Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Ati incercat sa scrieti pana acum?

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#1
Memnoch

Memnoch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 26.05.2005
Mai trece din cand in cand pe la mine muza da-i cam bleaga! A voastra e mai rasarita?
Acum fara gluma cine e chinuit de muza sa ne spuna si noua!!!
Gata cat credeati ca o sa scriu (lenea-o avea si asta muza ei?) !!! E randu tau..

#2
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Ati, nu a-ti!

#3
dragos_avram

dragos_avram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,633
  • Înscris: 29.12.2003
Da, probabil ca de-aia nu te ajuta nici muza... cand vede cum scrii se supara.

#4
u9511160

u9511160

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 16.02.2005
Eu in locul tau as incerca sa citesc....Indrumarul Ortografic al limbii Romane.

#5
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002
gata. ai murit sperantă.

#6
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Poate vrea sa adopte un stil mai neliterar, mai necizelat, mai brut...

#7
neocreatio

neocreatio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 13.07.2004
ce-o fi cu oamenii astia de nu mai stiu sa vorbeasca si mai ales sa scrie?
ca sa citez un citat citet: ".. vorbele astea ne doare"

#8
Akuma No

Akuma No

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.04.2004
ma, voi va opuneti progresului.  :lol:

omul incearca un experiment cu o doza generoasa de exhibitionism ponderat.
cind oamenii n-au ce face se prostesc de cap - cum fac si eu de multe ori -  lasati omul sa-si incerce, sa-si urmeze insistentele dramatice ce-l chinuie si putem sa-i raspunem ca un veritabil moderator: mi se rupe de ce vrei tu si de ce am eu de facut! :lol:

observati, va rog, ca s-a stabilit un armistitiu favorabil amindurora. ;)

#9
Memnoch

Memnoch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 26.05.2005
Ba frate cati critici! Abia asteapta sa gaseasca o greseala sa o speculeze! Am observat si eu ca am gresit ce-i drept putin cam tariu! Si da stiu ca ati se scrie intotdeauna impreunat, n-am nevoie de un Indrumarul Ortografic ca sa stiu cand sa pun cratima pt ca stiu destula gramatica! Mai greseste omul cand scrie mai repede sau daca e obosit! I'm only human after all! Si de citit am citit probabil mai mult decat o sa citit voi in trei serii de reincarnari (nu ca asa crede in metempsihoza)!

#10
Memnoch

Memnoch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 26.05.2005
as in loc de asa si tarziu nu tariu! Uite m-am autocorectat (cred ca o sa devin paranoic din cauza voastra)! Si uite o chestie interesanta apropo de incorectitudine:
     Cnofrom uuni stduiu al ueni uinvresttiai elgenze, nu cntozeaa in ce odrnie se alfa lirteele itnr-un cuvant, signruul lcuru ipmotarnt e ca pirma si utlima lierta sa fie la lcuol lor. Rsetul potae fi o vrzaa colmpeta si tot o vei ptuea ctii fraa prboelme. Atsa e din cuzaa ca nu ciitm feicrae lteira, ci cvanutul ca un irtneg." E umioitare cpatcitetea ceireiului uamn de a rentositcui detale.

#11
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Nu cred ca ce ai spus tu scuza greselile. A gresi e omeneste, a repara greseala este dumnezeiesc.

Edited by maxy, 04 June 2005 - 11:38.


#12
Akuma No

Akuma No

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.04.2004

Memnoch, on Jun 4 2005, 11:18, said:

(1)... Si da stiu ca ati se scrie intotdeauna impreunat, n-am nevoie de un Indrumarul Ortografic ca sa stiu cand sa pun cratima pt ca stiu destula gramatica!...

(2)... Si de citit am citit probabil mai mult decat o sa citit voi in trei serii de reincarnari (nu ca asa crede in metempsihoza)!

(1) chiar, serios? zau, nu stiam. io zic ca mai e nevoie sa buchisesti inca din Indreptarul ortografic, ortoepic si de punctuatie.

(2) minunat. intram in fibrilatie la vederea dimensiunii lucrative a lecturilor tale nestiute decit de tine.

a, si (3) la o adica, stim si noi ca mai trebuie sa buchisim din cind in cind, asta pentru a-ti arata ca stim si noi ce trebuie facut.

#13
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Suntem niste prosti umili...  :worthy:
Enlighten us!

#14
Akuma No

Akuma No

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.04.2004
desi nu e tocmai o noutate, exista, din fericire, ingenioase forme de eschiva.
una este infruntarea cu gratie a inevitabilului, dar pe linia aceluiasi tip de divagatie...

#15
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
ce sa scriem? povesti nemuritoare...?

hm... ce meserie au si scriitorii astia... stau si se gandesc la cai verzi pe pereti si isi astern pe hartie minunatele ganduri... ca sa vezi cum se face arta....  :death:

#16
Memnoch

Memnoch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 26.05.2005
@ Akuma no Ma lasi ma cu indreptaru tau! Asta e pentru copii de clasa a patra care inca nu au invatat sa gandeasca singuri! Si sa nu crezi ca o sa aiba succes faza ta cu "daca nu-i poti convinge, incurca-i", dar daca vrei poti totusi sa incerci!
Trebuie sa recunosc ca faza cu textul era o forma de eschiva,  dar dupa cum ai recunoscut si tu ingenioasa! Si ca sa lamurim faza legata de lectura mea intra si citeste ce am scris la Preferinte!
@ gtk

Quote

hm... ce meserie au si scriitorii astia... stau si se gandesc la cai verzi pe pereti si isi astern pe hartie minunatele ganduri... ca sa vezi cum se face arta...
Daca asta este parea ta despre scriitori, pai atunci inseamna ca pe scara evolutiei stai undeva la demi-sol, usa-n usa cu amiba!

#17
neocreatio

neocreatio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 13.07.2004

gtk, on Jun 4 2005, 14:21, said:

ce sa scriem? povesti nemuritoare...?

hm... ce meserie au si scriitorii astia... stau si se gandesc la cai verzi pe pereti si isi astern pe hartie minunatele ganduri... ca sa vezi cum se face arta....  :death:

<{POST_SNAPBACK}>


sa il vezi pe hatamai Cioranu cum era student la Paris la vârsta senectutii si se comporta ca un iresponsabil ! asta nu l-a impiedicat sa ne puna pe gânduri. ... si sa sarute ingeri !

Memnoch, on Jun 4 2005, 23:07, said:

[...] Si ca sa lamurim faza legata de lectura mea intra si citeste ce am scris la Preferinte!
@ gtk

Daca asta este parea ta despre scriitori, pai atunci inseamna ca pe scara evolutiei stai undeva la demi-sol, usa-n usa cu amiba!

<{POST_SNAPBACK}>


sau poate ne lasi cu aprecierile acide ! ia de scrie o carte ! :P

#18
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
incercati terapia prin scris,la mine are efect.... :smoke:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate