Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Petitie Online impotriva micsorarii grilei RCS Analogic

- - - - -
  • Please log in to reply
310 replies to this topic

#55
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Dar la 0314004401 ai sunat? Nu mi se pare OK să te adresezi direct autorităților care se ocupă de protecția consumatorilor, mai întâi poți încerca să suni la ei (asta dacă nu ai făcut-o deja, nu se înțelege prea bine din ce spui :blush: ) și poate o rezolvi direct cu operatorul.

Iar @domnul_ionescu are dreptate, în acest moment sunt 102 canale digitale „la liber”, plus alte câteva posturi de radio.

#56
domnul_ionescu

domnul_ionescu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 999
  • Înscris: 02.02.2009

View PostGran_Torino, on 13th January 2010, 22:03, said:

serios?
RCS este capabila acum sa renunte la cateva sute de mii de clienti, daca nu isi achizioneaza televizoare ultima generatie ca sa vizioneze DIGITALUL care nu exista inca? :OK: Rsti funny, cred ca mai mult de 16 ani nu ai daca poti debita asemenea aiureli.
Si parca ziceai ca nu te intereseaza subiectul  :peacefingers: . Cred ca exista si topicuri care canta in struna RCS-ului.
Nu trebuie să îți achiziționezi televizoare de ultimă generație, trebuie doar să renunți la televizorul alb-negru sau electronica  :roflmao:

#57
Gran_Torino

Gran_Torino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 21.02.2009

View Postinside_spy, on 14th January 2010, 04:04, said:

Dar la 0314004401 ai sunat? Nu mi se pare OK să te adresezi direct autorităților care se ocupă de protecția consumatorilor, mai întâi poți încerca să suni la ei (asta dacă nu ai făcut-o deja, nu se înțelege prea bine din ce spui :blush: ) și poate o rezolvi direct cu operatorul.
Iar @domnul_ionescu are dreptate, în acest moment sunt 102 canale digitale „la liber”, plus alte câteva posturi de radio.

Am sunat, am fost si la 4 centre RCS si cred ca nici tu nici ceilalti nu ati citit paginile topicurilor dedicate RCS cablu. NU EXISTA RECEIVERE in toata tara.
Exista la 50-100 de insi, deci nu conteaza, Ideea petitiei este serviciul Analogic care numai furnizeaza minimul de canale 50 conform contractului datorita experimentelor RCS pe banii acestor abonati.

#58
odob

odob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 11.02.2008
In Baia Mare sunt 66 de canale pe analogic, nu stiu cum de in alte orase sunt sub 50.
Si receivere s-au dat din 2007 pana in primavara lui 2009, daca tin eu bine minte. Chiar eu am unul pe care l-am luat in 2007.

Edited by odob, 13 January 2010 - 22:11.


#59
domnul_ionescu

domnul_ionescu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 999
  • Înscris: 02.02.2009

View PostGran_Torino, on 13th January 2010, 22:07, said:

Am sunat, am fost si la 4 centre RCS si cred ca nici tu nici ceilalti nu ati citit paginile topicurilor dedicate RCS cablu. NU EXISTA RECEIVERE in toata tara.
Exista la 50-100 de insi, deci nu conteaza, Ideea petitiei este serviciul Analogic care numai furnizeaza minimul de canale 50 conform contractului datorita experimentelor RCS pe banii acestor abonati.
Și dacă bag placa analogică și gâsesc peste 50, juri că nu mai postezi o săptămână?

#60
Gran_Torino

Gran_Torino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 21.02.2009

View Postdomnul_ionescu, on 14th January 2010, 04:04, said:

Nu trebuie să îți achiziționezi televizoare de ultimă generație, trebuie doar să renunți la televizorul alb-negru sau electronica  :roflmao:
1. la mana, nu are legatura cu subiectul idiotenia emisa de tine care se numeste discriminare (nu e cazul meu pentru ca am tv lcd) fata de o serie mare de abonati care au televizoare crt.
2. subiectul topicului este clar. De ce in analogic nu se respecta numarul de canale din contract minim 50, sub pretextul unei modernizari catre un tip de serviciu inexistent in oferta, site, clienti, din moment ce nu pot asigura suportul necesar.
In rest daca te tii de off topic si de remarci mai mult decat josnice referitoare la ce tip de televizoare ar trebui sa aibe abonatii RCS pentru a viziona minunea digitala care lipseste cu desavarsire, mai bine te orientezi catre alt topic placut ochiului unui angajat RCS. Restul sunt magarii si afirmatii de copii de 5 ani.

Important este ca presa se misca bine.
Attached File  RCS.JPG   28.91K   69 downloads

Edited by Gran_Torino, 13 January 2010 - 22:26.


#61
domnul_ionescu

domnul_ionescu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 999
  • Înscris: 02.02.2009

View PostGran_Torino, on 13th January 2010, 22:12, said:

1. la mana, nu are legatura cu subiectul idiotenia emisa de tine care se numeste discriminare (nu e cazul meu pentru ca am tv lcd) fata de o serie mare de abonati care au televizoare crt.
2. subiectul topicului este clar. De ce in analogic nu se respecta numarul de canale din contract minim 50, sub pretextul unei modernizari catre un tip de serviciu inexistent in oferta, site, clienti, din moment ce nu pot asigura suportul necesar.
In rest daca te tii de off topic si de remarci mai mult decat josnice referitoare la ce tip de televizoare ar trebui sa aibe abonatii RCS pentru a viziona minunea digitala care lipseste cu desavarsire, mai bine te orientezi catre alt topic placut ochiului unui angajat RCS. Restul sunt magarii si afirmatii de copii de 5 ani.
Omule, merge și pe televizoare CRT, tot ce trebuie este o intrare de semnal video/audio.
Digital există, am scanat cu CEA MAI IEFTINĂ PLACĂ DE PE  PIAȚĂ pe digital și am postat pe acest forum lista de canale în digital, deci serviciul există. De ce vorbești tâmpenii?

#62
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View PostGran_Torino, on 13th January 2010, 22:03, said:

serios?
RCS este capabila acum sa renunte la cateva sute de mii de clienti, daca nu isi achizioneaza televizoare ultima generatie ca sa vizioneze DIGITALUL care nu exista inca? :OK: Esti funny, cred ca mai mult de 16 ani nu ai daca poti debita asemenea aiureli.
El exista foarte bine, stii ce convenabil e sa sa butonezi televizorul dintr-o sigura telecomanda? de cand cu digitalul FTA conserva primita acum cativa ani e pusa la pastrare si e useless, nu vad de ce as dori alta cand am acces la toata grila digitala moca si comod. Daca tu doresti neaparat conserva, fa niste giumbuslucuri pe aici si ti-o donez cu titlu umanitar.

#63
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009
La mine in Severin RDS detine monopol are 100% din oras, nu exista concurenta si se pare ca isi fac de cap...mai ales cu analogicul: scot ce programe vor, le muta unde vor(baza-extra, baza-out :D) le schimba frecventa de 2-3 ori la fiecare canal...la mine la National TV s-a schmbat frecventa de 3 ori in decembrie...bine ca mi-am luat un receiver Hyundai 1170NA acum 2 ani, altfel nu prea aveam ce sa urmaresc p analogic...pe digital am peste 100 canale...:D

Edited by Gabyyy93, 13 January 2010 - 22:24.


#64
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Chiar m-ai făcut curioasă și am făcut și eu o „scanare” pe TV-ul fără tuner DVB-C (Panasonic TX-26LM70PA, dacă e cineva curios, am citit de pe spatele televizorului :P ). Pentru 2010 e un fel de alb-negru sau Electronica, știu. Dar pentru dormitor îl consider (încă) OK. :blush:

Am găsit 48 de canale. Dar faza interesantă e că le-am găsit și pe cele de care aminteai tu în primul post (Reality, National Wild) și care mi se par interesante.

Îți recomand un TV mai performant, poți recepționa muuuuulte programe digitale.

#65
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005
Iar o sa ma acuzi ca sunt nush ce raspandac, ca am 14 ani si stau pe banii lui mama....s.a.

Parerea mea este ca matale ai prea mult timp liber si te agatati de toate prostiile ca sa fii bagat in seama. Sunt convins ca acest comportament vine dintr-o frustrare provocata de cu totul alte chestiuni, sau esti platit pentru asta.

Din moment ce trendul general este sa se inchida tot ce inseamna analogic si a se trece pe digital, petiatia ta are valoare cat o ceapa mai mult sau mai putin degerata.

Cea mai buna cale de a protesta, prietene fata de proastele servicii ale unei firme private este de a renunta la ele. Sau esti vreun pui de revolutionar care vrea sa schimbe ceva in tara asta dom'le.

Incearca sa ai o atitudine respectuasa fata de userii unei arii ce se vrea una profesionala..... care dupa cum ai observat ii doare in spatele garii de ce elucubrezi tu din tartacuta ta.

#66
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View PostGabyyy93, on 13th January 2010, 22:24, said:

La mine in Severin RDS detine monopol are 100% din oras, nu exista concurenta si se pare ca isi fac de cap...mai ales cu analogicul: scot ce programe vor, le muta unde vor(baza-extra, baza-out :D) le schimba frecventa de 2-3 ori la fiecare canal...la mine la National TV s-a schmbat frecventa de 3 ori in decembrie...bine ca mi-am luat un receiver Hyundai 1170NA acum 2 ani, altfel nu prea aveam ce sa urmaresc p analogic...pe digital am peste 100 canale...:D
Manevrele alea au fost necesare pentru a face loc grilei digitale. Acum sincer ce preferi? sa scoata si sa mute cateva programe cvasi-inutile ca sa beneficiezi de toata grila full digital sau sa ramai cu analogicele la locul lor dar sa le poti viziona pe toate direct pe televizorul bunicii?.

Nu se pot impiedica de cateva "bunicute" plangacioase in calea spre progres :D .

Edited by Bobby_ro, 13 January 2010 - 22:33.


#67
ClaudiuGG

ClaudiuGG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.02.2009
merge sublim digitalul, nu m-as intoarce nici batut la analogicul strabunicului, in asteptarea iptv-ului ma multumesc cu digitalul pe cablu. Nu inteleg de ce va ofuscati atat pentru o tehnologie invechita si ineficienta

#68
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007
Gran_Torino, in loc sa sari cu gura aiurea, pe noi toti, citeste-ti contractul!daca nu stii sa citesti, roaga un vecin, care are mai mult de 4 clase, sa-ti traduca. una e ce scrie in reclame,alta e contractul.  apoi, daca tu ai un TV cu lampi din anii 60, cine e de vina ca nu receptionezi toate programele, si inca si color HDTV pe TEMP-6 sau Opera-h2 ????

#69
domnul_ionescu

domnul_ionescu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 999
  • Înscris: 02.02.2009

View PostGabyyy93, on 13th January 2010, 22:24, said:

bine ca mi-am luat un receiver Hyundai 1170NA acum 2 ani, altfel nu prea aveam ce sa urmaresc p analogic...pe digital am peste 100 canale...:D
Las' că vine Gran_Torino și-ți explică cum că nu există digital, că ești angajat RDS, că ești privilegiat, etc, etc. :D

#70
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Sa iti pregatesti ochelarii de soare intre timp ca sigur vine cu un font arial 72 bold glow red italic & underline :bigeyed:

#71
domnul_ionescu

domnul_ionescu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 999
  • Înscris: 02.02.2009

View Postkorsar, on 13th January 2010, 22:35, said:

Gran_Torino, in loc sa sari cu gura aiurea, pe noi toti, citeste-ti contractul!daca nu stii sa citesti, roaga un vecin, care are mai mult de 4 clase, sa-ti traduca. una e ce scrie in reclame,alta e contractul.  apoi, daca tu ai un TV cu lampi din anii 60, cine e de vina ca nu receptionezi toate programele, si inca si color HDTV pe TEMP-6 sau Opera-h2 ????
Măi, omul are LCD ultima generație, e bazat, se gândește doar la bunică-sa care crede că televizoarele color îl au pe dracu' în el și ține cu dinții de primul model A/N din RO :D

#72
Kaiser_soze

Kaiser_soze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 21.02.2009

View Postkorsar, on 13th January 2010, 22:35, said:

Gran_Torino, in loc sa sari cu gura aiurea, pe noi toti, citeste-ti contractul!daca nu stii sa citesti, roaga un vecin, care are mai mult de 4 clase, sa-ti traduca. una e ce scrie in reclame,alta e contractul.  apoi, daca tu ai un TV cu lampi din anii 60, cine e de vina ca nu receptionezi toate programele, si inca si color HDTV pe TEMP-6 sau Opera-h2 ????

Serios?
In contractul meu scrie clar minim 50 de canale!l Nici vorba sa scrie ce tip de televizor au nevoie abonatii pentru a avea grila de 50 de canale?
Poate imi arati unde scrie asta!
Lasa ca ziaristii vor face ei o cercetare minutioasa si vor vedea cum RCS-ul incearca sa produca o modificare de sistem fara sa obtina acordul abonatilor (spre informatia ta si a altor habarnisti care vor sa contrazica numai pentru ca la ei e altceva!!!, orice modificare de tip de abonament trebuie efectuata cu aprobarea clientului printr-un act aditional care NU EXISTA!)  pe o tehnologie pe care RCS-ul NU O POATE PUNE LA DISPOZITIA ABONATILOR!
Pune-ti mana si cititi clauzele contractului RCS si Legea protectiei consumatorilor la sectiunea servicii! niciun furnizor de servicii nu poate schimba tipul de abonament unilateral (fara aprobarea clientului).

Edited by Kaiser_soze, 13 January 2010 - 22:45.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate