Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

SB HERCULES MUSE POCKET LT 5.1 EXTERN MUSEPOCKETLT

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
jinxy_c

jinxy_c

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 27.01.2009
Salut!

De curand m-am hotarat sa-mi cumpar un sistem 5.1 Logitech X-530. Am avut sperante ca-l voi putea conecta la laptopul meu (Lenovo R61i) , insa nu sunt sanse. Am inceput sa caut o placa de sunet externa, insa nu am gasit ce voiam, adica Creative X-FI Surround fiindca nici un furnizor nu are pe stoc. Ca alternativa am gasit doar placa de sunet din titlul topicului, insa nu stiu cat de mult se ridica la asteptarile mele. De aceea cer cateva pareri despre ea, eventual alternative cu placi de sunet pe care le si pot gasi pe stoc la magazine. Multumesc!

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,444
  • Înscris: 08.12.2006

View Postjinxy_c, on 14th January 2010, 17:03, said:

insa nu stiu cat de mult se ridica la asteptarile mele.
Depinde cât se ridică așteptările tale :) Am reușit o singură dată să ascult, și nu pot spune că a fost un test, nici măcar o audiție relevantă, dat fiind că am ascultat pe un genius 5.1 și nici nu am avut la îndemână niște fișiere audio mai de doamne-ajută. Pare să fie destul de stabilă (din ce spunea posesorul), calitatea cred că e peste o placă 5.1 onboard dar mai puțin decât un Audigy SE. În funcție de nivelul așteptărilor poate fi o soluție, mai ieftină decât altele.

#3
jinxy_c

jinxy_c

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 27.01.2009
:) Asta seara pur si simplu din intamplare intrand intr-un magazin de componente PC din mall, mi-au cazut ochii pe o cutie alba pe care scria mai mare decat restul 5.1 . Era o placa de sunet externa, marca Sweex ( ? nici nu auzisem de asa ceva ) . Am cerut-o, am studiat-o un pic, i-am studiat specificatiile si am intrebat intr-o doara "si numai modelul asta il aveti?" . Raspunsul "Ba da, mai avem un model, dar mai scump". Si ce a scos vanzatorul din raft ? Creative X-FI-ul pe care l-am cautat peste tot si nu l-am gasit :D Asa ca problema s-a rezolvat, multumesc oricum de raspuns. Nu stiu daca cu cealalta placa de sunet as fi fost la fel de multumit, insa cu siguranta nu eram impacat cu mine. O seara buna!

Edited by antinari, 14 January 2010 - 22:04.
nu e necesara citarea integrala a postului anterior


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate