Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Resorturi vs. Cluburi

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,086
  • Înscris: 07.07.2006
Din definitia data de tine. Resort = luxos. Cel putin e singura deosebire care reiese din mesajele tale dintre resort si club.

Am inteles ca subiectul e: avantaje si dezavantaje, sfaturi, preferinte etc. As fi vrut sa aflu avantaje si dezavantaje, ceea ce ar fi foarte la subiect. N-am fost niciodata in Turcia, m-a frapat distinctia facuta intre resorturi si cluburi (si nu numai pe mine), si ar fi fost interesant sa aflu mai multe.

#20
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,414
  • Înscris: 30.04.2008
Resort nu este = luxos, cum dealtfel exista si Cluburi (de vacanta) Luxoase. La modul general cluburilor este greu sa le dai o definitie, majoritatea lor avind un tip de concept specific clubului din care face parte, de unde si denumirea de club.

Intradevar in acest topic eu am intrebat țintit, facănd referire la un anumit tip de resort, si un anumit tip de cluburi din Turcia, si anume Resorturile Luxoase (preferate de turistii rusi) vs. Cluburile de vacanta (preferate de turistii germani), in dorinta de a afla si parerea colegilor care au fost in cele doua tipuri de locatii in Turcia, nu doar in baza review-urilor citite pe diferite site-uri, unde am inteles ca diferenta majora intre cele doua tipuri de locatii sunt ca;
- in anumite resorturi luxoase din Turcia unde predominant sunt turisti rusi, unii turisti se plingeau de figuranti si chiar de betivi, si de faptul ca personalul, programele de divertisment, si animatorii din kids club vorbesc predominant rusa si putin engleza, multi din animatori fiind chiar rusi.
- in anumite cluburi de vacanta din Turcia predominant sunt turisti germani, austrieci, olandeji, etc, predominante fiind familiile cu copii, iar personalul, programele de divertisment, si animatorii din kids club vorbesc predominant germana si ceva engleza, majoritatea animatorilor fiind chiar nemti.

Edited by w140, 28 January 2010 - 20:25.


#21
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
w140 am sa-ti spun doua lucruri:

1. bati campii! nici tu nu stii despre ce vorbesti sau ce vrei sa spui!

2. esti obsedat de rusi si de nemti, sau esti fan al uneia din natiuni si vrei sa vezi cum reactioneaza populatia. Nimic din ce ai scris nu are legatura cu avantaje sau dezavantaje, si nici macar o definitie proprie nu ai fost in stare sa dai. Deci, bati campii!

Propun administratorilor sa-ti inchida thread-ul, e pierdere de timp pentru cei care cauta informatii adevarate!  :thumbup:

#22
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,414
  • Înscris: 30.04.2008
Multă lume năcăjită pe lumea asta.

Edited by w140, 31 January 2010 - 03:13.


#23
DUKE1

DUKE1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 16.07.2008

View Postzugry, on 30th January 2010, 20:02, said:

w140 am sa-ti spun doua lucruri:

1. bati campii! nici tu nu stii despre ce vorbesti sau ce vrei sa spui!

2. esti obsedat de rusi si de nemti, sau esti fan al uneia din natiuni si vrei sa vezi cum reactioneaza populatia. Nimic din ce ai scris nu are legatura cu avantaje sau dezavantaje, si nici macar o definitie proprie nu ai fost in stare sa dai. Deci, bati campii!

Propun administratorilor sa-ti inchida thread-ul, e pierdere de timp pentru cei care cauta informatii adevarate!  :thumbup:
perfect de acord cu 1. si finalul de la 2. si valabil si pentru toti care "au fost acolo" .ro ;)

#24
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,414
  • Înscris: 30.04.2008

View PostDUKE1, on 31st January 2010, 18:57, said:

perfect de acord cu 1. si finalul de la 2. si valabil si pentru toti care "au fost acolo" .ro ;)
Foarte interesant acest al tău prim post (mesaj) pe Forumul Softpedia.

Edited by w140, 31 January 2010 - 21:20.


#25
need_alex

need_alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 03.04.2007

View PostDUKE1, on 31st January 2010, 18:57, said:

perfect de acord cu 1. si finalul de la 2. si valabil si pentru toti care "au fost acolo" .ro ;)

Ce reclama frumoasa. Cu cat te plateste Cornel?

#26
DUKE1

DUKE1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 16.07.2008

View Postw140, on 31st January 2010, 21:03, said:

Foarte interesant acest al tău prim post (mesaj) pe Forumul Softpedia.
Fără a intra în polemică cu tine părerea mea ramâne neschimbată. Topicul tău nu are nici o relevanță și nu cred că interesează pe cineva.
Citesc demult aici toate informațiile despre Turcia iar modificarea lor și spargerea în diverse topicuri la îndemâna oricui m-a făcut sa postez acest mesaj.
Formatul "vechi" mi-a oferit informațiile minimale pentru un sejur fără probleme în anul 2009 în Antalya, oricum mult mai multe decât cele postate pe siteul la care sunt acuzat că fac reclamă  :confuzzled: Și nici măcar nu m-ai plătit.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate