Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Hotel Venezia Palace - Antalya

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
branaru

branaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 01.04.2009

 rottweiler2007, on 10th February 2010, 17:37, said:

:naughty:  tu ce parere ai ?

@ KODER : aerul nu e cu portia ! nu exista portie ! ai sauna fix in camera dar poti dormi si la piscina cum faceam io la papillon aysha alt jeg de hotel
Rottweiler ce hotel recomanzi atunci in Lara? Miracle ce are?

#20
bita_me

bita_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 30.05.2007
Vi se pare o idee buna un sejur in Antalya in perioada 17-24 mai? Daca da, la un pret de, sa zicem 400 euro/sejur, all inclusive, se poate gasi ceva decent, cu aer conditionat, o piscina marisoara si mancare ok?
Multumesc!

#21
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

 bita_me, on 13th February 2010, 17:59, said:

Vi se pare o idee buna un sejur in Antalya in perioada 17-24 mai? Daca da, la un pret de, sa zicem 400 euro/sejur, all inclusive, se poate gasi ceva decent, cu aer conditionat, o piscina marisoara si mancare ok?
Multumesc!

Masina sau avion? 400 de Euro de persoana cu sau fara taxe de aeroport? Da-mi mai clar datele problemei si o sa ma interesez ( misiune imposbila:) ) ce oferte superspeciale ar fi. Anul trecut a fost un Hotel de 4 stele din Alanya cu o oferta in care te-ai fi incadrat.

#22
bita_me

bita_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 30.05.2007

 koder, on 13th February 2010, 18:21, said:

Masina sau avion? 400 de Euro de persoana cu sau fara taxe de aeroport? Da-mi mai clar datele problemei si o sa ma interesez ( misiune imposbila:) ) ce oferte superspeciale ar fi. Anul trecut a fost un Hotel de 4 stele din Alanya cu o oferta in care te-ai fi incadrat.

:D Cu avionul... si cu cat mai multe chestii incluse. Trebuie sa recunosc ca nu am o viziune realista asupra preturilor. Stiu doar ce mi-as dori si cati bani as da, nu stiu daca se si pupa astea doua... Nu prea stiu de unde sa incep sa caut, asa ca intreb si eu, poate, poate primesc niste indicatii ca sa ma pot apuca de cautat o oferta in mai multa cunostinta de cauza. M-ar tenta si statiunea Kusadasi, cineva apropiat a fost acolo si a fost multumit.
Ce alte date ale problemei ti-ar mai trebui?

Vremea in perioada asta e OK? Adica pot sa ma prajesc si eu putin, ca orice romanca-care se respecta? Sau tre'sa plec cu 3 pulovere la mine? Nu am fost niciodatda in Turcia si decat sa-mi para rau, mai bine risc sa pun intrebari aparent stupide. Promit ca in capsorul meu au sens!

A, si inca o intrebare de "virgin": iau ca exemplu "Antalya - zona Lara"... care e la 17 km de statiune. Mie imi plac plimbarile seara prin statiune. Sa inteleg ca Lara e o "substatiune" de sine statatoare, am si eu pe unde sa ma plimb? Sau cum functioneaza treaba asta?
Am pus prea multe intrebari, sa vedem daca are cineva suficienta rabdare sa si raspunda...

Edited by bita_me, 13 February 2010 - 18:56.


#23
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

 bita_me, on 13th February 2010, 18:35, said:

:D Cu avionul... si cu cat mai multe chestii incluse. Trebuie sa recunosc ca nu am o viziune realista asupra preturilor. Stiu doar ce mi-as dori si cati bani as da, nu stiu daca se si pupa astea doua... Nu prea stiu de unde sa incep sa caut, asa ca intreb si eu, poate, poate primesc niste indicatii ca sa ma pot apuca de cautat o oferta in mai multa cunostinta de cauza. M-ar tenta si statiunea Kusadasi, cineva apropiat a fost acolo si a fost multumit.
Ce alte date ale problemei ti-ar mai trebui?

Vremea in perioada asta e OK? Adica pot sa ma prajesc si eu putin, ca orice romanca-care se respecta? Sau tre'sa plec cu 3 pulovere la mine? Nu am fost niciodatda in Turcia si decat sa-mi para rau, mai bine risc sa pun intrebari aparent stupide. Promit ca in capsorul meu au sens!


Salut

M-am folosit de intuitie si ti-am gasit ceva insa probabil mai e nevoie sa pui 50 E daca pleci pe 30 apr, 7mai sau 14 mai.Daca pleci intre 21 mai si 11 iunie ar trebui sa mai adaugi 80 de E.

Oricum ideea e sa iti stabilesti un orizont de asteptari realist. Din 450 E 100 de E sunt taxe de aeroport si ne mai raman 350 E pt cazare 7 nopti si mancare all inclusive.

Vei putea face plaja si hotelul are si piscina si e curatel. http://www.antiqueromanpalace.com/ Hotelul Antique Roman Palce 4 stele  e localizat in localitatea Alanya intr-un cadru fain.Plaja e cu nisip si prin fata hoteluli trec microbuze din 10 in 10 minute care te duc in centru orasului. E situat pe faleza intr-o zona linistita. Camerele sunt curate, piscina impecabila, staff-ul amabil si mancare e ok.(ALL INCLUSIVE)

De la aeroportul din Antalya pana la hotel faci cam 3 ore in transfer cu o scurta pauza.

Astept intrebarile tale insa cred ca e o decizie buna.prea multe varinte nu prea sunt.AM avut turisti aici care s-au simtit bine si au zis ca si-a meritat banii:) si ca nu a fost teapa! cum le era frica la inceput

#24
bita_me

bita_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 30.05.2007

 koder, on 13th February 2010, 18:51, said:

Salut

M-am folosit de intuitie si ti-am gasit ceva insa probabil mai e nevoie sa pui 50 E daca pleci pe 30 apr, 7mai sau 14 mai.Daca pleci intre 21 mai si 11 iunie ar trebui sa mai adaugi 80 de E.

Oricum ideea e sa iti stabilesti un orizont de asteptari realist. Din 450 E 100 de E sunt taxe de aeroport si ne mai raman 350 E pt cazare 7 nopti si mancare all inclusive.

Vei putea face plaja si hotelul are si piscina si e curatel. http://www.antiqueromanpalace.com/ Hotelul Antique Roman Palce 4 stele  e localizat in localitatea Alanya intr-un cadru fain.Plaja e cu nisip si prin fata hoteluli trec microbuze din 10 in 10 minute care te duc in centru orasului. E situat pe faleza intr-o zona linistita. Camerele sunt curate, piscina impecabila, staff-ul amabil si mancare e ok.(ALL INCLUSIVE)

De la aeroportul din Antalya pana la hotel faci cam 3 ore in transfer cu o scurta pauza.

Astept intrebarile tale insa cred ca e o decizie buna.prea multe varinte nu prea sunt.AM avut turisti aici care s-au simtit bine si au zis ca si-a meritat banii:) si ca nu a fost teapa! cum le era frica la inceput

M-am uitat si eu putin pe net si am gasit o oferta cu 27 euro/noapte*7=189 euro de persoana, hotelul Arora, 4 stele, Kusadasi. In plus, pe site-ul agentiei, se oferta si o reducere de 20% pentru rezervarile pana la sf. lunii februarie, care ma duce in 152 de euro... E drept, nu stiu nimic despre hotelul asta, insa pare mult mai ieftin decat ce mi-ai propus tu. Care sa fie explicatia? Nu fac pe Toma necredinciosul, doar ca nu inteleg si sper sa nu mi-o iei in nume de rau ca am intrebat.

#25
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Despre Arora nu il stiu insa am auzit ca e f.f. slab si ca nu e pe plaja.

Eu ti-am recomandat un hotel:) nu o tabara oricum daca alegi varianta ARP stiu ca ramanem prieteni. Pt.nici un alt hotel din Anatlya -Alnaya nu bag mana in foc la banii astia. ARP,e un hotel mic de tip boutiqe. E verificat de mine personal  si e ok pe segmentul lui. Plus ca in Alanya sunt cele mai tari cluburi si cea mai frumoasa viata de noapte...am inteles ca sunteti tineri.

Destinataia Kusadasi e mai ieftina ca Antalya....insa la banii astia ce zici tu de 150 E mie mi-ar fi frica inainte de a ajunge acolo de camere naspa si de mancare catastrofala sau deloc.

Edited by koder, 13 February 2010 - 19:32.


#26
bita_me

bita_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 30.05.2007

 koder, on 13th February 2010, 19:29, said:

Despre Arora nu il stiu insa am auzit ca e f.f. slab.

Eu ti-am recomandat un hotel:) nu o tabara oricum daca alegi varianta ARM stiu ca ramanem prieteni. Pt.nici un alt hotel din Anatlya -Alnaya nu bag mana in foc la banii astia. ARM,e un hotel mic de tip boutiq. E verificat de mine personal  si e ok pe segmentul lui. Plus ca in Alanya sunt cele mai tari cluburi si cea mai frumoasa viata de noapte...am inteles ca sunteti tineri.

Multumesc. Sa inteleg ca Antalya asta e asa de mare incat au simtit nevoia sa o imparta pe bucatele, iar Alanya e mai pentru tineret. E un inceput si asta. Cat despre vremea in perioada asta?
Pe mine ma intereseaza practic o statiune pe unde sa ma pot plimba, sa ma odihnesc, sa pot inota intr-o piscina ca lumea (cred ca marea va fi cam rece in perioada care ma intereseaza pe mine), sa nu dau o caruta de bani (ca sa mai ramana ceva si de cheltuit pe acolo) si sa ma duc cu avionul ca sa ajung repejor, n-am mult timp de pierdut.
Deocamdata, dat fiind faptul ca m-am apucat de cautat acum... o ora... e greu sa ma pronunt, dar am vazut ca ai sfaturi pertinente, asa ca permite-mi sa te mai deranjez. M-am uitat la pozele hotelului propus de tine si mi se pare micuta piscina totusi... Poate e o perceptie eronata din cauza pozelor. In schimb, hotelul arata foarte fain.

Edited by bita_me, 13 February 2010 - 19:52.


#27
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

 bita_me, on 13th February 2010, 19:36, said:

Multumesc. Sa inteleg ca Antalya asta e asa de mare incat au simtit nevoia sa o imparta pe bucatele, iar Alanya e mai pentru tineret. E un inceput si asta. Cat despre vremea in perioada asta? Si inca ceva: Kusadasi e mai ieftin decat Antalya?
Pe mine ma intereseaza practic o statiune pe unde sa ma pot plimba, sa ma odihnesc, sa pot inota intr-o piscina ca lumea (cred ca marea va fi cam rece in perioada care ma intereseaza pe mine), sa nu dau o caruta de bani (ca sa mai ramana ceva si de cheltuit pe acolo) si sa ma duc cu avionul ca sa ajung repejor, n-am mult timp de pierdut.
Deocamdata, dat fiind faptul ca m-am apucat de cautat acum... o ora... e greu sa ma pronunt, dar am vazut ca ai sfaturi pertinente, asa ca permite-mi sa te mai deranjez. M-am uitat la pozele hotelului propus de tine si mi se pare micuta piscina totusi... Poate e o perceptie eronata din cauza pozelor. In schimb, hotelul arata foarte fain.


Bita_me in Alanya ai castelul , bazarul care e xtrem de atractiv iar noaptea tot orasul e luminat si e super sa te plimbi.De la hotel poti sa o iei si pe jos pana in centru si te vei plimba chiar pe tarmul marii. In Ayt la 450 E cu tot cu taxe ceva mai bun de atat nu gasesti.
Ai in oras o groaza de magazine, terase si ai cu ce sa iti umplu timpul.O saptamana in Alanya va zbura extrem de repede.

As fi vrut sa pun mai multe fotografii din Alnya insa se pare ca minunatul meu modem Z@** se misca tare incet in seara asta.

Attached Files


Edited by koder, 13 February 2010 - 20:00.


#28
bita_me

bita_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 30.05.2007

 koder, on 13th February 2010, 19:55, said:

Bita_me in Alanya ai castelul , bazarul care e xtrem de atractiv iar noaptea tot orasul e luminat si e super sa te plimbi.De la hotel poti sa o iei si pe jos pana in centru si te vei plimba chiar pe tarmul marii. In Ayt la 450 E cu tot cu taxe ceva mai bun de atat nu gasesti.
Ai in oras o groaza de magazine, terase si ai cu ce sa iti umplu timpul.O saptamana in Alanya va zbura extrem de repede.

As fi vrut sa pun mai multe fotografii din Alnya insa se pare ca minunatul meu modem Z@** se misca tare incet in seara asta.

Multumesc de informatii! Vad ca termenul de early booking expira la majoritatea agentiilor cam in 2 saptamani, deci mai am putin timp sa studiez piata. Oricum, mi-ai deschis putin mintea in legatura cu locatia si imi permit sa te mai intreb ceva: ce inseamna all inclusive-all exclusive? Daca celelalte niveluri imi sunt mai clare, asta imi pare complet antagonic. :)

#29
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
pt 'bita_me'
"...Sa inteleg ca Antalya asta e asa de mare incat au simtit nevoia sa o imparta pe bucatele..."

ca să înțelegi bine ce e cu antalya, gândeste-te la constanta noastra. judetul/regiunea se numeste constanța/antalya, orașul cel mai important cu aeroport cu tot este constanta/antalya, și tot ca la noi cum sunt stațiunile: mamaia, costinești, mangalia iar in turcia sunt lara, belek, side, alanya.  uita-te pe hartă ca să vezi  cum stă treaba cu antalya. pretul de 450 euro cu avion  cu tot este super bun. cauta si tu pe tripadvisor, holidaycheck, zoover etc. reviewurile celor care au fost acolo si asa iti vei face o parere despre hotel. oricum in antalya este mai cald la sfarsit de mai inceput de iunie decât in kusadasi.....
o seara buna,

Edited by criss_65, 13 February 2010 - 20:11.


#30
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
All inclusive-All Exclusive e cel mai darnic sitem din Antalya si il gasesti la Rixos Premium.

La hotelul recomandat de mine ai:

Mic Dejun
Pranz
Cina
Snacks
Supa de la miezul noptii:) pt cei ce petrec pana mai tarziu
Prajiturele si alte snaksuri dupa amiaza in jur de ora 17:00
Ai bauturile alcoolice locale si racoritoare plus bauturile calde incluse cu conditia sa nu fie imbuteliate.



EB pt ce ti-am recomandat expira pe 30 Apr.

Edited by koder, 13 February 2010 - 20:14.


#31
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
pt bita_me
impresiile de pe tripadvisor le poti citi aici:
http://www.tripadvis...nean_Coast.html
impresiile de pe holidaycheck le poti citi aici:
http://www.holidaych...-hid_85601.html
impresiile de pe zoover le poti citi aici:
http://www.zoover.co...club-surf/hotel

Edited by criss_65, 13 February 2010 - 20:21.


#32
daidai

daidai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 27.04.2007

 bita_me, on 13th February 2010, 19:43, said:

Multumesc. Sa inteleg ca Antalya asta e asa de mare incat au simtit nevoia sa o imparta pe bucatele, iar Alanya e mai pentru tineret. E un inceput si asta. Cat despre vremea in perioada asta?
Pe mine ma intereseaza practic o statiune pe unde sa ma pot plimba, sa ma odihnesc, sa pot inota intr-o piscina ca lumea (cred ca marea va fi cam rece in perioada care ma intereseaza pe mine), sa nu dau o caruta de bani (ca sa mai ramana ceva si de cheltuit pe acolo) si sa ma duc cu avionul ca sa ajung repejor, n-am mult timp de pierdut.
Deocamdata, dat fiind faptul ca m-am apucat de cautat acum... o ora... e greu sa ma pronunt, dar am vazut ca ai sfaturi pertinente, asa ca permite-mi sa te mai deranjez. M-am uitat la pozele hotelului propus de tine si mi se pare micuta piscina totusi... Poate e o perceptie eronata din cauza pozelor. In schimb, hotelul arata foarte fain.
Salut,

Bugetul tau e fff mic si nici perioada nu rupe gura targului.
Acum ca sa intelegi Antalya e ca un fel de judet(nu stiu daca m-am exprimat bine) si pe langa oras sunt mai multe statiuni(lara,Alanya......). Zona Antalya e crema cremelor comparativ cu kusadasy .
Problema ta e sa gasesti un hotel slab zic eu(ca sa fie ieftin), dar intr-o statiune zbuciumata ca sa ai ce face seara (cluburi ,taverne.....).
Atentie Arora din Kusadasi din cate stiu eu e fff slab(s-a mai scris despre el anii trecuti pe aici), dar poate fi o optiune pt tine...la bugetul tau pretentiile trebuie sa fie mici .
Atentie la pretul platit la agentie nu uita sa adaugi taxele de aeroport care sunt aprox90 eur/pers.
Da un "sarci" :) pe google "am fost acolo"(intr-un singur cuvant) si e posibil sa gasesti ceva impresii.Mare atentie la ce iti spun Koder si Rott-ei chiar sunt avizati.

Spor la cautari ....ciuleste urechile la ce ti se spune pe aici...cantareste bine ....alege .....distreaza-te, iar la intoarcere sa ne povestesti cum a fost.


 koder, on 13th February 2010, 19:55, said:

As fi vrut sa pun mai multe fotografii din Alnya insa se pare ca minunatul meu modem Z@** se misca tare incet in seara asta.

Te faci de ras schimba reteaua :)))

Edited by daidai, 13 February 2010 - 20:27.


#33
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Da un "sarci"  pe google "****" si e posibil sa gasesti ceva impresii.Mare atentie la ce iti spun Koder si Rott-ei chiar sunt avizati.

Multam de compliment.O sa am o duminica mai buna acum. :coolspeak:

Te faci de ras schimba reteaua :)))

Daidai de vreo 4 ani un an se imparte cam asa 9 luni in Antalya, 1 luna in vacanta si 2 in tara.Pentru 2 luni pe an nu am gasit o varianta mai buna de modem-prepaid "care sa vina dupa mine oriunde as fi in Romania" :huh:

#34
daidai

daidai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 27.04.2007

 koder, on 13th February 2010, 20:31, said:

Daidai de vreo 4 ani un an se imparte cam asa 9 luni in Antalya, 1 luna in vacanta si 2 in tara.Pentru 2 luni pe an nu am gasit o varianta mai buna de modem-prepaid "care sa vina dupa mine oriunde as fi in Romania" :huh:

Ce viata de boier :notangel:

#35
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
La 3 complimente deja trebuie sa dau si un whisky pe langa bere...stii care luni trec cel mai greu? Cele 2

Revenind la subiect

bita_me mergi in Alanya linistita si va fi OK. Nu incerca variante obscure ca ar fi pacat sa nu ai o vacanta faina.Nu e asa? Mai ales ca tu spuneai ca ai asteptari mari de la aceasta vacanta.

#36
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005
Bita_me, pretul propus de koder (450 euro/pers) presupune cazare cu all inclusive la hotelul propus + avion + taxe de aeroport. Din cate stiu eu, la charter, avionul + taxe se ridica la cca 250 euro/pers, deci raman 200 pt cazare cu all. Ceea ce este cu doar 50 euro mai mult decat la hotelul gasit de tine in Kusadasi, unde pretul nu cuprindea nicicum transport cu avion, ci doar cazare si mancare, la un hotel net inferior.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate