Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masini pe benzina usor pretabile ...

Am primit facturi dupa ce am renu...

Camere video, supraveghere curte....

Epilator care nu smulge puful
 Realizare comanda pompa submersib...

Covorase scari/trepte

Scurgeri de la etajul superior

Caut splitter semnal satelit
 Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 

bicicleta sub 900 roni

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4 răspunsuri în acest subiect

#1
tudorutz

tudorutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 16.10.2009
sal am nevoie de o bicicleta noua. Acum am un Rich RX-2604.merge bine frână pe state nu am :)) pe fata asa si asa dar cu schimbătoarele.......... pe spate e acceptabil tocmai l-am reglat si merge perfect dar pe fata nu am.Vreau sa-mi iau o bicicleta echipata cu alivio sau acera.Vreau s-o folosesc pe teren puțin accidentat și sosea........M-am uitat la DHS la modelul Matrix dar cred ca e cu tourney dar pot sa-i fac up-gradenu-i problema dar vreau ceva păreri.

locuiesc la tara si nu prea am timp (si nu prea am cum) sa merg la Buc. Cel mai departe pot sa merg la Vaslui.

am 1.45 inaltime si 36 de kile (am 12 ani)

#2
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.077
  • Înscris: 22.05.2005
Acum inteleg mai clar situatia. Trebuia sa incepi cu postul asta, nu cu intrebarile de pe celalalt topic.

Presupun ca vrei o bicicleta Mountain Bike.

In primul rand, renunta la DHS Matrix si la orice bicicleta full suspension (adica orice bicicleta cu suspensie si la cadru si la furca). Cauta o bicicleta hardtail (cu cadru rigid - fara suspensie adica - si cu furca cu suspensie).

La 145 cm inaltime cam poti sa mergi pe o bicicleta MTB cu roti de 26" (probabil ca o sa mai si cresti macar 3-4 cm in inaltime pana in primavara-vara). La cadru, iti trebuie 13"-14"/ 33cm-35,5cm / XS.

Din pacate, la 900 de lei nu cred ca o sa gasesti decat biciclete cu echipare cel mult Shimano Tourney. Pe de alta parte, acum e sezon de reduceri de preturi la biciclete. Daca mai cresti putin suma, poate gasesti ceva mai bun. Vezi preturile si la magazinele on-line romanesti. Alta varianta ar fi second hand, dar cred ca e mai dificil in cazul tau sa gasesti o bicicleta second hand (spui ca locuiesti la tara).

#3
tudorutz

tudorutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 16.10.2009
nu am incredere in cumparaturi online..de echipare nu e problema pot face up-grade nu prea imi place hard-tail-ul oricum la  susp spate nu se simte diferenta intre hardtail si el.hardtail-ul nu imi place geometria cadrului.......e prea simplu.si tot nu stica la o groapa mai mare o susp state

vreau ceva idei ce pot sa imi iau

adik e bun si un hardtail dar ceva de genu magellan polaris(ma reger la cadru)(dati search pe google cu"magellan polaris "si alar niste imagini.......ma reger la cel negru)cu cadru mai jos

#4
tudorutz

tudorutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 16.10.2009
mai raspundeti azi?

#5
theos2009

theos2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 14.12.2009
salut
Decit un DHS mai bine mergi pe jos .
ceva interesant la pretul asta cu o echipare ok am vazut pe aici :
www.bikexcs.ro

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate