Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pana unde poate merge o acuza5...

lipsa simtului realitatii in poli...

Arici in curte

Telefoane achizitionate de pe OLX
 Incalzire pardoseala slim (renova...

Probleme echitatie amatori

Scurgere chiuveta -> teava co...

Trigger Warning (2024)
 Pareri cartiere/zone in care ati ...

Care este culoarea normala de soia?

Comertul cu arcuri si arbalete

Masini pe benzina usor pretabile ...
 Am primit facturi dupa ce am renu...

Camere video, supraveghere curte....

Epilator care nu smulge puful

Realizare comanda pompa submersib...
 

Deodorante, antiperspirante

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
45 răspunsuri în acest subiect

#19
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.027
  • Înscris: 04.02.2007
Haha, ba da. M-a pus naiba să mă las pe mâna unei fete pusă pe distracție. Cel din nas m-a dat pe spate. Ar fi bine să ne oprim cu OffTopicul până nu ne pălește Jaq :>

#20
most_wanted_racer_alive

most_wanted_racer_alive

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 737
  • Înscris: 16.04.2009
Corect. Cred ca m-am cam lamurit care e treaba, dar cine a mai avut experiente placute cu divese deodorante, antiperspirante etc. sa se "spovedeasca" aici :D .

#21
turistro

turistro

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 389
  • Înscris: 25.07.2008
incearca antiperspirantele VICHY

#22
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.167
  • Înscris: 27.06.2006
hypnose lancome http://www.echemist..../665430316.Jpeg

#23
pretty_woman

pretty_woman

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 820
  • Înscris: 16.06.2007
pentru fete : antiperspirant Bourjois garde robe ( cel mov ) e favoritul meu :P

#24
rechinitza

rechinitza

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.366
  • Înscris: 14.10.2009

 pretty_woman, on 2nd January 2010, 21:01, said:

pentru fete : antiperspirant Bourjois garde robe ( cel mov ) e favoritul meu :P
:thumbup: si raport calitate /pret excelent.Depaseste Vichy.

#25
lulu_me

lulu_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 32
  • Înscris: 01.05.2007
same here - bourjois mov ;)
imi mai place cel roz - miroase foarte bine - dar lasa mai multe pete, din pacate.

Editat de lulu_me, 02 ianuarie 2010 - 21:09.


#26
pretty_woman

pretty_woman

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 820
  • Înscris: 16.06.2007

 rechinitza, on 2nd January 2010, 20:04, said:

:thumbup: si raport calitate /pret excelent.Depaseste Vichy.


dap!
si nici nu lasa pete :)
si e mai ieftin decat Vichy :))

#27
alxemanuel

alxemanuel

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 346
  • Înscris: 28.12.2007
eu folosesc mennen speed stick gel si sunt foarte multumit

#28
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.517
  • Înscris: 04.04.2004

 most_wanted_racer_alive, on 2nd January 2010, 16:49, said:

Multumesc de lamurire :). Eu apelez la traditionala lama, dar avand in vedere ca un epilator nu are un pret care sa te saraceasca...cred ca am sa investesc in asa ceva. Cat despre durut, eh, n-a murit nimeni din asta. Vad ca tu esti viu :D .


 spdude, on 2nd January 2010, 19:24, said:

Eu sunt masochist, nu-s bun de exemplu. Zona respectivă e foarte sensibilă... dacă ar fi să o citez pe fosta profesoară de biologie din liceu, tot părul are un rost. Doar că eu nu-l văd decât ca material de adunat transpirație.


...............Este MULT mai eficienta epilarea decat lama. In primul rand pentru ca dupa lama creste mult mai repede, si mult mai des! La epilare mergi cam odata la 2-3 luni, si dupa 8-10 epilari deja creste mult mai greu, dar mai ales mai rar. Costa 10 lei + bacsis deci nu mare lucru, si dureaza max 10 minute.

Legat de deodorante, eu am avut dintotdeauna spray-uri, si nu am avut curiozitatea sa incerc niciodata roll-on pana nu am primit unul odata in cadrul unui set (ma refer la dintr-ala solid, NU cu bila). Este mai eficient decat spray-ul pentru ca formeaza un fel de pojghita, e ca si cum te-ai da cu o crema care ramane la suprafata pielii si nu lasa transpiratia sa iasa. Am unul Adidas care lasa pe piele pojghita respectiva, ca un sapun, si nu transpiri. Pe de alta parte, am unul Gucci care nu lasa pojghita ci se absoarbe in piele precum o crema de maini, insa daca transpiri, mirosi precum varianta respectiva de parfum in loc de transpiratie :) (a fost set de roll-on si parfum). Cele cu bila nu stiu cat sunt de eficiente, de cateva zile am luat unul si este devreme sa ma pronunt legat de eficienta lui.

Daca preferi totusi spray, cel de la Nivea Silver cu molecule de argint (au facut reclama la TV la el toata vara) este cel mai eficient.

#29
Onytza993

Onytza993

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 37
  • Înscris: 15.12.2009
Eu folosesc Garnier Mineral(cel albastru) de ceva vreme  :D si e destul de bun...nu pot sa ma plang :P

#30
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.871
  • Înscris: 23.03.2008
Lasand la o parte mirosul frumos al antiperspirantelor, eu ti le-as recomanda pe cele de la Adidas pentru ca sunt facute in mare parte pentru sportivi, care evident, transpira mult mai mult.

#31
most_wanted_racer_alive

most_wanted_racer_alive

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 737
  • Înscris: 16.04.2009

 StGermain, on 3rd January 2010, 11:40, said:

...............Este MULT mai eficienta epilarea decat lama. In primul rand pentru ca dupa lama creste mult mai repede, si mult mai des! La epilare mergi cam odata la 2-3 luni, si dupa 8-10 epilari deja creste mult mai greu, dar mai ales mai rar. Costa 10 lei + bacsis deci nu mare lucru, si dureaza max 10 minute.

    All clear, dar totusi ma roade o intrebare: treaba cu epilatul din cate zici tu implica sa te duci undeva, la un .... centru (??) ceva de genu asta. Nu se poate face si acasa? (cu un aparatel dedicat). Cam tampita intrebarea, dar nu prea le am cu astea.

  Onytza993, am avut si eu Garnier roll-on (varianta sapunel :D ). Prima data si-a facut treaba (luat din supermarket), dar a doua oara nema efect (poate din cauza ca era luat din piata si am dat de ceva "piratat" sa zicem)

  crank_, cred ca cel mai sigur ma voi orienta pentru inceput spre Adidas, direct cele barbatesti :naughty:.

#32
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.612
  • Înscris: 28.04.2005

 most_wanted_racer_alive, on 3rd January 2010, 16:30, said:

All clear, dar totusi ma roade o intrebare: treaba cu epilatul din cate zici tu implica sa te duci undeva, la un .... centru (??) ceva de genu asta. Nu se poate face si acasa? (cu un aparatel dedicat). Cam tampita intrebarea, dar nu prea le am cu astea.

  Onytza993, am avut si eu Garnier roll-on (varianta sapunel :D ). Prima data si-a facut treaba (luat din supermarket), dar a doua oara nema efect (poate din cauza ca era luat din piata si am dat de ceva "piratat" sa zicem)

Te poti face cu ceara (care-i mai rapida, mai eficienta si mai putin dureroasa decat epilatorul) si acasa.

Deodorante naturale (google Crystal deodorants) ai incercat?

Sau bicarbonat de sodiu? Stiu ca suna ciudat dar incearca intr-o zi cand stai acasa (ca sa n-ai surprize in caz ca nu functioneaza): umezeste un 2 pad-uri demachiante de vata si pune pe ele bicarbonat. Apoi freaca-te la subbrat.

Eu personal folosesc unele cu cristale fara parfum/aditivi/blabla; sau din supermarket Dove verde sau Rexona roz. :angel:

#33
most_wanted_racer_alive

most_wanted_racer_alive

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 737
  • Înscris: 16.04.2009
Dev  :worthy:  :arigato:
   Am cautat pe google deodorantul pomenit de tine si vad ca se gaseste in farmacii (bucurie si mai mare: am sanse sa il gasesc in Iasi :wub: ). Mi-a mai sugerat cineva metoda cu bicarbonatul de sodiu, dar prefer sa o las ca rezerva in caz ca testele cu varii deodorante dau gres (sa speram ca nu).

#34
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.612
  • Înscris: 28.04.2005

 most_wanted_racer_alive, on 3rd January 2010, 17:27, said:

Dev  :worthy:  :arigato:
   Am cautat pe google deodorantul pomenit de tine si vad ca se gaseste in farmacii (bucurie si mai mare: am sanse sa il gasesc in Iasi :wub: ). Mi-a mai sugerat cineva metoda cu bicarbonatul de sodiu, dar prefer sa o las ca rezerva in caz ca testele cu varii deodorante dau gres (sa speram ca nu).

Sunt mai multe marci dar cred ca oricare e ok. Exista sub forma solida (il umezesti si apoi il folosesti) sau sub forma lichida. Eu il folosesc din cauza ca-i mai putin daunator sanatatii decat cele clasice (cica :habarnam:) dar sunt persoane care jura ca-i foarte eficient in cazuri de transpiratie abundenta/mirositoare.

Cat despre bicarbonat, eu am incercat o singura data si chiar functioneaza numai ca mi se pare incomod la stilul in care plec eu dimineata (sari din dus, rupe usa :angel:). Dar am un amic care a avut probleme cu transpiratia toata viata iar de ceva timp foloseste exclusiv bicarbonat si e foarte multumit.

#35
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.517
  • Înscris: 04.04.2004

 most_wanted_racer_alive, on 3rd January 2010, 17:30, said:

All clear, dar totusi ma roade o intrebare: treaba cu epilatul din cate zici tu implica sa te duci undeva, la un .... centru (??) ceva de genu asta. Nu se poate face si acasa? (cu un aparatel dedicat). Cam tampita intrebarea, dar nu prea le am cu astea.


Eu merg la un centru dintr-asta de infrumusetare, nu ma complic sa ma chinui singur acasa - acolo macar ma chinuie altcineva. Este destul de dificil sa o faci de unul singur, si nici nu te induri sa tragi cand stii ca te doare.

#36
valentin_energ

valentin_energ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 185
  • Înscris: 17.07.2006
pt mine cel mai eficient este Mennen Speed Stick X-Fresh

bafta !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate