Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Vacanta Antalya 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#1
tppa

tppa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.01.2010
Salutare la toata lumea.
Anul asta vreau sa merg in Antalya cu masina(pauza o noapte).
Anul trecut am fost in Kusadasi la hotel Batihan si a fost ok.
Care este cel mai bun si scurt traseu Bucuresti - Antalya si daca are cineva informatii despre HOTEL ALAIYE RESORT & SPA 5* / ALANYA ?

      Multumesc.

#2
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Cauta bine forum si totodata in sectiunea Transport ieftin si bun! Vei gasi cu siguranta raspuns la intrebarile tale de aici.

#3
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
uite un hotel ieftin, frumos, cu tobogane si vegetatie in antalya - kemer : http://www.armaresor.../tr/geleri.html

#4
relu17

relu17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 21.12.2003
Aici mergem noi. Este  mai scump, (530Euro, 7 nopti din 15 iunie,pt 2 persoane si copil de 6 ani), dar conditiile bune si ultra all inclusive.
Limak Limra

#5
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Relu17 este mai scump comparat cu ce?


Pt 75 de Euro pe zi cu intreaga familie te cazezi,mananci super bine, te relaaxezi intr-un hotel OK si chiar metita. Stii ca un hotel de 3 stele bun (NH Hotel) din Bucuresti e cam 90 E pe noaptea fara nici macar micul dejun.

Vacanta placuta si sa te bucuri la maxim fiindca ai prins un deal bun indiferent de unde l-ai luat.(net  sau agentie)

#6
relu17

relu17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 21.12.2003
Este mai scump ca si Arma Resort comparand preturile agentiei de unde am cumparat noi. Stiu ca in Romania hotelul la care am eu rezervare nu il gasesc fara 800Euro, in afara de faptul ca as fi prieten sau ruda cu un patron de agentie :D.

#7
daidai

daidai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 27.04.2007

View Postrelu17, on 31st January 2010, 08:00, said:

Este mai scump ca si Arma Resort comparand preturile agentiei de unde am cumparat noi. Stiu ca in Romania hotelul la care am eu rezervare nu il gasesc fara 800Euro, in afara de faptul ca as fi prieten sau ruda cu un patron de agentie :D.

Pai atunci o dai din cola-n fanta(cum ii place lui rott sa spuna)...ce ne intereseaza pe noi de rudele sau pilele tale,sau ne intereseaza daca ne faci si noua rost de bilete "de tratament",subventionate, cum ai tu.
Oricum vezi pe unde te cazeaza turcaletii, daca imi amintesc bine anul trecut au fost probleme pe acolo.

Edited by daidai, 31 January 2010 - 11:44.


#8
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Postdaidai, on 31st January 2010, 11:40, said:

Pai atunci o dai din cola-n fanta(cum ii place lui rott sa spuna)...ce ne intereseaza pe noi de rudele sau pilele tale,sau ne intereseaza daca ne faci si noua rost de bilete "de tratament",subventionate, cum ai tu.
Oricum vezi pe unde te cazeaza turcaletii, daca imi amintesc bine anul trecut au fost probleme pe acolo.

Daidai vrea umpic sa te puna in garda:) la Limak Limra exista si un complex numit Limra Park si e in acelasi hotel dar peste drum de starada principala departe de tot ce inseamna hotel.

#9
daidai

daidai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 27.04.2007

View Postkoder, on 31st January 2010, 11:50, said:

Daidai vrea umpic sa te puna in garda:) la Limak Limra exista si un complex numit Limra Park si e in acelasi hotel dar peste drum de starada principala departe de tot ce inseamna hotel.

Edited by daidai, 31 January 2010 - 12:23.


#10
relu17

relu17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 21.12.2003
Pai ca sa fie clar nu am pile sau rude, pur si simplu am rabdare sa caut cea mai buna oferta la banii respectivi. Acum in legatura cu Park, gradina,  sau ce anexa o sa fie, ramane sa ma descurc la fata locului. Vorba Cezarului, zarurile au fost aruncate.

#11
daidai

daidai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 27.04.2007

View Postrelu17, on 31st January 2010, 18:53, said:

Pai ca sa fie clar nu am pile sau rude, pur si simplu am rabdare sa caut cea mai buna oferta la banii respectivi. Acum in legatura cu Park, gradina,  sau ce anexa o sa fie, ramane sa ma descurc la fata locului. Vorba Cezarului, zarurile au fost aruncate.

Multa  bafta, distractie placuta si sa te intorci de acolo foarte multumit(asta ne-o dorim cu totii)...nu uita te duci in vacanta nu in inspectie

#12
ioanaparty

ioanaparty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.01.2010
Pentru cei interesati de Antalya (avion sau individual), va recomand si eu un hotel nou (s-a deschis in iulie 2008) la care am fost anul trecut. E in stil thailandez, meniu foarte variat, plaja superba, fina...piscina mare. E foarte ok si pt familiile cu copii...dar mai bine va dau linkul.

http://www.****.ro/H...-HOTELS-And-SPA  :thumbup:

Il gasiti doar prin touroperatorul ****a (www.********a.ro )si prin agentiile revanzatoare.

Una din regulile acestui forum INTERZICE reclama. N-as vrea sa se mai repete.

Edited by ferrellroo, 15 May 2010 - 23:21.


#13
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
:curse: Ioana reclama pe fata pentru F****a!!

E chiar asa de bun Siamul ca sa il promovezi cu surle si trambite? Ajunge lumea la Siam si dupa vin tot la tine sa se planga...

Nu prea e ok ce faci! Poti sa ajuti oamenii fara sa urci in al noulea cer o  agentie.Daca oferta ta e chiar buna oamenii te vor cauta. Asa e mult mai fairplay! Nu?

Pe tripadvisor un turist zice  de Siam "It was my worse holiday ever. We have changed 3 rooms, the toilet had some leakage making the room smell like hell"

Hai sa nu mintim poporul cu calculatorul!

Edited by Greuceanu, 03 February 2010 - 10:38.


#14
ioanaparty

ioanaparty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.01.2010

View Postkoder, on 2nd February 2010, 17:19, said:

:curse: Ioana reclama pe fata pentru Fibula!!

E chiar asa de bun Siamul ca sa il promovezi cu surle si trambite? Ajunge lumea la Siam si dupa vin tot la tine sa se planga...

Nu prea e ok ce faci! Poti sa ajuti oamenii fara sa urci in al noulea cer o  agentie.Daca oferta ta e chiar buna oamenii te vor cauta. Asa e mult mai fairplay! Nu?


  Sorry, nu voiam decat sa ajut, pentru ca nu se gaseste in alta parte...si sa nu caute ca nebunii. My mistake!

#15
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
SIAM asta e unul dintre cele mai jegoase hoteluri din antalya ! si nu e doar parerea mea ! iar tu ioana vezi ca scrii de pe mai multe clone facind acelasi lucru ! mai departe e treaba moderatorilor !

#16
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009
A fost cineva in zona Cirali (Olympos)? Am vazut niste imagini absolut superbe si am vrea sa ne confirme cineva ca se afla in zona respectiva.

#17
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Postchrismo, on 4th February 2010, 00:23, said:

A fost cineva in zona Cirali (Olympos)? Am vazut niste imagini absolut superbe si am vrea sa ne confirme cineva ca se afla in zona respectiva.

Am fost de numeroase ori acolo, locul e frecventat de englezi si australieni si daca vrei iti recomand si o cazare super faina in zona:) Da un PM

Incoveninient: plaja cu pietre mari(m-am zgariat bine)
Avantaje: cazare in casute in copaci, macare ieftina, atmosfera placuta seara,peisaj de vis

#18
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

View Postkoder, on 4th February 2010, 01:29, said:

Am fost de numeroase ori acolo, locul e frecventat de englezi si australieni si daca vrei iti recomand si o cazare super faina in zona:) Da un PM

Incoveninient: plaja cu pietre mari(m-am zgariat bine)
Avantaje: cazare in casute in copaci, macare ieftina, atmosfera placuta seara,peisaj de vis

Ti-am dat mesaj pe PM, dar ceea ce intreb acum poate sa foloseasca tot romanu'. Stii cumva, Chimera e departe de localitate si se poate vizita si seara, cand probabil e mai spectaculos? In plus, am citit ca in apropiere e o telecabina care te duce pe muntele Tahtali. E departe? Si o ultima intrebare: Cirali se identifica cu Olympos sau nu sunt chiar acelasi lucru?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate