Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Vacanta Antalya 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#73
rocksy25

rocksy25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 25.06.2007

View Postkoder, on 23rd February 2010, 16:11, said:

In Voyage Sorgun lucurile sunt mai asezate....

Insa si aici avem bungalowuri-main building si inca o caldire insa aici Main Buildingul e e impartit in Hotel Standard Land View, Hotel Standard Sea View si Hotel Family Room. Din cate stiu nu au fost probelme cu camerele si distributia lor.

Pe site poti gasi si tipurile de camere cu scheme.

Multumesc frumos pentru informatie.

Roxana

#74
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Daca ai stat langa piscina de relaxare a fost main building 2

#75
florin-cj

florin-cj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 09.02.2007

View Postkoder, on 19th February 2010, 10:12, said:

Barut are o sectiune special dedicata pt camerele de tip family.Family-urile din Voyage sunt in zona de club-bungalow-uri.

Plaje e super fina in Lara, mai buna ca cea din Belek.
    



     Am rezervat Barut Lara, Small Residence , 10-17 iulie din Cluj , 2 adulti si 2 copii intre 2-15,99 ani
         la pretul de  2.381 euro , fara taxe de Aeroport.
       Big Residence , cu 117 euro mai mult  este pe Stop Sales in acea perioada.

#76
simov

simov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 06.03.2008

View Postkoder, on 27th February 2010, 11:26, said:

Daca ai stat langa piscina de relaxare a fost main building 2

scuze , ai dreptate. oricum a fost.ok

#77
cristeacalin

cristeacalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.05.2009
Salutare   ....

Am tot cautat ceva pareri , opinii despre hotelul GRAND CORTEZ RESORT , alanya  ,  insa nu am gasit nimic . Poate ma ajuta si pe mine cineva ,urmeaza sa semnez un contract .... mersi anticipat ..

Sper ca m-am incadrat bine aici ... sunt cam nou in ce priveste forum-urile    :rolleyes:

#78
giovi_buru

giovi_buru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 17.03.2008

View Postflorin-cj, on 5th March 2010, 11:52, said:

Am rezervat Barut Lara, Small Residence , 10-17 iulie din Cluj , 2 adulti si 2 copii intre 2-15,99 ani
         la pretul de  2.381 euro , fara taxe de Aeroport.
       Big Residence , cu 117 euro mai mult  este pe Stop Sales in acea perioada.

am o intrebare: Barut Lara are aceleasi servicii ca Royal Wings? M-ar interesa anul acesta. Multumesc

#79
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Salut

Am scris un review despre Barut Lara pe Oferte Turcia 2010. Da are servicii comparabile cu Royal Wings daca nu o idee mai bune (insa nu are aqualand la fel la la RW)

#80
florin-cj

florin-cj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 09.02.2007

View Postgiovi_buru, on 25th March 2010, 19:09, said:

am o intrebare: Barut Lara are aceleasi servicii ca Royal Wings? M-ar interesa anul acesta. Multumesc



  La Royal Wings nu am fost, in 2007 am stat la Kervansaray Lara camera spre  Batut  Lara.
       La Kervansaray era inghesuiala peste tot ,trezit dimineata la 7 pentru ocupat sezlong pe plaja , tot timpul era ca intr-un furnicar. La Barut nu se vedea asa ceva la piscine sau pe plaja, emana o senzatie de liniste, relaxare..
       La Barut apartament de aprox. 65mp ,este mai ieftin decat Family room la Royal care ,din ce am studiat, este mai animat pentru copii.
   Depinde fiecare ce isi doreste de la concediu. Oricare dintre ele este o alegere Super...

#81
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006
Va rog sa-mi spuneti daca hotelurile de 3* din Turcia (zona Alanya-Antalya-Kemer) sunt curate.
Nu ma intereseaza facilitati deosebite. Am vazut ca nu se discuta decat despre 4*-5*.
Am de gand sa fiu plecat mai tot timpul in excursii optionale sau sa bantui prin zona.In camera voi sta doar peste noapte si voi pleca dimineata. Deasemenea ma intereseaza sa fie doar mic-dejun eventul cina.
Multumesc

Edited by ryky, 27 March 2010 - 18:44.


#82
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Postryky, on 27th March 2010, 18:18, said:

Va rog sa-mi spuneti daca hotelurile de 3* din Turcia (zona Alanya-Antalya-Kemer) sunt curate.
Nu ma intereseaza facilitati deosebite. Am vazut ca nu se discuta decat despre 4*-5*.
Am de gand sa fiu plecat mai tot timpul in excursii optionale sau sa bantui prin zona.In camera voi sta doar peste noapte si voi pleca dimineata. Deasemenea ma intereseaza sa fie doar mic-dejun eventul cina.
Multumesc


Alege un hotel de 4 stele eventual din Antalya ca sa poti sa ai flexibilitate si sa vezi cat mai multe.Mai nimeni nu are curajul sa recomande 3 stele desi ma gandesc si revin cu ateva sugestii.

#83
Kpaxian

Kpaxian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 16.04.2004
Despre Saphir Resort & Spa 5* din Okurcalar, ALANYA ce parere aveti? Am facut rezervare pentru 7 zile incepand din data de 8 iunie (2 adulti si un copil de 4 ani). Am inteles ca este deschis de doar 3 ani si nu am gasit informatii suficiente.

#84
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View PostKpaxian, on 27th March 2010, 20:26, said:

Despre Saphir Resort & Spa 5* din Okurcalar, ALANYA ce parere aveti? Am facut rezervare pentru 7 zile incepand din data de 8 iunie (2 adulti si un copil de 4 ani). Am inteles ca este deschis de doar 3 ani si nu am gasit informatii suficiente.
De obicei intrebarea asta se pune inainte de a face rezervarea(: :)

#85
Kpaxian

Kpaxian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 16.04.2004
m-am informat in prealabil...si parea ok,  doar din review-urile de pe internet, dar poate cei de aici stiu mai multe. Orice informatie este binevenita.

#86
minnie2007

minnie2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 01.09.2008

View Postryky, on 27th March 2010, 18:18, said:

Va rog sa-mi spuneti daca hotelurile de 3* din Turcia (zona Alanya-Antalya-Kemer) sunt curate.
Nu ma intereseaza facilitati deosebite. Am vazut ca nu se discuta decat despre 4*-5*.
Am de gand sa fiu plecat mai tot timpul in excursii optionale sau sa bantui prin zona.In camera voi sta doar peste noapte si voi pleca dimineata. Deasemenea ma intereseaza sa fie doar mic-dejun eventul cina.
Multumesc
   Mai bine inchiriaza un apartament de pe holidayrentals.co.uk.Gasesti la 200-300 euro/saptamana.Noi am stat anul trecut la Fethyie intr-un apartament foarte frumos, cu trei dormitoare si am platit 500 euro.

#87
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Postryky, on 27th March 2010, 18:18, said:

Va rog sa-mi spuneti daca hotelurile de 3* din Turcia (zona Alanya-Antalya-Kemer) sunt curate.
Nu ma intereseaza facilitati deosebite. Am vazut ca nu se discuta decat despre 4*-5*.
Am de gand sa fiu plecat mai tot timpul in excursii optionale sau sa bantui prin zona.In camera voi sta doar peste noapte si voi pleca dimineata. Deasemenea ma intereseaza sa fie doar mic-dejun eventul cina.
Multumesc


Ca si hoteluri de 4 stele:

Kemer
AKKA Claros
Viking Nona

Antalya
Golden Falcon

Side-Alanya

Antique Roman Palace/ din categoria "bun si ieftin" si e posibil sa gasesti si ceva oferte speciale


Ca si hoteluri de 3 stele in Alanya


Aska Cleopatra
Artemis Pincess

In Side:
Club Vega

#88
Kpaxian

Kpaxian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 16.04.2004
Despre Saphir Resort & Spa 5* din Okurcalar, ALANYA nu stie nimeni nimic?

#89
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009
Salut,

Ma duc in vacanta vara asta la un hotel in zona Belek. Intrebarea mea este: exista transport direct ( autobuz/ maxi taxi) catre orasul Antalya sau trebuie luat taxiul?

Multumesc anticipat,

#90
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Daca planuiesti sa vezi Antalya poti sa:

inchiriezi o masina
mergi intr-un tur cultural al orasului cu un ghid in limba romana acreditat
sa iei un taxi insa nu prea e de recomandat fiindca o sa iti ceara bani destui de multi (chiar si 100 de E sa te plimbe pentru cateva ore prin Antalya)
sa apelezi la transportul in comun insa microbuzele spre Antalya te lasa in zona Meydan si exista riscul sa pierzi foarte mult timp pana dai de centru si mai apoi de restul obiectivelor- vorbim de un oras cu o populatie de aproape 2 milioane de locuitori.Depinde foarte mult de ce vrei sa faci in Ayt si totodata depinde la ce hotel vii in Belek.Daca vii la un hotel localizat in zona Bogazkent ca sa ajungi in Antalya trebuie sa schimbi mai multe microbuze.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate