Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 

ROMÂNII AU TALENT

- - - - -
  • Please log in to reply
316 replies to this topic

#289
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,894
  • Înscris: 28.11.2006
E clar ca la semifinale nu prea se uita lumea. Cei mai multi se uita la preselectii, ca sa rada de cei eliminati, si la finala, unde teoretic raman cel mai buni.

Dar chiar si asa, RAT a avut audienta dubla fata de emisiunea lui Negru de la A1. Asta ar trebui sa dea de gandit serios lui Felix & co.

#290
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Tipul cu ata de aseara a fost...mega ciudat.

Edited by deiuma, 04 May 2013 - 13:25.


#291
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
   Câți români s-au uitat la ultima semifinală Românii au talent, cea mai lungă din sezon


Românii au talent și-a ales finaliștii, după ultima semifinală care a avut loc ieri, 3 mai. A fost cea mai lungă din concurs: a început la 20.30 și s-a întins până aproape de ora unu noaptea.
Paginademedia.ro vă prezintă, în continuare audiențele semifinalei de ieri, care i-a desemnat pe ultimii trei din cei 15 finaliști: dresorul de câini Bruno Iacobeț, ventrilocul Sandu Eduard Andrei și trupa de acrobați Florea. Finala va avea loc vinerea viitoare, pe 10 mai.

LA NIVEL NAȚIONAL: În cele patru ore și un sfert de emisiune, se uitau la Pro TV, în fiecare minut aproape 2,3 milioane de români. Pe locul doi a fost Antena 1, cu o medie de 623.000 de persoane.
Săptămâna trecută, semifinala Românii au talent era văzută de 2,7 milioane de români, iar cea de acum două săptămâni ținea pe Pro TV 3,4 milioane de telespectatori pe minut.

Vârful național: 3.640.000 de telespectatori, la minutul 22.36

LA NIVEL URBAN: Semifinala Românii au talent a fost văzută, în fiecare minut, de 1,2 milioane de orășeni. Pro TV a fost urmat de Antena 1, care a avut o audiență de trei ori mai mică: 400.000 de persoane pe minut.
Semifinala de săptămâna trecută avea, în mediul urban, aproximativ un milion și jumătate de telespectatori pe minut, iar cea de acum două săptămâni aduna 1,8 milioane de orășeni.

Vârful urban: 1.970.000 de telespectatori, la 23.15.

SEGMENTUL COMERCIAL: Din publicul Românii au talent, 628.000 de telespectatori pe minut au fost din zona 18-49 de ani (11,4 rating pe segmentul comercial). Pe intervalul emisiunii, pe locul doi a fost Antena 1, cu 243.000 de persoane din targetul comercial (4,4 rating).

Audiența posturilor TV vineri, 3 mai, pe intervalul emisiunii Românii au talent (20.30-23.45):

NATIONAL

Pro TV - 2.273.000 telespectatori pe minut (12 rtg)
Antena 1 - 623.000 (3,3)
Acasa - 328.000 (1,7)
TVR 1 - 263.000 (1,4)
Kanal D - 216.000 (1,1)

URBAN

Pro TV - 1.233.000 (11,8)
Antena - 1 400.000 (3,8)
Acasa - 155.000 (1,5)
Antena 3 - 132.000 (1,3
National TV - 111.000 (1,1)

Sursa: http://www.paginadem...unga-din-sezon/

Edited by alin632, 05 May 2013 - 13:21.


#292
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Din sezonul 3 am urmarit doar o parte din preselectii, nu stiu cum s-a descurcat castigatorul, dar am ramas putin suprins cand am auzit ca un astfel de numar a castigat.

Ma asteptam la magician sau la ventriloc din ce am vazut in preselectii.

Edited by Corupt, 11 May 2013 - 00:51.


#293
Rooney93

Rooney93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 21.02.2009
Nu ma asteptam sa castige Bruno Icobet :)

#294
mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 14.01.2010
Deci au castigat si "cainii" ceva in seara asta.

#295
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,654
  • Înscris: 14.10.2004
Ciudata alegere ma asteptam sa prinda podiumul si pustoaica care canta la pian!

#296
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,987
  • Înscris: 18.09.2008
Cred ca a fost primul and cand a castigat "pe bune". Anul trecut l-au tarat pe Gog pe la toate emisiunile trustului, asa ca anul asta nu mai putea castiga un magician. Iar ventrilocul... Asa ca au ales cainii. Sa vad eu cum mai face anul asta bani PROTV-ul de pe urma informaticianului.

#297
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,431
  • Înscris: 04.08.2010
Eu ziceam înainte de finală:
1. Vlad Grigorescu;
2. Nea Alecu (îmi scapă numele ventrilocului);
3. Gabriela Artene.

Într-un fel e bine că premiul a fost câştigat de un om simplu. Vlad Grigorescu este cunoscut de mulţi ani, are bani, a avut şi o emisiune la Prima, are spectacole prin ţară...
Bruno Icobeţ este o mare surpriză. Cred că a fost singurul număr non-dans care a fost pe placul lui Mihai Petre.
Corul Fiat Lux, o mare porcărie... Clar nu era de finală. În locul corului, cred că merita mai mult Erawyo. Ciudat că el n-a intrat nici măcar în semifinale.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/71Dvrty78t0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Cipry7, 11 May 2013 - 11:03.


#298
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Numarul cu cîinii a fost destul de chinuit. Da, cîinii erau frumoși și deștepți, dar cam atît. Oricum, față de alte alte țări, cei care au cîștigat pînă acum la noi au fost slabi. Am vazut cum e pe la britanici, americani, ucrainieni samd. Chiar numai ciudați pînă acum, nu pot spune ca prea talentați. Țuțu, Gog, acum cîinii. De aici poporul român pare cam netalentat, ceea ce nu e adevărat.

#299
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Eu mă așteptam la acest top3, chiar dacă nu neapărat în ordinea asta. Numărul cu câinii din finală mi s-a părut slăbuț.
Ce mi-ar fi plăcut poate e ca cei 2 dansatori (andra si alex sau ceva) să prindă podiumul. Mi-a plăcut de ei.
M-a mai impresionat și puștoaica cu „Imagine”, chiar mai mult decât Artene.

Edited by [ady], 11 May 2013 - 10:51.


#300
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
Dresorul Bruno Icobeț, primul la Românii au talent. Locurile 2-3: magicianul Vlad Grigorescu și ventrilocul Eduard Andrei Sandu


Românii l-au votat cel mai mult pe Bruno Icobeț, astfel că dresorul a luat marele premiu de 120.000 de euro la finala Românii au talent, care a avut loc aseară.
Locul second a fost ocupat de magicianul Vlad Grigorescu, iar a treia poziția i-a revenit ventrilocului Eduard Andrei Sandu. Ventrilocul a venit cu un număr special, la două păpuși, Romeo și Nea Alecu.

Aseară, 15 concurenți s-au luptat pentru premiul de 120.000 de euro pus la bătaie de finala Românii au talent, într-o emisiuni care s-a dus mult după miezul nopți, până aproape de ora 1.30. A fost cea mai lungă ediție din acest sezon a concursului difuzat de Pro TV.

Sursa: http://www.paginadem...d-andrei-sandu/

#301
[ady]

[ady]

    Hopeless Dreamer !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 23.04.2006
Românii au talent în reluare amu pe protv.
De asemenea, emisiunea poate fi urmărită timp de 2 săptămâni pe voyo.ro

#302
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008

View Postblackcat, on 11 mai 2013 - 10:49, said:

Numarul cu cîinii a fost destul de chinuit. Da, cîinii erau frumoși și deștepți, dar cam atît. Oricum, față de alte alte țări, cei care au cîștigat pînă acum la noi au fost slabi. Am vazut cum e pe la britanici, americani, ucrainieni samd. Chiar numai ciudați pînă acum, nu pot spune ca prea talentați. Țuțu, Gog, acum cîinii. De aici poporul român pare cam netalentat, ceea ce nu e adevărat.

Anul trecut nu a câștigat cumva un număr de dresură canină la Britain's Got Talent? Parcă așa îmi amintesc...

#303
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,643
  • Înscris: 10.04.2009
https://romaniiautal...erno-varga.html


sezonul asta parca e cel mai cel in materie de talente... sau cel putin asa pare pana acum :OK:

#304
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Ce se difuzeaza in seara asta?
Saptamana trecuta a fost cu premiul de originalitate.

#305
derikarrow

derikarrow

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 17.05.2020

View Postlost_in_a_dream, on 29 mai 2020 - 15:54, said:

Ce se difuzeaza in seara asta?
Saptamana trecuta a fost cu premiul de originalitate.

Finala...in format webcam.

Cam "lame" pentru o finala de sezon 10.  Posted Image

Mai bine anulau finala pana la terminarea pandemiei sau treceau direct la votare.
Niciun concurent nu a avut o prestatie buna facand numarul in casa sau in fata casei.

Nu credeam ca o sa fie ceva mai deprimant decat scoala online prin zoom, dar uite ca se poate.

#306
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,856
  • Înscris: 07.07.2009
Emisiunile de acest gen toate au avut final prin metoda asta (bun exemplu e American Idol). America's Got Talent abia a început și evident nu se știe cum vor rezolva până ajung la emisiunile în direct.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate