Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Vacanta Antalya 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
242 replies to this topic

#55
coliver

coliver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 08.01.2009
Salut , as dori si eu o recomandare pentru un hotel in zona Antalya , de preperat Lara, Belek, Side dar nu exclud din start nici Kemer.
Suntem 2 adulti si un pusti de 7 ani si am vrea un resort cu plaja buna (nu neaparat nisip foarte fin dar nici numai pietre),cu  ceva activitati pentru cel mic (un miniclub , macar 2-3 tobogane nu neaparat aquapark) ,iar servicile sa fie cat mai bune.
Am vrea sa plecam dupa 12 iunie (pt. 7-10 zile  ) iar bugetul in care vreau sa ma incadrez este de aprox. 2000  euro cu tot cu taxe de aeroport.
Am mai fost in TR la Delphin Palace in Lara si am fost foarte multumiti dar acum acolo preturile sunt foarte mari si nu ne mai permitem, deci daca stiti ceva macar asemanator v-as fi recunoscator.
Va multumesc anticipat.

#56
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Asemanator mai greu:) insa daca vreti ati putea incerca sa alegeti tot un hotel din lantul Delphin, respectiv Delphin de Lux din Alanya

Alte variante in Lara:
Baia
Rixos Lares:) proaspat renovat
Titanic

Ma mai gandesc si peste cateva ore va mai dau cateva variante de studiat.

#57
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postkoder, on 17th February 2010, 17:52, said:

Asemanator mai greu:) insa daca vreti ati putea incerca sa alegeti tot un hotel din lantul Delphin, respectiv Delphin de Lux din Alanya

Alte variante in Lara:
Baia
Rixos Lares:) proaspat renovat
Titanic

Ma mai gandesc si peste cateva ore va mai dau cateva variante de studiat.
mai las-o jos cu panaramele alea de delfini....bleah

#58
coliver

coliver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 08.01.2009

View Postkoder, on 17th February 2010, 17:52, said:

Asemanator mai greu:) insa daca vreti ati putea incerca sa alegeti tot un hotel din lantul Delphin, respectiv Delphin de Lux din Alanya

Alte variante in Lara:
Baia
Rixos Lares:) proaspat renovat
Titanic

Ma mai gandesc si peste cateva ore va mai dau cateva variante de studiat.
Multumesc koder , la Delphin de Lux m-am gandit si eu dar are 2 dezavantaje : am vazut poze cu plaja si e numai pietre iar transferul de la aeroport am inteles ca dureaza destul de mult.
Rixos Lares imi place din ce am vazut dar nu am gasit nicaieri sa aiba gratuitate pentru copil peste 6 ani si atunci nu cred ca ma incadrez in pret.
Astept cu interes daca gasesti ceva variante sa ma incadrez in bani.

#59
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Intr-un fel sau altul daca omul s-a simtit bine de Delphin...Eu am intalnit si romani care erau luati cu limuzina de la aeroport si transferati la Delphin.Stiu nu prea merita urcate in slavi insa intr-un fel sau altul au succes. Oricum decizia ii apartine in totalitate.Lantul Delphin are o politica de fidelizare si daca revii la ei incearca sa fie mai atenti si sa iti ofere ceva in plus. Acelasi sistem functioneaza si la Papillon.




View Postcoliver, on 17th February 2010, 18:53, said:

Multumesc koder , la Delphin de Lux m-am gandit si eu dar are 2 dezavantaje : am vazut poze cu plaja si e numai pietre iar transferul de la aeroport am inteles ca dureaza destul de mult.
Rixos Lares imi place din ce am vazut dar nu am gasit nicaieri sa aiba gratuitate pentru copil peste 6 ani si atunci nu cred ca ma incadrez in pret.
Astept cu interes daca gasesti ceva variante sa ma incadrez in bani.

Te incadrezi cu un EB de 20% insa pentru un sejur de 7 zile.Sa inteleg ca vrei mai mult 10 zile?

#60
coliver

coliver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 08.01.2009
Eu as vrea si o luna daca s-ar putea :D dar bugetul e doar 2000 max. 2200 pentru hotel+avion+taxe.
In principiu as vrea 10 zile dar decat sa merg la un hotel prost cu putine facilitati mai bine 7 zile la unul mai bun.

#61
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Pt 10 zile ar cam trebui sa te trimitem in Alanya  din pacate la un hotel de pe sosea si nu prea vrei asta.Asa e?


Daca iti plac plajele cu nisip atunci alege Lara. Te incadrezi la multe din hoteluri inclusiv Royal Wings.

#62
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postkoder, on 17th February 2010, 19:55, said:

Intr-un fel sau altul daca omul s-a simtit bine de Delphin...Eu am intalnit si romani care erau luati cu limuzina de la aeroport si transferati la Delphin.Stiu nu prea merita urcate in slavi insa intr-un fel sau altul au succes. Oricum decizia ii apartine in totalitate.Lantul Delphin are o politica de fidelizare si daca revii la ei incearca sa fie mai atenti si sa iti ofere ceva in plus. Acelasi sistem functioneaza si la Papillon.






Te incadrezi cu un EB de 20% insa pentru un sejur de 7 zile.Sa inteleg ca vrei mai mult 10 zile?
inainte sa le spui ca papioanele au sistem de fidelizare spune le ca nu dau aer cond  ! e mai important !

#63
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Am zis de AC pe forum ca raspuns la subiectul Hotel Papillon Zeguma - Belek.

#64
alinusha

alinusha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 18.06.2007

View Postcoliver, on 17th February 2010, 18:53, said:

Multumesc koder , la Delphin de Lux m-am gandit si eu dar are 2 dezavantaje : am vazut poze cu plaja si e numai pietre iar transferul de la aeroport am inteles ca dureaza destul de mult.
Rixos Lares imi place din ce am vazut dar nu am gasit nicaieri sa aiba gratuitate pentru copil peste 6 ani si atunci nu cred ca ma incadrez in pret.
Astept cu interes daca gasesti ceva variante sa ma incadrez in bani.
vezi daca te incadrezi la club voyage belek este un hotel foarte bun ,are aqua park,luna park intrarea in apa este f lina si plaja este foarte foarte frumoasa cu mult mai frumoasa ca cea din lara ...zic eu...dar acum vezi daca te incadrezi la banuti stiu ca undeva ca si pret la nivelul delphinilor din lara ...aaaaa si am uitat animatia este foarte buna comparativ cu a delphinilor.... :thumbup:
succes

#65
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
La Voyage in conditiile in care iei o camera in Main Building sea view care sare lejer de 2400.

Mai au varianta de bungalow-uri si de camere land view dar....apar si riscurile sa sfarsesti in cladirea dinaintea receptiei unde lucrurile nu sunt prea roz.

Da cu Sea view merita hai si cu bungalow dar la Land view ma abtin!

#66
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 15.02.2005
Mare help pls

Noi "estem" 4 fam cu 4 pitici care plecam la RW.
ei bine, azi ne-au anuntat ca ar mai dori sa vina inca 2 fam cu noi, dar fiind din orase mici , (jud Artad) m-au mandatat pe mine sa le gasesc excursia. Evident in aceeasi per cu noi
Deci astept oferta
Per 10-17 iul
RW, 2 fam, (1-2adulti; 1-2+1 copil 6 ani)
plecare avion TM

multam cu anticipatie

#67
florin-cj

florin-cj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 09.02.2007

View Postkoder, on 17th February 2010, 21:58, said:

La Voyage in conditiile in care iei o camera in Main Building sea view care sare lejer de 2400.

Mai au varianta de bungalow-uri si de camere land view dar....apar si riscurile sa sfarsesti in cladirea dinaintea receptiei unde lucrurile nu sunt prea roz.

Da cu Sea view merita hai si cu bungalow dar la Land view ma abtin!
  

    
               Am citit  review-urile celor care au fost la Voyage Belek , multi reclamau faptul ca la Receptie nu le dadeau tipul de camera care era  trecut pe voucher, nu se putea comunica in engleza ,stafful si animatorii vorbeau in turca si rusa.Cum se procedeaza intro astfel de situatie daca ghidul a plecat mai departe ?
        Procentul de turisti turci era , in unele perioade , spre 30%  de ce aleg acest hotel ? (pura curiozitate )


           Camerele family room din Main Building pot sa fie si in cladirea dinaintea Receptiei ? La 2684 euro cu E.B. de 25% inclus , fara taxe de Aeroport , pentru 3 adulti si 1 copil din 10 iulie  parca nu ai avea nevoie de surprize neplacute.....


        Oscilez  intre Barut Lara, R.W. si Voyage Belek

#68
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Florin hai sa iti explic ce s-a intamplat la Voyage Belek.

Ei au trei cladiri din care 2 maricele si una mai micutza langa receptie plus bungalow-urile. In primul an de la deschidere doar caldirea cea mai mare in care se alfa si restaurantul era Main Building dupa care in al doilea an le-au rebotezat chiar si pe planurile hotelului.Main Building 1, Main Building 2 de langa piscina de relaxare si Main Building 3.

Apoi au zis ca ei vand cu precadere camere runned by reception adica rezervi o camera in main building insa receptia se ocupa de distributie. LA orice hotel nu se rezerva camera 202 ci o camera avand caracteristicile x, y si z.

Pe voucher aparea mentionat Main Building si de aici apareau probleme fiindca receptia putea sa iti dea camera in main building3 si automat lumea nu avea cum sa fie multumita.

Voyage Blk e ok daca iei de la inceput camera cu Seaview. E adevarat, din toate hotelurile din Belek receptia de la Voyage e destul de dificila.

AI doua alternative net superioare: Barut-ul si RW.


O zi frumoasa!

#69
florin-cj

florin-cj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 09.02.2007

View Postkoder, on 19th February 2010, 09:45, said:

Florin hai sa iti explic ce s-a intamplat la Voyage Belek.

Ei au trei cladiri din care 2 maricele si una mai micutza langa receptie plus bungalow-urile. In primul an de la deschidere doar caldirea cea mai mare in care se alfa si restaurantul era Main Building dupa care in al doilea an le-au rebotezat chiar si pe planurile hotelului.Main Building 1, Main Building 2 de langa piscina de relaxare si Main Building 3.

Apoi au zis ca ei vand cu precadere camere runned by reception adica rezervi o camera in main building insa receptia se ocupa de distributie. LA orice hotel nu se rezerva camera 202 ci o camera avand caracteristicile x, y si z.

Pe voucher aparea mentionat Main Building si de aici apareau probleme fiindca receptia putea sa iti dea camera in main building3 si automat lumea nu avea cum sa fie multumita.

Voyage Blk e ok daca iei de la inceput camera cu Seaview. E adevarat, din toate hotelurile din Belek receptia de la Voyage e destul de dificila.

AI doua alternative net superioare: Barut-ul si RW.


O zi frumoasa!


  
       Multumesc pentru raspuns  , la Family room unde ne incadram noi nu este optiunea seaview  , sau nu am gasit eu. Voyage Belek are un mare plus intrarea lina  in apa marii fata de Barut si R.W. .Trebuie sa gasesc o varianta care sa-i multumeasca pe toti 2 familii cu cate 2 copii fiecare - 2 de 15 ani unu 9 ani unu 5 ani.

#70
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Barut are o sectiune special dedicata pt camerele de tip family.Family-urile din Voyage sunt in zona de club-bungalow-uri.

Plaje e super fina in Lara, mai buna ca cea din Belek.

#71
rocksy25

rocksy25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 25.06.2007
koder, multumesc pentru precizarea facuta vis-a-vis de Voyage belek. imi poti spune te rog daca acelasi lucru se intampla si la Voyage Side?

Roxana

#72
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
In Voyage Sorgun lucurile sunt mai asezate....

Insa si aici avem bungalowuri-main building si inca o caldire insa aici Main Buildingul e e impartit in Hotel Standard Land View, Hotel Standard Sea View si Hotel Family Room. Din cate stiu nu au fost probelme cu camerele si distributia lor.

Pe site poti gasi si tipurile de camere cu scheme.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate