Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

portare abonament vodafone la cosmote

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Collector89

Collector89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 14.02.2008
Salut.
Va deranjez si eu cu o mica problema si imi cer scuze daca s-a mai discutat pe aici despre ea , dar eu personal nu am gasit nimic in scurta mea cautare.
Problema sta in felul urmator..detin un abonament vodafone de aprox 4 ani care imi expira pe 25 decembrie si doresc portarea numarului si realizarea unui abonament la cosmote.
Din ce am inteles trebuie completata o cerere de portare, trebuie sa ma duc cu o factura de utilitati, ultima factura de la vodafone si dureaza cam 15 zile portarea.Problema e daca trebuie eu sa sun la vodafone sa le zic sa imi incheie abonamentul sau doar ma duc la cosmote si iau ei legatura cu cei de la vodafone si mi-l inchid automat pe 25 decembrie????
Taxa de portare am inteles ca e gratuita pana pe 10 decembrie...daca depun cererea de portare pana pe 10 nu platesc nimic sau e valabila data de 10 septembrie pana se realizeaza portarea propriu-zisa , deci impliciti trebuie sa platesc o taxa poate?
Va multumesc anticipat .

#2
mishu b

mishu b

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 21.01.2007
Tocmai am portat un abonament de la Voda la Cosmo, nu m-am ocupat de nimic, Cosmo a facut tot, a durat vreo 8 zile, stai linistit ca taxa de portare va fi suportata in continuare de Cosmo, sunt la vanatoare de abonati.

#3
Collector89

Collector89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 14.02.2008
Ms ptr reply.
Problema e daca ma pot baza 100% pe cei de la cosmo si sa nu ma puna cei de la vodafone sa mai platesc 1 luna in plus degeaba practic.
Am inteles ca te pun sa platesti o luna in avans nu?
Plata telefonului + a abonamentului in avans se face dupa cele 15 zile teoretice ale portarii, cand banuiesc ca trb sa te duci la ei, inchei contractu, platesti, iti da telefonul si toate cele nu?

#4
_zenith_

_zenith_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 08.04.2009
25 e data facturarii banuiesc sau chiar ti-ai facut abonament de craciun?

#5
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Parerea mea si sfatul meu personal este sa nu te bazezi 100% pe RC si pe chestii rezolvate prompt la cei de la Cosmote...eu am patit-o de cateva ori cu ei pe tema asta ,  seriozitatii ....

Mi-au pierdut de doua ori aceeasi cerere facuta la reprezentata lor de la Victoriei (odata am depus-o la Victoriei , stamplilata , cu nr. de inregistrare si confirmare de trimitere pe fax, dupa 2 saptamani am dat eu telefon la 1234 si mi-au zis ca de fapt nu au nicio cerere inregistrata, ca s-a pierdut de fapt, si sa o mai trimti odata ,ceea ce am si facut, am scanat aceeasi cerere si am dato pe n mail pe care mi l-au indicat cei la la rc...tot pierduta dupa aprox 1 saptamana...pana la urma m-am lasat pagubas), iar inca o data am pati-o, tot la o reprezentata, am vrut sa schim abonamentul de pe persoana fizica pe persoana juridica (de fapt un PFA mai precis), acelas nume, aceeasi adresa acelas abonament, acelasi CNP....am fost la reprezentata lor (deci nu la Germanos sau alte magazine partenere), am depus actele , mi le-a inregistrat, scanat, copiat.....si m-au asigurat ca in maxim 2 zile ma vor suna ei sa imi zica ce si cum....am asteptat 3 saptamani si nu au sunat, am sunat eu...si de fapt sa imi zica ca au primit doar o banala solicitare, nicidecum toate actele scanate, si ca nu se poate doar decat cu un depozit de bani in pralabil...mi-am bagat picioarele in RC-ul lor....
Si am mai patit-o de cateva ori tot in genul asta....si nu naumai eu, ci si un cunoscut care are acelas tip de abonament, dar cu alte probleme, tot pe aceeasi tema, a neseriozitatii.

Sunt cam praf, concluzia mea este ca ii cam doare in fund de clienti si de cat de multumiti sunt de RC....odata ce te-au prins si curge banul...sa fie clientul sanatos ca nu mai conteaza nimic.

#6
duasax

duasax

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.12.2009
Eu am telefonat celor de la Vodafone si am stabilit ca luna viitoare (decembrie) sa fie ultima luna de facturare a abonamentului. Am sunat la Cosmote si mi-au spus ca portarea dureaza 20 de zile, dar nu au specificat niciun pret. Pana la urma, cat poate sa fie? I-am intrebat daca trebuie sa transmit ceva celor de la Vodafone si mi-au spus ca nu trebuie sa fac nimic altceva in afara de cererea de portare.

#7
Marcuss

Marcuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 10.12.2005
cererea de portare efectuata la un operator inseamna si cerere de anulare a abonamentului la celalalt operator, deci nu trebuie sa faci decat o singura cerere si anume, in cazul tau la Cosmote. din cate stiu, portarea dureaza maxim 10 zile lucratoare

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate