Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 

schimbare procesor de laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
psn

psn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 21.09.2009
se poate. un raspuns simplu si la subiect! verifica northbridge pe site-ul producatorului, citeste descrierea. vei afla raspunsul in cateva minute. invata sa pescuiesti, nu sa ceri peste cand ti-e foame!
nu atasez nimic, dar e simpatic wallpaperul...imi aduce aminte cand reparam asus G1S si G2S...si alienware :)) si aveau rezolutie nativa a display-ului de 1920x1200... oricum poti pune un T7700 fara probleme pe el. sau de ce nu un T9x00? costa cat jumate de laptop stricat

#20
azazica

azazica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.01.2008
salutare, daca mai e cineva pe aici si ma poate ajuta si pe mine cu niste lamuriri
am un Acer Aspire 5517 cu modelul de procesor single core TF-20
acel model de procesor TK-42 de care zice ca ar merge nu il gasesc pe niciunde, cineva a zis ca imi face rost de acest procesor dar fiind tot single parca nu m-as risca si diferenta de 400 MHz nu cred ca voi simti vreo diferenta chiar asa mare
intrebarea mea: se poate pune unul din urmatoarele procesoare de mai jos ? exista vrun risc sau sa imi iau gandul de la asa ceva ?
  
  AMD Athlon 64 X2 TK-53

  AMD Athlon 64 X2 TK-55

  AMD Athlon 64 X2 TK-55

  AMD Athlon 64 X2 TK-57

multam fain


imi cer scuze unde am postat, dar am vazut dupa ce am dat trimitere

Edited by azazica, 28 February 2012 - 14:58.


#21
psn

psn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 21.09.2009
acelasi raspuns si pt tine, verifica northbridge. se pare ca fiecare are nevoie de acelasi raspuns...
nici macar nu mai are farmec sa testam sarcasmul.

#22
azazica

azazica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.01.2008

View Postpsn, on 29th February 2012, 21:16, said:

acelasi raspuns si pt tine, verifica northbridge. se pare ca fiecare are nevoie de acelasi raspuns...
nici macar nu mai are farmec sa testam sarcasmul.
am gasit intr-un manual de service pt acer 5517 si am facut un print, dar ori nu am eu momeala buna ori nu ma pricep la pescuit
scuze dar chiar nu ma prea pricep la ce ar trebui sa caut

multam fain

Attached Files



#23
azazica

azazica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 08.01.2008
gata, am schimbat procesorul cu AMD Athlon 64 X2 TK-57
alta viata acum, imi merg si mkv-urile la 720 si 1080 :)

#24
rogilg

rogilg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 12.11.2006
Am un laptop Samsung cu socket P si procesor T7500 (initial T2390), chipset RS600m si ati xpress 1250.
As dori sa stiu daca suporta fsb de 1066, fiindca ma gandesc sa ii pun un procesor din seria P8400 sau P8600.
Am citit pe weekpedia dar nu sunt lamurit in totalitate daca suporta sau nu.
Va multumesc.

#25
davides

davides

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 02.10.2007
am pus si eu o intrebare aici referitor la upgrade de cpu la acel model ... http://forum.softped...mb/page__st__36

as aprecia un raspuns de la un experimentat.
Multumesc!

#26
psn

psn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 21.09.2009
dc nu ma insel ala nu stie decat pana in fsb 667 si maximul suportat este un T5500 (2mb). placa este asemanatoare cu packard bell mx67 sau asus x51 dar nu mai stiu ce varianta din ele. t7200 nu merge in el (are 4mb).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate