Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Petitie Online impotriva micsorarii grilei RCS Analogic

- - - - -
  • Please log in to reply
310 replies to this topic

#307
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Un cetatean model cu un simt civic extrem de dezvoltat, brava domle! :lol:


. Asa cum operatorul poate sa iti dea cu flit din varii motive chiar si in perioada contractuala printr-o decizie unilaterala! tot asa de bine poate modifica si termeni furnizarii serviciului, tot ce poti obtine in aceasta situatie este rezilierea amiabila (chiar daca contractul este pe o perioada determinata si implica in mod normal conditii de reziliere)

atac la persoana ATENTIE MARE!

10% warn
a_D_y

Edited by a_d_y, 02 February 2010 - 16:32.


#308
Kaiser_soze

Kaiser_soze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 21.02.2009

View PostBobby_ro, on 2nd February 2010, 15:44, said:

O sa obtii fix ... pix. Nici o autoritate nu ii poate obliga sa iti ofere serviciul ala neschimbat pe toata perioada vietii tale si a nepotilor si stranepotilor tai.

Limbaj de mahala care conform spuselor moderatorului Ady nu se tolereaza pe arie/forum, etc.
Este clar ca unor useri li se tolereaza orice in mod constant indiferent de atitudine si mod de exprimare, iar ceilalti trebuie sa respecte REGULAMENTUL SOFTPEDIA.
2 Regulamente pentru 2 categorii de useri permite postari ca cea de mai sus.

tura viitoare ai BUTONUL de raport . NU mai scrie offtopic aiurea! 10 % warn

a_d_y

Edited by a_d_y, 02 February 2010 - 16:54.


#309
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,372
  • Înscris: 21.11.2008
Bravo pt. demers, Kaiser_Soze. In acelasi timp, Sper sa fie unul Clar si cat mai Corect, Nu unul Razbunator la adresa Operatorului.

In Marea Britanie, si SKY si-a <permis> 'manevre' pe Satelit, pana au mai luat amenzi...


Pe de alta parte, salut initiativa atentionarii unor user-i precum colegul Oradean, si Nu e singurul Oradean totalmente partinic, imi aduc aminte cum acuma vreun an si ceva, fie pe Aria R.C.S., fie pe Aria T.V. -trebuia sa suport tot soiul de Ironii deplasate, Minciuni, si Rautati de la Pupincuristi ai R.C.S.-ului, fara nici o masura, pana mai tarziu au interventit fie Ciuly, fie MegaFanRO.

Personal, cred ca am Demonstrat ca pot sustine R.C.S.&R.D.S.-ul, cand este cazul, chiar si fiind Impartial.


De asemenea, intr-adevar, si multi angajati ai Firmelor de Cablu, prezenti pe aicea, Nu vor sa inteleaga niste Adevaruri, daca acestea Nu convin intereselor firmei, ordinelor/'sugestiilor' pe care le primesc, sau Orgoliilor proprii.

#310
soreen20

soreen20

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.09.2005

View PostLopatar, on 3rd February 2010, 11:45, said:

Bravo pt. demers, Kaiser_Soze. In acelasi timp, Sper sa fie unul Clar si cat mai Corect, Nu unul Razbunator la adresa Operatorului.

In Marea Britanie, si SKY si-a <permis> 'manevre' pe Satelit, pana au mai luat amenzi...


Pe de alta parte, salut initiativa atentionarii unor user-i precum colegul Oradean, si Nu e singurul Oradean totalmente partinic, imi aduc aminte cum acuma vreun an si ceva, fie pe Aria R.C.S., fie pe Aria T.V. -trebuia sa suport tot soiul de Ironii deplasate, Minciuni, si Rautati de la Pupincuristi ai R.C.S.-ului, fara nici o masura, pana mai tarziu au interventit fie Ciuly, fie MegaFanRO.

Personal, cred ca am Demonstrat ca pot sustine R.C.S.&R.D.S.-ul, cand este cazul, chiar si fiind Impartial.


De asemenea, intr-adevar, si multi angajati ai Firmelor de Cablu, prezenti pe aicea, Nu vor sa inteleaga niste Adevaruri, daca acestea Nu convin intereselor firmei, ordinelor/'sugestiilor' pe care le primesc, sau Orgoliilor proprii.

Mda....cam asta e ideea.Trebuie sa intelegem ca este necesar sa ne luptam pt drepturile noastre.si chiar daca nu avem dreptate uneori, tot trebuie sa ti-se raspunda adecvat, nu in zeflemea.

#311
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Pana la urma problema este una de comunicare de la RCS. Cred ca multi abonati ar fi inteles si acceptat sa suporte trei luni fara cateva posturi neinteresante pt majoritate  daca li se explica frumos printr-un pliant inserat in factura, ca  "se fac eforturi sustinute pentru imbunatatirea calitatii imaginii si introducerea unui nou sistem de transmisie care va permite receptia de posturi in HD bla bla...lucru pentru care ne cerem scuze si va rugam sa acceptati trei luni fara aceste canale...".  
La fel s-a intamplat in orasul Focsani prin 1997 parca, atunci cand firma de cablu de acolo vroia sa treaca nu stiu exact la ce sistem mai nou pe atunci insa televizoarele alb/negru nu ar fi putut receptiona semnalul, si imi amintesc ca pensionarii se pregateau de rascoala la casierii... Ceva de genul e si acum!
Trebuie sa acceptam ca lumea asta evolueaza si ca RCS, cu marea buba ca nu stie sa comunice (si nu stiu de ce tine multi incompetenti in posturile cheie de PR), vrea sa faca un lucru extraordinar, introducand televiziunea digitala la preturi sensibil mai mici decat UPC. Pai tot cand stateam in Focsani nesimtirea din UPC pretindea, tot din cauze de monopol orasenesc, abonamente de baza ultrascumpe pentru nimic deosebit. Cand m-am mutat in CT si am vazut ce pachete oferea RCS de banii aia si ce pret avea abonamentul de baza.... O sa mai tina probabil o luna, doua toata tevatura si vom avea STB-uri pentru digital, testele vor fi partial incheiate si se va rezolva toata problema cu minusul de posturi. Asadar cred ca e un sacrificiu meritat, la fel ca cele 10zile de concediu fortat impuse de stat bugetarilor, insa execrabil de prost comunicat!

P.S. Daca prin absurd ar fi o posibilitate, as renunta oricand benevol la jumatate din grila pentru 7..8 posturi in HD :)

Edited by Lyvyoo, 09 February 2010 - 01:28.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate