Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Robotul martian european, revigor...

Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...
 Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 Smart Switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 

UPC DNS

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Minase

Minase

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 24.04.2008
salut am si eu o intrebare...
daca folosesc vista atunci upc imi configureaza reverse DNS,daca folosesc XP,linux,win7 nu mai e dispare pur si simplu
chiar daca am acelasi mac,aceasi adresa IP....
stie cineva de ce se intampla lucrul asta?/ am incercat sa activez si IPV6 dar tot nu am reverse DNS
se pare ca singurele sisteme de operare sunt ubuntu si vista pe care RDNS merge...
am incercat sa setez si serverul local DNS totul pe local merge 100% nu exista nici fel de problema.. dar externul nu imi vede RDNS.
mersi...

#2
razyell_3x

razyell_3x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 14.04.2007
Si cu ce te afecteaza pe tine treaba asta ca nu pricep? :huh:

#3
Minase

Minase

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 24.04.2008
chestia e ca am nevoie de RDNS...dar nu pe vista
vreau sa imi merga si pe linux ..

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Nu cred ca ISPu' sta sa verifice ce OS ai ca sa iti faca rDNS si apoi sa stea sa vada ca ai schimbat OSu' si sa stearga rDNSu'  :lol: Degeaba faci tu reverse pe masina ta, da daca tu ai ca cache NS IPul de loopback normal ca ai rDNS ca intai intergoghezi 127.0.0.1 apoi restul cache NSurilor insa vezi tu delegarea de reverse tot spre NSurile UPC este facuta deci cineva care nu foloseste cache-ul tau o sa vada reversul pus de UPC. Fie ceri delegare de reverse catre tine, pentru un IP nimeni nu face delegare de reverse catre client, fie ceri direct UPCului sa iti faca reverseul dorit.

Edited by MembruAnonim, 05 February 2010 - 14:15.


#5
Minase

Minase

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 24.04.2008
logic ca nu.. de asta exista DHCP
dar ma intreb ce informatii trimite vista catre serverul DHCP de imi creaza RDNS-u...

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Iti da acelasi IP? Alt IPdin aceiasi clasa? Sau din alta clasa? Raspunsul este ca tu primesti IPuri din /24 diferite si un /24 nu are reverse facut si altul are. Probabil.

#7
Minase

Minase

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 24.04.2008
acelasi ip...
de asta ma mir si eu ca logic nu trebuia sa existe vreo diferenta...

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Pune niste printcreenuri aici sa vedem si noi comortamentul asta ca pare ciudat, printuri de pe W7, WXP si linux.

#9
Minase

Minase

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 24.04.2008
nu prea am cum
toate astea le-am constatat dea llungu timpului... nu instalez acum sisteme de operare fie ele virtuale sau nu :)

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Scuze am crezut ca ai pe PC cele 3 sisteme si ca bootezi cand pe unul cand pe altul sau ca ai mai multe sisteme fizice cu OSuri diferite.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate