Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

HTC Google Nexus One

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#55
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Un coleg forumist a avut iphone 3GS si a cumparat un Nexus , dupa 2 saptamani a revenit inapoi la 3GS.

#56
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009

View Posttkd29, on 12th March 2010, 07:34, said:

Un coleg forumist a avut iphone 3GS si a cumparat un Nexus , dupa 2 saptamani a revenit inapoi la 3GS.
Nexus este "eye catching" prin specs.
In realitate, sufera mult.
Buguri, ecran sensibil (se poate fisura cand il tii in buzunar), lag uneori.
Build quality, doar aparent bun, spate acoperit cu telfon, ca sa ia ochii si sa ignori unele scapari.
Pret mare pt ce poate, avand in vedere ca Milestone macar are build quality-ul mai bun.

Daca se ajung la comparatii 3GS vs Nexus, e clar ca e o problema undeva.
512 RAM la Nexus nu bat 256 la iPhone.
Procesor de 1GHz nu bate un 600 la iPhone.
Aplicatiile... fara cuvinte. Stim bine cum sta treaba.

Camera mare, dar prost implementat in intregul OS.
Trackball care apare ca un defect pe fata. Mult mai inspirat era un optical pad.

Pana in iunie, iPhone se pare ca va fi in orice topic, la modul " X (android, symbian, windows phones) vs iPhone 3GS".
Asta rezuma totul.

#57
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Toata lumea zice ca Google Nexus este iphone killer , proc de 1GHz, 512Ram, Android , camera 5MP etc...ce mai telefonul perfect :).
In comparatie cu asta iphone paleste este mic copil :)

#58
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009

View Posttkd29, on 14th March 2010, 12:05, said:

Toata lumea zice ca Google Nexus este iphone killer , proc de 1GHz, 512Ram, Android , camera 5MP etc...ce mai telefonul perfect :).
In comparatie cu asta iphone paleste este mic copil :)
Pe foaie "paleste", dar ce faci in viata reala?
Cand iti cade 3G-ul pe nexus, cand androidul se blocheaza, sau cand vezi ca ai primit o eroare cum ca un proces trebuie inchis, desi nu zice de ce.
"send error", aka Microsoft style.
Cam asa e la Android cu "force close" sau "wait".

iPhoneul e scump, prea scump, dar nota 10 pt cum au asamblat softwareul si hardwareul cu minimum de inutilitate.
Parca si Milestone la 600Mhz, ia fata Nexus.

#59
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007
milestone e mai bun din ce am citit decat nexus care are mult mai multe probleme ...

#60
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009

View Posteroarex, on 14th March 2010, 22:01, said:

milestone e mai bun din ce am citit decat nexus care are mult mai multe probleme ...
Cea mai frapanta problema am citit ca au avut-o cei de la cnet.
Au facut niste teste pe Nexus, si li s-a intampla sa crape pur si simplu, in buzunar.
S-a spart si stratul de sticla, dar si cristalele lichide.
Normal ca HTC a inlocuit rapid aparatul, dar unui cumparator obisnuit i l-ar inlocui asa repede. Nu cred.
Cica nu e indicat sa fie purtat in buzunar  :lol:  .

Edited by Dheus, 14 March 2010 - 22:40.


#61
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

View PostDheus, on 14th March 2010, 22:39, said:

Cea mai frapanta problema am citit ca au avut-o cei de la cnet.
Au facut niste teste pe Nexus, si li s-a intampla sa crape pur si simplu, in buzunar.
S-a spart si stratul de sticla, dar si cristalele lichide.
Normal ca HTC a inlocuit rapid aparatul, dar unui cumparator obisnuit i l-ar inlocui asa repede. Nu cred.
Cica nu e indicat sa fie purtat in buzunar  :lol:  .
am vazut, e chiar aiurea sa faca un telefon care nu e recomandat pentru buzunare :D  :nonobad:
uite povestea aici

#62
acbotu

acbotu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 18.08.2003
Mda, de vreo 2 zile sunt fericitul (oare!?) posesor al unui Goole Nexus... Bateria tine cam putin, sunetul un pic metalic si parca distorsionat, volum... insuficient daca il tin in husa...

#63
cft

cft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 12.04.2007

View Postkissunicum, on 12th March 2010, 00:01, said:

Deci ca parerea celor care au sau avut si iphopne is nexus one ???? care este mai buna ? mai prietenoasa cu utilizatorul?  sa nu vorbim de pret doar de caliatatea telefonelor?

astept raspunsurile voastre


Iphone.....fara discutii.

#64
Obscuru

Obscuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 09.05.2005
Cum e pana la urma cu "problema instalarii aplicatiilor":
http://www.htc.com/e...3...=&id=127116
Din moment ce poti sa le instalezi doar in memoria telefonului, am inteles ca din cateva aplicatii gata ai terminat spatiul :(

#65
Dione1200

Dione1200

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 22.06.2005
Pai nu e nici cum....
Aplicatiile mai mari istaleaza in telefon doar esentialul si dupa aceea restul fisierelor (de ex. in cazul jocurilor grafica, muzica, etc) se instaleaza intr-un folder pe cardul de memorie.

#66
Phileas

Phileas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 29.07.2003
incepand cu Android 2.2 se pot instala si pe card aplicatiile, cu conditia sa suporte aceasta optiune aplicatia, deci nu merg chiar toate, dar cele importante au facut un update, eu mi-am mutat destul de multe pe sd card si acum am mai mult loc pt aplicatii in telefon.

#67
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
A incercat cineva vreun ROM cu Sense pentru Nexus One? Imi place tare mult interfata dar nu stiu care dintre ROM-uri sa le aleg.

#68
adi23

adi23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 20.10.2006
Stie cineva ce setari sa-i fac/debifez sa nu mai intre pe internet prin orange?Fara costuri suplimentare. Sa se conecteze doar prin wifi gratuit de la hot-spot-uri

#69
Blondutza23

Blondutza23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.01.2012
Sall tuturor, am si eu o mica problema,m sunt fericita posesoare a unui HTC NEXUS ONE GOOGLE de foarte putin timp si ma gandeam ca ma puteti ajuta si pe mine cu o informatie, cum se poate trimite ceva prin bluetooth, respectiv o poza sau o melodie, la poza aproap ca am descoperit e ceva cu share bluetooth, dar la melodie nu reusesc sub nici o forma sa ii dau de cap, intru in music la melodii apoi optiuni si nimic, please help... daca stie cineva si ma poate ajuta ar fii`perfect

#70
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Dintr-un manager de fisiere trebuie facuta treaba; ES File Explorer parca permite asta.


P.S.   "Ar fi..."

Edited by Barboso, 11 January 2012 - 22:42.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate