 2010 - 00:08.


#15
eps

eps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 26.11.2008

 bello1, on 8th February 2010, 23:38, said:

Pai cum sa se bazeze pe marele Voda.....ala cand pica pica la nivel national.
Hop sa te bagi si tu in seama!

Oricum, e cam jenant sa ai o retea 24h picata.. imi vine greu sa cred ca nu au backup..

#16
Jean Gary Diablo

Jean Gary Diablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 27.11.2005
backup la ce anume ??

 eps, on 9th February 2010, 00:07, said:

Hop sa te bagi si tu in seama!

Oricum, e cam jenant sa ai o retea 24h picata.. imi vine greu sa cred ca nu au backup..


#17
bello1

bello1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 29.11.2009

 eps, on 9th February 2010, 00:07, said:

Hop sa te bagi si tu in seama!

Oricum, e cam jenant sa ai o retea 24h picata.. imi vine greu sa cred ca nu au backup..

Era o zona din giurgiu. Vodafone repet , a stat picat la nivel national ore intregi.
Vrei sa-ti descriu si ce s-a intamplat ?

Vad ca sariti imediat cand e vorba de Cosmote dar cand e vorba de Vodafone nu suflati un cuvant.

Una peste alta Cosmote a crescut cu 30% .....Vodafone a scazut cu 25%, vorbim despre venituri, deci intelegem ce vor romanii.

#18
jovan

jovan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,357
  • Înscris: 05.05.2005

 bello1, on 9th February 2010, 01:05, said:

Era o zona din giurgiu. Vodafone repet , a stat picat la nivel national ore intregi.
Vrei sa-ti descriu si ce s-a intamplat ?

Vad ca sariti imediat cand e vorba de Cosmote dar cand e vorba de Vodafone nu suflati un cuvant.

Una peste alta Cosmote a crescut cu 30% .....Vodafone a scazut cu 25%, vorbim despre venituri, deci intelegem ce vor romanii.
Ma omule tu stii cat este Giurgiul de mare? E asa de mare incat un BTS e arhisuficient. Deci daca ar fi picat unul automat clientii ar fi avut semnal de la celelalte.Lasa aerele de fan/angajat Cosmote si nu compara tu cu Vodafone care au avut si ei odata o problema.Vodafone are cea mai mare acoperire 3G, cea mai de calitate retea retea.Si nu vorbesc aici ca fan Vodafone, sunt fost client care nu a avut niciodata problema cu ei, am fost si client Cosmote asa ca ciocul mic.Acum sunt client Orange si nu pentru ca nu mi-a placut Vodafone ci pentru un telefon ce nu se vinde la Vodafone.Si acum mesaj pentru cei care nu au semnal: Asa va trebuie, low cost hi risc !

Edited by jovan, 09 February 2010 - 01:46.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate