Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Generatia jocuri pe televizor

- - - - -
  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#91
paintx05

paintx05

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 26.05.2007
Stiu ca pare imposibil dar poate ma ajuta cineva. Jucam un joc pe televizor, nu-mi aduc aminte prea multe despre el, unde in primul nivel sareai pe acoperisuri cu un nene imbracat intr-un fel de roba. De alte nivele nu imi aduc aminte nimic, nici nu cred ca am reusit sa trec. Acoperisurile parca erau gen cele din China/Japonia. Era ceva gen ninja gaiden/castlevania.

#92
Giovy92

Giovy92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 06.11.2007

View Postpaintx05, on 19th February 2012, 11:20, said:

Stiu ca pare imposibil dar poate ma ajuta cineva. Jucam un joc pe televizor, nu-mi aduc aminte prea multe despre el, unde in primul nivel sareai pe acoperisuri cu un nene imbracat intr-un fel de roba. De alte nivele nu imi aduc aminte nimic, nici nu cred ca am reusit sa trec. Acoperisurile parca erau gen cele din China/Japonia. Era ceva gen ninja gaiden/castlevania.
The Legend of Kage
Iar runda care ti-o reamintesti, cred ca este aceasta:
[ http://www.vizzed.com/videogames/nes/screenshot/Legend%20of%20Kage,%20The-3.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Altele:
[ http://www.vizzed.com/videogames/nes/screenshot/Legend%20of%20Kage,%20The-1.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://www.vizzed.com/videogames/nes/screenshot/Legend%20of%20Kage,%20The-2.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#93
deeaa1989

deeaa1989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,863
  • Înscris: 03.05.2009

View PostGiovy92, on 24th February 2012, 20:30, said:

The Legend of Kage

Daaaamn!!! Cat mi-a placut jocul asta...  :coolspeak:

#94
zeuss88

zeuss88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.06.2008
Sunt nostalgic acum, dadusem un search pe net sa caut 2 joystick-uri cu 15 pini pentru un joc pe TV si am dat de acest topic... SUPER. Acum o sa joc pe emulatoare, dar parca tot nu se compara cu acele vremuri de demult cand abia asteptam sa plece parintii la munca pt a chema vecinii sa jucam pana aproape de venirea lor acasa (nu mai zic de transformatorul care cedase, topindu-se carcasa lui) :))

#95
rwky

rwky

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.09.2010
pentru cine vrea sa joace offline, tutorial -> http://tutorialu.her...evizor-aka-nes/

#96
mr_danutzzz

mr_danutzzz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.12.2009
asa am si eu o intrebare pt un joc pe care mi-l tot aduc aminte din copiarie....era un joc care se putea juca si in doi si toata actiunea jocului se intampla intr-un fel de casa, adica omul era mult mai mic fata de marimea casei, te plimbai pe scaune pe masina de spalat etc, si incepeai undeva langa un casetofon daca imi aduc aminte si omorai tot felu de chestii

#97
Kortana

Kortana

    POWERED BY MICROSOFT !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.11.2010
Tin minte ca am jucat pe un Sony PS1 sau PS2 in Mangalia.
Si jocul era cu curse de masini.

#98
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009

View Postmr_danutzzz, on 26th May 2012, 14:17, said:

asa am si eu o intrebare pt un joc pe care mi-l tot aduc aminte din copiarie....era un joc care se putea juca si in doi si toata actiunea jocului se intampla intr-un fel de casa, adica omul era mult mai mic fata de marimea casei, te plimbai pe scaune pe masina de spalat etc, si incepeai undeva langa un casetofon daca imi aduc aminte si omorai tot felu de chestii
Asta trebuie sa fie:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nd0ScH8rA9s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#99
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011
eu zic ca....genu asta de jocuri merita o rubrica in "Jocuri & Console Subforumuri" si nu am vazut acolo asa ceva !!  mare pacat !!
daca tot vorbim de console....consolele sega si nintendo nu-s tot console?
daca nimeni nu cere o asemenea rubrica sau nu se pricepe sa o fructifice atunci cer eu o asemenea rubrica !
pentru cine nu stie...jocurile astea se pot juca usor pe PC cu un emulator
pentru cine nu stie sunt nr 1 pe tzara(cel putin) la cate am terminat si am jucat,cautat.....etc.
astept contraziceri dar mai bine creati un asemenea "subforum" mai intai. :yes:

Edited by zerobitsunt, 19 June 2012 - 12:27.


#100
zeuss88

zeuss88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.06.2008
Salutare!
Am cautat in zadar zile la rand un joc drag copilariei mele, poate l-a jucat cineva si ma poate ajuta cu numele jocului, eventual cu un site.

Era cu un soldat (in albastru cel principal si daca se voia jocul in 2, al 2-lea jucator era in rosu imbracat) care trebuia sa treaca prin diverse baze militare, avea ca optiuni 3 tipuri de arme : un lansator de rachete, grenade si pistol.
Ca elemente de decor: foisoare din care trageau soldati inamici, camioane... Vizualizarea jocului era din plan lateral.

Asemanator cu acesta mai era un joc, tot stil army, cu un soldat care salva diversi camarazi din celule, gasea arme, carduri de acces in diverse camere, uniforme si multe alte accesorii. Era un joc complex, cu diferite capcane (camere  mobile de detectie care dadeau alarma, trape)...
Vizualizarea se facea de sus

#101
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011

View Postzeuss88, on 24th June 2012, 22:02, said:

Salutare!
Am cautat in zadar zile la rand un joc drag copilariei mele, poate l-a jucat cineva si ma poate ajuta cu numele jocului, eventual cu un site.

Era cu un soldat (in albastru cel principal si daca se voia jocul in 2, al 2-lea jucator era in rosu imbracat) care trebuia sa treaca prin diverse baze militare, avea ca optiuni 3 tipuri de arme : un lansator de rachete, grenade si pistol.
Ca elemente de decor: foisoare din care trageau soldati inamici, camioane... Vizualizarea jocului era din plan lateral.

Asemanator cu acesta mai era un joc, tot stil army, cu un soldat care salva diversi camarazi din celule, gasea arme, carduri de acces in diverse camere, uniforme si multe alte accesorii. Era un joc complex, cu diferite capcane (camere  mobile de detectie care dadeau alarma, trape)...
Vizualizarea se facea de sus
au trecut multi ani deatunci si pentru mine....incearca....
LOW G MAN
INFILTRATOR
METAL GEAR
IKARI 3
RAF WORLD
FBI POLICE(ceva de genu)
dar si contra 6(sau force)....la ala faci referire care se juca la dubla
astea originale casetele cu un singur joc erau peste 230 de jocuri in comert....

#102
zeuss88

zeuss88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 25.06.2008

View Postzerobitsunt, on 24th June 2012, 22:42, said:

au trecut multi ani deatunci si pentru mine....incearca....
LOW G MAN
INFILTRATOR
METAL GEAR
IKARI 3
RAF WORLD
FBI POLICE(ceva de genu)
dar si contra 6(sau force)....la ala faci referire care se juca la dubla
astea originale casetele cu un singur joc erau peste 230 de jocuri in comert....

Merci fain, intr-adevar cel de-al doilea joc era metal gear, iar primul s.n. Rush'n'attack.

#103
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011

View Postzeuss88, on 25th June 2012, 15:26, said:

Merci fain, intr-adevar cel de-al doilea joc era metal gear, iar primul s.n. Rush'n'attack.
cu placere. pacat ca n-avem un subforum al nostru.adminii astia nu ne dau si noua un loc. ti-am zis am jucat multe tare si mi-au placut...vroiam sa organizam ceva. nu vreau eu bloguri si siteuri eu vreau aici un loc pe softpedia ca e toata romania aici. nici n-ai cu cine sa te certi pentru un loc :worthy:  
ne-au bagat la generalitati...de parca jocurile n-au inceput de la astea

#104
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011

View Post-Ciprian, on 23rd December 2009, 15:14, said:

2.Am facut rost de aproape toate jocurile pe tv de cand eram flacau , dar nu stiu cum se numeste asta:
stiu jocul l-am terminat atunci. se forma o combinatie din cele 3 patrate o arma noua era super. numele e ceva cu "metro" cu "police" ceva. parca e si varianta in engleza aparuse.

#105
EagleTeam

EagleTeam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 04.09.2008
Ce emulator (sau emulatoare) folositi pentru fisierele de tipul Z80 si TRD ?
Am incercat Jnes si ZX Spectrum, dar fara rezultate, iar unele dintre ele sunt pe(ntru) spectrum 128K.

#106
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011

View PostEagleTeam, on 25th June 2012, 19:43, said:

Ce emulator (sau emulatoare) folositi pentru fisierele de tipul Z80 si TRD ?
Am incercat Jnes si ZX Spectrum, dar fara rezultate, iar unele dintre ele sunt pe(ntru) spectrum 128K.
da-mi voie sa te intreb altfel:
fisierele de tipul Z80 si TRD sub ce categorie de console le-ai luat?
ca nu e de joc pe tv cred

#107
EagleTeam

EagleTeam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 04.09.2008
Sunt pentru spectrum (asta e si categoria)...  :rolleyes:
Fisierele de tipul Z80, ZX Spectrum mi le vede, insa nu mi le poate reda si da eroare (la Tape) - aici imi spune ca sunt de 124K!
Alea pentru 48K merg, insa cele de 128K... nu!

PS: uite si un exemplu - Battle City 1995

Edited by EagleTeam, 25 June 2012 - 19:01.


#108
GabytzuX08

GabytzuX08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,779
  • Înscris: 26.02.2008
Vezi prin paginile anterioare...
PS: Mai exact -Ciprian ti-a pus p'acolo prin arhive atat un emulator cat si Battle City.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate