Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Tomberonu si parcarea..

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Garver

Garver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 30.11.2009
Se da urmatoarea problema:

Am un loc de parcare lasat "mostenire" de la o vecina care s-a mutat.Din pacate nu pot sa-l platesc pentru ca nu este inca amenajat de primarie, chiar daca locul e amenajat  de mine( maturat, pus ciment..facut frumos). Insa de fiecare data cand trebuie ridicat gunoiul am norocu ca masina mea sa fie blocata din cauza unu maaaare sir de tomberoane alcatuit din 3 randuri pe lungime. O vreme n-am avut oarecum probleme pentru ca la maxim ora 9 gunoiul era deja ridicat, insa de o jumatate de an doar daca am noroc e ridicat la ora 14.

Cand aveam nevoie sa ies..luam o carpa si mutam tomberoanele insa tipa lumea la mine cum ca eu blochez strada :deadtongue: . Am trecut cu vederea, chiar daca eu cadeam tap ispasitor degeaba. Insa, mai nou, cei ce aduc tomberoanele acolo si-au facut obiceiul de a pune peste tomberoanele deja pline o gramada de gunoi astfel formand o piramida. In cazul asta daca mut tomberoanele..cade gunoiul, fac mizerie si nici nu pot pune tomberonul la loc dupa ce-am iesit. Normal ca lumea tipa si mai mult la mine acum.

Ce pot face in cazul asta? Ce sfaturi imi puteti da?

#2
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,081
  • Înscris: 22.06.2004
parcheaza in alta parte

#3
melmel

melmel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 30.09.2007
Da-i ceva femeii de serviciu ca sa lase tomberoanele in alta parte.

#4
Garver

Garver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 30.11.2009

View Postconu71, on 12th January 2010, 20:02, said:

parcheaza in alta parte


De-ar fi asa usor :console: insa sunt luate absolut toate locurile de parcare. Chiar multi parcheaza pe timpul noptii in spatele altor masina, dar na trebuie sa ii intelegem totusi.Si ei au bun simt si pleaca la 5-6 dimineata.

Cineva care striga la mine apoi m-a inteles ca nu sunt eu de vina a spus ca o sa cheme politia.Nu cred ca a chemat-o pana la urma. Oare se poate face ceva cu politia?

#5
ayl

ayl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 26.08.2007
eu zic sa incerci sa dai o sticla de bere sau vin la baietii de la gunoi sa aibe grija de tomberoane. ca asa te certi si cu vecinii, pierzi si timp mutand tomberoanele ....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate