Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...
 Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 

Sani prea mici

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
222 replies to this topic

#109
hazzeleyesz

hazzeleyesz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 20.09.2008
Adevarat graiesti!

#110
LeVicomte

LeVicomte

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 29.09.2009

View Postdoresc_mici_mari, on 29th November 2009, 18:07, said:

Îmi permiți să nu fiu snob?
LE: dacă nu ați înțeles, vroiam să spun că niciun bărbat nu va aprecia în termeni pozitivi lipsa sânilor sau sânii mici.
In schimb unul adevarat va sti intotdeauna sa minta atunci cand trebuie...

#111
humaila

humaila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,071
  • Înscris: 08.10.2009

View PostLeVicomte, on 29th November 2009, 19:01, said:

In schimb unul adevarat va sti intotdeauna sa minta atunci cand trebuie...

Nu e neaparata nevoie sa minti, daca iti pasa de cineva (m/f) te descurci sa il/o faci sa se simta bine langa tine.
Sau macar sa uite.

#112
LeVicomte

LeVicomte

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 29.09.2009
Fiecare cu parerea lui. Ai sa vezi, undeva dupa majorat, ca am dreptate.

#113
humaila

humaila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,071
  • Înscris: 08.10.2009

View PostLeVicomte, on 29th November 2009, 19:07, said:

Fiecare cu parerea lui. Ai sa vezi, undeva dupa majorat, ca am dreptate.

Adica ma inviti???
Ce dragut din partea ta!!!
Ma vad nevoit sa te refuz si sa imi vad de ale mele. Sunt convins ca vei avea destui invitati incat nu imi vei simti lipsa.
:)

#114
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008

View Posthumaila, on 29th November 2009, 19:04, said:

Nu e neaparata nevoie sa minti, daca iti pasa de cineva (m/f) te descurci sa il/o faci sa se simta bine langa tine.
Sau macar sa uite.
Vai voi chiar aveti impresia ca noi, toate, astea cu sani mai mici sau inexistenti suntem chiar in halu' asta de complexate? Unele traim bine mersi si n-avem deloc de suferit de pe urma aceasta.
Bine, mint. Cateodata ma apuca nervii ca nu-mi pot lua o rochie cu o croiala mai fixa sau ca tre s-o modific. Si ma mai apuca si alti draci, dar nu e ceva constant, nicidecum.

Nu-i nimic de uitat. Nu mi se pare deloc rusinos, ca Dumniezau sau Mama natura sau cine o fi raspunzator de faptu' ca e ceva materie lipsa la locu' cu pricina.
Si oricum, asa ceva n-ai cum sa uiti, ca doar te vezi in oglinda zilnic :lol:

#115
rechinitza

rechinitza

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,366
  • Înscris: 14.10.2009
Revin.
Am o nedumerire.
Cum adica sa aiba sfarcuri cat mai mari...???????(io am ramas cu "tare" dupa ce am avazut sanii uneia-pe litoral-cu sfarcurile cat o farfurioara de cafea, diametru cam 10 cm de fapt pot sa zic ca am ramas oripilata)

#116
Stapanul_clonelelor

Stapanul_clonelelor

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 08.07.2008
Si sanii cum ii avea? Mari ?

Edited by Stapanul_clonelelor, 29 November 2009 - 19:19.


#117
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008
Se vroia o aluzie ca are asa tate mici incat sfarcurile in mod normal ajung sa fie mai mari decat sanii aia microscopici.

Edited by Judith, 29 November 2009 - 19:17.


#118
humaila

humaila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,071
  • Înscris: 08.10.2009

View PostJudith, on 29th November 2009, 19:12, said:

Vai voi chiar aveti impresia ca noi, toate, astea cu sani mai mici sau inexistenti suntem chiar in halu' asta de complexate? Unele traim bine mersi si n-avem deloc de suferit de pe urma aceasta.
Bine, mint. Cateodata ma apuca nervii ca nu-mi pot lua o rochie cu o croiala mai fixa sau ca tre s-o modific. Si ma mai apuca si alti draci, dar nu e ceva constant, nicidecum.

Nu-i nimic de uitat. Nu mi se pare deloc rusinos, ca Dumniezau sau Mama natura sau cine o fi raspunzator de faptu' ca e ceva materie lipsa la locu' cu pricina.
Si oricum, asa ceva n-ai cum sa uiti, ca doar te vezi in oglinda zilnic :lol:

deci?

#119
hazzeleyesz

hazzeleyesz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 20.09.2008
Daca are sfarcurile mari nu inseamna ca si sanii vor fi mai mari.

#120
rechinitza

rechinitza

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,366
  • Înscris: 14.10.2009

View PostStapanul_clonelelor, on 29th November 2009, 19:16, said:

Si sanii cum ii avea? Mari ?
Genu' mari dar labartati...si erau si cu vergeturi....statea  pe sezlongul alaturat (si era si genu' scuip samanta in jur )

#121
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008
Pai ce nu ti-e clar?
Mi se pare destul de dubios sa incerc sa uit o chestie de care io nu ma fac vinovata si nu mi se pare rusinos.

Si nici de mi s-ar parea o chestie care trebuie uitata, nu vad cum as putea s-o fac. Face(sau in cazu' asta nu face :lol:) parte din mine si traiesc cu ea zilnic.

Si sincera sa fiu, aia sunt draci de moment. Zau ca mi-e bine si asa si niciodata n-am crezut ca e o problema incredibila si existentiala pentru mine. Desigur mi-as dori sani mai mari, da amu' ce as putea face?

#122
LeVicomte

LeVicomte

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 29.09.2009

View Posthumaila, on 29th November 2009, 19:09, said:

Adica ma inviti???
Ce dragut din partea ta!!!
Ma vad nevoit sa te refuz si sa imi vad de ale mele. Sunt convins ca vei avea destui invitati incat nu imi vei simti lipsa.
:)
Hai, nu...te prosti. <_<


View PostJudith, on 29th November 2009, 19:12, said:

Vai voi chiar aveti impresia ca noi, toate, astea cu sani mai mici sau inexistenti suntem chiar in halu' asta de complexate? Unele traim bine mersi si n-avem deloc de suferit de pe urma aceasta.
Bine, mint. Cateodata ma apuca nervii ca nu-mi pot lua o rochie cu o croiala mai fixa sau ca tre s-o modific. Si ma mai apuca si alti draci, dar nu e ceva constant, nicidecum.

Nu-i nimic de uitat. Nu mi se pare deloc rusinos, ca Dumniezau sau Mama natura sau cine o fi raspunzator de faptu' ca e ceva materie lipsa la locu' cu pricina.
Si oricum, asa ceva n-ai cum sa uiti, ca doar te vezi in oglinda zilnic :lol:
Sunt convins ca ii ai misto, de fapt. Si o femeie e frumoasa prin felul in care se ingrijeste, prin felul cum stie sa fie eleganta, prin atitudine, prin cum se imbraca...etc.
Nu prin marimea sanilor.

@humaila: vezi, minorule? Ceva in genul asta. Ca nu te costa nimic. ;)

#123
hazzeleyesz

hazzeleyesz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 20.09.2008

View PostJudith, on 29th November 2009, 19:22, said:

Pai ce nu ti-e clar?
Mi se pare destul de dubios sa incerc sa uit o chestie de care io nu ma fac vinovata si nu mi se pare rusinos.

Si nici de mi s-ar parea o chestie care trebuie uitata, nu vad cum as putea s-o fac. Face(sau in cazu' asta nu face :lol:) parte din mine si traiesc cu ea zilnic.

Si sincera sa fiu, aia sunt draci de moment. Zau ca mi-e bine si asa si niciodata n-am crezut ca e o problema incredibila si existentiala pentru mine. Desigur mi-as dori sani mai mari, da amu' ce as putea face?


Is sigur ca stii sa te pui in valoare asa cum esti si stii sa-ti scoti in evidenta partile bune pe care le ai,si nu faptul ca ai sanii mai mici este o problema!

#124
humaila

humaila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,071
  • Înscris: 08.10.2009
OFF:

View PostLeVicomte, on 29th November 2009, 19:23, said:

Hai, nu...te prosti. <_<

@humaila: vezi, minorule? Ceva in genul asta. Ca nu te costa nimic. ;)

eu, minor cum sunt, am reusit sa imi intemeiez o familie cu care ma mandresc
altii vad ca inca mai stau pe net si fac complimente la gagici, poate pica ceva

oricum, te rog frumos sa ma ierti
imi iau angajamentul ca voi fi baiat de treaba
asa sunt astia minori, nu stiu sa se comporte in societate

#125
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008

View Posthazzeleyesz, on 29th November 2009, 19:27, said:

Is sigur ca stii sa te pui in valoare asa cum esti si stii sa-ti scoti in evidenta partile bune pe care le ai,si nu faptul ca ai sanii mai mici este o problema!
Da stiu. Si tocmai de aceea ii dadeam ca sfat initiatoarei topicului ca daca nu opteaza pentru bisturiu, rugaciunile n-o s-o faca sa-i creasca in mod miraculos si ar fi mai bine sa-si scoata in evidenta alte calitati pentru ca legea compensatiei chiar exista si daca nu e, atunci ti-o faci singura.

Desigur asta nu inseamna ca alea dotate de la mama natura pot sa stea linistite si sa nu mai faca nimic, doar pentru ca au sani.
Orice calitate pusa in evidenta e benefica pentru sanatatea ta psihica si pentru felul in care esti perceputa de altii. Acum ca aceasta calitate sunt sanii, cracii, un fund bombat, ochii, parul sau de ce nu, chiar toate depinde de dotarile fiecaruia.
In schimb, io pot zice cu mana la inima ca faptu' ca n-am sani mari nu mi-a cauzat niciunfel de problema de acceptare in societate sau sa ma simt batjocorita si luata la misto. Decat in a 8-a, dar si nivelu' al baietilor era pe undeva pe jos.

Si daca tie ti se intampla, acum in viata de zi cu zi, n-ai ce face decat sa ignori si sa n-asculti. O persoana de ganu' chiar n-are ce cauta in anturajul tau, deoarece vedeti lucrurile nitel mai diferit.

#126
humaila

humaila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,071
  • Înscris: 08.10.2009

View PostJudith, on 29th November 2009, 19:22, said:

Pai ce nu ti-e clar?
Mi se pare destul de dubios sa incerc sa uit o chestie de care io nu ma fac vinovata si nu mi se pare rusinos.

Si nici de mi s-ar parea o chestie care trebuie uitata, nu vad cum as putea s-o fac. Face(sau in cazu' asta nu face :lol: ) parte din mine si traiesc cu ea zilnic.

Si sincera sa fiu, aia sunt draci de moment. Zau ca mi-e bine si asa si niciodata n-am crezut ca e o problema incredibila si existentiala pentru mine. Desigur mi-as dori sani mai mari, da amu' ce as putea face?

Ce preferi?
Sa iti aminteasca el cat de mici ai sanii?
sau
Sa nu se abordeze subiectul si sa isi vada de ale lui?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate