Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

CAND APAR STB urile DE LA RDS?

- - - - -
  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#37
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003

View Postole, on 18th February 2010, 22:34, said:

STB-uri HD pentru DVB-C sau IPTV? Stie sursa?
Nu sunt pentru IPTV sigur. Ramane de vazut daca sunt HD.

#38
Danny77

Danny77

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 264
  • Înscris: 19.09.2006
Am intrebat la RCS in Iasi (Nicolina) daca au STB-uri pt cablu si, evident, au raspuns negativ. E posibil sa vina in martie, mi-a zis cel de acolo. Am intrebat de lansarea ofertei pt HD, insa nu stie nimic. Deci..rabdare si tutun.
Eu am Digi satelit, la care as vrea sa renunt daca se da drumul la HD pe cablu inainte. Insa, daca imi fac contract acum, cind nu sint STB-uri, probabil ca voi ramine asa (pe grila analogica) mult si bine, ca nu-mi garanteaza nimeni ca voi primi/prinde un STB. Ca sa nu mai zic ca as vrea cel care stie HD..

#39
Gran_Torino

Gran_Torino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 21.02.2009

View PostDanny77, on 20th February 2010, 17:23, said:

Am intrebat la RCS in Iasi (Nicolina) daca au STB-uri pt cablu si, evident, au raspuns negativ. E posibil sa vina in martie, mi-a zis cel de acolo. Am intrebat de lansarea ofertei pt HD, insa nu stie nimic. Deci..rabdare si tutun.
Eu am Digi satelit, la care as vrea sa renunt daca se da drumul la HD pe cablu inainte. Insa, daca imi fac contract acum, cind nu sint STB-uri, probabil ca voi ramine asa (pe grila analogica) mult si bine, ca nu-mi garanteaza nimeni ca voi primi/prinde un STB. Ca sa nu mai zic ca as vrea cel care stie HD..

Nici o sansa!
Abonatii analogic platesc ceea ce nu pot viziona (10% programe mai putin) din decembrie 2009 la acelasi tarif desigur, prin bunavointa incompetentilor RCS care s-au trezit sa faca modernizarea retelei fara sa aiba tehnica la dispozitie.
Iar niste useri pe aici au facut un topic de cateva zeci de pagini prin care incearca sa prosteasca de cca 3 luni de zile  actualii/posibilii abonati ai acestui serviciu de toata jena, ca vine fat-frumos pe un cal rapciugos (fara receivere, fara nimic oficial RCS).

#40
nicky28tm

nicky28tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.01.2008

View PostGran_Torino, on 20th February 2010, 13:05, said:

Nici o sansa!
Abonatii analogic platesc ceea ce nu pot viziona (10% programe mai putin) din decembrie 2009 la acelasi tarif desigur, prin bunavointa incompetentilor RCS care s-au trezit sa faca modernizarea retelei fara sa aiba tehnica la dispozitie.
Iar niste useri pe aici au facut un topic de cateva zeci de pagini prin care incearca sa prosteasca de cca 3 luni de zile  actualii/posibilii abonati ai acestui serviciu de toata jena, ca vine fat-frumos pe un cal rapciugos (fara receivere, fara nimic oficial RCS).

In TM sunt STB-uri HUMAX se dau de vreo 2 zile, in prima faza doar pt. cei care vor HBO. Saptamana trecuta au adus Stick-uri pt. internet mobil iar saptamana viitoare este vorba ca vor aduce si telefoane. Incet, incet vad ca se misca cate ceva.

#41
Gran_Torino

Gran_Torino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 21.02.2009
Eu personal, precum si 2 fosti colegi de facultate (Pitesti si Constanta) am verificat la casierie+Relatii clienti, dialogul fiind urmatorul:
I: receivere pentru TV digital?
R: NU sunt si nici nu vom primi
I: Exista vreo oferta Digitala la RCS?
R: NU
I: Dar exista zvonuri ca in martie sa apara o oferta Digitala, HD (si alte basme)
R: NU exista asa ceva
I: este posibil sa se lanseze vreo oferta noua anul acesta?
R: NU STIM

Deci, vorbele de pe aici sunt basme pentru copii, (posibil, parca, saptamana viitoare, luna viitoare, etc) din moment ce NU EXISTA NIMIC OFICIAL la RCS, lucru confirmat de RCS chiar si intrebati de ziaristi.

#42
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Eu sunt linistit. La cum merg treburile in Brasov nu vom avea receivere HD mai devreme de luna iulie. Si daca vom avea anul asta va fi o minune. Daca ei nu sunt in stare sa aduca ar trebuie sa ne lase pe noi cei care vrem HD neaparat sa ne cumparam receiverele si ei sa ne dea CAM + card. Ca nu poate fi un rahat de card prea scump pt ei.

#43
Raduceanu

Raduceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 02.11.2007

View Postnicky28tm, on 20th February 2010, 13:20, said:

In TM sunt STB-uri HUMAX se dau de vreo 2 zile, in prima faza doar pt. cei care vor HBO. Saptamana trecuta au adus Stick-uri pt. internet mobil iar saptamana viitoare este vorba ca vor aduce si telefoane. Incet, incet vad ca se misca cate ceva.

daca asa este situatia la Timisoara, atunci ne aflam intr-o situatie de vanzare conditionata.

Quote

Practica comerciala (interzisa prin lege), constand in conditionarea vanzarii catre consumator a unui produs de cumpararea unei cantitati impuse sau de cumpararea concomitenta a unui alt produs sau serviciu

daca doriti trecerea la digital si RCS sustine ca se poate numai daca achizitionati si pachetul optional HBO, va recomand sa va adresati ANPC-ul local, cu mari sanse de reusita.

#44
MAVERICK_SS

MAVERICK_SS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 25.08.2005
Nici la Arad nu e mai buna situatia. Am fost joi la sediul central sa intreb de receivere (SD/HD nu conta de care) si nimeni nu stia cand vor primi. Mi-au sugerat sa sun din cand in cand la relatii cu clientii si sa intreb acolo. Daca ma luam dupa ei nici acum nu aveam stick de net, asa ca mai trec eu pe acolo peste vreo 2 saptamani sa mai intreb.

#45
nicky28tm

nicky28tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 16.01.2008

View PostRaduceanu, on 20th February 2010, 14:07, said:

daca asa este situatia la Timisoara, atunci ne aflam intr-o situatie de vanzare conditionata.

daca doriti trecerea la digital si RCS sustine ca se poate numai daca achizitionati si pachetul optional HBO, va recomand sa va adresati ANPC-ul local, cu mari sanse de reusita.

Da si nu, deoarece se pare ca cei de la HBO cer o anumita taxa pt. fiecare STB oferit clientilor, asadar se pare ca mingea este undeva la mijloc sau gresesc eu?

#46
Raduceanu

Raduceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 02.11.2007

View Postnicky28tm, on 20th February 2010, 15:11, said:

Da si nu, deoarece se pare ca cei de la HBO cer o anumita taxa pt. fiecare STB oferit clientilor, asadar se pare ca mingea este undeva la mijloc sau gresesc eu?
nu are HBO nici o treaba cu STB-urile. astea tin doar de operator.

daca zici vreau digital si RCS zice iti dam dar trebuie sa achizitionezi si pachetul HBO, atunci este vanzare conditionata.

#47
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

Quote

CAND APAR STB urile DE LA RDS?
Martie/aprilie/mai 2010

#48
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
De fapt prin toamna.

#49
Raduceanu

Raduceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 02.11.2007

View Postmegafanro, on 20th February 2010, 16:09, said:

Martie/aprilie/mai 2010
cate 2-3 pe luna / pe judet?  :cigar:

#50
andrei76

andrei76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.04.2007
HAI 2222 . HAI

#51
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,456
  • Înscris: 19.04.2007

View Postandrei76, on 20th February 2010, 21:13, said:

HAI 2222 . HAI
altceva nu stii sa spui?

#52
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Ala e un nebun. A mai fost pe softpedia. Cerea nu stiu ce canale.

#53
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
cred ca il confunzi cu celebrul cretinel  :lol:

#54
andrei76

andrei76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.04.2007
PENTRU ANGAJATII RDS CARE SCRIU AICI:HAI 2222 . HAI

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate