Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cartela SIM 3G Zapp

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
297 replies to this topic

#19
mihailamba

mihailamba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 06.01.2005
Intrebare: Doresc sa-mi iau o carteluta din asta de la Zapp !  Cum as putea sa vad daca am semnal suficient! Stau undeva aproape de A2 pe langa Metro Militari.
Oare ar merge sa folosesc un modem Amoi U2000+?

#20
Costy-is

Costy-is

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 02.10.2005
Daca e decodat ar trebui sa mearga, si eu folosesc cartela Zapp 3G intr-un modem de la Orange decodat: E270, merge super. Nivelul semnalului il vezi dupa ce te conectezi cu modemul in cadrul aplicatiei, altfel, doar daca pui cartela intr-un telefon cu 3G pe el, si acolo iti arata iarasi nivelul semnalului.

Edited by Costy-is, 31 March 2010 - 11:15.


#21
mihailamba

mihailamba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 06.01.2005
Multumesc... Am pus intrebarea cu semnalul in ideea ca nu am si sa nu o cumpar degeaba! Ma chinui suficient cu Orange si Vodafone! Amandoi sunt la limita semnalului 3G si cand ti-e lumea mai draga trece in 2G Si  Edge-ul portocaliu nu imi satisface exigenta.

#22
Marius '95

Marius '95

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.05.2007
Nokia E90 merge cu urmatoarele setari:

Settings - Phone - Network
-Network mode: UMTS (cu "Dual" nu merge, da eroarea "Sim card registration failed")

Settings - Connection - Access points:
- Data bearer: Packet data
- Access point name: zapp
- Authentication: Normal
- restul lasat necompletatat

Settings - Connection - Access points - Options - Advanced settings:
- Network type: IPv4
- Phone IP address: Automatic
- DNS address: Automatic
- Proxy server address: None

Settings - Connection - Packet data:
- Packet data connection: When available (recomandat cand il folositi ca modem pentru PC/laptop) / When needed (recomandat cand nu sunteti langa priza)
- Access point: zapp (utilizat pentru conexiunile dial-up de pe PC/laptop atunci cand nu va conectati folosind Nokia PC Suite)
- High speed packet access: Enabled (se refera la HSDPA)

Edited by Marius '95, 11 May 2010 - 13:55.


#23
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,575
  • Înscris: 11.04.2005
am un telefon nokia e55
am semnal dar nu reusec sa ma conectez
semnul de conectare de sub 3.5g
este punctat
e cineva care ma pooate ajuta?

#24
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,575
  • Înscris: 11.04.2005

View Postbogdan074, on 11th May 2010, 19:30, said:

am un telefon nokia e55
am semnal dar nu reusec sa ma conectez
semnul de conectare de sub 3.5g
este punctat
e cineva care ma pooate ajuta?

s-a rezolvat

#25
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

View PostMarius'95, on 11th May 2010, 12:51, said:

Nokia E90 merge cu urmatoarele setari:

Settings - Phone - Network
-Network mode: UMTS (cu "Dual" nu merge, da eroarea "Sim card registration failed")

- Packet data connection: When available (recomandat cand il folositi ca modem pentru PC/laptop) / When needed (recomandat cand nu sunteti langa priza)
In Dual Mode cu Packet DATA pe When available esti sigur ca nu merge ?
Adica îl pui pe Dual si When available, restartezi telefonul... si nu ai linutele de semnal, ci SIM registration failed ?





BTW, referitor la cartela 3G pentru acces Internet Prepaid, nu se spune pe nicaieri care este valabilitatea acesteia. :huh:
Adica dupa ce ti-ai terminat creditul, sau ai depasit perioada initiala de 2 luni, ce se intâmpla, cât mai ramâne valabila ?
Mersi !

#26
plotterdotro

plotterdotro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.01.2009
Am primit azi pe puncte un telefon Z168 si-n el o cartela Zapp pe care scrie 3G&CDMA.
Abonament Easy, voce + ceva buzz, cartela nu e cea de internet prepaid de care vorbeati voi aici pe forum, de-ati reusit sa-i ajutati pe oameni s-o vada in Nokia.

Problema mea: as vrea s-o folosesc pentru voce, pe un Poket PC Qtek 9000 cu Windows Mobile 5.0.

L-am luat s/h de la un amic ca sa-l folosesc ca tel de masina (are si GPS).
Ce setari as putea sa-i fac <telefonul stie 3G/UMTS si este GSM Tri-band/GPRS> ca sa-mi mearga noua carteluta de Zapp? Sau inca Zapp mai lucreaza la partea de voce pe 3G?

#27
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,088
  • Înscris: 27.09.2005
Nu ma pricep ,nu radeti de mine : daca iau o cartela 3g zapp si o pun intr-un mf637 de la cosmote va merge?voi avea net la 7,2mb?bineinteles mf va fi decodat inainte...

#28
mac_razvan

mac_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 11.01.2007

View Postplotterdotro, on 6th September 2010, 23:59, said:

Am primit azi pe puncte un telefon Z168 si-n el o cartela Zapp pe care scrie 3G&CDMA.
Abonament Easy, voce + ceva buzz, cartela nu e cea de internet prepaid de care vorbeati voi aici pe forum, de-ati reusit sa-i ajutati pe oameni s-o vada in Nokia.

Problema mea: as vrea s-o folosesc pentru voce, pe un Poket PC Qtek 9000 cu Windows Mobile 5.0.

L-am luat s/h de la un amic ca sa-l folosesc ca tel de masina (are si GPS).
Ce setari as putea sa-i fac <telefonul stie 3G/UMTS si este GSM Tri-band/GPRS> ca sa-mi mearga noua carteluta de Zapp? Sau inca Zapp mai lucreaza la partea de voce pe 3G?
Cartela R-UIM, din telefoanele Z910i si Z168 functioneaza doar pe aceste telefoane cdma 450 mhz, nu este compatibila cu telefoanele gsm.

#29
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

View Postlucianteo6, on 9th September 2010, 17:07, said:

Nu ma pricep ,nu radeti de mine : daca iau o cartela 3g zapp si o pun intr-un mf637 de la cosmote va merge?voi avea net la 7,2mb?bineinteles mf va fi decodat inainte...
Sigur !
Trebuie doar sa fii într-un oras cu acoperie 3G Zapp/CST.

#30
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010
Am si io o intrebare.Se poate decoda un telefon Zapp ca sa mearga in Vodafone sau merge de la el in Vodafone?

#31
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postw3room, on 14th December 2010, 04:23, said:

Am si io o intrebare.Se poate decoda un telefon Zapp ca sa mearga in Vodafone sau merge de la el in Vodafone?

Telefoanele Zapp folosesc alta tehnologie si alta frecventa fata de ceilalti operatori, deci nu va functiona in Vodafone, Orange sau Cosmote

#32
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009
Cartela asta Zapp 3G se mai gaseste pe undeva? As dori sa cumpar si eu una pentru colectie.   ;) :D

#33
huafa

huafa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 18.02.2006

View PostGabyyy93, on 17th April 2011, 22:48, said:

Cartela asta Zapp 3G se mai gaseste pe undeva? As dori sa cumpar si eu una pentru colectie.   ;) :D
Dealeri si magazine Zapp.pe unde mai sunt. sau okazii.ro

#34
Philips

Philips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 29.11.2004

View PostGabyyy93, on 17th April 2011, 22:48, said:

Cartela asta Zapp 3G se mai gaseste pe undeva? As dori sa cumpar si eu una pentru colectie.   ;) :D

In Bucuresti,magazinul de la Perla.Erau acum ceva vreme

#35
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Am luat una acum 4 zile de la shop-ul din Stefan cel Mare.

Vreo 60 RON, 2 luni de conexiuni incluse (fapt important, este sigura oferta de Net PrePaid din RO care merge pe ideea de "fair use", adica dupa ce depasesti traficul inclus Net-ul nu se taie, ci doar t-i se diminua viteza de acces).

#36
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Wrong, mai exista si DigiMobil cu internet pe cartela, tot 3G la care ai trafic nelimitat, scade doar viteza cand ai termniat traficu, nu se opreste netu/nu platesti nimic in plus.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate