Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

DIGI.MOBIL - abonamente, opţiuni, echipamente etc.

* * * * - 2 votes
  • Please log in to reply
12642 replies to this topic

#12511
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
Exista abonament fara perioada contractuala minima la Digi? Parca stiu ca exista contra unei taxe...Serveste taxa aia ca avans la plata abonamentului sau este o suma suplimentara?

#12512
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 15.05.2010
Exista. Taxa este de 50 lei si reperezinta taxa configurare retea, suma nerambursabila.

#12513
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 28.02.2010
RCS – RDS (Digi) elimina minutele internationale catre Italia (cu exceptia retelei Digi Mobil Italia)
Abonatii Digi primesc mesaje text (SMS-uri) de informare privind eliminarea minutelor internationale din abonamentele Digi Mobil, singura destinatie catre care vom mai avea cele 3000 de minute internationale fiind reteaua Digi Mobil Italia, retea care apartine grupului Digi Communications N.V.
Astazi au fost trimise SMS-uri de informare abonatilor de telefonie mobila Digi prin care este specificat ca nu vor mai putea folosi minutele internationale catre destinatiile din Italia cu exceptia retelei Digi Mobil Italia.
Mesajul trimis este de forma: „Incepand cu 14 decembrie 2018 minutele pentru apelarea destinatiilor mobile principale din Italia sunt disponibile doar pentru reteaua Digi Mobil Italia. In cazul in care oferta nu va satisface nevoia de comunicare pentru retelele mobile din Italia,aveti posibilitatea sa renuntati la serviciul Digi Mobil in 30 de zile, fara despagubiri. Echipa Digi”.

#12514
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
vesti din ce in ce mai bune..

#12515
narciso

narciso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 18.03.2009
„Incepand cu 14 decembrie 2018 minutele pentru apelarea destinatiilor mobile principale din Italia sunt disponibile doar pentru reteaua Digi Mobil Italia. In cazul in care oferta nu va satisface nevoia de comunicare pentru retelele mobile din Italia,aveti posibilitatea sa renuntati la serviciul Digi Mobil in 30 de zile, fara despagubiri. Echipa Digi”.

Ce neseriosi! Prima oara te amagesc sa-ti faci abonament la ei si dupa aia ti-o trag.Sa vedem cati vor mai ramane in reteaua lor de rahat.Asta era punctul lor forte.

Edited by narciso, 12 November 2018 - 19:21.


#12516
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
csf n-ai csf :)

#12517
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Vesti "bune" peste tot, nu doar la digi. La digi încă e bine. Vezi scumpirile telekom/upc/orange(înainte un abonamentuo minim Orange TV era 11 lei, acu' e 23), Vodafone e pe avarie de vreo 2 ani, a rămas doar marketingu' de ei. Singuri care mișcă pe mobil sunt digi și Telekom, pe fix doar digi mai mișcă. Și vor mai urma scumpiri. Și nu din cauza operatorilor, ci din cauza celor de la guvernare. Au crescut costurile pentru operatori, trebuie să-și scoată parleala de pe undeva, doar nu-și ONG-uri?
Sa nu uitam ca în ultimii ani Digi n-a crescut preturile deloc. De fapt când a crescut ultima data digi preturile ca eu nu-mi amintesc? Eu de când ma știu dau 24 de lei pentru cablu și tot 15 lei pentru o antena satelit(14.53 mai exact :D ). Între timp salariile au crescut, costurile cu extinderea au crescut(s-a investit mult în digi mobil).

View PostTaTa_RzV, on 12 noiembrie 2018 - 19:07, said:

vesti din ce in ce mai bune..


#12518
narciso

narciso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 18.03.2009

View Postheinz, on 12 noiembrie 2018 - 19:25, said:

Vesti "bune" peste tot, nu doar la digi. La digi încă e bine. Vezi scumpirile telekom/upc/orange(înainte un abonamentuo minim Orange TV era 11 lei, acu' e 23), Vodafone e pe avarie de vreo 2 ani, a rămas doar marketingu' de ei. Singuri care mișcă pe mobil sunt digi și Telekom, pe fix doar digi mai mișcă. Și vor mai urma scumpiri. Și nu din cauza operatorilor, ci din cauza celor de la guvernare. Au crescut costurile pentru operatori, trebuie să-și scoată parleala de pe undeva, doar nu-și ONG-uri?
Sa nu uitam ca în ultimii ani Digi n-a crescut preturile deloc. De fapt când a crescut ultima data digi preturile ca eu nu-mi amintesc? Eu de când ma știu dau 24 de lei pentru cablu și tot 15 lei pentru o antena satelit(14.53 mai exact Posted Image ). Între timp salariile au crescut, costurile cu extinderea au crescut(s-a investit mult în digi mobil).
Asta e problema lor.Eu mi-am onorat contractul cu ei , acum astept asta si de la ei.

#12519
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018

View Postheinz, on 12 noiembrie 2018 - 19:25, said:

Vesti "bune" peste tot, nu doar la digi. La digi încă e bine. Vezi scumpirile telekom/upc/orange(înainte un abonamentuo minim Orange TV era 11 lei, acu' e 23), Vodafone e pe avarie de vreo 2 ani, a rămas doar marketingu' de ei. Singuri care mișcă pe mobil sunt digi și Telekom, pe fix doar digi mai mișcă. Și vor mai urma scumpiri. Și nu din cauza operatorilor, ci din cauza celor de la guvernare. Au crescut costurile pentru operatori, trebuie să-și scoată parleala de pe undeva, doar nu-și ONG-uri?
Sa nu uitam ca în ultimii ani Digi n-a crescut preturile deloc. De fapt când a crescut ultima data digi preturile ca eu nu-mi amintesc? Eu de când ma știu dau 24 de lei pentru cablu și tot 15 lei pentru o antena satelit(14.53 mai exact :D ). Între timp salariile au crescut, costurile cu extinderea au crescut(s-a investit mult în digi mobil).
pai si e problema mea asta? Dar cum sa te apuci tu ca operator sa scoti toate minutele cu italia? Asa ceva..pot sa zic ca e cam bataie de joc.

#12520
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Preferați sa scumpeasca abonamentul?
Asta ar fi afectat toți abonații, nu doar pe cei ce au rude în Italia.

#12521
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
Mai degraba puneau o optiune speciala,cine avea nevoie o activa. dar asa parca prea se fac de cacao cu faza asta. Ba cu turcia, ba telekom germania nu mai, ba wind italia, acum au scos de tot italia. Pai asa? Pai voda imi da bonus 200 min internationale la 4 euro si ei care nu au nici macar sms-uri fac mofturi? :) adica inteleg sa nu dai 3000 de minute, dar tu scoti toate minutele? Jesus.

#12522
danutz06

danutz06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 27.10.2018
Ia sa vezi acum: nemultumire maxima dar rezilieri minime.
Deci nici acum cand poti rezila fara obligatii, tot nu e bine.
Daca va dau eu 50 de lei de caciula, promiteti ca reziliati?

Edited by danutz06, 12 November 2018 - 21:02.


#12523
TaTa_RzV

TaTa_RzV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,803
  • Înscris: 18.10.2018
E bn nu zic nu, doar ca e ciudat ca o companie asa mare sa isi de-a singura cu tesla-n c... :)

#12524
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,959
  • Înscris: 24.04.2013

View PostFuserisk, on 11 noiembrie 2018 - 19:43, said:

Exista abonament fara perioada contractuala minima la Digi? Parca stiu ca exista contra unei taxe...Serveste taxa aia ca avans la plata abonamentului sau este o suma suplimentara?

View Postpupama, on 11 noiembrie 2018 - 22:12, said:

Exista. Taxa este de 50 lei si reperezinta taxa configurare retea, suma nerambursabila.
Atentie ca la tarife mai apare ceva: tarif standard de 0,01EUR/minut+TVA pentru apelurile in retea, cu reducere 100% la abonamente incheiate pe perioada minima de 1 sau 2 ani. Deci eu inteleg ca la abonamente fara perioada minima nu beneficiezi de apeluri in retea gratuite. In timp, aceasta poate fi o chestiune mai costisitoare decat cei 50LEI dati o singura data, la inceput.

#12525
narciso

narciso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 18.03.2009

View Postdanutz06, on 12 noiembrie 2018 - 21:00, said:

Ia sa vezi acum: nemultumire maxima dar rezilieri minime.
Deci nici acum cand poti rezila fara obligatii, tot nu e bine.
Daca va dau eu 50 de lei de caciula, promiteti ca reziliati?
Esti avocatul rds ului? Ti se pare normal ce au facut ? Nu era mai bine sa reduca de la 3000 de minute la 500 minute , decat sa le rada de tot? Stii ca si la ora aceasta site ul nu a fost actualizat ?

#12526
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,437
  • Înscris: 08.06.2005

View PostTaTa_RzV, on 12 noiembrie 2018 - 20:53, said:

acum au scos de tot italia.
Nu de tot, inca include Digi Italia pentru cine are nevoie.

#12527
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 09.10.2009
Chestia asta cred ca e mai degrabă o mișcare ca să atragă clienții romani din afara către Digi Italia, decât ca sunt chetuieli mari. Probabil urmează Spania, unde de asemenea au rețeaua Digi Spania.

Edited by gestt, 13 November 2018 - 10:58.


#12528
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018
Eu am o bunica de 85 de ani, cu patru clase ce știe să-mi răspundă la apeluri vocale/video pe Whatsapp... In Italia nu e net suficient la cartele preplătite?! Eu fac fata cu Optim 2 de ani de zile; n-am depășit cele 200 minute niciodată. DO2= nelimitat pt mine
LE
Azi cred că mă duc să-mi mai fac un DO2 pentru OLX și alte situații

Edited by Fuserisk, 13 November 2018 - 12:13.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate