Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Hotel Venezia Palace - Antalya

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
bita_me

bita_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 30.05.2007
Multumesc tuturor de sfaturi.
Hotelul pe care l-am dat eu ca exemplu era doar atat, un exemplu. Dupa cum am mai zis, abia am inceput sa ne gandim serios la vacanta si sa cautam oferte, asa ca acela a fost doar un exemplu de oferta gasita, nicidecum cea mai buna sau cea pe gustul meu. Era un exemplu de oferta mai ieftina, la care s-a adauga avionul (pe site scria ca se adauga la pretul afisat taxele de aeroport de 95 de euro si 5 euro).
Koder, presupun ca oferta de care ai spus tu e cu early booking, nu?
In principiu, nu suntem mari amatori de viata de noapte, nu cred ca vom bate cluburile noapte de noapte, asa ca ma intereseaza un hotel bunicel, in care sa ma odihnesc. Nici nu sunt genul care sta toata zua pe plaja, ca sa zic ca degeaba imi iau un hotel bun, ca tot n-o sa stau in el. Ne-am pus problema sa taiem mai degraba din pretul total al vacantei economisind la transport. Daca am merge pe varianta cu autocar, cat ne-ar ajunge? Intreb pentru ca am cautat oferte pentru Antique Roman Palace si taxa de avion mentionata acolo este de 95 euro. Cat de jos ar putea fi autocarul ca sa merite?
O sa mai caut ceva poze cu piscina, in cele de pe site-ul oficial pare foarte ingusta.

Cat despre a fi sau nu on topic, eu am pus intrebarea asta si intr-un alt thread in care ma incadram mult mai bine, ce-i drept, si aici mi s-a raspuns, asa ca nu pot decat sa fiu recunoscatoare ca mi s-a raspuns undeva.

Edited by bita_me, 14 February 2010 - 15:12.


#38
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Cu autocarul nu sunt pachete pana in Alanya.Cu autocarul ai face o vesnicie....cu autocarul poti s amergi in Kusadasi insa in Antalya nu. Mare economie nu e mai ales ca ziceai ca vrei sa ajungi repede la destinatie.

Piscina nu e foarte mare insa e Ok.

Pretul exact este de 700 E o camera dubla+190E taxe aeroport=890E pt 2 pers adica 445 E de pers.AM scris 450 prin rotunjire.

#39
bita_me

bita_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 30.05.2007

 koder, on 15th February 2010, 00:28, said:

Cu autocarul nu sunt pachete pana in Alanya.Cu autocarul ai face o vesnicie....cu autocarul poti s amergi in Kusadasi insa in Antalya nu. Mare economie nu e mai ales ca ziceai ca vrei sa ajungi repede la destinatie.

Piscina nu e foarte mare insa e Ok.

Pretul exact este de 700 E o camera dubla+190E taxe aeroport=890E pt 2 pers adica 445 E de pers.AM scris 450 prin rotunjire.

Multumesc de detaliere, e cam ce credeam si eu, luand in considerare pretul taxelor de aeroport afisate pe majoritatea site-urilor. Daca nu ai scris nimic de early booking, presupun ca astea au intrat in calcul deja, nu?
Intr-adevar, nu ma incanta absolut deloc perspectiva a 2 zile in autocar, insa eram curioasa de diferenta, daca intr-adevar ar fi meritat.
Daca mai gasesti ceva interesant de sugerat, chiar te rog, incrucat suntem in plin proces de adunare de informatii. Intr-o saptamana maxim vrem sa ne hotaram si sa facem marea achizitie.

#40
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
EB e calculat deja in pretul dat.

#41
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Am sters cateva posturi care erau offtopic .Va rog frumos sa folositi cu incredere functia REPORT in cazul in care considerati ca postul nu isi are locul pe topicul respectiv.
Multumesc frumos.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate