Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

OFERTE RETENTIE

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
17520 replies to this topic

#14545
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,698
  • Înscris: 21.08.2008
Soția are un RED10 redus la 5. Acum 2 ani am luat pentru fata un 11 Pro cu abonament, în câteva zile se fac 24 de luni. Acum vreo 3 luni am cerut reducerea abonamentului de la RED21 și s-a oferit RED 10.
Ieri am făcut cerere de portare in Yoxo, am înrolat și eSIM dar până acum nu a primit vreo oferta de la Vf, data portarii e 6.07
O fi doar pentru prepaid sau in weekend nu se mișcă nimic?
Just curiosity.

Edited by danghetau, 03 July 2022 - 08:34.


#14546
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
Parca asa am patit si eu - am prins weekend...dar m-au sunat pana la urma.

#14547
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,698
  • Înscris: 21.08.2008
A primit sotia dimineata un SMS, e in atasament. A sunat-o unul si i-a spus ca poate sa il sune la un numar de mobil pana la ora 17. Evident, abia acum 5 minute am aflat atat despre SMS cat si despre telefon.
Attached File  IMG_20220704_173113.jpg   76.74K   191 downloads
Daca renunt la cererea de portare are beneficiile din mesaj, acum are RED 10 redus la 5 si are si ceva roaming.

Pentru roaming, avand in vedere ca are Xs si merge eSIM, ce se poate lua? Anul trecut am iesit din tara, anul asta nu sunt sigur dar daca va fi, ce rezolvare gasim?

#14548
Redzutzuu

Redzutzuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 11.03.2017
Pentru roaming si eSim, Yoxo 39.

#14549
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,698
  • Înscris: 21.08.2008
S-a inteles ca asta in cazul in care accepta orice alta oferta in afara de RED 5 care are si roaming. Indiferent ca accepta abonamentul Vf de mai sus sau trece pe Yoxo (asta nu se va intampla).
Deci daca accepta WOW2, pentru roaming ce variante ar fi? Doar Yoxo?
Eu am (inca) Flex 7, pentru roaming e simplu, aleg luna aceea Flex 12 la 10 euro si imi pastrez numarul.

#14550
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
Eu am tot oferta de mai sus si mi s-a spus de vreo 3 ori ca pot activa o optiune cu roaming......imi apare in aplicatie - in curand voi incerca sa o activez/folosesc desi un utilizator zicea ca nu a functionat...vom vedea

Attached Files



#14551
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,698
  • Înscris: 21.08.2008
Aseara am inchis abonamentul Yoxo si pana acum nu am primit nici un mesaj de la Vf cum ca s-a acceptat oferta noua WOW 2. Poate dupa ora 9. Am de gand sa pastrez pentru sotie acest abonament WOW 2, e abonamentul ei de fapt.

#14552
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
La mine a fost cam asa: am sunat la acel numar, am agreat oferta, m-a pus sa renunt la portare urmand sa ma sune in 5 minute. M-a sunat (in vreo 15 min cred), nu mai tin minte ce am discutat a al 2-le apel....
Am primit un SMS pentru a confirma oferta. Nu am confirmat-o si au urmat alte telefoane, dar ar trebui sa fie in regula daca faceti confirmarea din prima....

Edited by sas_ro, 05 July 2022 - 08:13.


#14553
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,088
  • Înscris: 27.09.2005
Oare daca mai am vreo 9 luni din abonament , pot primi aceasta oferta wow 2?

#14554
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,698
  • Înscris: 21.08.2008

 danghetau, on 05 iulie 2022 - 07:45, said:

Aseara am inchis abonamentul Yoxo si pana acum nu am primit nici un mesaj de la Vf cum ca s-a acceptat oferta noua WOW 2. Poate dupa ora 9. Am de gand sa pastrez pentru sotie acest abonament WOW 2, e abonamentul ei de fapt.
Sunat, vorbit, acceptat. A intrat WOW 2 ăsta, pentru roaming a spus ca se poate activa pentru o luna ca extraoptiune cu 35 de lei si are vreo 8-9Gb pentru date. Pana aici perfect. Fara perioada contractuala.

#14555
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
da, e "brici"...la banii astia

#14556
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,698
  • Înscris: 21.08.2008
Da... este.
Pentru un telefon care nu stie despre eSIM, singura varianta este comanda unui SIM fizic, asteptarea si restul, da?
Maica-mea are Flex, vreau sa dezactivez, sa activez o extraoptiune oarecare (1 euro, 2 euro) de la preplatita apoi sa fac cerere de portare si sa sper ca primeste aceeasi oferta de mai sus.
La cat vorbeste ea, plateste aiurea acum. Alte retele nu au semnal bun.

#14557
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
mie mi-a zis consultantul ca pot sa beneficiez de oferta si pentru alte numere - sunati inapoi si intrebati

#14558
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,698
  • Înscris: 21.08.2008
Ar fi misto sa-i pun in brate un pachet format din 3 abonamente Flex 7 la 5 euro si sa imi dea pentru toate WOW 3 la 2 euro.
Pot sa ii spun ca ar fi mai simplu sa facem asta decat sa trecem printr-un proces de portare care va avea aceeasi finalitate.
Pe de alta parte ar fi la fel de misto sa imi noteze numerele si sa "aiba grija"...

#14559
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
probabil tot un fel de portare este si din flex inapoi in vodafone...ar trebui sa poata oferi wow3 la 2 eur

#14560
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,698
  • Înscris: 21.08.2008
E putintel mai complicat dar s-a rezolvat/se va rezolva.
Omul foarte amabil, i-am spus ca nu are sens sa ne facem ca portam ca stim finalitatea.
Avand in vedere ca suntem clienti noi (asa sunt considerati cei de la preplatit-desi avem Flex aparem ca fiind la preplatit), ca sa nu platim vreo garantie se poate trece fiecare dintre cele 3 numere pe contul sotiei, cea care are abonament si cea care a initiat cererea de portare obtinand WOW3. Am ales pentru mama sa o treaca astazi, eu si fiica mai asteptam pana la finalul lunii cand ne expira Flexul.
Poate o trec doar pe ea si pentru mine iau un abonament mai scump cu un telefon in rate.

Asadar se poate, trebuie sa gasesti omul potrivit. Multumiri pentru pont!

#14561
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013

 danghetau, on 05 iulie 2022 - 14:23, said:

Multumiri pentru pont!
Nu aveti pentru ce

#14562
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,698
  • Înscris: 21.08.2008
Astazi am verificat, pe contul sotiei sunt ambele numere de telefon care au acum WOW3 la 2 euro, cel al sotiei si cel al mamei.
Urmeaza la final de luna sa le trec si pe al meu si al fiicei, vor fi 4 numere pe acel cont principal, ulterior fiecare va fi trecut pe contul sau.

Edited by danghetau, 06 July 2022 - 15:46.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate