Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Prelungire abonament inainte de a implini 2 ani

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
qwayke

qwayke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 09.02.2007
Vreau sa-mi schimb telefonul si vroiam sa stiu daca este posibil sa imi prelungesc abonamentul inainte de a implini 2 ani.

#2
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Da,se poate!

#3
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009
Odata pe an iti poti cumpara orice prin programul care l au ei cu prelungirea abonamentului pe 12 sau 24 luni.

Edited by SirLaurentiu, 07 January 2010 - 21:19.


#4
qwayke

qwayke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 09.02.2007
Aha interesant.

Si daca vreau sa-mi iau un nou telefon, pe acelasi abonament FO 60, voi plati pret redus pentru telefon? Sa zic 300 lei, sau cat o fi pentru un Nokia 6303 Classic.

#5
_zenith_

_zenith_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 08.04.2009
nu poti prelungi un abonament decat cu 2 luni inainte sa expire perioada contractuala iar reducerea la abonament este depinde de valoarea facturilor. in general este mai mica decat la un abonament nou

#6
qwayke

qwayke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 09.02.2007
Si n-am rezolvat nimic. Abonamentul meu este facut prin Septembrie 2008.

#7
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
Pai daca reziliezi contractul actual si iti faci altul nou, primesti o oferta mai buna la telefoane dar pierzi numarul.

#8
qwayke

qwayke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 09.02.2007

 SuperMelon, on 8th January 2010, 08:27, said:

Pai daca reziliezi contractul actual si iti faci altul nou, primesti o oferta mai buna la telefoane dar pierzi numarul.



Contractul meu este pe 2 ani, este facut in septembrie 2008. Daca este cum zice zenith atunci il pot face prin iulie.

#9
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,591
  • Înscris: 10.04.2009

 qwayke, on 8th January 2010, 13:17, said:

Contractul meu este pe 2 ani, este facut in septembrie 2008. Daca este cum zice zenith atunci il pot face prin iulie.

mai bine reziliezi si faci un nou abonament:

- fie pe acelasi numar dar trebuie sa astepti 3 luni la astia, nu inteleg de ce, eu cand am reziliat la Orange a doua zi mi-am facut altul fara probleme  

- fie pe alt numar si pierzi actualul

nu e rentabil sa faci prelungire pe 2 ani (au ceva psihic cei care spun ca nu le merge aplicatia doar daca faci pe 2 ani) pt ca mai mult de 30-40 euro (maxim) nu vei primi, iar diferenta pana la 600 lei - cat este un 6303 la liber - o vei plati tu din buzunar :deadtongue:

#10
shoru

shoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 18.03.2007

 beavis03, on 8th January 2010, 13:33, said:

mai bine reziliezi si faci un nou abonament:

- fie pe acelasi numar dar trebuie sa astepti 3 luni la astia, nu inteleg de ce, eu cand am reziliat la Orange a doua zi mi-am facut altul fara probleme  

- fie pe alt numar si pierzi actualul

nu e rentabil sa faci prelungire pe 2 ani (au ceva psihic cei care spun ca nu le merge aplicatia doar daca faci pe 2 ani) pt ca mai mult de 30-40 euro (maxim) nu vei primi, iar diferenta pana la 600 lei - cat este un 6303 la liber - o vei plati tu din buzunar :deadtongue:
Subventia primita la prelungirea contractului e calculata in functie de tipul abonamentului si valoarea ultimilor 10 facturi. De ex la un abonament de 10 euro e aproximativ 78 euro (fara tva). In plus, 6303 fiind in campania nationala Cosmote se poate lua la prelungire cu acelasi pret ca si la un abonament nou.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate