Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 

Achizitii din China - cum se procedeaza la cantitati mai mari?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
razvan08razvan

razvan08razvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.12.2009
alibaba.com e un fel de okazii al nostru , decat ca e wholesale iar sistemul protectie de pe okazii e mult mai eficient (ei nici n-au interesul de a elimina tzeparii cat timp tzeparii cotizeaza la administratorii siteului)

nici un chinez nu iti va da prima data cu plata in ramburs. trebuie mai intai ca relatiile dintre tine si el sa se inchege, iar apoi nici nu se mai piune problema de site: alte preturi, alt mod de a comanda,  alte modalitati de livrare si plata, etc.


m-am informat destul de bine in ultima vreme, am luat legatura cu niste angajati ai unor importatori, mi-au dezvaluit cate ceva, singurele nelamuriri care mai mi-au ramas sunt daca pot aduce pe PF 50 de produse diferite fara a avea problema in vama (este stiut faptul ca PF nu poate primi mai multe produse de acelasi fel dar legislatia este ambigua in ceea ce priveste mai multe produse diferite), daca pot fi mostre 50 de produse diferite (mostrele le aduc pe PJ, la fel legislatia este ambigua), si cum as putea sa le revand (cu sau fara factura) daca ele au venit ca mostre?

#20
chinaman

chinaman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 23.06.2008

View Postandrei_ionescu, on 23rd December 2009, 00:25, said:

mersi pentru raspuns , eu as fi interesat sa cumpar pentru inceput 300 - 400 bucati de memory flash-uri , nu exista nici un site de pe care sa comand si sa fac plata prin rambus ?

am cunostiinta care a luat o mare tzeapa cu multe mii de flashuri ce le ducea legal. in general pot sa-ti spun ca multe nu merg sau in loc de 4giga iti trimit 2giga etc. daca nu ai experienta mai bine nu te baga la risc, cauta pe cineva care se ocupa si are deja relatii.

#21
andrei_ionescu

andrei_ionescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.11.2009

View Postchinaman, on 23rd December 2009, 19:24, said:

am cunostiinta care a luat o mare tzeapa cu multe mii de flashuri ce le ducea legal. in general pot sa-ti spun ca multe nu merg sau in loc de 4giga iti trimit 2giga etc. daca nu ai experienta mai bine nu te baga la risc, cauta pe cineva care se ocupa si are deja relatii.

Din pacate nu cunosc pe nimeni care ia marfa direct din China, majoritatea comerciantilor o cumpara din Dragonul Rosu. Oare exista firme in Bucuresti care sa intermedieze o astfel de tranzactie ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate