Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Televizune UPC analogica Vs. Digitala?

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
dan965

dan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 13.10.2009

View PostMeVeryHigh, on 19th January 2010, 13:35, said:

Update

Nu e vorba de suma in sine care nu e mare, e vorba despre maniera mizerabila in care UPC a atras mii de clienti, iar acum acesti clienti sunt bataia de joc a UPC-istilor.

ai dreptate! si eu am luat teapa de la ei in acelasi fel.
cand au sunat sa-mi propuna trecerea la digital,au zis ca e gratuit,fiind serviciu nou si in final,cand am platit,nu am beneficiat decat de diferenta de pret de la analog la digital.

asa se intampla cand nu ai alternativa la usa.exclus antene.

#38
dc2shit

dc2shit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 01.12.2007
Eu nu inteleg de ce se mai complica UPC cu artificii de gen (trebuia sa explice clar cum sta treaba ... si sa fie indicat si in contract clar cu litere mari)! Pe mine degeaba ma suna cu "mega" ofertele lor, de fiecare data raspunsul meu v-a fi nu!

#39
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

View PostMeVeryHigh, on 19th January 2010, 13:35, said:

Update

Ieri am depus o reclamatie prin e-mail la ANPC, astazi am primele rezultate. Ma suna casiera care mi-a incheiat contractul pentru televiziune digitala si imi face scandal la telefon cum ca ea trebuie acum sa plateasca din buzunarul ei 102 lei. Ca de ce sa plateasca ea peste un milion din buzunar, ca ea mi-a spus cand am semnat contractul ca o sa platesc inca 3 luni analogic (evident ca nu mi-a spus, altfel nu as fi semnat un nou contract). Prostia sa plateste. Altfel spus, eu nu voi achita nicio factura pe primele 3 luni.

Dupa parerea mea, problema nu e rezolvata pentru ca eu as fi vrut ca UPC sa fie amendat, nu amarasteana aia de casiera care nu a facut altceva decat sa execute ordinele sefilor. Sper ca UPC sa primeasca o amenda substantiala. Voi vedea cum se va incheia cand voi primi raspunsul oficial la sesizare de la ANPC. Cand va veni raspunsul de la ANPC, il voi posta pe acest thread.

Concluzie: nu va lasati umiliti pe banii vostri. Dureaza 10 min. sa scrii o reclamatie si sa o trimiti prin e-mail. Ii sfatuiesc pe toti cei care sunt in situatia pe care am descris-o in posturile de mai sus sa faca reclamatie la ANPC. Nu e vorba de suma in sine care nu e mare, e vorba despre maniera mizerabila in care UPC a atras mii de clienti, iar acum acesti clienti sunt bataia de joc a UPC-istilor.
Se pare ca din orice situatie UPC iasa bine. Daca nu da clientul banii, ii va da sigur angajatu.
Angajata respectiva are posibilitatea de a se adresa instantei pentru aceasta problema. Totusi, tind sa cred ca este o exagerare. Daca avea vreo suta de clienti in situatia ta, cati bani ar fi trebuit sa scoata doamna respectiva din buzunar ? 10200 !? :) Cred ca ar fi lucrat aproape tot anul gratis. Din aceasta cauza cred ca exagereaza putin.
Sunt de acord ca ofertele astea au "parti" ascunse/nevazute sau mincinoase, cum vrei sa le spui. Asta fac toti operatorii.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate