Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 

alergie la frig

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
kirana

kirana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.01.2010
Sunt diagnosticata din 2005 cu alergie la frig.Pana acum am facut 3 ture de tratament la alergolog, am luat continuu aerius dimineata si telfast seara, sau am mai schimbat cu zyrtec.Cand a aparut, boala, faceam edeme pe piele...acum nu mai fac...am senzatie de frig si ma simt rau.Dar de anul acesta,nu mai a chiar asa usor.Se pare ca nici in casa la 24 de grade si imbracata bine nu mai pot sta.Am senzatia de frig mereu.Am fost chiar mai rau in decembrie, dar dupa o tura de prednison mi-e un picut mai bine...dar mi-e teama sa nu fac iarasi crize de frig, si afara e ger, nu pot pleca la nici un spital.Cortizon nu mai pot face pentru ca am devenit intre timp si hiertensiva.Stie cineva, vre-un medic pe aici daca se poate face ceva la noi in tara, sau afara?

Edited by kirana, 21 January 2010 - 18:02.


#2
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009
Muta-te in California.
ON:Chiar exista alergie la frig?

#3
valentyn92

valentyn92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.01.2010

 kirana, on 21st January 2010, 19:01, said:

Sunt diagnosticata din 2005 cu alergie la frig.Pana acum am facut 3 ture de tratament la alergolog, am luat continuu aerius dimineata si telfast seara, sau am mai schimbat cu zyrtec.Cand a aparut, boala, faceam edeme pe piele...acum nu mai fac...am senzatie de frig si ma simt rau.Dar de anul acesta,nu mai a chiar asa usor.Se pare ca nici in casa la 24 de grade si imbracata bine nu mai pot sta.Am senzatia de frig mereu.Am fost chiar mai rau in decembrie, dar dupa o tura de prednison mi-e un picut mai bine...dar mi-e teama sa nu fac iarasi crize de frig, si afara e ger, nu pot pleca la nici un spital.Cortizon nu mai pot face pentru ca am devenit intre timp si hiertensiva.Stie cineva, vre-un medic pe aici daca se poate face ceva la noi in tara, sau afara?


             chiar nu am auzit despre asta , senzatii de frig mai am si eu dar nu tot timpul

#4
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,715
  • Înscris: 11.01.2005
Ai incercat sa faci sport ? Orice fel de sport numai sa transpiri. Cam care este temperatura apei in care faci baie, pe care o condiseri portivita si in care nu ti-e frig ?
Fiecare individ are o toleranta diferita la schimbarile de temperatura.

Edited by vladut_v, 21 January 2010 - 18:34.


#5
kirana

kirana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.01.2010

 vladut_v, on 21st January 2010, 18:32, said:

Ai incercat sa faci sport ? Orice fel de sport numai sa transpiri. Cam care este temperatura apei in care faci baie, pe care o condiseri portivita si in care nu ti-e frig ?
Fiecare individ are o toleranta diferita la schimbarile de temperatura.
Sa stii ca din decembrie...transpir continuu...ma schimb din ora in ora ...sunt moarta de somn, de 2 luni.......nu se stie de ce.........apa la baie nu am masurat-o...dar e destul de fierbinte...40 si de grade.....

#6
14-sexy-anuk

14-sexy-anuk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,821
  • Înscris: 02.10.2008

 kirana, on 2nd February 2010, 19:10, said:

Sa stii ca din decembrie...transpir continuu...ma schimb din ora in ora ...sunt moarta de somn, de 2 luni.......nu se stie de ce.........apa la baie nu am masurat-o...dar e destul de fierbinte...40 si de grade.....
sa stii k si eu am observat ca am alergie la frig,la mine se manifesta prin mancarimi pe picioare si pe maini,si e f neplacuta senzatia,noaptea dorm cu sosete si imi vine sa imi rup pielea de pe picioare.
am luat claritine si aerius-asta  mi-a prescris la dermato..

#7
pizzaman18

pizzaman18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 20.03.2008
Ceea ce aveti voi se numeste urticarie colinergica, care poate fi la cald sau frig, si recomand sa cititi si sa postati la subiectul de colinergica de mai sus :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate