Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Intrebare privind prima de instalare

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
95-DMC

95-DMC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 31.05.2008
Am fost beneficiarul primei de instalare care se acorda celor care isi gaseste un loc de munca la o distanta mai mare de 50km fata de domiciliul stabil(comform atticolului 74 din legea nr.76/2002). Cuantumul acestei prime de instalare a fost de 1000lei RON. Mentionez ca am avut contract individual de munca pe durata nedeterminata. Dupa 6 luni de la inceperea activitatii la locul de munca in Municipiul Bucuresti, mi-a incetat contractual individual de munca in comformitate cu articolul 65, alineatul 1 din Codul Muncii ca urmare a restrangerii activitatii firmei angajatoare.

       In aceasta situatie am obligatia de a restitui suma de bani primita, concedierea fiind pentru motive care nu tin de persoana salariatului?

Multumesc anticipat!

#2
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Din cate stiu eu, nu!
Ai fi fost obligat la restituirea primei de instalare, daca contractul de munca ar fi fost desfacut din vina ta!

#3
95-DMC

95-DMC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 31.05.2008

View Postcopjob2000, on 2nd February 2010, 22:12, said:

Din cate stiu eu, nu!
Ai fi fost obligat la restituirea primei de instalare, daca contractul de munca ar fi fost desfacut din vina ta!

Multumesc mult pentru raspuns...Sper sa fie asa

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate