Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Extraoptiunii Roaming Traveler

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Marcuss

Marcuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 10.12.2005
Uită de grija costurilor în roaming! Activează gratuit Extraopțiunea Roaming Traveler și, pentru prima dată în România, îți poți folosi minutele naționale și internaționale incluse în abonament pentru a vorbi din străinătate.

Tarifare

Minutele naționale și internaționale incluse în abonament pot fi folosite pentru apeluri inițiate în roaming în țările din Grupul 1 (țările UE plus Liechtenstein, Norvegia și Islanda) către țările din Grupul 1, cu un tarif de 1,071 € pentru fiecare 30 minute ale unui apel efectuat.

În cazul în care toate minutele naționale și internaționale incluse în abonament au fost consumate, pentru apelurile inițiate în roaming zona 1 către țările din Grupul 1, vei fi tarifat cu 1,071 € pentru fiecare 30 minute de convorbire plus 0.31 € pentru fiecare minut de convorbire.

Apelurile primite în roaming în țările din Grupul 1 vor fi tarifate cu 1,071 € pentru fiecare 15 minute ale unui apel primit.

Taxarea se va face la minut, pentru fiecare minut indivizibil de convorbire. Tarifele includ TVA.

Exemple de situatii si tarifarea acestora, la utilizarea Extraoptiunii Roaming Traveler:
Sa presupunem ca ai abonamentul Cosmote Real Option 125 si dispui de toate cele 125 de minute nationale/internationale incluse in acest abonament.

Atunci cant te afli in roaming intr-una din tarile din Grup 1 si efectuezi un apel  catre una din tarile din Grup 1, vei fi tarifat astfel:
  •  Un apel cu o durata de 4 minute: se vor consuma 4 minute din minutele nationale si internationale disponibile in planul tau tarifar si vei fi tarifat cu 1,071 € taxa de conectare apel
  •  Un apel cu o durata de 35 minute: se vor consuma 35 de minute din minutele nationale si internationale disponibile in planul tau tarifar si va fi tarifat cu 2,142€, reprezentand cele doua taxe de conectare pentru fiecare 30 de minute ale apelului

In cazul in care ti-au mai ramas  doar  5 minute  national /internationale disponibile in planul tau tarifar COSMOTE Real Option 125 si efectuezi un apel cand te afli in roaming in una dintre tarile din zona 1 catre una din tarile din zona Grup 1, vei fi tarifat astfel:
  •  Un apel cu o durata de 10 minute: se vor consuma cele 5 minute din minutele nationale si internationale disponibile si vei fi tarifat cu 0,3094 €/minut pentru celalalte 5 minute ale apelului, plus 1,071€ taxa de conectare apel; total cost apel: 5X 0,3094€ + 1,071€ =  1,547€ + 1,071€ = 2,618 € si cele 5 minute nationale si internationale vor fi consumate

Daca primesti un apel cand te afli in roaming in una dintre tarile din zona 1, vei fi tarifat astfel:
1. Un apel cu o durata de 4 minute: vei fi tarifat cu 1,071€ taxa de conectare apel
2. Un apel cu o durata de 20 de minute: vei fi tarifat cu 2,142€, reprezentand cele doua taxe de conectare apel
==================================================================

Pentru a fi sigur ca am inteles:
1. Daca sunt in roaming si sun in tarile din grup 1 indiferent ca vorbesc 2 minute sau 30 minute tot voi plati taxa de 1,071 euro iar minutele vorbite mi se vor consuma din minutele nationale, corect?
2. Daca sunt in roaming si vorbesc in tara (eu initiez apelul) cu un utilizator din grupul meu cu care am nelimitat in grup, cum voi fi tarifat eu si cum va fi tarifat cel din tara?
3. Daca sunt in Romania si vorbesc in straintate cu un utilizator din grupul meu, cum voi fi tarifat eu si cum va fi tarifat el?

#2
Marcuss

Marcuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 10.12.2005
sa inteleg ca nimeni nu stie sa imi raspunda la intrebari? :(

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate